Mutfak Püf Noktaları Salcali su kıvamı

Tamam malzemeni de kavur bir süre daha. Suyunu da çok koyma. O kıvam belli eder kendini zaten. Toz biberi başta at kavururken. Tuzunu da artık tence kapağını açmayacağın zaman at kapat. He altı da çok açık olmasın. Pişmiş yemeğe su katılmaz yalan😆 bi bakarsın pişmediyse az daha sıcak su eklersin.
Tesekkur ederim birde boyle deneyecegim

Suyu azaldikca ekleyeyim mi
azaldikca ekleme olayini ben kuru fasulye nohut gibi yemeklerde bazen yapiyorum.bilmiyorum siz cok sulu mu seviyorsunuz ama ustunu hafif gececek kadar su koyup kaynadiktan sonra altini iyice kisarsaniz pisene kadar o su yeter zaten.ben ispanak taze fasulye gibi bazi sebzelere hic su bile koymam.rende domates ve sebzenin kendi suyu yeterli oluyor.oyle cok lezzetli oluyor yemek.

azaldikca ekleme olayini ben kuru fasulye nohut gibi yemeklerde bazen yapiyorum.bilmiyorum siz cok sulu mu seviyorsunuz ama ustunu hafif gececek kadar su koyup kaynadiktan sonra altini iyice kisarsaniz pisene kadar o su yeter zaten.ben ispanak taze fasulye gibi bazi sebzelere hic su bile koymam.rende domates ve sebzenin kendi suyu yeterli oluyor.oyle cok lezzetli oluyor yemek.
Sulu seviyoruz ama fazla kaciyor sanirim suyu

Domates biber karisik ev salcasi kullaniyorum. Yagla salcayi artip deneyeyim bide bilmiyorum yemekler guzel gozukmuyor kivamsiz oluyor
Ben toz biber koymuyorum ama yine de kırmızı oluyor salçayı biraz fazla katın koyulaşacak bir yemek türüyse un da etkiliyor rengi o zaman daha çok salça koyuyorum

Ben de sizin gibi yapıyorum ama taze fasülyeye su koyuyorum siz nasıl koymadan yapıyorsunuz taze fasülyeyi

Suyunu çok koyuyorsunuzdur, başka bir sebep olduğunu düşünmüyorum. Suyu göz kararı değil ölçerek koyun ve yemeklerde hep sıcak su kullanın.

ben sulu yemeklere domates salcasının dısında, bır parca bıber salcası da eklıyorum mutlaka
hem lezzet verıyor, hem de daha kırmızı oluyor :)

Baya zaman gecmis ama yazayim yinede. Daha guzel oldu yemeklerim. Salca miktarini artirdim ve daha uzun kavurmaya calisiyorum suyuda dikkatli ekliyorum
Sevindim güzelleşmesine. Yine aklına gelen olursa sor canım, bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.

X