Saç Uzatma Yöntemleri Saç Uzatmakmı yoksa Mikro Kaynakmı ?

lolipopcandy7778

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2020
10
-5
Merhaba kızlarr , iyi akşamlar ben konuya direk giriş yapıyorum :halay:

> Benim saçlarımın şuan 50 cm küsüratlı bir boyu var omuzlarımdan biraz daha aşağıda fakat ince telli dolayısıyla çokta dolgun durmuyor ama bunada şükür tabiki :) ve bende belimde istiyorum saçlarımı ve dolgun durmasını istiyorum renk olarak siyah boyatmayı düşünüyorum Allah izin verirse :) ve kafama takılan ve size danışmak istediğim soru şu :KK6: Saçlarımın ucunda kırıklar bolca var düzleştirici vb. den kaynaklı sizce direk küt kestirip hem ombrelerden kurtulup tamamen , yıpranmamış kendi saç rengimi siyaha boyatıp mikro kaynakmı taktırmalıyım yoksa uzatmalımıyım çok kararsız kaldım

kaynak yaptirirsaniz zarar verdigini duymustum takilan yerdeki saclara.kiş geliyor ayrica bakimi da zor olur diye dusunuyorum.bence saciniz kestirim bahara kadar yaglarla bakim yapin biraz uzasin kaynak taktirmayi dusunuyosaniz ozman taktirin.kisa saclarda uzun kaynak belli oluyor ben hemen farkediyorum kaynak takanlari.nacize fikrim bunlar canm

Bence saclarinizi komple kestirmeyin. Ucundan azıcık ala ala zamanla kestirin ki uzatma sürecinde moraliniz bozulmasın. Ayrıca saç renginiz ne bilmiyorum ama siyah boya riskli biraz. Dönmek isterseniz baya yıpratır yorar sizi

> Benim saçlarımın şuan 50 cm küsüratlı bir boyu var omuzlarımdan biraz daha aşağıda fakat ince telli dolayısıyla çokta dolgun durmuyor ama bunada şükür tabiki :) ve bende belimde istiyorum saçlarımı ve dolgun durmasını istiyorum renk olarak siyah boyatmayı düşünüyorum Allah izin verirse :) ve kafama takılan ve size danışmak istediğim soru şu :KK6: Saçlarımın ucunda kırıklar bolca var düzleştirici vb. den kaynaklı sizce direk küt kestirip hem ombrelerden kurtulup tamamen , yıpranmamış kendi saç rengimi siyaha boyatıp mikro kaynakmı taktırmalıyım yoksa uzatmalımıyım çok kararsız kaldım
Bir zamanlar boncuk kaynak yaptırmıştım. Birkaç gün zor dayandım. Bence kaynak yerine uzatmaya calısmak maddi yönden de daha mantıklı. Bakım yağları var karışım şeklinde baya işe yarıyor:KK16:

Ben kaynak yaptırmadım ama saçlarımı siyaha boyayıp çıtçıt kullandım yaklaşık 3-4 yıl kadar. Benimkiler çok doğal duruyodu bide siyah olunca belli de olmuyodu tabi. Çalışıyodum hiç kimse anlamıyodu çıtçıt olduğunu kendi saçım sanıyolardı.saçıma herhangi bir zararı olmadı. Daha sonra uzattım saçlarımı elseve yağlarından kremlerinden kullandım boyamadım kestirmedim maşa düzleştirici kullanmadım 2 yılda uzadı 👍🏻

Saçlarınıza bakım yapmanızı tavsiye ederim bütçe varsa saç uzamasına yardımcı ürünler al derim saç işi sabır gerçekten uzaması tabiki uzun sürüyor bel de uzun saç istiyorsan net 2 yıl hiç kestirmeden benim 1 yılım kaldı🤣ama ben 39 cm ile başlamıştım saç uzatmaya en son 57cm di sizin 50 cm 1.5 yılda istediğiniz boyuta gelir gibi ama pres işini ısı işlemlerini bir miktar bırakmalısınız
mikro kaynak ta güzel ama kısa saçlarda çok belli olur ve bu yönde üzülebilirsiniz ..
çok iyi yapan yerler var iyi araştırın derim....

Saçlarınıza bakım yapmanızı tavsiye ederim bütçe varsa saç uzamasına yardımcı ürünler al derim saç işi sabır gerçekten uzaması tabiki uzun sürüyor bel de uzun saç istiyorsan net 2 yıl hiç kestirmeden benim 1 yılım kaldı🤣ama ben 39 cm ile başlamıştım saç uzatmaya en son 57cm di sizin 50 cm 1.5 yılda istediğiniz boyuta gelir gibi ama pres işini ısı işlemlerini bir miktar bırakmalısınız
mikro kaynak ta güzel ama kısa saçlarda çok belli olur ve bu yönde üzülebilirsiniz ..
çok iyi yapan yerler var iyi araştırın derim....
Neler yapıyorsunuz uzatmak için

Sarıdan siyaha cok radikal bir karar kurtulamazsın hem de siyahtan uzatmak istiyorsan biotin takviyesi kullanabilirsin

Kızlar saç uzatma konusunda hemen hemen her kuru her yağı dneemis biri olarak söylüyorum. Ne maskeler ne vitaminler sürdüm saçıma neler neler yaptım ama yok yok yok. Bu iş tamamen genetik faktörlerle alakli. Maskelerle sadece saçınıza bakım yapıyorsunuz. Nirmlade ayda 1 cm uzayan saç maskeyle 5 cm e çıkmıyor malesef en fazla yarım santimlik ni fark olursa oluyor. O yüzden bu bakım olaylarına çok bel bağlamayın. Ben tamarn kendi haline bıraktım.aske yaptığım zamanlarla tamamen aynı uzuyor. Çok kafaya takmamak lazm yoksa stres saç uzamasını etkiliyor. Bide çok fazla maske yapıp saç derinizi de yormayın. Haftada bı maske bakım için yeterli yoksa uzamaya hiç bı faydası olmuyor boşa kendinizi de yormayın birsuru yağlar ballar alaarak bütçenizi de yormayın. Hiç gerek yok.

Hindistan ceviz yağı kullanıyorum bendr ama çabuk yağlandırıyor saçımı. Kantaron da sertleştirip çok döküyormuş diye duydum doğru mu?
Kantoron yağı nda ben hiç rastlamadım tabiii saç tan saça farklılık gösterir. Hindistan cevizi yağını saçınızın kuru olan yerlere sürebilirsiniz zaten dip kısım lara yağı surmeyin gözenekleri tıkar

Siyahtan dönmek çok zor. Onun yerine 5 numaraya yani koyu kahveye boyayın

Ama saç diplerime sürmezsemde pek bir etkisi olmaz ki uzatmak için
Vallahi bu süreç çok değişik sürersen tıkar sürmezsen yararı olmaz gibi ama ben kuru yerlere sürüyorum artik önceden dip kısma da sürerdim ama dip e de uca da sürsem uzama hızı ayni😂 sadece saçını besliyordun aslında sağlıklı saç oluyor öyle aman aman 1 ayda 5 cm uzamıyor yanii saçınızı kendi haline bırakabilirsiniz boya ısı vs. Olmadan

X