Şaka gibi..

Evet bende öyle bilirim .
Allah var bişey yapıp göndermesini bile beklemedim.
Orta yaşlı coluklu çocuklu örf adet bilmediğimi sanmıyorum.
Bi an cok kızdım da iyi niyetimi göstermek istemiştim.
Kendi bilir zaten komşuculuk oynamaya bayılmıyorum.
Ama insaniz insan kapı komşusu önemli basına bişi gelir vs tanışmak istemiştim.

Hakikaten insancıl olmak lazım biraz dikkatli olmak şartıyla.

Bizim eski oturduğumuz binadaki dairelerin çoğu boştu. Bir gün karşı komşumuz aşırı hastalandı. Kadının anahtarı yoktu, kapımıza zor geldi. Bizle de tanıştı ama öyle sık gelip gitmiyoruz sadece iyi insanlar olduğunu biliyoruz o kadar. Eşi gelene kadar kadın bizde kaldı ve ona yemek içecek bir şeyler hazırladık o gün.

İnsan başına ne geleceğini bilemiyor.. Kapı komşusunu bilmek, en azından iyi midie kötü müdür fikir edinmek lazım bence..

nasıl yaa
kadın günler sonra kapıcıyla yağ damlasıyla göndermiş
nasıl irrite etmesin
Ben detaylarını konunu içeriginde okumadıgım için garipsememiştim
Yani kapıcı dedigi kadındır diye düşündüm
yag damlası da görülmemiş olabilir
Ayrıca karşı komşusu oldugunu ben öyle yazdıktan sonra cevaben kendisi yazdı zaten

Kendi ayıbı. Benim komşum bana kendi tabağı ile bişey yapıp getirdiğinde bende mutlaka bişey yapıp onun tabağına koyup veriyorum. Banada böyle yapsınlar diye beklemiyorum. Ama ben boş vermekten rahatsız oluyorum. Sonuçta komşu yaptığın şey kokuyor insanın canı isteyebiliyor. Biraz görgü meselesi bu.

Görevliyle tabak göndermek cok tuhaf , adami çağırdı su tabağı karsiya mi ver dedi, içi bos dolu o önemli değil yani insanı o kadar sinirlendirmez ama tabagin gelis sekli kötü...

Birdaha merhaba merhaba yaparsınız

Herkesin görgüsü yaşam tarzı farklı olabilir ama bazı şeyler vardır her yörede aynıdır değişmez.
Evet ilk yorumlar sanki suçlu benim gibi yazılmıştı bende anlam veremedim.
Zaten bi merhabalaşıyorduk , bundan sonra yazdığınız gibi selam verirse veririm ..
Bazısı bunu mu taktın yazmış..
Evet cok garip geldi bu yaşımda ilk defa karşılaştım dert kösesi degıl mi yazdım.
Bi arkadaşta bence tatlıyı da muhtemelen çöpe atmıştır yazmış, insaallah öyle yapmıştır böyle bi görgüsüzün güzel tatlımı yememesi işime gelir :)
Bencede çok ayıp olmuş hadi yağ lekesini fark edemedi diyelim gözden kaçmış olabilir tabağı boşta verebilir illa dolu olacak diye öyle şeylere takılmam ama kapı komşum olan birisi benim eşyamı vermek için apartman görevlisini çağırıyorsa onunla selamı bile keserdim hadi o 1.katta sen 15.katta olsan görevli yukarıya servis yaparken bırakabilir ama bu durumda gerçekten hiç olmamış üstelik adamın başka işi varken tek tabak için çağırılması bile tuhaf hem size karşı çok ayıp hem apartman görevlisine karşı.

bütün yorumları okudumda bir ben mi çok fırsatım aceba?o_O
komşu bir şey koymusta kapıcı aç felan olup yada çok cani cekip yemiş olabilir mi?
yağ lekesinden yola cikarak geldi aklima.
böyle birseyi ilk defa duyuyorum .kapiciyla tabak yollamayı.bir çok kişinin dediği gibi sizinle iletişim halinde olmak istemiyor belkiki.
eşi felanda uyarmış olabilir.piskoljik sorunlarida olabilir ama necitede gorusmemek lazım mesajını vermiş..
görevlinin yiyeceğini nedense zannetmiyorum böyle tabağı yada aldığı eşyayı kirli gönderenler çok var zamanında bizim de başımıza geldi eskiden verdiğimiz eşyalar resmen çöp gibi geldi desem yeridir.Kirli-bulaşık hatta yıllar önce annem halı yıkama makinesini birisine verdi ilk ve son verişi tabi makine aylar sonra geldi ve şok içinde simsiyah pis suyu duruyordu dökmemişler yıkamışlar içinin bezleri-süngerleri çürümüş neymiş o makinanın içini temizlemek bizim görevimizmiş onun görevi değilmiş.

Kapıcı ile göndermesi ayıp olmuş bence çok saçma hiç mı adap bilmiyorlar hiç eskilerden gormemsilser yaaa ben kapıcı ile göndermesine takardim ayıp da birsey

görevlinin yiyeceğini nedense zannetmiyorum böyle tabağı yada aldığı eşyayı kirli gönderenler çok var zamanında bizim de başımıza geldi eskiden verdiğimiz eşyalar resmen çöp gibi geldi desem yeridir.Kirli-bulaşık hatta yıllar önce annem halı yıkama makinesini birisine verdi ilk ve son verişi tabi makine aylar sonra geldi ve şok içinde simsiyah pis suyu duruyordu dökmemişler yıkamışlar içinin bezleri-süngerleri çürümüş neymiş o makinanın içini temizlemek bizim görevimizmiş onun görevi değilmiş.
haklısınız.bizde hemen geri istenen bir tabak kutu bile hemen yıkanıp verildiği için cok tuhaf geldi bana.gerçekten ayıp etmiş konu sahibinin komşusu:)

Abartılıp konu açılacak bir durum değil bence,olabilir ruh hali pek iyi değildir direk götür ver demiştir siz şu çevre komşu işini biraz fazla önemsiyorsunuz,önemsemiyorum diyorsunuz ama tüm konularınız bununla alakalı.
Bizede dün komşu tabak getirdi,yemek yapmış göndermiş.
Kapıyı açtım benimle yaşıt zaten,aa canım merhaba nasılsın dedi,bende donuk bir yüzle iyiyim siz dedim
Sevmedigimden mi hayır,o an iyi hissetmiyordum
Karşı tarafta samimiyetine karşı siz dememden ötürü biraz garip hissetti fark ettim ama yapacak birşey yok
Herkesin her daim modu yüksek olmuyor.

Abartılıp konu açılacak bir durum değil bence,olabilir ruh hali pek iyi değildir direk götür ver demiştir siz şu çevre komşu işini biraz fazla önemsiyorsunuz,önemsemiyorum diyorsunuz ama tüm konularınız bununla alakalı.
Bizede dün komşu tabak getirdi,yemek yapmış göndermiş.
Kapıyı açtım benimle yaşıt zaten,aa canım merhaba nasılsın dedi,bende donuk bir yüzle iyiyim siz dedim
Sevmedigimden mi hayır,o an iyi hissetmiyordum
Karşı tarafta samimiyetine karşı siz dememden ötürü biraz garip hissetti fark ettim ama yapacak birşey yok
Herkesin her daim modu yüksek olmuyor.
tartışma yaratmak için yazmıyorum ama hatta yazsammı yazmazamı diye çok düşündüm.
modum düşüktü donu donuk durdum.
hayır iki saniyelik bir gülümseme cok mu zor .insanlık artık bu mu yada canım istedi öyle yaptım yeni moda bumu
neyse iyi yapmışşsınız vıcık vıcık olmaya ne gerek vaar zaten

tartışma yaratmak için yazmıyorum ama hatta yazsammı yazmazamı diye çok düşündüm.
modum düşüktü donu donuk durdum.
hayır iki saniyelik bir gülümseme cok mu zor .insanlık artık bu mu yada canım istedi öyle yaptım yeni moda bumu
neyse iyi yapmışşsınız vıcık vıcık olmaya ne gerek vaar zaten
Moda falan takip etmem bilmem ben,canım ne isterse onu yaparım zira buda beni ilgilendirir.

X