Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlarım..

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
bu yil onceki yillara gore felaket bir egzama sorunum var ve asla gecmiyor sizi cok iyi anliyorum. bir care bulursaniz bana da soyleyin lutfen. mevsim gecisi oldugu icin suan bu kadar kotu oldugunu dusunuyorum.
Mevsim geçişleri çook etkiliyor gerçekten bende kaşıntı yapıyor o yüzden banyodan sonra saçlarını kesinlikle kurut. Kortizonlu losyonlar da kullanma bence. Bugün hastaneyi arayıp randevu aldım cildiyeden oraya gidicem önerdikleri doğrultuda sana da haber veririm 🌸

saçlarımdaki egzamalar yüzünden senelerdir saç dökülmesi yaşıyorum. O kadar moralim bozulmaya başladı ki artık egzamalar değil de saçlarımın iyice incelip azalmasına kafayı takar oldum. Zaten bu egzamalarin bir çaresi yok bari saçlarım biraz kendine gelsin istiyorum. Saçlarımın uzaması normal onda hiçbir sıkıntı yok ama bu saçlarımın dökülmesini bir türlü durduramıyorum. Zaten Senelerdir bu egzamaya harcadığım parayı hiçbir şeye vermemişimdir. Saçlarımı görünce de çok moralim bozuluyor mesela toplayamiyorum çünkü o kadar ince ki önlerim neredeyse kel kalmış durumda. Doktora da gittim çoğu kez ama hiç öyle aman aman bişey olmadı. Sizin hiç böyle saç çıkaran bir tarifiniz var mı ? (Bemiks evigen bepanthen denedim)
Sarımsaklı şampuan öneririm

Bunu da kullandım ama maalesef 🤷🏻‍♀️
üzülme o zaman ne diyeyim kaynak yaptır bir şey yap görseli hoşuna gitsin benim egzamam yok ama stresten devamlı saç kıran oluyorum şiddetli dökülüyor ilaç faydası görsem de tekrar olmasına engel değil ne zaman psikolojik olarak iyi hissetsem dönemsel saç dökülmem duruyor şuan yine yuvarlak yuvarlak dökülüyor kafamda'“egzama genellikle alerji nedeniyle oluşur ama duygusal sıkıntı ve stres de egzama nedenleri arasındadır. Stresli iş ortamında çalışanlar egzamaya en iyi adaylardır' her şeyin bası stres ve üzüntü

Canım sana şunu soylıyım benim o kadar sacim dokuluyodu ki sana anlatamam önündeki saçlarım artık seyrelmişti dediğin gibi. Avuç avuç geliyodu elime herhalde kanser oldum diye oturup ağlamıştım.
Ama şunu farkettim iki hamileligimde de 9 ay boyunca 1 tel saçım dokulmezdi. Yeni doğum yaptım . 4 aylik bebegim var. Hamileliğim boyunca hiic 1 tane bile dökülmedi eskiden banyoya girdiğimde banyo sonrası gider deliğinden 1 avuç toplardım ama hamileyken 1 tel olmazdı o giderde. Kullandigim haplardan dolayı ama hangisinin etkisi oldu bilmiyorum demir hapı kalsiyum kullanmıştım hep. Inanirmisin dökülmedi bırak minik minik saçlarım çıktı. Şimdi o ilaçları 4 aydır kullanmıyorum ve yine dokulmeye başladılar ve hep küçük küçük minik saçlar gözlerime inanamadm durdurmayı bırak sacda çıkarmışlardı şuan çok üzülüyorum yine dokuluyorlar diye sanırım demir eksikliginden şuan evde 3 4 kutu daha var bazen yine kullanmaya başlamak istiyorum ama sonsuza kadar da ilaç mi kullanicaz dökülmesin diye napıcaz bilmiyorum sen değerlerine baktır o şampuan bu şampuan hepsini denemiştim bi tek bu ilaçları kullanınca durdu ve sac cikti

Nasıl da gurlesti saçımın rengi daha bi kendine geldi sıklaştı çok güzeldi eşim hemen farketmişti ama şimdi maalesef yine dokuluyorlar çok uzuluyorum:KK43:

Egzama için İbrahim Saraçoğlu'nun kürlerine göz atın derim. Deneyip memnun kalmayanı duymadım.
Saçlarınız için mezoterapi yöntemini araştırın, tanıdığım iki arkadaşım yaptırdı. Gözle görülür fark oldu.

Canım sana şunu soylıyım benim o kadar sacim dokuluyodu ki sana anlatamam önündeki saçlarım artık seyrelmişti dediğin gibi. Avuç avuç geliyodu elime herhalde kanser oldum diye oturup ağlamıştım.
Ama şunu farkettim iki hamileligimde de 9 ay boyunca 1 tel saçım dokulmezdi. Yeni doğum yaptım . 4 aylik bebegim var. Hamileliğim boyunca hiic 1 tane bile dökülmedi eskiden banyoya girdiğimde banyo sonrası gider deliğinden 1 avuç toplardım ama hamileyken 1 tel olmazdı o giderde. Kullandigim haplardan dolayı ama hangisinin etkisi oldu bilmiyorum demir hapı kalsiyum kullanmıştım hep. Inanirmisin dökülmedi bırak minik minik saçlarım çıktı. Şimdi o ilaçları 4 aydır kullanmıyorum ve yine dokulmeye başladılar ve hep küçük küçük minik saçlar gözlerime inanamadm durdurmayı bırak sacda çıkarmışlardı şuan çok üzülüyorum yine dokuluyorlar diye sanırım demir eksikliginden şuan evde 3 4 kutu daha var bazen yine kullanmaya başlamak istiyorum ama sonsuza kadar da ilaç mi kullanicaz dökülmesin diye napıcaz bilmiyorum sen değerlerine baktır o şampuan bu şampuan hepsini denemiştim bi tek bu ilaçları kullanınca durdu ve sac cikti
Doktora gidince bunları da söylerim kan degerlerime baksınlar bir

üzülme o zaman ne diyeyim kaynak yaptır bir şey yap görseli hoşuna gitsin benim egzamam yok ama stresten devamlı saç kıran oluyorum şiddetli dökülüyor ilaç faydası görsem de tekrar olmasına engel değil ne zaman psikolojik olarak iyi hissetsem dönemsel saç dökülmem duruyor şuan yine yuvarlak yuvarlak dökülüyor kafamda'“egzama genellikle alerji nedeniyle oluşur ama duygusal sıkıntı ve stres de egzama nedenleri arasındadır. Stresli iş ortamında çalışanlar egzamaya en iyi adaylardır' her şeyin bası stres ve üzüntü
Evet hep stresten oluyor maalesef ama Türkiye şartlarında stres yapmamak elde değil ki biri bitse biri çıkıyor. Mesela geçen sene mezun oldum şimdi nasıl iş bulabilirim derdindeyim sosyal olunacak bir ortam bile yok hele ki şu virüste zaten...

ilaçlardan değil hormonlardan kaynaklı dökülme duruyor , sonra 2 katı devam ediyor.

yildiz54 yildiz54 benim ağzımın kenarlarında var egzama. Eşimde ise seboreik dermatit var, özellikle saçlarında. Biz kullanıyoruz ikimiz de. Hatta evimizden hiç eksik etmeyiz. Badem yağı tüylendirme yaptığı için ben yüzümde sadece hindistan cevizi yağı kullanıyorum. Bu arada @Lilith2634 ile aynı şeyi söylüyoruz. Glutenden uzak durman gerekiyor. Bir yere kadar değil çok çok faydası oluyor. Eşim gluteni azalttığından beri her ay gelen ataklar yılda 2 ye düştü. O da strese bağlı. Çünkü işimiz çok stresli. Önce dahilileye gidip kan değerlerinizi ölçtürmeniz (d vitamini, çinko, selenyum en önemlisi bu zamanlarda) tabiki en doğrusu. Sonra beslenme alışkanlığı daha sonra stresi azaltmak gerekli. Olumsuz düşünmeyin. Her şeyin çaresi var ölümden başka.
Eşinizinde kafasında yağlı sarı kabuklanmalar mı oluyor?

Kızım da da seboraik dermatit var. Ara ara çoşuyor ben o dönemlerde losyon sürüp ince uçlu tarakla tarıyorum saçını ve bu şekilde gidiyor ama tamamen geçmiyor. Losyonlarda kortizonlu olduğundan 2 gün falan kullanıp bırakıyorum hemen. Doğal bir tavsiyeniz var mı bunu geçirmek için?

Egzama için ardıç katranı sabununu mutlaka deneyin bende 10 yıldır egzamayla uğraşıyorum sürekli kortizonlu kremler kullanıyordum arkadaşımın önerisiyle bu sabunu kullandım benim yüzümde vardı egzama onun saçında vardı ve resmen inanamadım 2. gün tamamen bitti egzamam şimdi ara ara çıkıyo sabunla yıkıyorum çıkınca ve ertesi gün geçiyor mutlaka deneyin

saçlarımdaki egzamalar yüzünden senelerdir saç dökülmesi yaşıyorum. O kadar moralim bozulmaya başladı ki artık egzamalar değil de saçlarımın iyice incelip azalmasına kafayı takar oldum. Zaten bu egzamalarin bir çaresi yok bari saçlarım biraz kendine gelsin istiyorum. Saçlarımın uzaması normal onda hiçbir sıkıntı yok ama bu saçlarımın dökülmesini bir türlü durduramıyorum. Zaten Senelerdir bu egzamaya harcadığım parayı hiçbir şeye vermemişimdir. Saçlarımı görünce de çok moralim bozuluyor mesela toplayamiyorum çünkü o kadar ince ki önlerim neredeyse kel kalmış durumda. Doktora da gittim çoğu kez ama hiç öyle aman aman bişey olmadı. Sizin hiç böyle saç çıkaran bir tarifiniz var mı ? (Bemiks evigen bepanthen denedim)
Dün bir videoda denk geldim ceviz yaprağı suyu saçla ilgili birçok problemi gideriyormuş deneyin isterseniz ama sanırım saçı siyahlaştırıyormuş.

Aynı sorunlar bende yaşadım, saçlarım iyice seyrelmişti. Karanfil kürünü araştırın Bi. Bana iyi gelmişti şahsen, dökülmeye. Birde doğal bıttım sabunu kullanmıştım biraz. Sabun çok kurutuyor ama temiz içerikli saç kremi ile halledebilirsin. Art detoks çöret otlu bıttım yağlı şampuan kullanıyordum, o dönem hiç dökülmedi. Sonra arada başka şampuanla geçtim ama yine dökülmeye başladı, şimdi yine o şampuanı kullanacağım. Bakabilirsiniz netten, geçmiş olsun.

X