Sadece Kendim..

kendi konunuzu kendiniz doldurmuşsunuz değişik 😁 durum güncelleme kısmına yazsan daha çok kitleye ulaşır bence 😊 neyse mutluluklar
Burası benim tabiri caizse istediğim gibi at koşturduğum bir alan.. Sağlıklı olabilmek için buna ihtiyacım var, bir de kimse yazmasa bile neden kimse yazmıyor demem, sadece kendim yazsam bilsem bile yeter.. Sana da mutluluklar..

Benimki daha farklı, sağlıksız bir durum.. Kafamda farklı farklı karakterler, senaryolar, her birinde farklı bir ben..Kiminde daha naif, kibar; kiminde daha arabesk, bir sokak kızı gibi tavırlar.. Kiminde entelektüel ve duyarlı, kiminde başlarım böyle işe diyen bir cazgır.. Beyzanın kadınları gibi ama şizofrenik boyutta değil.. Çünkü hayal olduklarının farkındayım ama sürekli hayal kurmaktan kendimi alamıyorum.. Gün içinde hiç bir iş yapmasam bile gün sonunda beynim yorgun, zihnim dolu.. Böyle..
Sizi yoran bu konuda hiç yardım almayı düşündünüz mü?

Benimki daha farklı, sağlıksız bir durum.. Kafamda farklı farklı karakterler, senaryolar, her birinde farklı bir ben..Kiminde daha naif, kibar; kiminde daha arabesk, bir sokak kızı gibi tavırlar.. Kiminde entelektüel ve duyarlı, kiminde başlarım böyle işe diyen bir cazgır.. Beyzanın kadınları gibi ama şizofrenik boyutta değil.. Çünkü hayal olduklarının farkındayım ama sürekli hayal kurmaktan kendimi alamıyorum.. Gün içinde hiç bir iş yapmasam bile gün sonunda beynim yorgun, zihnim dolu.. Böyle..
Bu hayallerinizi yazıya dökmeyi denediniz mi? Bence bir hikaye hatta ve hatta bir roman yazmak için güzel bir fırsat. 👌😍

Bu hayallerinizi yazıya dökmeyi denediniz mi? Bence bir hikaye hatta ve hatta bir roman yazmak için güzel bir fırsat. 👌😍
Ortaokulda denedim ama sonra bu durum kafamda kurduğum karaktere aşık olmaya kadar gitti.. Ben istiyorum ki gerçek hayatımla ilgili, gerçekçi hedefler belirleyip ona göre ilerliyeyim.. Öbür türlü hayal dünyam cazip gelip hep orada takılabiliyorum..

Benzer durumlar bende de var ozellikle tirnak olayini bu hayal kurma durumuna bağlardim ben de. Yalniz hayal kurma o hastalik belirtilerindeki kadar yoğun değil bende. Moralim bozuk olunca yada stres olunca ozellikle hayal kurarim

Ortaokulda denedim ama sonra bu durum kafamda kurduğum karaktere aşık olmaya kadar gitti.. Ben istiyorum ki gerçek hayatımla ilgili, gerçekçi hedefler belirleyip ona göre ilerliyeyim.. Öbür türlü hayal dünyam cazip gelip hep orada takılabiliyorum..
O raddeye gelmesi iyi değil tabii ki. Haklısınız. Burası size iyi gelir umarım.
Ama son dediğinize ben de katılıyorum. Hayal dünyamız bu dünyadan daha cazip bence de. 😏😌

Günaydın tatliş.. Aslında günü daha erken karşıladın ama anca gelebildim.. Dün gece uyumaya çalışırken yine olmayacak hayaller kurdun.. Artık buna ihtiyaç duymadan uyuyabilmelisin.. Hadi bakalım gün başlasın..

Benzer durumlar bende de var ozellikle tirnak olayini bu hayal kurma durumuna bağlardim ben de. Yalniz hayal kurma o hastalik belirtilerindeki kadar yoğun değil bende. Moralim bozuk olunca yada stres olunca ozellikle hayal kurarim
Gerçekleşebilecek konular üzerinde hayal kurmak güzel bi şey.. Mesleğimde şöyle başarılı olacağım, şöyle bir anne olacağım gibi..Hatta çok absürt bir konuda öyle bi aklından geçirir gibi hayal kurmak bile belki hoş görülür bir uzman tarafından.. Olmayacak şeyler üzerinde, olmayan karakterlerle günleerce senaryo gibi hayal kurmak.. İşte bu sıkıntılı.. Ben ortaokuldayken arkadaşlarımla vakit geçirmek yerine, odaya kapanır, saatlerce uyuyo gibi hayal kurardım.. Annem derdi ki sen niye bu kadar uyuyosun? Aslında uyumazdım, kafamda senaryo yazardım.. Sonra iş bu senaryoları jest, mimik, konuşmaya çevirmeye döndü vs.. Bir de tırnak ya da tırnak eti yeme konusu.. Etrafımdakilerin ıyy bakışlarından utanmama rağmen yapabiliyorum.. Artık yapmak istemiyorum..

Yine aynı hataları yapıyorsun, aynı diyaloglar.. İnsanların ne dediğini boşver, hımm de geç, lütfen artık defalarca aynı diyalogları kurma.. Onların küçük, sığ zihinleriyle uğraşmaya çalışma.. İsteyen istediğini desin bebeğim, lütfen bırak artık bunları..

Sen zaten o çok bilmişlerle biraraya geldiğinde bi tanesi çıkıp senin sinirini bozacak, enerjini düşürecek bi hareket sergileyecek, bi söz söyleyecek.. Şimdiden neden kendini dolduruyorsun? Bırak..Enerjini onlara bereceğin cevaplar için harcama.. Onlara odaklanmaktan anı kaçırıyorsun.. An'a odaklan..

X