Sadece Kendim..

güne nasıl başlarsan öyle gidiyor..hülyalar hayallerle başlarsan böyle kapılırsın..gerçeklerden ve hedeflerden ayrılma..

21 yaşındayım 4yaşımdan beri tırnak yiyorum beraber çözelim.

Eklentiler

• 1594901099119960921090227285256.jpg
    1594901099119960921090227285256.jpg
    100,6 KB · Görüntüleme: 43
  • 15949011086602965167801420920363.jpg
    15949011086602965167801420920363.jpg
    119,6 KB · Görüntüleme: 39
@Mukemmelkadin tırnaklar, kaybetme korkusundan kaynaklanıyor olabilir. Geçmiş yaşamlarda insanlar toprağı kazıyarak bişeyleri gömüyorlardı. Birini toprağa verilmesinden dolayı ortaya çıkmış olabilir. Anneniz size hamileyken nasıl bir süreçten geçmiş, konuşma imkanınız varsa lütfen deneyin. Birinin kaybını yaşamış mı? Düşük tehlikesi olmuş mu ya da aldırma düşüncesi? Buralara bir bakın. Kendini yemenin değeri nedir?

@Mukemmelkadin tırnaklar, kaybetme korkusundan kaynaklanıyor olabilir. Geçmiş yaşamlarda insanlar toprağı kazıyarak bişeyleri gömüyorlardı. Birini toprağa verilmesinden dolayı ortaya çıkmış olabilir. Anneniz size hamileyken nasıl bir süreçten geçmiş, konuşma imkanınız varsa lütfen deneyin. Birinin kaybını yaşamış mı? Düşük tehlikesi olmuş mu ya da aldırma düşüncesi? Buralara bir bakın. Kendini yemenin değeri nedir?
annem ben doğmadan önce çok sevdiği birini kaybetmiş

annem ben doğmadan önce çok sevdiği birini kaybetmiş

Bu durum ve yaşanan kaybın akabinde hissedilen " kaybetme korkusu" anneden size geçmiş olabilir. Kendinizi telkin etmek hayatta herşeyin var olduğunu kabullenmek durumu iyileştirmeye yarayabilir. Sık tekrarlar bir yerden sonra gerçeğiniz olur, sürekli neden bunları yaşamak zorundayım deyip daha kötü şeyler yaşıyor olmamız gibi.

"Dünyayı değiştiremiyorsan, dünyanı değiştir."

Bakış açınız realitenizi yaratır. Oturup ders çalışır gibi kendi üzerinizde çalışın lütfen. Hangi durumlar/olaylar ve kişiler tetikliyor gibi. İyileşmenin, hayatı yaşanılır kılmanın kolay ve mümkün olduğunu sık sık tekrar edin. Gördüğünüz, tanıklık ettiğiniz, şahidi olduğunuz olaylara-kişilere, dinlediğiniz müziğe kadar dikkat edin. Ki neyi hayatınıza var ettiğinizi gözlemlemiş olursunuz.

"Kendimle, bedenimle, düşüncelerimle, davranışlarımla, kim olduğumla, kim olmadığımla, yaptıklarımla, istek ve arzularımla ilgili tüm bakış açılarımı, projeksiyonlarımı, yansıtmalarımı, yargılarımı, beklentilerimi, sınırlamalarımı, ayrımlarımı, reddetmelerimin yaratımlarını yıkıp tümüyle iptal ediyorum."

Bundan daha iyi nasıl olur?

Başka neler mümkün?

Tırnak yeme ihtiyacı olmadan da yaşamının kolay ve mümkün olduğunu bilmek ister misiniz?
Sorun yaşadığınızda acısını tırnaklarınızı yiyerek çıkarma zorunluluğundan kendinizi özgür bırakabilir misiniz?
Buna izinli olduğunuzu , bunun kolay mümkün ve güvenli olduğunu, bunu hakettiğinizi, buna layık olduğunuzu bilmek istermisiniz?

Sevgiler.

Son düzenleme:
Bu durum ve yaşanan kaybın akabinde hissedilen " kaybetme korkusu" anneden size geçmiş olabilir. Kendinizi telkin etmek hayatta herşeyin var olduğunu kabullenmek durumu iyileştirmeye yarayabilir. Sık tekrarlar bir yerden sonra gerçeğiniz olur, sürekli neden bunları yaşamak zorundayım deyip daha kötü şeyler yaşıyor olmamız gibi.

Bakış açınız realitenizi yaratır. Oturup ders çalışır gibi kendi üzerinizde çalışın lütfen. Hangi durumlar/olaylar ve kişiler tetikliyor gibi. İyileşmenin, hayatı yaşanılır kılmanın kolay ve mümkün olduğunu sık sık tekrar edin. Gördüğünüz, tanıklık ettiğiniz, şahidi olduğunuz olaylara-kişilere, dinlediğiniz müziğe kadar dikkat edin. Ki neyi hayatınıza var ettiğinizi gözlemlemiş olursunuz.

"Kendimle, bedenimle, düşüncelerimle, davranışlarımla, kim olduğumla, kim olmadığımla, yaptıklarımla, istek ve arzularımla ilgili tüm bakış açılarımı, projeksiyonlarımı, yansıtmalarımı, yargılarımı, beklentilerimi, sınırlamalarımı, ayrımlarımı, reddetmelerimin yaratımlarını yıkıp tümüyle iptal ediyorum."

Başka neler mümkün?

Tırnak yeme ihtiyacı olmadan da yaşamının kolay ve mümkün olduğunu bilmek ister misiniz?
Sorun yaşadığınızda acısını tırnaklarınızı yiyerek çıkarma zorunluluğundan kendinizi özgür bırakabilir misiniz?
Buna izinli olduğunuzu , bunun kolay mümkün ve güvenli olduğunu, bunu hakettiğinizi, buna layık olduğunuzu bilmek istermisiniz?

Sevgiler.

Başka neler mümkün?

Sevgiler.

Çok teşekkür ederim bundan sonra dikkat edeceğim dediklerinize odaklanacağım, son travram ise narsist öfke kontrolü olmayan eski eşim tarafından 1 sene psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kaldım topralanmaya çalışıyorum güçlü olacağım.

Artık hayal diyetine başlayalım:
Aklına gelir gelmez son vereceksin, hayallerini besleyen müzik dinlemeyi, tv izlemeyi, youtube da video izlemeyi, telefon ve interneti bırakacaksın..

Bu konu ve bu başlık sadece kendim için açtığım ve yazacağım bir yer olacak.. Son vermem, bitirmem gereken şeyler var.. İlki maladaptive daydreaming; diğer adıyla aşırı ve uyumsuz hayal kurma bağımlılığı.. Çocukluğumdan beri, kendim bildim bileli bütün gün kafamda farklı bir hayal dünyasıyla yaşarım.. Bir dizi/film senaryosu gibi.. Hepsinde de ideal ben.. Kafamda kurduğum o mükemmel kız.. Herkes bana hayran, herkes beni çok seviyor, bana çok saygı duyuyor ve ben mükemmelim.. Artık buna devam etmek istemiyorum.. Saatlerimi, günlerimi buna harcamak istemiyorum.. Bir işi yaparken sadece ona konsantre olmak istiyorum.. Zihnim, beynim çok dolu.. İkincisi ise şu anda yazarken bile yaptığım şey, dermatofaji.. Parmak derilerini yeme yolma hastalığı.. Netten okuduğum kadarıyla kişi dış dünyaya yansıtamadığı öfkesini kendine çevirirmiş ve kendine bu şekilde zarar vermeye başlarmış..Sadece el parmaklarım olsa.. Ayak altında da yaralara yol açacak seviyede yolma, koparma hastalığı.. Tırnaklarımın yeterli gelmediği durumlarda tırnak makasıyla deriyi kesme.. Artık buna da bir son vermem gerekiyor.. El parmak derilerini dişlerimle koparmaktan ön kesici dişlerim sızlıyor.. Burası benim kendimle ilgili değiştirmek istediklerimi değiştirme ve kendimi yenileme başlığım olacak.. Her gün, ihtiyaç duyduğum her an buraya gelip kendimi telkin edeceğim ve sadece kendime sığınacağım.. Beni sadece en iyi ben anlayabilir.. Başka kimsenin anlayışına ve kabulüne ihtiyacım yok; artık yok.. Kendimi iyileştireceğim, yenileyeceğim ve geliştireceğim.. Artık sadece bunun için yaşamak istiyorum.. Kendimden yeni bir ben doğuracağım; ihtiyacım olan şey bu.. Burası benim hem bir iç dökme yerim hem günlüğüm hem de ajandam.. Her şeyimi burada kendimle paylaşacağım.. Ve yine kendimi en iyi ben anlayacağım.. Hadi bakalım..
😳🙄🤷🤷🤷

X