Saç Uzatma Yöntemleri "Saçım hızlı uzasın" diyenlerin alan

cnm 4. sayfada bemiks bepanthen evigen redoxon diye başlık var oraya bi baka.s.

slm arkadaşlar bende bugün aktardan saç bakım yağı aldım içinde badem susam hindistancevizi mersin buğday hint fındık ceviz menekşe ısırgan tohumu jojoba ve çörek otu yağları var çam terebentin ve b vitaminide var 12 ytl ilk kez bugün denicem gelişmeleri bildiririmyerimseniben

kızlar bugün yürüyüşe çıktığımda hava birden bozuldu ve yağmur yağdı.. "ee.. ne ilgi?" diyeceksiniz.. aklıma geldi de, biz küçükken annem yağmur suyunu biriktirir, ısıtır ve saçımızı onunla durulardı.. saçlarımız yumuşacık olurdu ve çok da çabuk uzardıı.. şu anda saçım kuruyo ama yumuşacıkk, o kadar bakım yapıyorum da böyle olmuyo.. bundan sonra her yağmurda kovaları çıkartıcm balkona...

gerçekten de böyle bir şey duymuştum canım
ama acaba şu bozulan atmosferde hala geçerli midir bu:)))
anaaam o kadar yağmur yağdı da bir ıslanamadım:KK43:

merhaba arkadaşlar ben elidorun hazır yağ karışımlı kürünü kullanıyorum öyle tek tek alıp hazırlamak zahmetli oluyo hazırını almak daha iyi bence hem fiyat olarak da daha mantıklı oluyo öylesi.. içine çam terebentin katıyorum haftada bir sürüp bekletiyorum işe yarıyor..annem kullanıyodu çok uzun zaman kullandı üstelik saçlarında çok fazla işlem vardı ama toparlandı şimdi benimkilerden güzel bende ondan görünce heveslendim bi işe yaramaz sanıyodum ama yaradı..saçları da uzatıyor ama öyle mucizevi bi şekilde değil tabi beslendiği için hızlandırıyo uzamasını

bende de o kür var:) ben gene de yağlara çok güvenmiyorum ama aldığım için kullanıyorum ilk yaptığımda koyu ve parlak olmuştu saçlarım sonra o etkiyi göremedim çünkü şampuanladıktan sonra ben etkinin kaldığını düşünmüyorum daha parlak yapabiliyor ama ,bence bu konuda en etkili evigen formülü ,priorin tarzı bitkisel ilaçlar tabi ki beslenme beslenmenin yetersiz kaldığı durumlarda diğerleri

Kızlar size bir bilgi:
Sağlıklı bir saç telinin ömrü ortalama 2 - 6 yıldır. Saç teli ömrü, kişinin azami saç uzunluğunu belirler. Bel uzunluğu için yaklaşık 6 senelik saç teli ömrü gerekir, ki buna periyodik kırık aldırmalar dahildir. Saç teli ömrü 2 sene olanların bel uzunluğuna ulaşmaları mümkün değildir.
Kısacası saçınızı ne kadar uzatmak isterseniz uzatın, saçınızın ömrü ne kadarsa o kadar uzar. Ayrıca bu genetik kodumuzla alakalı olduğu için bunu değiştirmemiz mümkün değil.

Kızlar size bir bilgi:
Sağlıklı bir saç telinin ömrü ortalama 2 - 6 yıldır. Saç teli ömrü, kişinin azami saç uzunluğunu belirler. Bel uzunluğu için yaklaşık 6 senelik saç teli ömrü gerekir, ki buna periyodik kırık aldırmalar dahildir. Saç teli ömrü 2 sene olanların bel uzunluğuna ulaşmaları mümkün değildir.
Kısacası saçınızı ne kadar uzatmak isterseniz uzatın, saçınızın ömrü ne kadarsa o kadar uzar. Ayrıca bu genetik kodumuzla alakalı olduğu için bunu değiştirmemiz mümkün değil.

benimkinin ömrü yarım yıl falan herhalde senağlama

kııızzlaarrrr bugün elidor bakım yağım bitmek üzereymiş, ben de onun 50 ml.lik bi şişeye koydum, 2 ampul evigen kırdım, sonra biraz zeytin yağı ve birazda hint badem yağı karışımından ekledim, iice çalkalayıp sürdüm saçlarıma, iki- ikibuçuk saat kadar seralı bi şekilde beklettim, iki kez çam terebentli çinkolu şampuanımla yıkadım, kremledim sonraa.. bir de ne göreyim :1shok: saçlarım ilk kez böylesine parlak :nazar: !!! :hooray: demekki derdim vitaminmişş :sm_cool: a.s. hepinize teşekkürlerrrr a.s.

walla ben artık kuaföre gitmek istemiyorum en son saçımın önüne kat verdirmek için gittim kuaför kandırdı beni arkalara da kat verdirttim ve hiç beğenmedim saçım az gözüküyo:kızgın: kırıkları aldırmaya zaten tövbeliyim :eek:klava: keşke kahkülümü kendim kesebilseydim o zaman hiç gitmezdim kuaföre:1closedeyes: ben o kadar uzatmak için uğraşayım onlar da kessin:eek:klava:

[FONT=tek olarak çam terabentin kullanacaksanız uçlara bol diplere gelmeyecek şekilde sürüp (en fazla 1 saattir tavsiye edilen ) bekleyin": :1yes2: :1yes2: [/FONT]

ben de saç konusunda uzman sayılırım.çam terebentinini uçlara gelecek şekilde demişsin.böyle bi kullanım saçları uzatmaz,saç kökünden beslenir,kök te aldığımız gıdalardan.ayrıca çam terebentininin sık kullanımı saç hücrelerini bozar.kepek,kaşıntı,saç kuruluğu,kuruluktan dolayı koparak dökülmelere bile sebep olur.hem saç zaten doğal yolla uzar.ne sürerseniz sürün extradan uzatmaz.entele bitkisi vardı bi ararlar.şimdi satımı yasaklandı.aman buna dikkat edelim.damar genişletici özelliği var.
sorularınız ve detaylı bilgi almakisteyenlere duyurulur.
kib byessss:içelim:

arkadaşlar saç extradan uzamaz.ne süreseniz sürün.bu konuda uzmanlaştım artık.saç kaynağını ,gücünü kökünden alır.kökte aldığımız gıdalardan.bi ara entele vardı .şimdi satışı yasaklandı.aman buna dikkat edelim.ayrıca çam terebentinini sık kullanırsanız zamanla kepek,kaşıntı,kuruluk ve kuruluğa bağlı koparak saç dökülmasi yaşayabilirsinz.benden söylemesi. daha detaylı bilgi isteyenler msjlarınızı bekliyorum.
öpüldünüz.......

saçı ayda 2 cm uzayan bir insanın saçını kazıttığını düşünürsek 2.5 senede beline gelir (tabi buna kırık aldırmaları dahil etmedim ) ama ortalama 3 yılda saç bel boyuna geliyoa.s
tam olarak iki sene iki ay önce saçlarımı kısacık erkek saçı boyunda kestirdim.o günden beri uzatmaya çalışıyorum.düzenli olarak (haftada üç gün) saç bakım yağı uyguluyorum ve iki senede toplam üç sefer uçlarından aldırdım;her seferde yanlızca bir santim aldırdım saç toparlansın diye,asla daha fazla değil.sağlıklı uzasın diye ne fön çektiriyorum ne de saç kurutma makinası kullanıyorum.sonuç bu kadar özen gösterdiğim saçım iki sene sonunda ancak omuzlarıma yeni indi.anladımki saçın uzaması tamamen yapısına bağlı ve genetik bir olay.dışardan müdahaleler uzama konusunda hiç bir işe yaramıyor.

selam kızlar ben de aranıza yeni katıldım sayılır sırnaşık şey paylaşmak istedim ben de yaklaşık iki ay önce aktardan yağ almıştım.. daha doğrusu yağ karışımı.. fakat hiç düzenli kullanmadım.. saçlarım kızıl renkti.. kızıldan sıkıldığım için kuaföre gidip açtırdım saç rengimi fakat orielle değil o yüzden çok abartı diil ama yıpranma oldu ve uzundu saçlarım uçlarından keselim derken malum sonuç çok kısa oldu.. şimdi yaklaşık 3 haftadır bu aldığım karışımı 2 günde bir uyguluyorum.. hatta şişe yarıya inince zeytinyağı doldurdum yerimseniben haftada iki kez de banyodan sonra pirinç suyunu saçıma döküorum tabi son durulama suyu olarak... sonuç 3 haftada saç diplerim neredeyse iki parmağa yakın çıktı :teytey: ki benim saçlarım da anormal bi hızda uzamazdı yani normaldi.. biraz uzun oldu ama paylaşmak istedim yerimseniben bu arada aktardan aldığım yağ karışımı içindekiler; badem, susam, ceviz, defne, ısırgan, papatya, menekşe, karanfil, kayısı, okaliptus, avokado, çörekotu, zeytin ve hint yağları ile kına özü içeriyor.. a.s.

saçlarım uzasın diye hergün dua eden biriyim az önce hint yağı badem yağı ve çamterebentini saçlarıma boca ettim çamterebentinden şampuanıma da kattım hade hayırlısı bakalım ne olcak ama ne olur uzasın dengem bozuldu bu saçlarla farklı birşeyler bilenler varsa cvp larını bekliyorum....

Arkadaşlar biotin kullanmaya başladım... Ne kadar zamanda etkisini göstermeye başlar??

yok ya bu saçlar öyle dışardan müdahaleyle uzamıyo malesef genetik bu saçın gücüne bağlı:KK43:
en iyisi çıt çıt alıp takmak saçın kendi renginde bulunursa çok güzel duruyo

eet arkadaşlar..as önce saçlarımı ölçtüm 2 aydır ölçmüodum we ne göriim saçlarım 2 aydır hiç usamamış:KK43:((( yarım santim bile!! ben ki onnara 1 senedir yapmadıım bakım kalmadı içten daa çok beslenir die normalde yemiceim şeyleri yedim:KK43:(( ben naapıcam kıslar yaa nie durdu ki acaba saçlarımın usaması:KK43: ay kafayı yicem yaaa yanlış mı ölçtük desem annem görmüodu beni 2 aydır o da dedi saçlrın hiç usamamış:KK43:( gösüm gibi bakıorum ben bu saçlara kırıklarını tek tek kendim makasla kesiorum.. ama onnarın bana yaptıına bak naapıcam ben şimdi yaa acaba nie durdu usamaları bi fikrinis war mı kıslar:KK43:((

eet arkadaşlar..as önce saçlarımı ölçtüm 2 aydır ölçmüodum we ne göriim saçlarım 2 aydır hiç usamamış:KK43:((( yarım santim bile!! ben ki onnara 1 senedir yapmadıım bakım kalmadı içten daa çok beslenir die normalde yemiceim şeyleri yedim:KK43:(( ben naapıcam kıslar yaa nie durdu ki acaba saçlarımın usaması:KK43: ay kafayı yicem yaaa yanlış mı ölçtük desem annem görmüodu beni 2 aydır o da dedi saçlrın hiç usamamış:KK43:( gösüm gibi bakıorum ben bu saçlara kırıklarını tek tek kendim makasla kesiorum.. ama onnarın bana yaptıına bak naapıcam ben şimdi yaa acaba nie durdu usamaları bi fikrinis war mı kıslar:KK43:((

cnm 2 ayda hiç uzamaması çok garip en yavaş uzayan saç bile hiç değilse 1 cm uzaması lazımdı.kan değerlerini bi ölçtürmen mümkünse ölçtürsen belki bi vitamin/mineral vucuudunda az vardır,tırnakların falan da mı yavaş uzuyo:uhm:

benim bi komşum var onunda saçları hiç uzamıyo her türlü bakımı uygulamıştır sonuç aynı hep bakarım o saçları omuzlarında ya vücudunda bi vitamin eksik artık bilemicem :1hug:

hyr tırnaklarım gayet hıslı usuo ama çok sık yıkarım ben ellerimi..b witamini de alıorum yane için de b witamini we çinko olan besinler tüketmeye çalışıorum:KK43:(( en iisi dediin gibi kan testi yaptırmalıyım teşekkürler fikrin için..

X