Saç Rengi ve Saç Boyama Saçlarımı boyadım kızlar lütfen yardım:(

Mavi Boncugumm

Sen Allah'ın lütfusun, gözlerimin nurusun mavişim
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2016
9.112
9.076
İyi geceler kızlar bişey soracağım size
Ben geçen gün gratis'ten bi saç boyası almıştım markası "Green therapy"
Açık küllü kumral rengini aldım saçlarımı 12 senedir boyatmıyordum eskiden hep kızıla boyatırdım çok yıprandı saçlarım sonra nefret ettim o renkten. Eşim çok istiyor diye şimdi boyattım 2 kutu aldım bu dediğim boya organik yazıyordu bide indirimdeydi
Kendi saçlarımın rengi koyu kumraldı bununla boyayınca bakır oldu renk şaşırdım beklemiyodum neden bu ton oldu
hiç beğenmedim
Lütfen bana saçta gerçekten kumral duran bi markanın rengini önerirmisiniz? Tercihim daha doğal içerikli olmasıydı ama.... Bu renkten kurtulmak istiyorum bakırdan kızıldan bıktım:KK43: aldığım boyanın fotoğrafı altta
Bu renkle alakası olmadı kumral nere turuncu nere ya:KK43: son olarak mor şampuan tavsiye edermisiniz? Üstüne sarı platin beyaz renkler için diye yazıyormuş ama benimki koyu bakır oldu şuan bu saçların sizce turunculuğunu alır mı?

IMG_20191117_134105.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu boya hatirladigim kadariyla kına bazlı biseydi. Organik adi altinda olan boyalarda bu sorun oluyor maalesef. 7.0 palette kumral boyayin sacinizi baska bi markayla. Daha koyu oldugu icin kapanir.
Bir de ben trendyolda satiliyor neva adli bi sac boyasi var onun da 7.0 i cok guzel ve cok uygun 3lusu 18 lira

Bende hep kızıla boyadım şimdi hangi renk boyarsam boyayayım ilk önce bakır çıkıyor sonra geri kızıla dönüyor saç pikmentleri bozuluyor bi süre sonra çünkü

Sıcak kumral tonlar mı soğuk kumral tonlar mı istiyorsun hangisini istiyorsan önce o saçını açık renge boyaman gerek sonra uygun bir renge

Bir saçta kızıllık turunculuk varsa boya markasına göre değişebilir ama üsteki boya aktıkça Altan turuncu bakır yansımalar çıkıyor bu bazılarının hoşuna gidiyor bazılarının gitmiyor o yüzden bence önce açmalı sonra güzel bir kumrala boyanmalı

Bende hep kızıla boyadım şimdi hangi renk boyarsam boyayayım ilk önce bakır çıkıyor sonra geri kızıla dönüyor saç pikmentleri bozuluyor bi süre sonra çünkü

Ayy valla öyle ya bende 12 senedir boyatmadım az zaman değil
açık küllü kumrala boyadım ilk defa
Yine bakır oldu ya!! Resmen saç pigmentlerim bozulmuş nefret ediyorum kızıldan bakırdan
kumral istiyorum bu kadar zor mu:KK43:

Sıcak kumral tonlar mı soğuk kumral tonlar mı istiyorsun hangisini istiyorsan önce o saçını açık renge boyaman gerek sonra uygun bir renge

Benim asıl istediğim renk küllü kumral canım
Ne açık ne koyu orta bi ton istiyorum
Böyle bişey olsa ahh ama hayal oldu benim için:KK43: şu tonu tutturabilsem daha koyusu da olur ama tonu böyle istiyorum

Screenshot_20191121-121039.png

Bu boya hatirladigim kadariyla kına bazlı biseydi. Organik adi altinda olan boyalarda bu sorun oluyor maalesef. 7.0 palette kumral boyayin sacinizi baska bi markayla. Daha koyu oldugu icin kapanir.
Bir de ben trendyolda satiliyor neva adli bi sac boyasi var onun da 7.0 i cok guzel ve cok uygun 3lusu 18 lira

Teşekkürler canım peki neva'nın tonu nasıl
Bunun gibi mi? Palette'nin bahsettiğin bu renkten alsam bakırın üstünde nasıl durur merak ediyorum birazda korkuyorum

Screenshot_20191121-124203.png

Bu renk için saçının soğuk bir sarı yani küllü bir sarı olması gerek önce sonra bu boyaya içine çok az bir koyusunu karıştırarak uygulaman gerek tek başına uygularsan o sarı saç olur çok koyu sarı bal rengi bir renk olur

İyi geceler kızlar bişey soracağım size
Ben geçen gün gratis'ten bi saç boyası almıştım markası "Green therapy"
Açık küllü kumral rengini aldım saçlarımı 12 senedir boyatmıyordum eskiden hep kızıla boyatırdım çok yıprandı saçlarım sonra nefret ettim o renkten. Eşim çok istiyor diye şimdi boyattım 2 kutu aldım bu dediğim boya organik yazıyordu bide indirimdeydi
Kendi saçlarımın rengi koyu kumraldı bununla boyayınca bakır oldu renk şaşırdım beklemiyodum neden bu ton oldu
hiç beğenmedim
Lütfen bana saçta gerçekten kumral duran bi markanın rengini önerirmisiniz? Tercihim daha doğal içerikli olmasıydı ama.... Bu renkten kurtulmak istiyorum bakırdan kızıldan bıktım:KK43: aldığım boyanın fotoğrafı altta
Bu renkle alakası olmadı kumral nere turuncu nere ya:KK43: son olarak mor şampuan tavsiye edermisiniz? Üstüne sarı platin beyaz renkler için diye yazıyormuş ama benimki koyu bakır oldu şuan bu saçların sizce turunculuğunu alır mı?

Eki Görüntüle 2556500
Renk turuncu turuncuyu mor sampuan akitmaz mor sampuan platin renkler icindir + suan sacinizin ustune koyu renk surerseniz tutar kullu renkler tutmaz turuncular guneste yansima yapar bi kuafore gidin turuncusunu akitsin boyasin

Ah bu ton olsa ne isterim bunun biraz daha koyusu olabilir ama bu kutulardaki gibi saçta durmuyoki:KK43: bunu alsam koyu bakırın üstünde nasıl durur bilmiyorum
Bakiri akitip acma islemi gormesi lazim ustune cila ila bebek kumrali gecilirse saciniz bu ton olur. Sacinizin ana tonu koyu ise kutunun ustundeki kadinlarin saclari tutmaz

Bence bir kuaföre gidip tek ton bı boyatin bakirdan kurtulun once kutu boyayla tekrar boyadiginizda istediğiniz tonu elde edemezseniz yine zararlı cikacasiniz saçınızı boş yere yipratmayin yazık 😔

Bu dediğiniz olay saçlarınızın yapısı ile alakalı bir durum. Benim saflarında aynı sizinki gibi kötü kumarla ve kendi renginden açık bir renge boyayinca turunculasiyor. Özellikle açıcı kullanmadan boyayinca o yuzden kuaförde boyatmak gerekiyor. Açıcı kullandıkları için istedigin rengi elde ediyorlar. Ama evde zor istedigin tonda bir renk elde etmek çünkü direk bakır turuncu renge dönüyor..

Bu dediğiniz olay saçlarınızın yapısı ile alakalı bir durum. Benim saflarında aynı sizinki gibi kötü kumarla ve kendi renginden açık bir renge boyayinca turunculasiyor. Özellikle açıcı kullanmadan boyayinca o yuzden kuaförde boyatmak gerekiyor. Açıcı kullandıkları için istedigin rengi elde ediyorlar. Ama evde zor istedigin tonda bir renk elde etmek çünkü direk bakır turuncu renge dönüyor..
Peki sizce açıcı kullanmadan kahverenginden boyu bakıra döndürülebilir mi saç, 2 yıl kızıl 2 yıl bakır kullandim biranlik gafletle kahve yaptım ve çok pismanim hala saçımda bakır yansimalar var bir umut tutarmi diyorum ama emin değilim

Teşekkürler canım peki neva'nın tonu nasıl
Bunun gibi mi? Palette'nin bahsettiğin bu renkten alsam bakırın üstünde nasıl durur merak ediyorum birazda korkuyorum

Eki Görüntüle 2557147
Aynen bende bunu kullaniyorum turunculuk vs yapmadi. Neva da cok guzel ondada turunculuk olmuyor fiyati da cok uygun

X