Sadece İki Dakikanızı Ayırıp Okuyun Lütfen! Yardım Edin Ne Olur

BenOzgurce

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2007
2.870
11
50
"Pet arkadaş"tan alıntıdır arkadaşlar. İnsan olmak sadece iki ayağımızın üzerinde yürümeyle anlaşılmaz. Bir gayret lütfen ha gayret arkadaşlar lütfen inanın el atıp birşeyleri değiştirdiğinizde kendinizi çok iyi hissedeceksiniz.
Hayat kurtarmaya var mısınız haydi kulak verin ne olur.
Haydi kadınlar kulübü göster kendini. Hayat kurtarmak herkese nasip olmaz.

"Nedendir bilinmez fatih camii kedileri hep bir arkaya atıldı.Hep bir üvey evlat muamelesi gördü.Sanki onların canı yoktu.Acı cekmiyorlardı.Ölmüyordu.Adları fatih camii kedileri ya sandınız ki herşeyı güllük gülistanlık.İmanla gelen müslümanlar vardı ya orda.Allahın eviydi. Ama ne yazık ki hayat en acımasız olanını verdı onlara.

4 kısı kosturduk ettik.Yapıcaz deyip toz olanlar,yaptık herşey çözüldü deyip ondan sonra noldu diye sorulduğunda aaa ben onlar için maıller atmıştım.Olmadı mı o iş cevabını aldık.Ordan oraya deliler gibi lafın tam anlamıyla dolap beygiri gibi dönendik durduk.Biz yardım edin yetişemiyoruz dedikçe bilmemnerde bir hayvan hapis kalmış dendi herkes oraya çullandı.Neden kolay işti kolay paye alınabilecek bir şeydi.Bilmemnerde bir köpek yavrusu annesinin ölüsü dibinde fotoğraflandı.Taa nerelerden kimler el attı.Hayvanlar alındı alınmasında demedik.Çok ta sevindik.Bir can bircandır diye.

Neredeyse 1 ay önce kış geliyor dedik.Yetiştiremiyoruz koliden ev yapmaya yapabilcek olan var mı dedik.Bir kaç cılız ses çıktı onlardan da bir şey çıkmadı.
Tamam o zaman dedik bizde sizin gibi yapalım 1-2 hayvan peşinde koşup vicdanımızı rahatlatıp az veren candan hayvansever olalım camiiyi bırakıyoruz dedik.
Toplam 3 kişi -Türkiye çapında yaklaşık belki yanılıyorumdur en az 100.000 hayvanseverden - sadece 3 kişi bırakmayın bişeyler yapalım dediler.

Sonuç hüsran herzamanki gibi.
Bunlar fatih camii kedileri.Sokak kedileri bile değil onun yerıne bıle koyulmuyorlar.Tek suçları ise - tüm şimdiye kadar olanlara bakaraktan- köpek olmamak.

Aşağıda Funda Saral'dan camiinin kısaca durumunu dinleyebilirsiniz.

fatih camisinde muhtemelen birinin gece sopayla veya demirle vurduğu kedilerimiz felç kaldılar.bir gün önce sağlam olan kedilerimizden birinin hem beli hem bacağı,diğerinin de beli şu an kırık ve acıları çok fazla.herşeye rağmen hala insana sokulup mırıldıyorlar.
bir diğerinin de kalçası kırıldı,onun da ameliyat masrafı 200 lira ve ameliyatla düzelebilecek durumda..

daha önce yuvalandırdığımız ve yuvalandığı evde 5.kattan düşüp felç kalan güzel oğluş ise getirilip terk edildi;şu an başka bir klinikte ancak masraflarını bile karşıyamıyoruz,aylar oldu kafesten hiç ama hiç çıkamadı..ölürse hayatı hiç tadamadan ölecek.kafesin önünden birisi geçerse diye umutla bekliyor.eski sahipleri telefonlara bile cevap vermez oldular.

bir diğer pisimiz ise yine camide felç kaldı ve belden aşagısı,vajinasının içine kadar kurtlandı.derdini de anlatamadığı için birkaç hafta öylece kalmış ve bu hale gelmiş..

size bahsettiklerim sırf felç kalanlar.bunun dışında virale yakalanan,parazit komasına giren ve almaya imkanımızın hiç ama hiç kalmadığı 40 kadar hasta pisicik var.her gün,her gece,ayrı dramlara kurban gidiyorlar.şu an sizlerin hepsinin ilgilendiği hayvan sayısı kadar hasta hayvan kıvranıyor orada ve biz kılımızı kıpırdatamayacak durumdayız.kimisi de aniden,durup dururken ölüyor.koyduğum resimlerdeki kedicikler yarına ölmüş olabilir,ama yenileri gelecek.o yüzden resimlerde onların gözlerine bakamıyorum.

lütfen sadece bir ucundan tutun,bir can kurtarabilirsiniz,hayatı değişebilir..belediyelerden,gazetelerden,derneklerden hiç bir sonuç çıkmadı,ben bunları yazarken bile şu an canlar yitiyor,yağmur yağdığında çamurların içinde,annesiz,parazit kusarak.bir an bile oyun oynayamadan ölüyor ufacık bebekler,inanın hiç birisi 1 yıl bile yaşamıyor artık.sadece bir kez gelip görmelisiniz.
FUNDA SARAL
05352600235
BADE ERGUVAN
0533 3412625
http://www.facebook.com/photo.?pid=9784137&id=907755701

iletişim icin:bebiskomm@hotmail.com - fatihkedileri@gmail.com

Login | Facebook

İşte görüyorsunuz sevgili arkadaşlar, bizler sıcak evlerimizde karınları tok, yumuşacık tüylü kedilerimizle otururken bu altın kalpli kızlar çoğumuzun üşendiği veya bana ne dediği, görmezden geldiği veya ben bakamam yüreğim kaldırmaz bu görüntüleri diyerek savuşturduğu nice anlarda hep tek başlarınaydılar, yılmadılar,direndiler herşeye rağmen, başvurmadıkları ne belediye kaldı ne büyükşehir belediyesi ama hepside söz birliği yapmışcasına topu birbirlerne attılar, ne de olsa onlar birer kediydi, onlara dokunmak günahtı örümcek beyinlere göre!!! Pekiyi ya bizler ne yaptık, çoğu zaman sokaktaki kediler için bir tas yemeğimizi 3 kat aşağı indirmeye üşendikde çöpe attık, sonrası malum, yaz geldi hayvanlar susuzluktan,kış geldi açlıktan ve soğuktan birer birer yitip gittiler, kimimizin arabasının brandasında büyüdü tekirler, kimimizin apartmanının bodrumunda dnyaya geldi binbir tehlike ile, ama çoğunun sonu bir oldu bir çokları gibi...Fatih Camii'ne atıldılar,terkedildiler, baştan savıldılar,ezildiler,kesildirler,evet yanlış duymadınız başları vucutlarından ayrıldı... çünkü onların suçu günahsız olmakdı...Çoğumuz hala der ki, kedileri kısırlaştırmak günahtır, bazısı dokunmanın bile günah olduğundan bahseder ya, asıl günah olan, allahın sevmek için verdiği bir kalbi nefret ile doldurmaktır bunu bilemediler...

Fazla uzatmaya gerek yok, bir kez daha size buradan çağrı yapıyorum, arkadaşlar ciddi manada zor durumdayız, dayanacak gücümüz kalmadı, kış geliyor havalar iyice soğuyacak ve o yavruları tıpkı geçen yıl olduğu gibi tek tek kaybedeceğiz, artık başa çıkamıyoruz, lütfen yardım edin...
Burada yıllar boyu verilmi bir savaş var bu yüzden çekip gitmek diğerleri gibi bize ne deyivermek kolay değil ama artık görüyoruz ki sona yaklaştık, biriken binlerce lira borçtan bahsetmeye gerek yok, ne olursa olsun onların tekini bile yaşatmak için değerdi fakat artık sona gelindi...Ne maddi imkan kaldı, ne bir belediyeden alınabilecek yardım, ne biz kabul edebilecek 2. bir veteriner, ne de bu zavallı kedicikleri tedavi ettirdiğimiz veteriner kafeslerinden kurtaracak bir sıcak yürek var etrafımızda, bittik arkadaşlar anlıyor musunuz? Bade'ye kalsa yine bunları paylaşmazdı, ne de olsa kol kırılır yen içnde kalır der hep, ne yaptıysak onlar için yaptık dye avutur kendini ama nereye kadar? Bir insan sırf hayvanları bu kadar sevdiği için bu kadar ağır bir görevi tek başına taşımaya hazır mıdır? Bir gün değil dile kolay 3 senedir bitmeyen tükenmeyen bir azimle Bade, Funda,Gözde,Çetin ekibi ile her gün camiiye koştular...sonuç, her gün bir yenisinin eklendiği bir sefalet ortamı...Benden bu kadar lütfen gelin ve kendi gözlerinizle görün, zor durumdayız, kedilerimiz zor durumda... "

http://www.petarkadas.com/forumlar/kedi_genel/fatih-kedileri-için-belki-de-son-çığlık

evet ne yazıkkı gunumuzde halen örumcek kafalılar mevcut yok kedıye dokunmak gunah köpek haram köpek gıren eve melek gırmez amaan uzar gıder benım oğlum zaten melek o evımde yetmez mı

Bir gün belirleyip ıstanbul büyükşehir belediyesine gitme planımız var.
Hayvanları seviyorum diyen herkesi sonradan belirteceğim tarihte ıstanbul büyükşehir belediyesinin önünde bekleyeceğim.
Lütfen gelmek isteyenler buraya bildirsin. Ayrıca çevremize de haber verelim. Güçlü olmak için birlik olmaktan başka çaremiz yok.
ışkence gören bağırsakları deşilerek kemikleri kırılarak öldürülen canlara yardım edelim lütfen.

Büyük şehir belediyesinde gazetede televizyonda kısacası bu canlara yardımcı olabilecek yerlerle iletişimi olanların da büyük yardımı dokunacaktır ayrıca.

Hayvan sevmeyenlerden bir farkımız olsun, sokaktaki canlar için birşeyler yapalım.
Forumda yasak olduğunu düşündüğümden bağırsakları deşilmiş yavrunun ve diğerlerinin fotoğraflarını koymadım. Merak edenler googleden bakabilirler olayın ciddiyetini ve aciliyetini anlayabilmek için.

Son düzenleme:
6 aralıkta kedi evi yapım etkinliği varmış lütfen detaylı bilgi istiyorum gelmek istiyorum

Şöyle yapacağız, 6 aralık tarihinde saat 13.00 de Fatih camii'nde buluşuyoruz ve yanımızda getirdiğimiz kolilerle birlikte ked evi yapımına başlıyoruz.Kedi evi nasıl yapılır diyorsanız şu linke bakabilirsiniz

Ödüllü Kedi Evi Güzellik Yarışması!KEDİ EVİ YAPIMI - Hayvansever Gazetesi

gördüğünüz gibi çok kolay bir iş, zaten biz bu konuda artık oldukça tecrübelendiğimiz için yapamayan arkadaşlara yardım etmeyede hazır olacağız.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Son düzenleyen: Moderatör:
Vay bee koskoca kadınlar kulübünde sadece bir hayvansever mi var?
Son çağrı bu gün saat 1 de fatih camsindeki zavallı kediciklere mama ilaç koli ne getirebilirseniz getirin lütfen.
Hayvan sevmeyenlerden bir farkımız olsun. Sevgi fedakarlıktır.

çok üzüldüm :KK43: keşke elimden bişe gelseydi ama muğladayım... biz de balkonumuzda yağmurdan ve soğuktan korunmaya çalışan kedi ailemize (bir anne ve iki bebek pisisi ve hepsi siyah ve çook şekerler) kocaman devasa bir kedi evi hazırladık, o linkteki tarifi biraz değiştirerek kendimizce (straforla yalıtım sağladık) gayet te güzel oldu... keşke fotoğraf ekleyebilseydim :KK43: artık kedi ailemiz üşümeyecek kaydirigubbakcemile5
ve biz karar verdik eşimle, bundan böyle bulduğumuz her koliyi değerlendireceğiz

ınanın bunun mutluluğu hiç bişeyle ölçülemez...

Bu hayvanların hali ne olacak böyle?.Ben artık ümitsizliğe kapılıyorum.Çok fazla merhametsiz insan var çevremizde..Duyarlı ve merhametli insan sayısı çok az.Böyle oluncada yetersiz kalıyor yardımlar.Çok karamsarım ben bu konuda .Çocuklarımıza merhameti öğtemdiğimiz sürece bu böyle gider gibi geliyor bana. Geçen gün çocuklar bir kutunun içinde bembeyaz ,çok güzel bir kedi yavrusu taşıyorlardı.Sordum nerden buldunuz diye .Annelerini çocuklar taşlayarak öldürmüşler.Zavallı yavrunun gözlerindeki korkuyu anlatamam.Düşünsenize zavallı annesi onu korumak için canını vermiş....

Buna benzer okadar çok üzücü olaylar varki.Ne zaman biter bunlar...Ben hakikaten kahroluyorum .Allahtan dileğim yeryüzündeki bütün masumları ,merhametsizlerden korusun.

Merhamet etmeyene, merhamet edilmez (Sahih-i Müslim 4/1808)

Son düzenleme:
Kesinlikle çok güzel bir gündü, hem tanıştık hemde kediciklere ev yaparak amacımıza ulaştık, bende gelen arkadaşlara teşekkür ediyorum :)

katılalım o halde sözde kalmasın dimi herkes artık birileri nasılsa ilgileniyor demesin bir şeyler yapsın bahane üretmesin işim var bilmem ne var demesin. Herkesin var. Benim de vardı 2 tane sınavım 2 tane ödevim.. az şey mi ; ama etkinliğe katıldım çok da mutlu oldum hayvanlar için yapılan bir şeyde biraz da olsa payım olduğu için.. bundan sonrakilerde inşallah daha da çok insan hayvanlar için bir şeyler yapar

Çok güzel bir gündü fatihe yolu düşenler gidip görebilirler, umarım atmamışlardır çünkü hava çok soğudu. Yavrucaklar aç ve ıslak kalmasın.
O gün iki bebek kedicik oradan kurtarıldı. Ya diğerleri ...
Oraya o yavruları bırakanlar onları ölüme bırakıyor, bu konuda çevremizi bilgilendirelim .
Bir dahaki etkinlikte kadınlar kulübü hayvanseverlerinden daha çok katılım bekliyoruz.
Bir avuç mama bile yeter. Hiç olmazsa bir kediciğin o gün karnı doyar. Üç beş kişiyle olmaz arkadaşlar özgishin dediği gibi bir kaç kişinin ilgilenmesi yeterli değil.
Hayvan sevmeyenlerden bir farkımız olsun.

X