Doğal Saç Bakım Kürleri Saçınıza sürdüğünüz zeytinyağı gibi bitkisel yağları nasıl çıkartıyorsunuz :(

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

Lakito

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2007
2.702
205
:1no2:Of ya bugün saçıma zeytinyağı sürdüm beslesin saçlarımı diye. Bin pişman oldum.
Saçlarımdan bitürlü çıkaramadım. Saçımı en az 5 defa sabunladım. Ayrıca çabuk çıksın diye kaynar su dökmekten kafama kafam haşlandı. Ayrıca saçımı arındıracağım diye bisürü saçımı döktüm.
Yani sizler bu yağları saçınızdan nasıl çıkartıyorsunuz?
Saçımı arındıracağım derken saçlarımdan oldum :KK43:

Ben zeytin yağı hiç sürmedim genelde badem yağı kullanıyorum saçlarımda röfle olduğu için kuruyor badem yağı nemlenmesini sağlıyor çok memnunum. Kolaycada çıkıyor saçımdan sadece 2 yıkamada.

Sabun derken şampuanı kastettin değilmi, eğer sabunsa kazık gibi yapmıştır zaten saçlarını

bende bebek yagi kullanirim bazen ama arkadasinda dedigi gibi hemen emiyo zaten sacim...oyle yikayinca hala vicik vicik olan bi durumla karsilasmadim...bi yikamak ta cikar...iyi sampuan kullanirsan ,sonucta iyi olur...........a.s.

Şampuan olarakta schwarzkopf un GLİSS şampuanını kullanıyorum, röfleli saçlar için olanını...

Bende bi daha zeytinyağı asla sürmem sanırım :KK43:
Ayrıca şampuan değil çıksın diye sabunla yıkadım :) Fakat sert olmadı saçlarım sonra saç maskesi kullandığım için sanırım. ama dökülen saçlarıma acıdım resmen. Bari faydası olsa da değse :)

ben hint yağı badem yağı bide ampüllerden kullanıom. hemde gece sürüp saçımı bağlayıp yatıom sabah yıkıyorum. 2 yıkamada çıkıyo.hiç öyle bişeyle karşılaşmadım yani. bilmiyorum belki zeytinyağındandır ama yağsa badem yağıda bi yağ sonuçta.

Bence senin sorunun şampuan değilde sabun kullanmandan kaynaklanmış...CADIARZU

benimki gayet rahat çıkıyo şampuanla en fazla 3 yıkamada yani a.s

ilk şampuanlamada saçını ıslatmadan yıka yani yağlı saçının üstüne sampuanı direk dök hemen çıkıyor 2 kez şampuanla ayrıca saçını çok kaynar suyla yıkama mahvedersin yaptığın bakımın anlamı kalmaz cnm...

ben de badem, hint ve yılan yağı kullanıyorum şu günlerde. çamterebentinli şampuanla bazen 1 bazen 2 defa yıkıyorum. bunun sırrı çok yıkamakta değil, iyice masaj yapa yapa yıkamakmış bence. ya çamterebentinden yada şampuanladıktan sonra iyice masaj yapmakta olay. ayrıca sabunlama saçını çok sert yapar ve çok yıkamaktan yaptığın bakımın bir anlamı kalmaz.

X