Saç Uzatma Yöntemleri Saçlarım uzamıyor :( (RESiMLİ)

sapphireee

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2020
37
16
28
Merhaba arkadaşlar gene böyle bir konu açmıştım.
Belimde ki saçlarımı eylülde enseme kadar kestirmiştim sadece bu kadar uzadı. Hevesimi aldıktan sonrada bin pişman oldum tabi :) 1.5 aydır da deli gibi bakım yapıyorum.
Haftada bir bemiks,bepanthen,evigen ampullerden birer tane kırıp içine çeşitli yağlar koyarak bir gece saçımda bekletiyorum (bunu saçım göğüs hizamdayken de yapmış belime kadar uzatmıştım çok işe yarıyor)
Aktara sordum oda bana bir karışım hazırladı çok berbat kokuyor ama işe yarıyor gibi gün aşırı onu sıkıp onunla bir gece uyuyordum bitti.
Dax supergroya başladım şimdi 3 gün oldu, gün aşırı yapıyorum uzatıyor diye bir şey söylemem için çok erken ama efsane bakım yapıyor. Arınmıyor diyenlere de şaşırıyorum hemen arınıyor.
Şampuan olarak dp kullanıyordum onu da değiştirdim, revoxun biotinli olan şampuanına geçtim, saçı kurutuyor diyorlar ona da ama ben öyle bir şey gözlemlemedim, yeni başlamış olmama rağmen saç dökülmem çok azaldı.
Duştan çıkmadan öncede sirkeyi suyla seyreltip döküyorum hafif durulayıp öyle çıkıyorum.
Nemli saçıma diplerine yakın morfose serum, uçlarına da morfose köpük uyguluyorum.
Her gün solgarın 1000 mg biotin tabletini içiyorum.
Bu kadar şeye uzasın artıkkk :KK43:
Başka önerileri olan var mı acaba??

Belimde ki saçlarımı eylülde enseme kadar kestirmiştim sadece bu kadar uzadı. Hevesimi aldıktan sonrada bin pişman oldum tabi :) 1.5 aydır da deli gibi bakım yapıyorum.
Haftada bir bemiks,bepanthen,evigen ampullerden birer tane kırıp içine çeşitli yağlar koyarak bir gece saçımda bekletiyorum (bunu saçım göğüs hizamdayken de yapmış belime kadar uzatmıştım çok işe yarıyor)
Aktara sordum oda bana bir karışım hazırladı çok berbat kokuyor ama işe yarıyor gibi gün aşırı onu sıkıp onunla bir gece uyuyordum bitti.
Dax supergroya başladım şimdi 3 gün oldu, gün aşırı yapıyorum uzatıyor diye bir şey söylemem için çok erken ama efsane bakım yapıyor. Arınmıyor diyenlere de şaşırıyorum hemen arınıyor.
Şampuan olarak dp kullanıyordum onu da değiştirdim, revoxun biotinli olan şampuanına geçtim, saçı kurutuyor diyorlar ona da ama ben öyle bir şey gözlemlemedim, yeni başlamış olmama rağmen saç dökülmem çok azaldı.
Duştan çıkmadan öncede sirkeyi suyla seyreltip döküyorum hafif durulayıp öyle çıkıyorum.
Nemli saçıma diplerine yakın morfose serum, uçlarına da morfose köpük uyguluyorum.
Urban kullan

Sapphireee seninle dertlerimiz ortak ama bu kadar şeyi ben yapsam Rapunzel olmuştum şimdiye :KK45: Solgar Biotini daha önce ben de kullandım folik asite birlikte. Saça pek bir faydasını görmedim ama zararı da olmadı en azından:KK17: Perfectil diye bir tablet kullanmıştım saç dökülmesi için. O sanki biraz uzattı, tırnaklarımı da güçlendirmişti. Urban'ın ve John Frieda'nın şampuanlarını kullandım saçlarımı berbat ettiler, uzatmak bir yana döküle döküle kel aynak kuşuna döndüm. Bir dönem Revox At Kuyruğu bitkili şampuan kullandım ve sonraları Revox biyotin kullanmaya başladım. İyi geliyor. Saç kremi olarak Bioblas'ın yeni Botanic Oil serisinden Arganı kullanıyorum. Şimdilerde herkes şu HALALES'i methediyor. Doğum sonrası aşırı saç dökülmesi yaşayan arkadaşım da tavsiye üzerine aldı ve daha ikinci kullanımda dökülmeye karşı etkisini, bir ay sonunda da gerçekten sağlıklı bir şekilde saç uzattığını fark etmişti. Sanırım işlem görmüş ve görmemiş saçlar için olmak üzere iki gruba ayrılıyor şampuan, bir araştır derim.

Sapphireee seninle dertlerimiz ortak ama bu kadar şeyi ben yapsam Rapunzel olmuştum şimdiye :KK45: Solgar Biotini daha önce ben de kullandım folik asite birlikte. Saça pek bir faydasını görmedim ama zararı da olmadı en azından:KK17: Perfectil diye bir tablet kullanmıştım saç dökülmesi için. O sanki biraz uzattı, tırnaklarımı da güçlendirmişti. Urban'ın ve John Frieda'nın şampuanlarını kullandım saçlarımı berbat ettiler, uzatmak bir yana döküle döküle kel aynak kuşuna döndüm. Bir dönem Revox At Kuyruğu bitkili şampuan kullandım ve sonraları Revox biyotin kullanmaya başladım. İyi geliyor. Saç kremi olarak Bioblas'ın yeni Botanic Oil serisinden Arganı kullanıyorum. Şimdilerde herkes şu HALALES'i methediyor. Doğum sonrası aşırı saç dökülmesi yaşayan arkadaşım da tavsiye üzerine aldı ve daha ikinci kullanımda dökülmeye karşı etkisini, bir ay sonunda da gerçekten sağlıklı bir şekilde saç uzattığını fark etmişti. Sanırım işlem görmüş ve görmemiş saçlar için olmak üzere iki gruba ayrılıyor şampuan, bir araştır derim.
hemennn bakıyorummmm :) uzamıyor ya öyle üzülüyorum ki 6 ayda baya baya uzatmam gerekirken 5 ayda bu kadar uzadı :KK43: küstüler bana, solgar saça yaradı mı bende bilmiyorum hem fikiriz o konuda ama tırnaklarım taş gibi oldular kırılmıyorlar.
ama bu sampuanı ilk defa duydum

Urban şampuan kullanıyorum haftada bir hindistan cevizi yağı Hint yağı ve nane yağı karıştırıp saçlarıma sürüp iki saat bekletip yıkıyorum. Sampuanima Hint yağı ve cam terabentin yağı döktüm. Ayrıca her hafta duştan sonra soğan suyu döküp çıkıyorum saclarima.Kestirdigim yer birkac aya geri eski haline uzadı.

Saçlarına çok fazla şey yapıp bu kadar yorma bence. Ben emin ol neler ne kürler ne yağlar sürdüm. Hele o yağ karışımları saçlarımı avuç avuç döktü. Ve bıraktım herşeyi. Sadece duşta nem maskesi yapıyorum kurumasın diye başka hiç bişey yapmıyorum. Ve inan saclarm yağ kürleri kullandigim zamankinden daha hızlı uzuyor. İnanki yağlar sadece biraz canlanmasını sağlıyor uzamasına etkisini ben görmedim. Saç uzamaai biraz da psikolojik çok kafaya takip stres yaptgim zamanlar oldu. Hergun saclarimi olcerdm hatta uzamasi daha da yavaşlamisti. Ama ne zamanki ugrasmayi düşünmeyi bıraktım İnanki uzama hızlandı. Bı kadar takmamak hele ki stresten uzak durmak gerek. Stres uzamanin baş düşmanı çünkü. Bide saçlarını biraz dinlendd bnce. Yağları kürleri bı sure bırak.

HALALES bende merak ettim şimdi siz kullandınız mı
Çok methini duydum sonunda aldım kullandım. Sülfatsız şampuan olduğu için beklentim yüksekti. İlk iki yıkamada saçlarım dökülmeye devam etti. Sonra dökülmeler aniden azalınca, hatta öyle azaldı ki bu bir mucize diyordum, kullanmayı sürdüreceğimden emin oldum.

Fakat o kadar da emin olmamak lazımmış. Çünkü evet, bir süreliğine de olsa saç dökülmem neredeyse durma noktasına kadar azalmıştı ancak sonra, henüz şampuanlar bitmeden yeniden -hemen hemen eskisi gibi- dökülmeye başladı. Şimdi markanın saç kremini kullanıyorum. Şampuan olarak da ara sıra kafa derimin temizlenmesi için Urban'ın saç peelingini ve Revox'un Biotinine devam ediyorum.

Halalles'in artısı temiz içerikli bir şampuan olması olabilir. Silikon, sülfat ve kötü alkolleri saçlarınızdan uzak tuttuğunuzda ve bunu yapmaya başladığınız zaman saç ilk şoku atlattığında mutlaka olumlu etkilerini görürsünüz ama saçın alışması da kolay olmayabilir. Ha bir de, bu bahsettiğim içerik durumundan dolayı Halalles saçı sertleştiriyor. Saç kremi olmadan kullanmak pek mantıklı olmaz. Kalıp defne sabunu + basit bir saç kremi de aynı amaca hizmet eder herhalde kızlar :KK55:

X