Sadece eşimin dolabında olan koku! 😷

feliscatus

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2020
1.320
4.379
44
Güncelleme: Yazın bu sorun yoktu hiç yaşamadık çünkü çamaşırlar güneşte hızlıca kupkuru oluyordu. Geçen kış vardı ve şimdi yeniden başladı dolabı boşalttım sildim giysileri yıkadım havalandırıyorum ve artık ditekt kurutmadan alıp katlayıp koymayacağım önce biraz havalandıracağım. Cevap yazan herkese teşekkür ederim.

Merhaba, öncelikle iyi seneler dilerim herkese. Benim sorunum (evet artık sorun) eşimin dolabında ve giysilerinde olan ağır koku. Ter kokusu değil rutubet olarak düşünün ten kokusu da değil kötü kokmaz zaten temiz bir adamdır ama bu mevzuya çare bulamadım.

Annesinin evinden gelen bekarlık takımlarını verdim dağıttım hem kilo almıştı hem de bence kokunun kaynağı onlardı ama geçmedi 😫 Dolaba çeşit çeşit kokular, spreyler sıkıyorum, çamaşırların arasına sabun, koku ne varsa koyuyorum, dolabı havalandırıyorum ama adam duş alıp bir giyiyor pijamayı ben mefta 😰 baya rutubet kokuyor. Evin, dolabın su alma ihtimali yok aksine kupkuru bir evim var çok güneş alır sıcaktır ve benim tarafta bir gram koku yok. Havalandırmama rağmen geçmiyor deliricem neden olur size oldu mu nasıl çözücem başına gelen var mı?

Ağır böyle insanın genzine gelen bir koku. Yumuşatıcı değiştim, kurutma aldım kıyafetler mis gibi çıkıyor makineden dolapta iki gün durunca ölüm kokuyor 🤮 nolur bana yardım.

Son düzenleme:
Ten kokusu değil dediniz ama ten kokusu gibi geldi bana. Ten kokusu temiz insanlarda da ağır olabilir . Eğer değil diye ısrar ediyorsanız da dolap yerlerini değiştirin . Eşinizin yerine siz sizin yerinize de eşiniz geçsin. Sorun çözülecek mi merak ettim

Ten kokusu değil dediniz ama ten kokusu gibi geldi bana. Ten kokusu temiz insanlarda da ağır olabilir . Eğer değil diye ısrar ediyorsanız da dolap yerlerini değiştirin . Eşinizin yerine siz sizin yerinize de eşiniz geçsin. Sorun çözülecek mi merak ettim

Ten kokusu değil çünkü giymediği giysiler kokuyor. Ben de düşündüm yer değişmeyi ama eğer eski giysilerden sinen bi kokuysa kendimi riske atmak istemedim 😂

Ten kokusu değil çünkü giymediği giysiler kokuyor. Ben de düşündüm yer değişmeyi ama eğer eski giysilerden sinen bi kokuysa kendimi riske atmak istemedim 😂
O zaman tek çare dolabı değiştirmek ve eşinizin tüm kıyafetlerini ihtiyaç sahiplerine verip yeni kıyafetler almak. Koku cidden çok önemli bir yerde paraya bakmıyor insan

Aynen eşyalarınızın yerini değiştirebilirsiniz bir de dolabın dışında tutun öyle giydirin. Değilse duşta tercihen sabun/duş jeli kullandığından emin olun. Eğer hiç biri değilse çamaşırları yıkarken renk farketmeksizin çamaşır sodası ile yıkayın. Ben eşimin teknede 1 sene boyunca bekleyen battaniyesine bastım sodayı rutubet kokusundan eser kalmadı.

Yani calıstıgı ortamda sıgara ıcılıyor ve havasız bıyerse ustune sınıyor olabılırmı . Yanı o ter kokusu desenız e adama sizde yaklasamazsınız
Gunluk degısmesını ve daha fazla hergun yıkamayı alışkanlık edının yanı nasıl olabılırkı tenız kıyafetlerın kokması
Dıger eskıden kalan takım fıkan varsada kuru temızlemeye yollayın

Merhaba, öncelikle iyi seneler dilerim herkese. Benim sorunum (evet artık sorun) eşimin dolabında ve giysilerinde olan ağır koku. Ter kokusu değil rutubet olarak düşünün ten kokusu da değil kötü kokmaz zaten temiz bir adamdır ama bu mevzuya çare bulamadım.

Annesinin evinden gelen bekarlık takımlarını verdim dağıttım hem kilo almıştı hem de bence kokunun kaynağı onlardı ama geçmedi 😫 Dolaba çeşit çeşit kokular, spreyler sıkıyorum, çamaşırların arasına sabun, koku ne varsa koyuyorum, dolabı havalandırıyorum ama adam duş alıp bir giyiyor pijamayı ben mefta 😰 baya rutubet kokuyor. Evin, dolabın su alma ihtimali yok aksine kupkuru bir evim var çok güneş alır sıcaktır ve benim tarafta bir gram koku yok. Havalandırmama rağmen geçmiyor deliricem neden olur size oldu mu nasıl çözücem başına gelen var mı?

Ağır böyle insanın genzine gelen bir koku. Yumuşatıcı değiştim, kurutma aldım kıyafetler mis gibi çıkıyor makineden dolapta iki gün durunca ölüm kokuyor 🤮 nolur bana yardım.
Aaaaaa aynısını yaşıyoruz. Sanki bi gömleğini giymiş geri asmış gibi ter kokusu değil ama dediğiniz gibi rutubet gibi sanki. Hepsini yıkadım hala aynı. Üstünde kokmuyor sadece dolapta kokuyor

O durumun mobilya ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Gerçi aynı dolabın sizin eşyalarınız olduğu tarafında yok diyorsunuz.
Yıkanmış ve giyilmemiş giysilerde benim de bazen başıma geliyor. Yıkanmış, katlanmış mis gibi kokan çamaşırlar, birkaç gün sonra berbat kokabiliyor ama hepsinde olmuyor bu. Daha çok termal kıyafetlerde dikkatimi çekti. Sebebini ben de çözemedim.

Sizin burunda bir sorun olabilir mi?

Giyilmis hiç bir şeyi dolaba koymasın mont ceket vs. Eskiden kalan birsey varsa hepsi yıkansın
Birde dolap kokuları var, ben yeni aldığım dolapta ahşap kokusunu çeksin diye aldım, koku markalarında jel şeklinde. Tavsiye ederim
Yurtta kullanırdım, çok memnundum yine işime yaradi

dolabın bir yerinde kıyıda köşede bir şey kalmış olabilir mi koku yapacak benim oğlum bebekken mutfaktan çok kötü bir koku geliyordu bütün mutfak dolaplarını indirdim dipli bucaklı temizledim bütün mutfağı dip köşe temizledim ama yok gitmiyor koku sonra tesadüf eseri oğlumun yesin diye eline verdiğim köfteyi (yer sofrasında yiyorduk) kaşla göz arasında mutfak dolabında bulunan alüminyum folyo rulosunun içine sıkıştırdığını farkettim Allah ım nasıl bir koku kırk yıl düşünsem böyle bir şey yapacağı aklıma gelmezdi varsa küçük çocuğunuz bir yerlere bir şeyler atmış sıkıştırmış olabilir.

Merhaba eşinizin kullandığı yastıklarda sararma var mı

Size bir şey söyleyeyim mi o kokudan ben de nefret ediyorum o kadar iyi biliyorum ki o kokuyu tam anlamıyla rutubet gibi de değil çok ağır kekremsi bisey çamaşırlar çok fazla katlı durduğu için de o öyle olabiliyor arada bir yıkayıp tam anlamıyla kuruyunca katlayın bazen nemli olduğu için de o koku oluyor

Haftada bikez dolap kapaklarini acin, camlarıda acin, sabahtan aksama kadar hava alsin. Uzun süre giyilmeyen giysiler kokuyor. mesela benim yikayip kaldirdigim yazliklarim kokmaya baslamis.

Merhaba eşinizin kullandığı yastıklarda sararma var mı
Konu sahibi değilim ama benim eşimin kullandığı yastık iç kılıfına kadar sapsarı oluyor her gün banyo yapan adam diğer yastığı da ben kullanıyorum aynı zamanda kılıfını değiştiriyorum ama eşimin kullandığı yastık resmen çöpe atmalık oluyor neden acaba?

Yani calıstıgı ortamda sıgara ıcılıyor ve havasız bıyerse ustune sınıyor olabılırmı . Yanı o ter kokusu desenız e adama sizde yaklasamazsınız
Gunluk degısmesını ve daha fazla hergun yıkamayı alışkanlık edının yanı nasıl olabılırkı tenız kıyafetlerın kokması
Dıger eskıden kalan takım fıkan varsada kuru temızlemeye yollayın
Evden çalışıyor bizde sigara içilmez. Önerilerin hepsi güzelmiş deneyeceğim 🫶🏻

X