Sağlıklı Yaşam Gurmeleri

Selam arkadaslar, nasılsınız?Biz ev halkı olarak düzenli bir şekilde arızalar veriyoruz😅dün sırtım belim ağrımaya başlamıştı , çok fena tutulmuşum.Sabah yataktan kalkamadım😳
Bütün işler beni beklediği gibi , gönüller de beni bekliyor.Eşim der ki' sen üzülürsen , biz ağlarız' . Bana bişey olunca , ev ve halkı göçüyor😆 Neyse çok şükür biraz açıldım.Mecbur😄
Sabah yarım yumurtayla az peynir ceviz attım ağzıma.Öğlen birer ikişer portakal muz şeftali erik yedim.Şimdi bi sütlü kahve içtim.Akşama sebzeli çorba ve taze fasulye/yoğurt var inşaallah.
Sırtım hala çok nazik.Adım yapmaya çalışıcam şimdi ama dikkat etmem lazım.
Çok geçmiş olsun

Sabah şoka girdim tartılınca..
Çok moralim bozuldu..
Aşırı ödemliyim bir de, yüzüm gözüm bile şişmişti sabah..
Anlamadığım yemeği bile en az tuzla yapmaya çalışıyorken, ben niye bu kadar şişiyorum?
Ödem tutmaya çok müsait bir bedenim var maalesef :işsiz:
Neyse bozduğum moralimi düzelttim, hemen dukan hazırlayıp içtim..
15 gün yapacağım.. Hem de ifle devam edeceğim..
En az da 15 bin adım hedefi koydum..
Bakalım sonuç nasıl olucak..
Ödem sorunun varsa, her sabah kahvaltıda bir kase kadar maydanoz yemeye calis. Gerçekten çok iyi geliyor. 👍

Kızlar bir sorum var..
Bugün zencefil shot yaptım..
Zencefili doğrayıcıya attım sonra suyunu sıktım (internette baktım ama iyi fikir değilmiş, yarın meyve sıkacağında deneyeceğim)
Suyunu sıktığım parçaları bir işe yarar mı atayım mı bilemedim, onu soracaktım..
Daha önce hiç kök zencefil kullanmadım o yüzden bilmiyorum :KK22:

Bu cardio fena acıktırdı beni sağlıklı atistirmaliklara yöneldim. Yulaf lapası yaptım. Üzerine meyveler
75B21DE6-8F89-4C85-8D23-3FF7F96474B4.jpeg

Maydanoz iyi gelir biliyorum da, kürünü yaptığımdan beri soğudum maydanozdan :)
Yiyemiyorum hiç, midem almıyor..
Yemeğe koyuyorum ara sıra o kadar..
Ben de pek sevmem. 10-15 yıl öncesine kadar neyin içinde olursa olsun ayiklardim. Şimdi şifa olsun diye kâh salataya katıyorum, kâh kür yapıyorum, kâh kahvaltılarda bol limon sıkıp yiyorum. E mecbuuur. 😣🤦

Ben de pek sevmem. 10-15 yıl öncesine kadar neyin içinde olursa olsun ayiklardim. Şimdi şifa olsun diye kâh salataya katıyorum, kâh kür yapıyorum, kâh kahvaltılarda bol limon sıkıp yiyorum. E mecbuuur. 😣🤦

Ben şu an neredeyse bütün yeşillikleri o niyetle yiyorum ablacım 😅
Pişmiş yine seviyorum da çiğ hiç benlik değil ya 😣