Sağlıklı Yaşam İçin Tarifler

KAHVALTI YERİNE GEÇEN MUZLU SMOOTHİE
Malzemeler :rolleyes:
05F1C274-C493-47DC-9121-6691FD11D85D.jpeg

1 su bardağı süt
2 yemek kaşığı silme yulaf ezmesi
1 tatlı kaşığı cha tohumu
1 talı kaşığı keten tohumu (öğütülmüş)
1 muz+tarçın

Yapılışı :hamarat:
tüm malzemeyi mikser koyup çekin.Mikser yoksa el blender ile bile olur.
Bu tarifi kahvaltıya ara vermek istediğim zaman yada küçük detokslarda kahvaltıya alternatif olarak yapıyorum.Tok tutuyor doyurucu bir tarif.Tabi benim için klasik kahvaltının yerini asla tutamaz :KK53:ama kilo verme sürecinde vücuttu bu gibi tariflerle şaşırta bilirsiniz.

8436878F-EB04-401B-8CB1-2373164017FB.jpeg
Not:Eğer muz sevmiyorsanız yada alerji gibi bir sıkıntınız varsa istediğiniz meyveyle değişim yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
KABAKLI ALA NAZİK
biraz önce bizim mutfakta denendi ve tam not aldı tamamen spontane gelişti. Az önce netten baktım buna benzer tarifler var.
Bu da benim tarifim
Malzemeler
9B82AFE8-56CA-4804-9673-9261630F2316.jpeg
1 kabak
1 kase yoğurt
3 kaşık kavrulmuş kıyma (1 tatlı kaşığı zeytin yağı birazcık tereyağı az tuz ile kavurun)
1 miniK soğan küçük doğranmış
1 Küçük boy kapya biber küçük doğranmış
1 yeşil biber küçük doğranmış
1 domates küçük doğranmış (benim yazdan hazırladığım yemek kaşığı domates sosum vardı onu kullandım )
2 diş sarımsak ezilmiş
1 tutam dere otu 1 tutam maydanoz
Tuz ,karabiber,kırmızıbiber,kimyon ve kekik isteğe bağlı miktarda

Kabaklı Alanaziğin Yapılışı.
Kabağı rendeleyin tuz ekleyin hiç yağ koymadan teflon tavaya alın suyunu bırakıp çekinceye kadar kavurun kenara alıp soğutun.Kavrulmuş kıymaya soğan ve biberleri koyup güzelce kavurun arkasından domates yada domates sosunu ekleyip biraz daha kavurun.Ocaktan alın içine ince kıydığınız maydanozları ve baharatları ekleyip harmanlayın .Bir yandan ezilmiş sarımsakları ve yoğurtu çırpın içine kavrulmuş kabağı ekleyip karıştırın üzerine kavrulan kıymayı ekleyin kenarlarına ince kıyım dere otunu serpip servis edini.
33AEF9AC-E910-4ED3-BEBA-BE397D548250.jpeg

Not: Bu tarifi normal patlıcanın közleyipte yapabiliriz ama kabak diyet dostu daha çok lifli ve uzun süre tok tutuğu için ben kabakla yapmayı terçih ettim.
sağlılı günler🥰 Afiyet olsun😋

X