Saçlarınız hiç oluk oluk döküldümü?

BeyazKaranfil11

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
16 Mart 2021
429
51
Merhaba arkadaşlar 1 aydır inanılmaz saçlarım dökülüyor oluk oluk dedikleri. Duş almak kabus gibi. Giderde bir tomar saç. Tararken bir tomar gün içinde dökülüyor elimi her attığımda. Hiç böyle olup düzelen oldumu? Geçen senede 3-4 ay böyle oldu düzeldi. Ama aşırı takıntılıyım çok kafaya takıyorum. Bu arada geçen sene değerlerim gayet normaldi. Yine baktıracağım ama çok üzülüyorum sormak istedim. Bu durum başına gelen oldumu?

Beslenmenize dikkat edin.

Sizce açılma varmı?

Eklentiler

• 3E9C9082-E5F1-4541-B8F8-30DFB5A739D0.jpeg
    118,2 KB · Görüntüleme: 140
  • 949CB3B9-48E2-4253-A6E4-B4DD8BFEF00B.jpeg
    94,7 KB · Görüntüleme: 138
  • 9393E4C7-BE7C-4557-BAA5-097F3B51D081.jpeg
    106,4 KB · Görüntüleme: 153
  • 7B507DF2-7755-433D-B8F3-23B8B20A6C85.jpeg
    97,1 KB · Görüntüleme: 145
önce kadın doğuma gidin sonra dermatoloğa. hormonal bir şey olabilir. bir şey çıkmazsa OGX markasının saç dökülmesine karşı şampuanı var onu ve urbanın toniğini deneyebilirsiniz.

Benim de boyle tam 5 senedir. Acilma falan yok fakat ayni derece dökülme oluyor. Sizde de açılma yok. Benim egzama sorunum varmis sözde, kaşıntı falan yok görünürde kepek yok ama dustan sonra nemliyken tirnagimla sac derimi kaziyorum kontrol etmek icin krem gibi kaymagimsi tabaka doluyor. Benimkinin dökülme sebebi o diye düşünüyorum

Stresten oluyordur.

benim de böyle 2 aydır pazartesi dahiliyeye randevu aldım. endokronolojiye yönlendirirler gerekirse direk endokrine giriş olmuyor. sonra kadın doğuma da mı gitmek gerekiyor?

Sevgili konu sahibesi gösterdiğiniz dökülme sağlıklı durmuyor. Bunun altında yatan pek çok sebep olabilir. Burda konu açmak yerine endokrin uzmanına gitmenizi öneririm karaciğer enziminden tutun da böbreklerinize kadar bu durum etkili olabilir. İhmal etmeyin lütfen

bende de var depremden bu yana normalinden çok daha fazla dökülüyordu; bir sürü yağ bakım vs aldım. içim rahat değil doktora randevu da aldım. dökülenlere benim de tavsiyem doktora gitmeleri. kadın doguma da gitmek gerek mi onu bilemiyorum ama

Endokrin uzmanı sizi gerekli tabiplere yönlendirir diye düşünüyorum şahsen. Bakımla olacak şey değil ne yazık ki. Çok geçmiş olsun

Ben hipotiroidim. Teşhis edilmeden önce saç ve kaş dökülmesi şikayetlerim de vardı. İlaçla tsh düzene girince dökülme de durdu. Tahlillerinizi yaptırın bence. Sorun ne ise belli olur.

Endokrine gittim. Magnezyum folik asit d vitamini verdi ciddi azalma var. Hala dökülüyor ama eskisi gibi değil.
Siz endokrine önceden mi gittiniz? yeni sisteme göre artık önce dahiliyeye randevu veriliyor bugun gidip kan verdim. demir, d vitamini ve sanırım folik asit eksik yarın sonuc gosterecegim sonra da kadın doguma gidecegim bayramdan once.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…