Salonda yemek masası cidden gerekli mi ?

pratik123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2023
1.305
1.934
31
Salon yapmamıştım ve evim de zaten küçüktü. Oturma odamda 3+3+1+1 bir koltuk takımım ve TV unitem var. 1+1di evim. Şimdi orta buyuklukte bir eve geçeceğiz ve salon yapmalıyım. Misafirlerim falan geldiğinde yatıracak ağırlayacak bir oda daha olsun diye. Fakat sorun şu ki gececegimiz evde salon olan oda o kadar da büyük değil yemek odası alsam çok boğacak. Ama mutfak makul büyüklükte zaten mutfak masam da eskimisti oraya büyük bir yemek masası takımı mi alsam kararsız kaldım. Ama gittiğim her evde bogsa bile salonda yemek masası takımı görüyorum. Salon olacak odaya sadece şık bir koltuk takımı ve konsol alsam uzerine objeler dizsem tuhaf kaçar mı ? Fikrinizi beyan ederseniz memnun olurum. Sevgiler.

Benim salonda yok yemek takımı falan. Zorlasam sığardı ama ne gerek var, orta sehpa bile yok daralıyorum öyle. Mutfakta var, başta büyükler mutfakta masa mı olur misafirlere ayıp dedi, hala anlamam nesi ayıp :)) taşınınca da ev büyük olsa dahi istemiyorum salona yemek masası
Bi kere hele uzaksa salon ve mutfak, gel git gel git aşırı yorucu oluyor zaten. Biraz salonunuzu anlatır mısınız ya da resim atmak da olur 🙃

Oturma odasıyla salonun farkı ne birbirinden? Gerçekten anlamadığım için soruyorum. Hem oturma odanız hem salonunuz mu olacak yeni evinizde? O bana çok gereksiz geliyor, bir odayı sadece özel günlerde açmak. Ben salondaki yemek masasını sık kullanıyorum. Sık misafir geliyor çünkü. Misafiri mutfakta ağırlamak istemem. Sığamayız da zaten. Sadece eşim, kızım ve benken çoğunlukla daha pratik olduğu için mutfakta yiyoruz.

Benim salonda yok yemek takımı falan. Zorlasam sığardı ama ne gerek var, orta sehpa bile yok daralıyorum öyle. Mutfakta var, başta büyükler mutfakta masa mı olur misafirlere ayıp dedi, hala anlamam nesi ayıp :)) taşınınca da ev büyük olsa dahi istemiyorum salona yemek masası
Ayrıca aynen nesi ayıp ki yani benim evime gelen misafir zaten kim olacak arkadaşım akrabam ailem yani. Hoş mesela eşimin kuzeni bizi yemeğe çağırdı ki lüks bir evleri var salonda da yemek masaları var ama bı, yine mutfakta ağırladı yani. Bana garip gelmedi

Oturma odasıyla salonun farkı ne birbirinden? Gerçekten anlamadığım için soruyorum. Hem oturma odanız hem salonunuz mu olacak yeni evinizde? O bana çok gereksiz geliyor, bir odayı sadece özel günlerde açmak. Ben salondaki yemek masasını sık kullanıyorum. Sık misafir geliyor çünkü. Misafiri mutfakta ağırlamak istemem. Sığamayız da zaten. Sadece eşim, kızım ve benken çoğunlukla daha pratik olduğu için mutfakta yiyoruz.
Ben çalışan kadınım mesela televizyonlu oturma odamda koltukların üstü bazen tozlu kalmış TV'nin yanında çay bardağı ve otuncak kalmış hatta koltuğun üzerinde battaniye kalmış oluyor ki bu durumda eve ansızın biri gelse utanıyorum. Eskiden sizin gibi düşünürdüm de artık salon kesinlikle yapacağım

Mutfak misafir ağırlamaya uygunsa hiç gerek yok boşuna yemek taşımak da dert oluyor. Hem yemek sonrası hemen toplamak yerine kapıyı çekip temiz salonda ağırlamak daha rahat olur.

Bence salonu boğan şey 3+3+1+1 koltuk takımı. Benim de ondan, ona gerek yok.
Masa olmalı diyorum.

Bence mutfakda olmanin ayri bir tadi var. Daha sicak ortam
Peki salon nasıl olmalı

Ben çalışan kadınım mesela televizyonlu oturma odamda koltukların üstü bazen tozlu kalmış TV'nin yanında çay bardağı ve otuncak kalmış hatta koltuğun üzerinde battaniye kalmış oluyor ki bu durumda eve ansızın biri gelse utanıyorum. Eskiden sizin gibi düşünürdüm de artık salon kesinlikle yapacağım

Bu fikriniz varsa mutfakta misafir sizi yorar

Neden masa istemiyorsunuz ki? İlla böyle varaklı, kakmalı sandalye masa almaya gerek yok çok şık, modern masalar var. Üzerine de aydınlatma ile çok şık durur. Salonu bu şekilde düzenleyin ama çok eşya doldurmayın, konsol falan gereksiz bence.

Oturma odanıza da bir L koltuk, tv ünitesi yeter. :KK51:

Bizim salonda yemek masası var en son ne zaman kullandık hatırlamıyorum. Hep mutfak masasındayız. Yemekten sonra da hep orada vakit geçiririz.
Ayrıca bizim salonda küçük. Koltuk takımını alırken 3-3-1 şeklinde aldık. İyi ki de öyle almışız. Bir tekli daha alsak başımıza bela olurdu.

X