Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar saçlarım ve vücut kıllarımda bozulma mı var ?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Mavinevresim

Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2019
5
0
merhabalar. bir iki yıldır saçlarımda bozulma mevcut. foto çekemediğim için yükleyemiyorum ama tarif etmeye çalışayım. düz bir saç düşünün benım saçım kesinlikle öyle değil kalın giden yer birden inceliyor sonra tekrar kalınlaşıyor sonra tekrar ıncelıyor kalınlaşıyor ucuna kadar bu şekilde düzensiz şekilde ilerliyor. internette arıyorum ne örnek bulabılıyorum ne buna bır ad oyabiliyorum. foto çekmeye calıssam fotoda bellı olmuyor. bu saçları bır ara sürekli koparmaya atmaya başladım ama başedilmiyor saç derım iyice acımaya başladı azaldı da saçlarım.
ve ben bu olayı sadece saçlarımda sanıyordum meğer değilmiş. normalde tüysüz biriyimdir bacaklarımda hafıf ve cok ınce kıllar vardır. işte 3-5 ayda bır bır tane sıyah kıl cıkar dıgerlerı atıyorum 2 mm se bu 2cm dır. bıde ne hikmetse bırden gözüme carpar yanı kısa hallerını hıc görmıyorum bı bakıyorum uzun sımsıyah bır kıl. cıdden kalın oldugu ıcın sıyah sanırıım diğer kıllarım sıyah değil ve ıncecıkler. özel bölgeme sık agda yaptırdıgım ıcın orada da az kıl cıkardı uzamadan alırdım neyse covıd olunca cıldım hasssaslastı agda yapamadım özel bölgemdeki kıllar uzadıkça onlarında yapıları bır bozuldu bır bozuldu allahım nasıl anlatsam korkunç bılıgınız ucundan degıl basından kırılıyor sonra duz gıdıyor sonra yıne kırılıyor. saçlarımda o kadar cok bozuk ollmazdı özel bölge kıllarım bıldıgınız komple bozuk cıktı jıletledıkçe. böyle bır olay duydunuz mu ben bu sorunu yaşayan tek ınsan mıyım nedır bu yav anlayamıyorum

Saçınız vitaminsizlikten olabilr mi çünkü benim de öyle.. saçımı kaç defa kalın çıksın aynı boyda uzasın diye kesiyordum.. Kestikten Önce kalın oluyordu ama uzadıkça seyrekleşiyor inceliyordu.. Orantısız bir hal alıyordu yani belime de gelse uzun olduğu belli değil o derece orantıszlıkta.. Vitamin eksikliğindendi benimki.. Hamile kaldıktan sonra da baya bi dökülme oldu pul pul dökülüyordu doktorun bana verdiği vitamin ilaclarından sonra dökülme azaldı sağlıklı oldu eskisi gibi orantısız da değil.. Doktora görünün.. Diğer bölgedeki tüyleriniz de jiletle almanızla alakalı bir durum kırılması filan..

Saçınız vitaminsizlikten olabilr mi çünkü benim de öyle.. saçımı kaç defa kalın çıksın aynı boyda uzasın diye kesiyordum.. Kestikten Önce kalın oluyordu ama uzadıkça seyrekleşiyor inceliyordu.. Orantısız bir hal alıyordu yani belime de gelse uzun olduğu belli değil o derece orantıszlıkta.. Vitamin eksikliğindendi benimki.. Hamile kaldıktan sonra da baya bi dökülme oldu pul pul dökülüyordu doktorun bana verdiği vitamin ilaclarından sonra dökülme azaldı sağlıklı oldu eskisi gibi orantısız da değil.. Doktora görünün.. Diğer bölgedeki tüyleriniz de jiletle almanızla alakalı bir durum kırılması filan..
vitamin kullanıyorum düzenli olarak aslında ama düzelme olmadı :KK43: saçlarımı kazıtmayı dusunuyorum teller arasından bozuk saçı araya araya yoruluyorum gun ıcınde ıyıce takıntı halıne getırdım durumu. sız hangı vıtamını kullandınız

vitamin kullanıyorum düzenli olarak aslında ama düzelme olmadı :KK43: saçlarımı kazıtmayı dusunuyorum teller arasından bozuk saçı araya araya yoruluyorum gun ıcınde ıyıce takıntı halıne getırdım durumu. sız hangı vıtamını kullandınız
Hamile kalmadan önce o kadar çok şikayetçiydim ki.. Vitamini hamilelikten dolayı doktorum verdi decavit ve sanol.. Ama saçlarıma da baya iyi geldi eşim bile saçların sağlıklı görünüyor diyor.. Vitaminsizliktendi benim ki.. Anlıyorum hatta yeni çıkan saçlar oluyor o bile tel tel oluyor dokununca acıyor.. Elektriklenme gibi oluyor.. Saç kremi kullanıyor musunuz o da işe yarıyor..

Hamile kalmadan önce o kadar çok şikayetçiydim ki.. Vitamini hamilelikten dolayı doktorum verdi decavit ve sanol.. Ama saçlarıma da baya iyi geldi eşim bile saçların sağlıklı görünüyor diyor.. Vitaminsizliktendi benim ki.. Anlıyorum hatta yeni çıkan saçlar oluyor o bile tel tel oluyor dokununca acıyor.. Elektriklenme gibi oluyor.. Saç kremi kullanıyor musunuz o da işe yarıyor..
evet saç kremı baya yumusatıyor pürüzsüz gösterıyor ama dökülmelerimi arttırdı galıba roaccutane kullandıktan sonra başladı bu durum bende galıba saçlarımı aşırı kurutuyordu kırıldı felan ama yıllar oluyor yanı yenı cıkan saçlarda bozuk cıkıyor :KK43:

Sakın ama sakın saçlarını koparmaya çalışma yoksa zamanla bu bir tik haline gelir trikotilomani diye bir hastalık var ona yakalanırsın

Hamilelikteki sac sagligi Vitaminden ziyade östrojen hormonunun yükselmesinden kaynaklı benim de uzadıkça zayıflayan dökülen saclarim var ilac kullanimina bagli bir dokulme. Ayni sekilde o vitaminleri kullanayim ise yarayacak mi diye deniyorum 2,5 aydir. Tek gelişme parlaklık artması bakalım 6 ay dolana kadar devam edicem .

X