Samimiyetsiz arkadaş grubu. Siz olsanız napardınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

FortunaDred

“These violent delights have violent ends.”
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2018
295
615
Merhabalar. Benim üç kişilik bir arkadaş grubum var. Bir tanesi ile daha önceden tanışıyorum ve daha samimi olduğumu düşünüyordum. Onun adına Gül diyelim. Gül normalde laf başına gelince çok harbi kızdır. Arkadaşlık falan çok önemlidir onun için. Karakter olarak narsist bi insan. Gerek güzellik, gerek zeka konularında kimseyi kendine denk görmez. Ama bu yaşına kadar ne başarmış diye baksanız bir şey bulamazsınız. Bunun yanında çok iyi yönleri de var tabii ki. Yoksa bunca zaman arkadaş olamazdım. Bunları neden anlatıyorum, olayi daha iyi anlayabilmeniz için.
Diğer sonradan dahil olan arkadaşa da Ceyda diyelim. Ceyda ve Gül birbirlerine kafa yapısı yaşantı olarak benziyorlar. Hayat görüşü vs neredeyse aynı ikisinin de. Fazla rahatlar. Hiçbir şeyi ciddiye almıyorlar. Erkekler, ilişkiler genel olarak hayat onlarw waykiki wayway gibi bişey. Ben de yapı olarak gergin biriyim. Ama aynı zamanda duygusal ve gönül bi insanıyımdır. Arkadaşlarıma, aileme ve sevgilime çok değer veririm. Onlar da aynı hassasiyeti göstersin diye beklerim. Kolay alınırım. Kendimin de bu özelliklerini bildiğim için bugün size danışmak istedim.
Zor günler geçiriyorum. Annem biraz rahatsız ve bundan mütevellit depresyonda gibiyim bir iki haftadır. Bunu kızlar biliyorlardı. Ortak bir whatsapp grubumuz var her gün konuşuruz. Fakat bildikleri halde yalandan bir iki soru dışında kimse sallamadı. Plan yapmakla meşgullerdi. İkisi aynı şehirde ben başka bir şehirdeyim. Buluşacaklarmış. Gül, Ceydalara gidecekmiş kalacakmış. Yanında da iki aylık flörtünü getirecekmiş. Birlikte kalacaklarmış. İyi hoş güzel ama sorun şu ki ben Gül’ü bi kaç ay önce evime davet ettiğimde gelemem covid vs demişti. Ne hikmetse iki aylık adamla aynı yatakta uyunurken, Ceydalara giderken Covid yok. Üstelik benim yaşadığım şehirde vaka sayısı onun yaşadığı şehirle kıyaslanınca çok çok az kalıyor. Hem de daha önce hakkında bana ağza alınmayacak laflar söylediği kızın evinde yani. Şimdi ben bu insanın hep iyi bir insan olduğunu düşündüm. Eskiden zor zamanlarımda yanımda olurdu. Sürekli konuşurduk. Sorun değil her zaman her zor anımda yanımda olsun tribinde değilim ama sizce arkasından ağza alınmayacak laflar söylediği insanın evine iki aylık flörtüyle gidip kalması, üstüne de bozulacağımı bile bile kör gözüne parmak der gibi fotoğraflar koyması sizce normal mi? Ben mi alıngan ve hassas davranıyorum? Laf başına gelince mangalda kül bırakmayıp harbi kız kesiliyor ama türlü bahanelerle benle görüşmekten kaçınıp en çok desteğe ihtiyaç duyduğum zamanda çok afedersiniz bi tarafının keyfine bakıyor. Siz olsanız ne yapardınız? Pasif pasif sessizce küsüp gitmek istemiyorum. Bilinsin neye kafamın attığı istiyorum. Ben de bilirim dümdüz ilişki kesmeyi. Ama onlar da anlasın istiyorum.

Aynı şehirde birine gitmek farklı bir şehre gitmekten daha kolay. Covid bahanesi mantıklı, kendi aracı yoksa otobüse ya da uçağa binmek istememiştir. Bir de iki ay öncesine göre herkes daha bir saldı her şeyi. Sürdürülebilir şeyler değil çünkü artık. Bir yerde eeeh diyor insan.

Size gelirse anladığım kadarıyla sevgilisini de getiremeyecek. Sevgilisi ve arkadaşıyla keyifli zaman geçirmek istemiş olabilir. Dert dinleyecek ruh halinde olmayabilir. Kimse sizin derdinizi kendi derdiymiş gibi sahiplenmez. Bunu beklemeyin insanlardan.

Arkadaşlığınızı bitirmek istiyorsanız da bitirin. Nasıl bitirdiğinizin pek önemi yok, arkanızdan yas tutmayacaklar muhtemelen. Bence arkadaşlık ilişkisinden bekledikleriniz biraz fazla ama.

Cok mu gerekli ..hava mi su mu ekmek mi..millet senin icin ölürüm der bayılma bile bayilmaz..bu kadar..

Öncelikle annenize geçmiş olsun.

Biraz fazla alınganlık ediyorsunuz bence. Beklentiniz çok geldi bana.

Umarım annenizle yaşadığınız eve davet etmemişsinizdir arkadaşınızı. Ben pandemide kimseye gitmiyorum ama evde yaşlı, hasta birileri yaşıyorsa hiç gitmezdim.

Ayrıca kafa yapıları size uygun değilse, arkadaşlığınızı bitirin.

Üçlü arkadaş gruplarında biri kendini dışlanmış hisseder diğer ikisi daha yakınmış gibi olunca insan kendini oraya ait hissetmiyor fazlalıkmis gibi hissediyor aynısını yaşadım en sonunda küstük iyi ki de bitti gerçekten mutlu olduğum arkadaşlar edindim tabi size bitirin demiyorum ben kendimden örnek verdim benzer şeyleri yaşadım geçmişte

Aynı şehirde birine gitmek farklı bir şehre gitmekten daha kolay. Covid bahanesi mantıklı, kendi aracı yoksa otobüse ya da uçağa binmek istememiştir. Bir de iki ay öncesine göre herkes daha bir saldı her şeyi. Sürdürülebilir şeyler değil çünkü artık. Bir yerde eeeh diyor insan.

Size gelirse anladığım kadarıyla sevgilisini de getiremeyecek. Sevgilisi ve arkadaşıyla keyifli zaman geçirmek istemiş olabilir. Dert dinleyecek ruh halinde olmayabilir. Kimse sizin derdinizi kendi derdiymiş gibi sahiplenmez. Bunu beklemeyin insanlardan.

Arkadaşlığınızı bitirmek istiyorsanız da bitirin. Nasıl bitirdiğinizin pek önemi yok, arkanızdan yas tutmayacaklar muhtemelen. Bence arkadaşlık ilişkisinden bekledikleriniz biraz fazla ama.
Kimse karşıdan bir şey görmedikçe beklentiye girmez. İlişkiler çift taraflıdır. Sadece aşk için geçerli değildir bir insana verdiğiniz değerin aynısını beklemek. Konuşurken sürekli her zaman yanındayım, öz kardeşimsin şeklinde konuşan birisi bu bahsettiğim insan. Bu kadarına bozulmaya hakkım vardır diye düşünüyorum.
Onlar benim hayatımdan çıksa ben üzülürdüm. Açıkçası insanlara değer veririm. Ve hayatlarımdalarsa bu onları sevdiğim anlamına gelir. Sevdiğim birini kaybettiğimde de üzülürüm. Bence gayet normal.
Evet bana gelirse erkek arkadaşını getiremez ben ailem ile yaşıyorum. Zaten meselenin özü de bu. Tamamen çıkar ilişkisi gibi görünüyor bana ilişkileri. Ve bu yüzden hayalkırıklığı yaşıyorum. Çünkü benim yakın arkadaşım böyle birisi değildi.

Öncelikle annenize geçmiş olsun.

Biraz fazla alınganlık ediyorsunuz bence. Beklentiniz çok geldi bana.

Umarım annenizle yaşadığınız eve davet etmemişsinizdir arkadaşınızı. Ben pandemide kimseye gitmiyorum ama evde yaşlı, hasta birileri yaşıyorsa hiç gitmezdim.

Ayrıca kafa yapıları size uygun değilse, arkadaşlığınızı bitirin.
Teşekkür ederim. Evimiz büyük. Annem farklı bir katta kalıyor. Arkadaşım da aylardır evindeydi. Herhangi bir sıkıntısı yoktu yani. Ben de aylardır evdeyim.

Gergin ve alingan birinin yanında insan her zaman rahat edemiyor. Ustelik ikisi ayni sehirdeymis, kafa dağıtmak, gulup eglenmek için bir araya gelmek istemis olabilirler.
Benim gerginliğim 7/24 sürmüyor. Eğlenirken gayet eğlenebiliyorum. Mesele benle eğlenememek veya benim karakterim değil.

Çok fedakarlık yaptığım arkadaşlıklarım oldu iki dostum vardiğerlerini saymıyorum çok diyorum çünkü onlar hiç yapmazlar onlara göre çok dost olarak görmüyorum pek artik maziden birileri kırmak istemiyorum arada çok iyi arkadaşımışız gibi konuşuruz ama biri doğum hamilelik eş maaşı kıyaslar he derim geçerim hayatı onun üzerine kurulu yapısı bu bana zararı olmadıkları sürece köşede dursunlar modundayim diğer arkadaşim daha candandir kıskançlık yapmaz bekar olduğu halde pek mazinin hatrı diyorum bunca yıldan sonra çıkarmanın gereği yok bnm için ama size kalmiş mesafe koyabilirsiniz çıkarmaktan daha etkilidir.

Şu sıralar herkes kendine moral arıyor. O yüzden seni ve gerginliğini çekmek istememiş olabilirler. Bir telefonla bitirip yoluna bakabilirsin.
Bu kadar sert bir yorum yapmaya gerek var mı gerçekten? Kimseye gerginliğimi ve dertlerimi yansıtmıyorum hanımefendi. Arkadaşlık, kardeşlik böyle bir şey değil ayrıca. Sadece iyi zamanları paylaşmakla olunmuyor dost. Cidden olaya bakış açınız buysa yeni yorum yapmayın.

İyi gün arkadaşı diye bir kavram var.

Derdinizi dinleyecek ve üzülecek arkadaş bulmak çok zor bir iş. Sanırım sizinkiler de öyle. Arkadaşlığınızı sürdüreceksiniz çok anlam yüklemeden fazla bir beklenti içerisinde olmadan, gülüp eğlenip arada iyi vakit geçirmek için sürdürün derim. Yoksa hayal kırıklığına uğrarsınız.

Zamanında ayrı ayrı arkadaşım olan ve benim tanıştırdığım insanların, zor günler geçirdiğim bir vakitte beni saf dışı bırakarak arkadaşlıklarına devam ettikleri günden beri yüzeysel arkadaşlıklarla sınırladım kendimi.:KK53::KK53:

Kimse karşıdan bir şey görmedikçe beklentiye girmez. İlişkiler çift taraflıdır. Sadece aşk için geçerli değildir bir insana verdiğiniz değerin aynısını beklemek. Konuşurken sürekli her zaman yanındayım, öz kardeşimsin şeklinde konuşan birisi bu bahsettiğim insan. Bu kadarına bozulmaya hakkım vardır diye düşünüyorum.
Onlar benim hayatımdan çıksa ben üzülürdüm. Açıkçası insanlara değer veririm. Ve hayatlarımdalarsa bu onları sevdiğim anlamına gelir. Sevdiğim birini kaybettiğimde de üzülürüm. Bence gayet normal.
Evet bana gelirse erkek arkadaşını getiremez ben ailem ile yaşıyorum. Zaten meselenin özü de bu. Tamamen çıkar ilişkisi gibi görünüyor bana ilişkileri. Ve bu yüzden hayalkırıklığı yaşıyorum. Çünkü benim yakın arkadaşım böyle birisi değildi.
Dediğim gibi bence beklentileriniz fazla. Sizin gibi bir arkadaş çok yorar beni mesela.

Çıkar ilişkisi değil, daha iyi zaman geçirmeyi tercih etmek diyelim. Ve insanlar değişirler.

Dediğim gibi bence beklentileriniz fazla. Sizin gibi bir arkadaş çok yorar beni mesela.

Çıkar ilişkisi değil, daha iyi zaman geçirmeyi tercih etmek diyelim. Ve insanlar değişirler.
Evet arkasından ağır hakaretler ettiği insanın evine sırf flörtünü atmak için gitmek hiç çıkar değil. Teşekkürler yorumunuz için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X