Doğal Saç Bakım Kürleri saçlarımı zorla uzattım ama şimdide kopuyor yardım edinn kızlar :(

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

tuuba8822

gerçekten iyi mi geceler ???
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2014
1.287
424
34
Saçlarım daha önce röfleydi kızlar saçlarımı yıprattığı için ve uzatmak için düz boyaya döndüm şimdi hala uçlarda röfle var oreal olduğu için lastik gibi uçları zorla uzattım ama şimdide kopuyo çatal çatal oldu artk bu kopmayı nasıl durdurabilirim yılan yağı badem yağı çam terebenti vs. Bu yağları kullanıp bakım yapıyorum ama kopmaya engel olmuyo yardım edin kızlar zorla uzattığım saçlarımın kopmasını istemiyorum :KK43:

Sarımsakları soyup (miktarı önemli değil ben bol koyuyorum sarımsağını) sütle birlikte kaynatıyoruz.Süt sarımsağın kötü kokusunu biraz olsun hafifletmesi için.Kaynadıktan sonra ocaktan alıyoruz.Sarımsaklar soğuyunca bir kavanozun içine doğruyoruz üzerine saf zeytinyağı ekleyip kapağını kapatıyoruz.Bu karışımı karanlık bir yerde 1 hafta bakletiyoruz.Sonrasında haftada iki kez kullanacağınız kadarını benmari usulü ısıtıp saç diplerine ve uçlarına sürüyoruz.en az4-5 saat bvekletiyoruz.Uzun süre durması daha etkili.Sürenin sonunda saçları ılık suyla en fazla iki kez şampuanlayıp yağdan arındırıyoruz.

Selective marka saç maskesini de kullanırsanız haftada bir kez.Saçınızın toparlanma sürecini hızlandıracaktır.
pr_01_476_max.jpg

Ben ilk kez saçımı boyattığımdan baya korktum yıpranacak diye. O yüzden acı badem yağı, sarımsak yağı, lavanta yağı ve zeytin yağını karıştırıp kullanıyorum. Memnunum da, yani rahatsız edecek, gözle görülecek herhangi bir yıpranma vs olmadı.

Sarımsakları soyup (miktarı önemli değil ben bol koyuyorum sarımsağını) sütle birlikte kaynatıyoruz.Süt sarımsağın kötü kokusunu biraz olsun hafifletmesi için.Kaynadıktan sonra ocaktan alıyoruz.Sarımsaklar soğuyunca bir kavanozun içine doğruyoruz üzerine saf zeytinyağı ekleyip kapağını kapatıyoruz.Bu karışımı karanlık bir yerde 1 hafta bakletiyoruz.Sonrasında haftada iki kez kullanacağınız kadarını benmari usulü ısıtıp saç diplerine ve uçlarına sürüyoruz.en az4-5 saat bvekletiyoruz.Uzun süre durması daha etkili.Sürenin sonunda saçları ılık suyla en fazla iki kez şampuanlayıp yağdan arındırıyoruz.

Selective marka saç maskesini de kullanırsanız haftada bir kez.Saçınızın toparlanma sürecini hızlandıracaktır.
pr_01_476_max.jpg
Kesinlikle uyguluycam canım çok tşkkr ederim

Kesinlikle uyguluycam canım çok tşkkr ederim
Rica ederim.Benim saçlarım anlattığın gibiydi.Sarımsaklı zeytinyağı ve bu maske çok iyi geldi.Saçımı toparladı, herkes çok şaşırdı hatta.Bakım için hala kullanıyorum sarımsaklı zeytinyağını.Çok faydalı saça.Hem toparlıyor hemde uzatıyor,Uzadıkça uçlarından da biraz aldırmanı öneririm canım.

çok pişmanım ama saçlarımı 12 yaşımdan beri boyuyorum yani sanırım 15 yıl olmuştur.simsiyah saçlarım zamanla kahve oldu şuan güzel sevıyorum ama o kadar boyadan yıpranmıştı ki bir keresinde yaktım...
sizin söyledğiniz gibi uçları hele de ıslakken lastik gibi kopuyordu...uçlarda kalan boyadan işte o..uzadıkça hafif hafif aldırın uçlarını...
ve herseyı surmeyı denemeyın..evet saça bırden fazla bıtkı ve bıtkısel yağ ıyı gelıyor ancak hepsını denemek te yorar..
kendınıze özel bır iki yağ seçin sürekli onları sürün..ben öyle yaptım..saç ve cilt konusunda deneyimlerime güvenebilirsiniz..
dilerseniz tabi ki..
inanın şuanki haline getirmek için ecel terleri döktüm..ayrıca o kadar boyamaya kel olmadıysam o bıtkısel yağlar sayesıne..artık kullana kullana profu oldum bu işin :))
zamanla düzelir endişe etmeyin..çok takıldıgımız için oluyor bunlar doğal kalsalar her saç her cilt sorunsuz olur....
ama işte bakım da şart tabi

X