Safra Kesesi İltihabına Bitkisel Çözüm Tedavi

Nevreste

Everest
Yönetici
Editor
Doğa Severler Kulübü
16 Ağustos 2010
228.767
447.544
39
Safra kesesi iltihabına iyi gelen bitkiler, safra kesesi iltihabına bitkisel tedavi, safra kesesi iltihabı ne iyi gelir, safra kesesi iltihabı nasıl geçer, safra kesesi iltihabı için şifalı bitkiler bitkisel çözüm tedavisi.


Safra kesesi iltihabı için bitkisel kür hazırlanmasında kullanılacak şifalı bitkiler 2 ölçü hatmi kökü, 1 ölçü ısırganotu, 1 ölçü nane, 1 ölçü civanperçemi, 1 ölçü pelinotu şeklinde sıralanabilir.

Hazırlanışı ve Kullanımı: Bitkiler ve kökler ölçülüp, ince ince kıyılır. Ardından iyice karıştırılır. Bir yemek kaşığı dolusu bitki akşamdan 1 bardak soğuk suya eklenir ertesi sabahsüzülür ve gün boyunca yudumlanarak içilir (gün boyunca 2 bardak da olabilir).


- Karaturp özsuyu safrakesesi ve safra yolları iltihabını yatıştırabilir. Başlangıçta günde 100g taze sıkılmış karaturp özsuyu gün boyuna yayılarak yudumlanır ve kademeli olarak 300g’a kadar çıkarıldıktan sonra yine kademeli olarak 100g’a dönülür. Bu özsu kürü 14 gün içinde tamamlanır. Karaturp özsuyu her gün taze hazırlanır.

ALINTIDIR..