Safra kesemde taş!!!

rockergirlml

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2011
57
1
Arkadaşlar ben uzun süredir yılda 1 kereye mahsus sancı çekiyordum ve doktora gittigimde gaz deyip yolluyorlardı. Ama gecen sene ogrendim meger taşmış ve bayag büyük. 17 yasında oldugum icin anormal bi durummus sebebini arastırdık ama testler falan hersey düzgün cıktı. Öyle kızartma tarzında yaglı yiyecekler yiyen bir insanda degilim düzenli besleniirim. neden oldu anlamadım.
Yogurt suyuyla düser falan diyorlar ama pek inanasım gelmiyor?
Birde benim bu tası aldırmam icin safra kesemi tamamen alcaklardı hic bir sorun olmaz dediler ama anlamadım yani Allah safra kesesini boşuna mı koymus oraya o gidince nasıl bir degisiklik olmuyo.
Herneyse sancım yılda bir kere 2-3 saat sürdügü icin simdilik ameliyata gerek yok dediler. Sizce napmam lazım yogurt suyyla falan düsermiki bu tas yoksa baska öneriniz varmı???? Aynı durumu yasayan varsa fikilerini alalım.

ben bu safra kesesi ağrısından gecenin bi yarısı acile gitmek zorunda kaldım.böyle bişeyin olduğunu da bilmediğimden detaylı bi check up yapıldı.sonuç olarak ağrının sebebi safra kesesindeki kumlarmış ama buna sebep olan da tiroid bezlerimin biraz az çalışmasıymış.hipotiroid olduğum için birikmiş kumlar.yapıcak bişey yok dedi 3 farklı doktor da.ameliyat tek çözümüymüş.ben de göze alamadım ameliyatı halen ara ara ağrı çekiyorum belime de vuruyor bazen ve hatta regl olduğumda daha da fazla hissediyorum ağrıyı.yağlı yemekler, patlıcanlı ve yumurtalı yemekler yemeyince pek rahatsızlık hissetmiyorum, sen de önlem olarak dikkatli beslenebilirsin.onun dışında yapabilicek bişey yok dediler bana.

Arkadaşlar ben uzun süredir yılda 1 kereye mahsus sancı çekiyordum ve doktora gittigimde gaz deyip yolluyorlardı. Ama gecen sene ogrendim meger taşmış ve bayag büyük. 17 yasında oldugum icin anormal bi durummus sebebini arastırdık ama testler falan hersey düzgün cıktı. Öyle kızartma tarzında yaglı yiyecekler yiyen bir insanda degilim düzenli besleniirim. neden oldu anlamadım.
Yogurt suyuyla düser falan diyorlar ama pek inanasım gelmiyor?
Birde benim bu tası aldırmam icin safra kesemi tamamen alcaklardı hic bir sorun olmaz dediler ama anlamadım yani Allah safra kesesini boşuna mı koymus oraya o gidince nasıl bir degisiklik olmuyo.
Herneyse sancım yılda bir kere 2-3 saat sürdügü icin simdilik ameliyata gerek yok dediler. Sizce napmam lazım yogurt suyyla falan düsermiki bu tas yoksa baska öneriniz varmı???? Aynı durumu yasayan varsa fikilerini alalım.

canım endişelerinde haklısın ama safra kesesiz saglıklı hayat devam ediyor

annem on yıl önce geçirdi ameliyat oldu

30lu yaslardaydı agır yeme sakatat yeme dediler amam alakası yok

allaha sükürler olsun hiç bi sıkıntısı yok

sende de olmaz hiç merak etme

şimdiden geçmiş olsun

safra taşı düşmez canım, düşen böbrek taşıdır.
zaten safradan çıkıp safra kanalına gelirse acil ameliyata girersin. düşmesi tehlikeli yani.
bunun yaşla pek ilgisi yok, hatta gençken ameliyat olduğunda ameliyat sonrası vücudun daha çabuk alışır.
eğer safrada taş varsa eninde sonunda ameliyat olursun. ister şimdi ol ister ağrın fazla yoksa ertele.
özellikle hamilelikte çok ağrı yapar, taş büyür.
geçmiş olsun..

bu taş bende de var sanırım. Henüz doktora gitmedim. 2 senedir sağ kaburgamın hemen altında ağrı oluyor. özellikle yemeklerden sonra ve gece oluşuyor bu ağrılar. bende stresten kaynaklanıyor, midemde sorun var yediklerim yaramıyor falan sanıyordum. Ağrılar kesilmeyince artık int den araştırma gereği duydum ve bende de safra taşı olduğunu tespit ettim. Yarın doktora gitmeyi düşünüyorum ancak hagi bölümde muayne olacağımı bilmiyorum. Ürolojiye mi gitmem gerekiyor. Bilgi verirseniz sevinirim.

arkadaslar oncelikle bunun icin genel cerraha muayene olmaniz gerekiyor.
suan ayni sorun esimde var ve biz onumuzdeki hafta da ameliyat olacaz
bu agri cekilecek bir agri diillllmiss yani adam sabaha kadar kivrandi durdu resmern
hem ameliyat sart arkadaslar bu tasi dusurme diye birseyde yokmus zaten tas olmasinin sebebi safranin gorevini yapamamasiymis canim
ileride iltihaplanma yapar ve heleki safra kanaliniz tikanirsa cok kotu olurmus ve bagirsak kanserine kadar da ilerlermis
siz yine kulak ardi etmeyin derim arkadaslar ben saglik onemli herkese gecmisler olsun

X