Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçımda ki Bitler! Yardım Lütfen :(

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
canım saç dibinde olurlar zaten saç tellerini tek tek temizlemek gerikiyo bu işlemi balkonda yapın ne kedar temizlerseniz o kadar iyi sonuş alırsın en çok ense kısmında olurlar saç tellrine yumutlarlar

canım bişey söyliyeyimmi bu illet insanın piskolojisini bozar allah aşkına okadar kafana takma gerçekten insan çok etkileniyor sen en iyisi eczaneye git en iyi ilacı al ve bir kaç yıkama kullan bu arada ailedeki herkes kullansın bit olsun olmasın tedbir amaçlı :1rolleyes:

canım birkaç yıkamada geçmez geçtiğinden eminse koruma amaçlı bit ilacını haftada 2 kez kullanmalı zaman sonra haftada 1 düşürmli ben kızımı okula gönderdiğim zaman hafta 1 kere koruma amaçlı kullanıyorum

canım bişey söyliyeyimmi bu illet insanın piskolojisini bozar allah aşkına okadar kafana takma gerçekten insan çok etkileniyor sen en iyisi eczaneye git en iyi ilacı al ve bir kaç yıkama kullan bu arada ailedeki herkes kullansın bit olsun olmasın tedbir amaçlı :1rolleyes:

evet gerçekten çok kötü etkiliyor insanı. Bugün gaz yağı aramaya çıkıcam bugün olmazsa yarın eczaneye de gidicem bu sefer diycem bu verdiğiniz 2 şampuanda geçirmedi başka çözümler sorucam olmazsa başka eczaneye gidicem birşeyler yapıcam artık umarım bu kadar uğraştan sonra giderler artık

canım saç dibinde olurlar zaten saç tellerini tek tek temizlemek gerikiyo bu işlemi balkonda yapın ne kedar temizlerseniz o kadar iyi sonuş alırsın en çok ense kısmında olurlar saç tellrine yumutlarlar

o zaman baya uğraşmak gerekicek ne yapalım yeter ki geçsin şunlar zaten yapmadığım şey kalmadı. Evet ense kısmımda ve kulak arkasında çok var kaşınıyor zaten oralar. Bugün başlıycam söylediğiniz şeyleri yapmaya yorumlarınız için teşekkürler

Peki başka çözümler doğal yollar şampuanlar vs. bilen var mı kullanan deneyen?

Türkiyeye yerleştiğimiz sene ilkokulda bana da bulaştı, dahası öğretmenimiz dahil herkese, hatta o zamanlar Bügun gazetesine biri haberi sızdırmış, Kolejde bit sınıfı diye haber yapmışlardı. Şimdi sen anlattıkça o kabus gibi günlere dönüyorum tüylerim de ürpermiş durumda; ama panik yok!

Buradaki eczanelerde satılanlar işe yaramayınca annem Fransa'dan şampuan sipariş etti; ama o gelene kadar gaz yağı ve bit tarağıyla işi çözdük, yani şampuana dahi gerek kalmadı. Çok sık dişli tarakla taraya taraya iri olanları zaten ayırıyorsun saçtan. Latex eldiven giyerek gaz yağıyla tüm saçındaki sirkeleri de bu uygulamayı yaparak öldürebilirsin; ama iki günde bir yap ki saç derin kurumasın.

Sakın sakın böcek ilacı falan kullanma. En korkunç, en kanserojen şey. Gaz yağı bire bir! Allah yardımcın olsun!

Ayy çok kötü.
Eğer hiçbir şey işe yaramazsa saçlarını kazıtmak en iyisi olur sanırım. ://

canım 1 yıl once benım de basıma gelmıstı saclarını yuksek ısıda duzlestırısen bıtler ölür
ben 1 hafta boyunca 200 derecede düzleştirdim ve bitler ölü halde dökülmeye basladı ama sacın yıpranıyor

vla bnm başımada kısa süre once geldi. kardeşim okuldan getirmş saolsun ondanda bana. bnde böcek fobisi var. çıldırıyordm resmen. saçlarımda uzun biraz.tek tek zor yani. annem kafama bastı böcek ilacını öle snrada ölenleri topladı tek tek. ypcak bişe yok. o anti bit midir nedir bilmm ama kardeşimde kullandı ve ölmediler dahada arttı bitler. sen sen ol o ilaçlara fzlada güvenme. cildim çk hassas benm fakat sinek ilacından başka care yoktu. şuan şkür bişey kalmadı. Allah senınde yardımcın olsun.bu arada gaz yağı falan demiş arkdşlar dogrudur benm o konuda bi bilgim yk. böcek ilacından medet ummuştuk o yüzden.

Son düzenleme:
Herkese çok teşekkürler opuyorumnanaktan
gazyağı buldum ve sürdüm şu an için birşey yok..

Herkese çok teşekkürler opuyorumnanaktan
gazyağı buldum ve sürdüm şu an için birşey yok..

canım konuyu geç gördüm keşke daha önce görseymişim 6 sene önce benimde başıma geldi saçımı boyatmıştım o akşam eve gelince bi baktım hepsi ölmüş parçalanmış patlamışlar yani boyadan ayrıca tüm sirkeler( yumurtalar) da parçalanmıştı
birdaha başına gelirse veya konuyu okuyanlardan yardım isteyen olursa HEMEN SAÇLARINIZI BOYAYIN KESİN O ANDA HEPSİ GEBERİP GİTCEKLER hiç başka çare aramaya gerek yok

canım konuyu geç gördüm keşke daha önce görseymişim 6 sene önce benimde başıma geldi saçımı boyatmıştım o akşam eve gelince bi baktım hepsi ölmüş parçalanmış patlamışlar yani boyadan ayrıca tüm sirkeler( yumurtalar) da parçalanmıştı
birdaha başına gelirse veya konuyu okuyanlardan yardım isteyen olursa HEMEN SAÇLARINIZI BOYAYIN KESİN O ANDA HEPSİ GEBERİP GİTCEKLER hiç başka çare aramaya gerek yok

Onuda denedim ama gitmedi belkide başka boya markası denemeliyim üzgünüm gazyağınıda sürdüm yine gitmedi gerçekten 2 buçuk 3 aydır kafamdaki bu iğrenç şeylerle yaşadım hala yaşıyorum ne yaptıysam fayda olmadı yokmu şunlardan kurtulan birşey önermek isteyen deli olucam gazyağı bile işe yaramadı her akşam yıkıyorum birde. :çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm: lütfen yardım edin ya.

Onuda denedim ama gitmedi belkide başka boya markası denemeliyim üzgünüm gazyağınıda sürdüm yine gitmedi gerçekten 2 buçuk 3 aydır kafamdaki bu iğrenç şeylerle yaşadım hala yaşıyorum ne yaptıysam fayda olmadı yokmu şunlardan kurtulan birşey önermek isteyen deli olucam gazyağı bile işe yaramadı her akşam yıkıyorum birde. :çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm: lütfen yardım edin ya.

canım ben kuaförde boyatmıştım o gün o asalaklardan kurtulduğumu farkettim çok sevinmiştim sonra görümcemdede doluydu oda kuaförde boya yaptırdı tabi bilmiyodu oda kurtulucanı sonradan öğrendim daha önce bu konuda konuşmamıştık onla onunda anında yokolmuş

öncelikle her gün bit tarağıyla saçını tarayacaksın.
ama tarak sadece bitleri düşürür, geriye kalan sirkelerden kurtulmanın tek yolu da birinin onları ayıklamasıdır.
bence annenin kucağına yat bi gün, o bütün sirkeleri öldürsün.
sonra da bi güzel gaz yağı sürün.

canım ben kuaförde boyatmıştım o gün o asalaklardan kurtulduğumu farkettim çok sevinmiştim sonra görümcemdede doluydu oda kuaförde boya yaptırdı tabi bilmiyodu oda kurtulucanı sonradan öğrendim daha önce bu konuda konuşmamıştık onla onunda anında yokolmuş

cemresum cnm birde kuaförde boyatayım son çare teşekkürler yardımın için

nursuz cnm öncelikle teşekkürler cevabın için
bu gece tekrar bakıcak annem gazyağı derimi çok kaşındırıyor ama neyapalım artık
umarım geçer en kısa zamanda :KK43:

Geçmiş olsun canım ,gerçekten insanı rahatsız edecek bir durum .
Sadece çocukken olacak diye bir şey yok valla.
Ben köyde çalışıyorken saçlarıma düşmüştü.Kaşına kaşına mahvoluyordum.
Köyden bir kız yanımda kalıyordu ,abla sende bit mi var dedi.
Annesine baktırdım bit gelmiş ,kadıncağız epey uğraşmıştı temizlemek için.
Gazyağı ile taramıştı , merkezdende şampuan aldırmıştım.
Her fırsattada kadın temizliyordu.
Ne derece doğru bilmiyorum ama boyalı saça gelmez diye söyleniyor.

Geçmiş olsun canım ,gerçekten insanı rahatsız edecek bir durum .
Sadece çocukken olacak diye bir şey yok valla.
Ben köyde çalışıyorken saçlarıma düşmüştü.Kaşına kaşına mahvoluyordum.
Köyden bir kız yanımda kalıyordu ,abla sende bit mi var dedi.
Annesine baktırdım bit gelmiş ,kadıncağız epey uğraşmıştı temizlemek için.
Gazyağı ile taramıştı , merkezdende şampuan aldırmıştım.
Her fırsattada kadın temizliyordu.
Ne derece doğru bilmiyorum ama boyalı saça gelmez diye söyleniyor.

bende duydum onu tekrar boyatıcam saçımı yanıtınız için teşekkürler..

X