Sadece anlamaya çalışıyorum ama her seferinde kafam karışıyor. Ne yapmalıyım ?

adenalef90

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2020
170
216
Merhaba ablalarım ve kardeşlerim. Açıkçası akıl almaya geldim. Çünkü düşün düşün beynimi yiyeceğim.
Ben 29 yaşındayım işim gücüm yerinde şükür gurbet ellerde çalışıyorum ama seneye döneceğim. En Büyük TÜRKİYE
5 aylık bir ilişkim var. Nasıl oldu nasıl sevgili olduk her şey çok hızlı oldu. Ama onu çok seviyorum. Sevmesem o kadar yemek yapmayı öğrenemezdim herhalde:KK51:
Zor tahammül eden zor seven birisiyim.
Neyse günler geçti bir tartışma bir ayrılma bir barışma sürüp gidiyor.
Mart ayında tanıştık. Bana her şeyi anlattı 3 yıl önce boşandığını 1 kızının olduğunu, eski eşinin kendisinden 9 yaş büyük olduğunu ve 20 yaşında bir evlilik yaptığını..
Sürekli peşimdeydi. İzliyordu. Ben çok koşturdum peşimde.
Ama gerçek aşk, sevgi onla oldu diyebilirim. (Bu arada bende 4 yıl önce yüzük attım düğünüme çok az bir zaman kala)
Biz bununda hep evlilik hayali vs. kuruyorduk hep hala öyle ama bana eskisi gibi değil.
Hep ilişkide ön planda o oldu. Aramam, sormam sıkmam, germem onu ben hiç.
Ama patladım mı tam patlıyorum. Git gide daha çok bağlandık.
Eski eşiyle çekişmeli boşanmış ve kızı şuan 6 yaşında.
Mahkeme kararıyla görüyor. 1 ay aldı kızı anne ve dedesinin yanına götürdü. Zaten bi kavga dövüşte avukatın orda yaşamışlar. Sevgilimin annesi eski eşine saldırmış filan. Neyse mal mülk her şeyi vermişler bu kadına. Sadece anne ve dedesi torunlarını özlüyor ve görmedikçe sevgilime baskı yapıyorlardı. (Hatta barış filanda demişler)

Buda bunalım yaşıyordu. Hatta bir ara zaman istedi verdim. Gecenin bir vakti kapıma dayanıp durdu. Kendin istedin dedim. Git dedim. Ama bırakmadı beni ağladı zırladı vs. :KK4:

Oda bende iyice bağlandık.
Lakin annesi ve çevresi sürekli bunu yanlış karar vermesin yeni bir ilişkisi olmasın diye uyarıyormuş.
Bana hiç yalan söylemedi biliyorum. Her şeyi anlattı.
Ama nereye kadar böyle gidecek. 3 gün önce ben artık böyle devam edemeyeceği olmayacağını söyledim. Bu ilişki whatsapta mı başladı da whatsapta bitiriyorsun dedi.
Ses çıkarmadım.
Gecenin bir vakti 10 cevapsız arama ve Mesajlar sabah gördüm.
Lütfen seni özledim bitmesin ben sensiz olamam vs.
Gerçekten bağrıma taş basıp kesin kararla bitirmiştim.
Aşırı kıskanç. Ama eski ilgisi yok. Alkolü de var. Aşırı değil ama var. Bilmiyorum ne olacak.
Hadi ciddi bir durum oldu ailenin tek kızıyım 2 erkek kardeşim var. Babam annem verecek mi ?
Ben takmıyorum gerçekten mezhep önemli değil Benim ailem aşırı derecede muhafazakar olmasa da muhafazakar sayılırlar. Onlar Alevi. :KK64:Diyeceksiniz ki bunları sonradan mı öğrendin baştan bilmiyor muydun ? Biliyordum ama ben kolay kolay kimseye güvenemem. Ona güvendim, inandırdı işte.
Ona aşığım seviyorum o da beni kopamadığına göre.
Kızına bir sürü hediyeler yolladım. Malatya’ya gittiğinde götürdü. Çok sevinmiş kızı. Annesine beni söyledi mi bilmiyorum. Çokta darlamak istemiyorum.
Durumlar bu. Aslında ilişkimizin 3. Ayında birlikte olduk bana kıyamıyor. Ama sanki ben ondan kopamayayım diye oldu bir anda oldu bende anlamadım..
Malatya’ya gittiğinde stresliydi döndüğünde bahçelerinden elleriyle toplamış o hengâmede bana bir kasa da kayısı getirmiş manyak :KK9: Tartışmış yine ailesiyle. Zoraki ailemle görüşüyorum ve bu streslerden artık bıktım dedi. Zamanında boşandım diye bana aşırı yüklendiler yalnız bıraktılar. Ben hırsızlık mı yaptım. Namussuzluk mu diyordu. Ağlıyordu.
Yeni yeni barışmış ailesiyle zaten görüşmeye. Oyalıyor mu beni bilmiyorum ne yapıyor. Hiç kimseye güvenim kalmadı.
Bir de aşırı kıskanç çevremde erkek bırakmadı. İzliyor, takip ediyor. Her şeyimi biliyor. Ama evlilikle ilgili tek bir söz yok.
Başta vardı şimdi susuyor.
Durumlar bu. Yorumlarınızı bekliyorum..
Bu arada eski eşi sürekli bir şeyler istemiş. Ev araba vs. Bunun ailesinin ekonomik durumu çok iyi kadın paragözmüş söylediği kadarı ile.
En son işte çocukları geçici görmek olayında da annesi dayanamamış saldırmış kadına çirkeflik yapmış. O oyuncakları istemiyorum. Sizin hiçbir şeyinizi istemiyorum. Gel kızım vedalaşma onlarla vs.
Demiş.
Sevgilimin annesi de sana öyle bir acı yaşatacağım ki.. kıskançlıktan gebereceksin demiş.
Herhalde annesi kız bakmaya başladı oğluna :KK31:
Züürt tesellisi mi bilmiyorum ama bana anlattıkları buydu.

Şimdi can ablalarım sizden linç yemeden bana bir akıl verin istiyorum olur mu ?:KK14:
Teşekkürler şimdiden 🙏🏻

Son düzenleme:
Evliliğe hazır mısınız? Karşı tarafla konustugunuzdada susuyor mu?
Hazırım ama korkuyorum. Bir de bana dün dedi ki sen ailenle ne kadar konuşmazsın rest çekebilirsin. Bilmiyorum dedim. Çekemezsin sen dedi. Bilmiyorum ben istiyorum ki göğüs gersin. Ki güçlü birisi normalde.

Bu daha kendi ne istediğini bilmiyor ki...
Bence ortada aldatma ya da benzer bir durum var ki hem kadin herseyi isteyebilmis ve almis, hem de sizi cok kiskanip etrafinizda erkek olsun istemiyor. Bana kisi kendinden bilir işi gibi geldi.
Bir kere evlilik yasamis cocugu bile varken, birey olamamis, olgunluk sıfır. Hala anasinin kuzusu modunda.
Bence yüz yüze geldiğinizde açık açık söyle ben bir bireyim etrafımda erkek tanıdıklarım da olabilir, hem birlikte olup hem sorumluluk almiyorsun ben bu gelgitlerden sıkıldım şeklinde.
Acikcasi evlenmis olmasi sorun degil de, sorunlarini devamlı sana yansitip anlayışı sizden beklemesi sorun bence. Yani anlayis da bir yere kadar kimse kimsenin gecmiste yasadigi seylerin travmasini tamir etmek zorunda degil.

Bu daha kendi ne istediğini bilmiyor ki...
Bence ortada aldatma ya da benzer bir durum var ki hem kadin herseyi isteyebilmis ve almis, hem de sizi cok kiskanip etrafinizda erkek olsun istemiyor. Bana kisi kendinden bilir işi gibi geldi.
Bir kere evlilik yasamis cocugu bile varken, birey olamamis, olgunluk sıfır. Hala anasinin kuzusu modunda.
Bence yüz yüze geldiğinizde açık açık söyle ben bir bireyim etrafımda erkek tanıdıklarım da olabilir, hem birlikte olup hem sorumluluk almiyorsun ben bu gelgitlerden sıkıldım şeklinde.
Acikcasi evlenmis olmasi sorun degil de, sorunlarini devamlı sana yansitip anlayışı sizden beklemesi sorun bence. Yani anlayis da bir yere kadar kimse kimsenin gecmiste yasadigi seylerin travmasini tamir etmek zorunda degil.
Kesinlikle 👏🏻

Çok beceriksiz miskin birisiydim ama şimdi tam ev moduna girdim. Her şeyi öğrendim sayesinde :KK9: O anlamda söyledim canım.
Cocugu olmayan kadın cocugu olan adamla evlenirken uc kere dusunmelı.
Evlılık sevgililik gıbı degıl, yarın cocugun annesiyle gorusmek zorunda kaldığında kıskanclık krizine girmeyeceksın mesela

Yarın bigun ailem desteklemıyor diyip seni terk ederse edecek lafında pek yok, ara ara ailem desteklemiyor ılıskıyı dıye ılıstırmıs.
Bana bu is olmaz gibi geldi.
Hakkında hayırlısı olsun.

Bu tipleri birde eski eşlerinden dinlemek lazım. Siz sürekli eski eşini kötülemesine inanmayın sakın. Hiçbir şey tek taraflı değildir. Sizinde sırf o istedi diye çevrenizdeki erkekleri silmeniz yanlış olmuş.
Ayrıca anneside hiç hoşuma gitmedi bu adamın.
Sevgilimin annesi de sana öyle bir acı yaşatacağım ki.. kıskançlıktan gebereceksin demiş.

Hazırım ama korkuyorum. Bir de bana dün dedi ki sen ailenle ne kadar konuşmazsın rest çekebilirsin. Bilmiyorum dedim. Çekemezsin sen dedi. Bilmiyorum ben istiyorum ki göğüs gersin. Ki güçlü birisi normalde.
Neden ailenize rest çekiyorsunuz? Neden onun dediklerini uygulamak zorundasiniz? O sizin icin ne yapabilir?

Kendisi ailesinin tepkisinden korkup size bunu yansitmq yaparak sormus olabilir..Neden ailenize rest çekmeniz gereksinki evlilik için.. Henüz evlilik teklifi etmeden dereyi görmeden bu hesaplanmazki.. ailenizde böyle bi olasılık olacağı konusunda daha önce kendisiyle çok konuşmadıysanız tabi..

Kendisi ailesinin tepkisinden korkup size bunu yansitmq yaparak sormus olabilir..Neden ailenize rest çekmeniz gereksinki evlilik için.. Henüz evlilik teklifi etmeden dereyi görmeden bu hesaplanmazki.. ailenizde böyle bi olasılık olacağı konusunda daha önce kendisiyle çok konuşmadıysanız tabi..
Yani biraz konuştum.

X