Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçımda tekrar egzama belirdi ne yapmalıyım?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Gecmeyen egzamadan muzdaribim. Yillardir gitmedigim dr, kullanmadigim ilac kalmadi. Ot mot bilmem yalniz, belki dogal seyler iyi geliyordur denemedim pek. Peki bnm gibi egzama derdi olan herkesin saclari cok dokulyyor mu ? Obek obek dokuluyoelr yillardir. Nasil kel kalmadigima sasiriyorum.

Kee

Kesinlikle ardıç katranı sabunu diyorum ben 10 sene boyunca gitmediğim doktor kullanmadığım ilaç kortizonlu krem kalmadı bir arkadaşın önerisiyle ardıç katranı sabunu denedim tamamen bitti eşim filan şok oldu artık sadece o sabunu kullanıyorum yalnız ben bitince aktardan aldım ama o hiç ise yaramadı arkadaş internetten sipariş veriyormuş ordan aldım çok memnunum benim hem yüzümde hem saçımda vardı yüzüm o kadar kötü oluyordu ki gören acıyordu bana şimdi eser yok egzamadan
Bu sabunun markası ne?hangi firma üretiyor?fark ediyor mu

Farkediyor arkadaşım bana verdiğinde sabundan bir kalıp çok iyi gelmişti iki günde 10 yıllık egzamami bitirdi daha sonra sabun bitince bende aktardan aldım yine ama bu sefer hiç ise yaramadı arkadaşıma sordum n11 den almış nures organik diye bir aktar çokda uygun fiyatı bir taneye aldigimi ordan nerdeyse 4 tane alınıyor
Bu sabunun markası ne?hangi firma üretiyor?fark ediyor mu

Isırgan otunu kaynatıp saçını yıkadıktan sonra onunla durulayabilirsin son olarak, şampuan olarak da kepek degil de kuru saçlar icin nemlendirici şampuan bana iyi gelmisti ve saç kremini oraya da sur saç diplerine demisti bana doktor.
Bu arada iğne yaptırdın mı ben gittiğimde doktorum bana demisti ki daha kötu durumda olsan iğne yapacaktım oraya ama su an iğnelik değilsin
Geçmiş olsun, dediğinizi araştırayım ben teşekkür ederim saçımı kessem mi bilemedim baya kaşıntı var saçımda, saçım uzayınca daha kötü oluyor sanki

Ben ellerimde denedim yıllarca kullancıdıgım ilaç kalmamıştı.. On günde iyilestim ceviz suyuyla.. Mucize gibi birsey
Bie komşumuzun saç derinde egzama vardı senin gibi ona önerdim o da yaptıktan sonra cok memnun kalmıştı sonra tamamen geçti mi sormadım ama iyi geliyor demişti

Bağışıklık içinde mutlaka hergün bal(organik) ve kuruyemiş yemeni öneririm.badem ceviz özellikle
Abur cubur yitorsan kes. Tatlı isteğini kayısı ve siyah üzümle geliştirebilirsin
Bağırsak florası bozulduğu zamanda deri hastalıkları oluyor. Probiyotikden zengin beslen ev yoğurdu ve ev turşusu ye.. Birde bol su iç
Asıl cilt tedavileri dıştan değil içten olur derler

Bir ara saclarım cok dokuluyordu cildiye druna ısırgan suyu kullanabilir miyim diye sormustum o da egzama yapar kullanma demişti
Isırgan otlu bir sampuan önermişti o kesti dökülmeyi
Bakayım ona teşekkür ederim

Ensemde kaşıntı başladı benim de. Bazen yara oluyor hep aynı yerler ve çok kaşınıyor. Egzama böyle bir şey mi? Çok şiddetli değil bu sebeple doktora gitmedim henüz ama ara ara çok kaşındığı oluyor, ilerlemeden gitsem mi ben de acaba
Bende de öyleydi saç derim bembeyaz oluyor benim yara oluyor kan da akıyor bazen saçımı tarayınca, çok kaşıntı oluyor bir de saçlarımda bakımsız görünüyor, sizde böyle bir durum varsa ilerlemeden gidin doktora ben iki defa saçımı kaybettim doktor saçını kesmek zorundasın dedi

Gecmeyen egzamadan muzdaribim. Yillardir gitmedigim dr, kullanmadigim ilac kalmadi. Ot mot bilmem yalniz, belki dogal seyler iyi geliyordur denemedim pek. Peki bnm gibi egzama derdi olan herkesin saclari cok dokulyyor mu ? Obek obek dokuluyoelr yillardir. Nasil kel kalmadigima sasiriyorum.
Benim baya döküldü saçlarım, iki defadır erkek tipi kesmek zorunda kaldım ve psikolojimi bozdu saçlarımın hali

Kestirip bakım yapsanız, iyi gelebilir.
Bi de beslenmenize dikkat etmeniz gerekiyo.
Sosyalleşmek hâkezâ.
Beslenmeme dikkat etmem lazım ama bu sosyallik nasıl olacak bilmiyorum işim yok çevremdekilerle de buluşamıyorum korona var
Saçımı önü uzun arkası kısa kesebilirim
Erkek tipi olsun istemiyorum eskisi gibi

Kısa saçın temizliği bakımı kolay olduğundan faydası var kısa olmasının uzun saçta diplere ulaşmak zor o yüzden artıyor sorun
Aynen öyle galiba benimde bu yüzden saç uzayınca egzama daha kötü oluyor, baya da yıkıyorum saçımı bir de.
Arkası kısa önü uzun kesmek istiyorum kullanışlı olur mu ki acaba bu model

Aynı dertten uzun süre çektim hatta duştan çıkınca alnındaki derileri bile kabuk kabuk kalkıyordu.. Bi ara nette vishy anti Dandruff şampuanın iyi geldiğini gördüm 5aydır sadece onu kullanıyorum sadece saçı biraz sertleştiriyo saç kremi de kullanıyorum daha da başka şampuanla geçmem... Sadece o çözüm oldu.. Dermatolojiyr de gittim kısa bir süre rahatlar ama tekrarlar bitmez demişti onun verdiği ilaçlar da çözüm olmamıştı..
Ona bakayım ben teşekkür ederim, egzama saçımı bakımsız gibi gösteriyor çokta yıkamama rağmen

8 senedir saçımda egzama var, neden egzama oldu bilmiyorum ama 2 defadır saçımı erkek tipi kesmek zorunda kaldım saçlarım berbat haldeydi ve kabuklar yara olduğu için saçımın arasından kan geldiği oluyordu banyoda, saçım tekrar egzama oldu ve kötüye gidiyor, doktorun önerdiği bitkisel şampuanları kullanıyorum ama en fazla 2 ay düzeliyor sonra yine egzama oluyor, bir de garip bir şekilde saçım kısayken egzama olmuyor kolay kolay ne zaman omzumu geçse saçlarım berbat bir hale dönüyor ve yolunmuş bakımsız görünüyor, saçımı da güzel yıkıyorum bir de, saçımı erkek tipi kestirmek istemiyorum çünkü mecbur kalmıştım kesmeye ve kendimi kötü hissetmiştim, sizce saçlarımı önü uzun arkası kısa kessem kullanışlı olur mu? Tekrardan kaybetmek istemiyorum saçlarımı
Şampuan içine çay agacı yagı katıp bir dener misin
Bir arkadasım da işe yaramış da

Aynen öyle galiba benimde bu yüzden saç uzayınca egzama daha kötü oluyor, baya da yıkıyorum saçımı bir de.
Arkası kısa önü uzun kesmek istiyorum kullanışlı olur mu ki acaba bu model
Saçların çok mu sık. Benim de uzayınca kepek ve kaşıntı başlıyor arada kabuklanma oluyor onları koparınca kanıyor. Kısa kesince hiçbirisi kalmıyor. Saçlarım o kadar sık ki uzayınca hava almıyor muhtemelen, o yüzden oluyor. Yıkadığım zaman deriye yakın kısmının kuruması saatler alıyor. Gittiğim kuaförler söylemese saçlarımın yoğun olduğunun farkında değildim. Uzadıkça kafamda ağırlık oluyor bir de.

Saçların çok mu sık. Benim de uzayınca kepek ve kaşıntı başlıyor arada kabuklanma oluyor onları koparınca kanıyor. Kısa kesince hiçbirisi kalmıyor. Saçlarım o kadar sık ki uzayınca hava almıyor muhtemelen, o yüzden oluyor. Yıkadığım zaman deriye yakın kısmının kuruması saatler alıyor. Gittiğim kuaförler söylemese saçlarımın yoğun olduğunun farkında değildim. Uzadıkça kafamda ağırlık oluyor bir de.
Aynen saçım sık ve kabarık bir de dalgalı
Saçımı açık bırakınca ensemde ağırlık var gibi hissediyorum
Ve saçımı o kadar yıkamama rağmen egzama azalmıyor iyi bir şampuan da kullansam 1 ay iyi geliyor
Ve yıpranmış görünüyor saçlarım uzadıkça, siz saçınızı kısa mı kullanıyorsunuz artık yoksa uzun mu

Bende de öyleydi saç derim bembeyaz oluyor benim yara oluyor kan da akıyor bazen saçımı tarayınca, çok kaşıntı oluyor bir de saçlarımda bakımsız görünüyor, sizde böyle bir durum varsa ilerlemeden gidin doktora ben iki defa saçımı kaybettim doktor saçını kesmek zorundasın dedi
Teşekkür ederim cevabınız için. Çok geçmiş olsun size de. Görsellere baktım benimki pel benzemiyor, beyaz kabuklanma ya da kepek gibi bir şey yok. Sadece sivilce gibi tek tek yara oluyor ensemde arada. Belki başlangıç aşamasıdır. Doktora gitsem iyi olacak sanırım. Çok sağolun, acil şifalar dilerim.

X