Sağlıklı beslenme saplantılı misafir

Eline telefon vermesi radyasyonla iç içe anlamına gelmiyor. Her yer radyasyon. Sen çocuğunu wifi olmayan odada yaptırırsın alt kat komşunun wifisi o odadır.
Kaçış yok.

Arkadasiniz çok terbiyesizmiş birde akıl verecek kadar....
Kadın zehir yedirdi sanki.

Valla benim çocuğum her şey yiyor.
Organik de yapıyorum, bizim yediklerimizden isterse onu da yiyor.

O zaman kimsenin evine gidip ortamı bozmasın.

Katılıyorum size. Radyasyondan kaçış mı var sanki. Tabi elimizden geldiği kadar dikkat etmeliyiz ama bugün en basitinden sağlık için gittiğimiz hastanede bile bir tomografi çekinsen, ultrasona girsen hep radyasyon... 🤷🏻‍♀️

Sizin yaptiginizda bana doğru gelmiyor. Biz yasak olmadığı her firsatta yuruyuşe, ormana vs gittik. Hatta akşam eşim işten gelince bile yuruyoruz bazen.

Ailemle biz de gorusemiyoruz farkli sehirlerdeyiz ve annem, babam çalişiyorlar. Eger ailem yakinimda olsaydi ormana yuruyuse giderdik gunduz.
Gezmeye veya tatile gitmedim ama pandemini başindan beri kendimi eve tıkmadım tamamen yuruyuş bari yapiyoruz. O kadar eve tikilmakta insani hasta eder, beni eder yani.
Bu benim yaptığım değil. Eşim 8de geliyor, hafta içi ne ara yürüyeceğiz ailecek? Oğluma serbest saatler zaten 13-16 arası oluyor 🤔Hafta sonu zaten yasak nerede yürüyeceğiz ailecek?

Bu benim yaptığım değil. Eşim 8de geliyor, hafta içi ne ara yürüyeceğiz ailecek? Oğluma serbest saatler zaten 13-16 arası oluyor 🤔Hafta sonu zaten yasak nerede yürüyeceğiz ailecek?

Ha anladim. Vaktiniz olmuyor, ben de hastaliktan dolayi tercih etmiyorsunuz diye dusunmustum.

Açık hava almak zararlı değil ki kalabalığa girmek ev oturması yasak. Ben bahçemiz olmasına rağmen her fırsatta tenha yerlere cikariyorum çocukları onada karışmasınlar bir zahmet evde otur otur kafayı yer insan. Evde hareketsizlikte birsuru hastalığa davetiye çıkarıyor tek hastalık ya da ölüm Corona değil ki.
Bizim ailecek evde olabildiğimz hafta sonumuz var, onda da yasak var zaten. Tenha bir yerde yüryüşe çıkmak da imkansız merkezi bir yerdeyiz. Arabaya atlayıp da bağa bahçeye gidemeyeceğimize göre... Evdeyiz bir çok insan gibi.

Ha anladim. Vaktiniz olmuyor, ben de hastaliktan dolayi tercih etmiyorsunuz diye dusunmustum.
Vaktim olmuyor değil
Hafta içi oğlumun çıkabileceği 13-16 saatleri arası eşim evde değil.
Eşimin evde olduğu hafta sonları yasak var.
Neticede ailecek yürüyüş bile yapamıyoruz evet.
Ancak oğlumu da alıp oturmaya gitmiyorum, yahut cumadan kimseye yatılı gitmiyorum, hastalık sebebi ile en yakınlarımı bile görmüyorum.
Kısacası yasaklara uyuyorum mümkün olduğunca, hastalık sebebi ile de evdeyiz bir yıldır.

Bende yogurtu evde yapiyorum. Tavugu organik aliyorum. Ve disarida tavuk yedirmiyorum mumkun mertebe.kendim cok sagliksiz beslendigim icin kizima daha saglikli bir beslenme uyguluyorum. En azindan deniyorum. Ama kirk yilin basi misafirlikte de kasmam. Cocugum isteyip aglarken illa yedirmeyceksem kendimde yemem. Ayrica su covid vakti bulusmaya cekinmeyip yogurtun hormonuna takmakta ayri şaşkınlık.

Bizim ailecek evde olabildiğimz hafta sonumuz var, onda da yasak var zaten. Tenha bir yerde yüryüşe çıkmak da imkansız merkezi bir yerdeyiz. Arabaya atlayıp da bağa bahçeye gidemeyeceğimize göre... Evdeyiz bir çok insan gibi.

Bizde sadece haftasonu ailecek evdeyiz. Hafta içi ben çocuklarla cikiyorum, hafta sonu eşim ve çocuklarla elimizde bim poşeti çıkıp dolaşıp geliyoruz :) merkezi biyerdeyiz aynı şekilde ama boş oluyor sokaklar. Napalim millet misafirliklerden çıkmıyor, ben marttan beri kimseye oturmaya gitmedim. Bu kadarda hakkımız olsun yoksa kafayı yeriz evde

Başbaşa henüz karşılaşmadık. Kardeşi ile başbaşa olunca söyledim. Onunla başbaşa olunca da söylerim elbette. Ev sahibi olmadığım evde sofrada söylemek uygun gelmedi.
Başkaları da böyle ortoreksiklerle karşılaşıyor mu, nasıl davranıyor diye açtım konuyu.

Bir sürü dert yazılıyor buraya. Size uygun olmayanları okumazsınız.durduk yere saldırmak terbiyesizlik bence de
Böyle bir tanıdığım var ama yemeklerini hep getirir ve bu kadar abartmaz. Hatta küçükken hic unlu gidalar veya hamur işi yedirmezdi şimdi cocuk 6 yasinda ve ne zaman nasil bilmiyorum ekmegin tadina bakti ve cocuk bayiliyor simdi ekmek ve hamur işine 😀. Bende hic cips kola salam sosis vermem almam da.benimkiler ilk okul caginda yilda bir defa yeriz ama bir önüne versem koca bir paketi bitirirler eminim. Çünkü çocukta o gidaya karşı hic yemediği için açlık oluyor çünkü yasak ve tatli geliyor ona

Halanız neden sattığı ürünleri ilaçlıyor.
ilaçtan kasıt tarım ilaçları. Mahsule zarar veren bir ton şey var, yani ilaçtan kastı hormon değil. Zaten sebze meyvelerdeki tek sorun hormon değil. Birinci sorun tohumların değişmiş olması, ikinci sorun iklim değişikliği nedeniyle oluşan sorunlar, üçüncü sorun ise doğal yöntemlere dirençli böcekler vs. Başka sorunlar da var tabii ama ilaç dediğimiz şey ziraat odaları eliyle satılan tarım ilaçları. Mahsulü korumak ve rekolteyi artırmak adına yapılan genel uygulamalar, halama has değil. İlaçsız dedikleri ürünler çok az çıkar, diğerleri gibi büyük veya sulu olmaz. Kurtlu olabilir vs satışa uygun değil normalde.

Büyük marketler çoğu köylünün ürününü satın alamaz, büyük marketlerde ürünlerin en az iyi tarım uygulaması sertifikası olmalıdır ve bunu etiketle belirtmeleri de yasaktır. Yani büyük marketlerden alınan meyve ve sebzelerin hepsi aslında itu sertifikalıdır. İyi tarım uygulamalarında hormon dışındaki pek çok zirai ilaca izin verilir. Fabrikalar da genelde itu ürünleri tercih eder. Neyse, konu cidden çok derin, yeterince konuştum.

Konu sahibi arkadaşına biraz araştırma yapmasını ve acilen deneyimli bir ziraat mühendisinden bilgi almasını söylemeli. Paketli gıdalar tamam da, pirinç konusunda muhallebi konusunda tamamen gereksiz bir titizlik ve çocuğuna da zulüm uyguluyor çünkü. Ben zulüme sessiz kalmazdım. Herkes üstelik annesi de yerken bir çocuğu bir gıdadan mahrum bırakmak, üstelik de muhallebi gibi kötünün iyisi bir gıdadan. Hadi vermiyorsun kalk yapıver kendin. Onu da yapmamış.

Son düzenleme:
Acik sütün dogal olmasi diye bisey yok. Adam süt versin diye dayar inege ilaci hormonu bilemezsin. Ancak sahibini biliyor uretim kosullarini biliyorsan o zaman ancak. Dogal bal deniyorda yine mesela direk ariciyi bilmen gerek. Bizim tanidiklar birisi durustur yani hakiki bal aldigini bilirsin digeri seker verir verir arilara ha direk seker yemissin ha o bal. Sebze meyvelerde de tohum direk genetigi degistirilmis oluyor ya da uretim de cok ilac aliyor. Yani hic bosuna oyle takintiliyorum pazardan surdan burdan bunu dogal aliyorum demesinler.

yine benim aldığım organik yumurtaları beğenmiyor, bir gün sordum "ayy ben de aldım, daha kırmadan kötüydü, attım" dedi

Şurada içim acıdı yemin ediyorum. İnsanın bu kadar şımarması da çok kötü be. Basit bir yumurtaya bile ulaşamayan insanlar varken aldım attım nedir yani. Allah kimseye yokluk göstermesin.

Şurada içim acıdı yemin ediyorum. İnsanın bu kadar şımarması da çok kötü be. Basit bir yumurtaya bile ulaşamayan insanlar varken aldım attım nedir yani. Allah kimseye yokluk göstermesin.
Bozuk diye atmış sallamış, içi sallanıyor diye atmış

Yoksa organik değil diye atmaz

Hatta 5 kuruş ucuz diye adı sanı duyulmamış su alır eşi vs

Sözde doğalcı ama özü farklı

Gerçekten bu kadar dikkat ediyor ise, bir zahmet yanında getirecek veya ev sahibini uyaracak. İnsanlar zihnini nasıl okusun?

Çocuğu açken önünde yiyebilmesi de çok ayıp, bu çocuğun bu sağlıklı(?) yemek alışkanlığı ileride sürdürme şansı hiç yok. Düşünsenize arkadaşınızın doğum gününe gidiyorsunuz, millet ve en önemlisi anneniz pastayı bayıla bayıla yerken siz köşede ağlamamak için kendinizi tutuyorsunuz. İlk fırsatta cips paketlerini bitirecektir. 😣

X