Samimiyetsizlik mi yoksa ben mi alınganım ?

Diğer kuzen neden sizinle vakit geçirmek istememiş peki? Yanlış anlamayın ama komşunuz olan kuzeninizin huyu böyle diyelim diğer kuzen neden karşı çıkmamış?
İkisi birden aynı tavırdaysa acaba sizde hoşlarına gitmeyen bir şey olabilir mi?
bende hoşlarına gitmeyecek bir şey yok bence. çünkü 1 gün vakit geçirip artık birlikte canları sıkılınca gelen kuzenim mesaj attı bana size kahve içmeye gelicez diye. ben de "dısarı çıkıcam yarın gelin" dedim diye kendince tribe girdi. sandı ki evde "aa X gelmis bize de gelsin diye" onları hazır bekliyorum. akşam 9bucukta evde olacaktım aslında ama eve geç dönücem deyip erteledim. o da "yok canım gidicem zaten" dedi. aynı apartmanda yasayan kuzenim de ben mesafeliyim diye o kuzenim gittikten sonra bana mesaj attı "Seni çok seviyorum sözde degil özde" diye. yani bende hoslanmayacakları bir durum olsa zaten kahve icmeye de gelmek istemezler. işlerine geldigi gibi takılmaya calısıyorlar ama bu tarz şeylere gelemiyorum. hem sinsilik yapıp hem samimi olmaya çalısmaları bana göre seyler degil. samimiyetsizseler ona göre de tamamen uzak dursunlar benden

Bence haklısınız.

Sizin gibi davranırdım daha önce konuşmanıza rağmen tekrarlamış.

Şahsen onların yerinde olsam sizinle görüşmek istemesem kuzen gittikten sonrada konuşmaya çalışmazdım yaptığı çok terbiyesizce kaç yaşındasınız bilmiyorum ama çocukça tavırlar.

Laftan anlamayan insanla konuşmaya değmez.
ben 23 onlar 28 ... onlardan çok daha olgun olduğumu düsunuyorum. 19-20 yasindaki insanlar yapsa yine anlarım bir nebze. ama artık tamamen mesafe koymaya karar verdim samimi olma çabaları yalnız kalma korkusundan galiba.

Aynı apartmandaymıssınız normal değil mi sizi cagırmaması?
Yani zaten sürekli görüsülüyormus,belki diger kuzenle dertlesecek,hasret giderecek.
Bana alınganlık yapmıssınız gibi geldi.
oyle olabilir ama 1 gün boyunca o kuzenle dertlesip vakit gecirip sonra da bize getirmeye calısmasın. 2 kuzen takılsınlar birlikte. canları sıkılınca kahve icmeye gelinecek yer degilim

Kuzeniniz bana sizden daha samimi geldi, en azından açık açık konuşuyor.

Daha öncesinde açık şekilde konuşmuştum yine aynısını yaptı. Olgun insanlar sorunları konuşunca çözülmüyorsa bir daha aynı konuyu açmayıp açıklama yapma gereksinimi de duymadan mesafe koyar bence.

Yaptıklarınızla kırıldığınizi gayet bello etmişsiniz. Niye bir şey yok diyorsunuz ki hala bir de üstüne politik cevap verdim diyorsunuz..kusura bakmayın ama ikiniz de olgun davranışlar sergilemiyorsunuz

Yaşlar kaç bilmiyorum ama alınganlık yapıyorsunuz çünkü zaten sizinle birlikte olmak için de sana gelicez demişler. Çarpıtıyorsunuz gibi geldi çünkü size yapılmış kasıtlı bi durum yok.

Yaptıklarınızla kırıldığınizi gayet bello etmişsiniz. Niye bir şey yok diyorsunuz ki hala bir de üstüne politik cevap verdim diyorsunuz..kusura bakmayın ama ikiniz de olgun davranışlar sergilemiyorsunuz
benim yaptıklarım kırıldıgımı belli etmekle ilgili degil mesafeli olmak istemekle ilgili ama onlar hep sempatik yönümü bildiği için mesafeli tavırlarıma şaşırdılar.
Bir insana bir konuyla ilgili sorunu kaç kez anlatabilirim ki? daha önce konuşmustuk yine aynı devam etti.madem öyle ikinci bir açıklama yapmadan kendim ayrı takılmak mesafeli olmak daha mantıklı değil mi ? samimiyetsiz olup canları sıkıldıgında yanıma geleceklerine hiç gelmemeleri benim için daha uygun

benim yaptıklarım kırıldıgımı belli etmekle ilgili degil mesafeli olmak istemekle ilgili ama onlar hep sempatik yönümü bildiği için mesafeli tavırlarıma şaşırdılar.
Bir insana bir konuyla ilgili sorunu kaç kez anlatabilirim ki? daha önce konuşmustuk yine aynı devam etti.madem öyle ikinci bir açıklama yapmadan kendim ayrı takılmak mesafeli olmak daha mantıklı değil mi ? samimiyetsiz olup canları sıkıldıgında yanıma geleceklerine hiç gelmemeleri benim için daha uygun
Tamam da bu olay üstüne mesafe koymuşsunuz ve mesafe koymak istemenizin nedeni var ve hala yok bir şey diyorsunuz. O zaman daha önce konuşmuştuk bunu bilmiyor gibi niye soruyorsun hala vs diyebilirsiniz. Şimdiki çocukça olmuş. Onun yaptığı da öyle. Siz de çok samimi sayılmazsınız yani. Soruya cevabim evet samimiyetsizlik ama sizinki de öyle.

Tamam da bu olay üstüne mesafe koymuşsunuz ve mesafe koymak istemenizin nedeni var ve hala yok bir şey diyorsunuz. O zaman daha önce konuşmuştuk bunu bilmiyor gibi niye soruyorsun hala vs diyebilirsiniz. Şimdiki çocukça olmuş. Onun yaptığı da öyle. Siz de çok samimi sayılmazsınız yani. Soruya cevabim evet samimiyetsizlik ama sizinki de öyle.
samimiyetsizlik demeyelim de herkese hakettiği gibi davranmak diyelim 😂 o zaten dedi "X geldi birkac gündür burdaydı ona mı kırıldın" diye. yani kırılabilecegim seyleri zaten kendisi de gayet bilip de yapıyorken tekrar söylemek istemedim çünkü kendince bahaneler sıralayacaktı yine.

Alınganlik yapmissiniz diyen var da alakası yok. Var boyle insanlar başkalari yokken yalnizken sizinle can ciger olurlar. Farkli biri geldiginde pabucunuzu dama atar. Yokmussunuz gibi davranir ya da kiskandirmaya calisir.
Kuzeni kizin kirildigini bile bile video atmis 1 gun sonra haber vermis.
Bence siz de hicbir sey yokmus gibi wp mesajlarina cevap verseydiniz amacina ulasamadigini gorurdu
Yine de uzaklasin ben soguyorum oyle insanlardan direkt. Elimde olmadan

Alınganlik yapmissiniz diyen var da alakası yok. Var boyle insanlar başkalari yokken yalnizken sizinle can ciger olurlar. Farkli biri geldiginde pabucunuzu dama atar. Yokmussunuz gibi davranir ya da kiskandirmaya calisir.
Kuzeni kizin kirildigini bile bile video atmis 1 gun sonra haber vermis.
Bence siz de hicbir sey yokmus gibi wp mesajlarina cevap verseydiniz amacina ulasamadigini gorurdu
Yine de uzaklasin ben soguyorum oyle insanlardan direkt. Elimde olmadan
aynen ya hep ya hiç modunda olmak daha iyi. yani kırdıktan sonra gönlümü almaya çalışsa ne almasa ne.böyle yapıp gönlümü almaya çalısınca benim de kafamı karıştırıyor acaba haksızlık mı ediyorum diye. ama artık mesafemi koruyacağım kesinlikle

yok ben sinir krizi geçirmem. mesajlarını aramalarını umursamayıp gereken cevabı veriyorum zaten kendilerine meraklı degilim. tek istedigim samimiyet. samimi degilseler hayatımda yerleri de yok ama mesafe koyunca da kendileri yazıyor
ben maalesef ki çok değer veriyordum bu yüzden aslında kriz geçirdim. Umursamayınca daha kolay hayatından çıkarmak. Değer vermiyorlarsa çıkarın gitsin.

ben maalesef ki çok değer veriyordum bu yüzden aslında kriz geçirdim. Umursamayınca daha kolay hayatından çıkarmak. Değer vermiyorlarsa çıkarın gitsin.
evef ama hayatımdan cıkarmak isteyince de bırakmıyorlar bu ilginc. yani insan ya kıymet verir ya da uzak durur ama onlar ilginc

Aslında haklısınız ama yanlış hamleler yapmışsınız.
Kuzen sormuş size bana kırgın kızgın mısın diye, niye onun yüzüne vurmadınızki? Daha önce de söylemiştim ben böyle davranmandan hoşlanmıyorum, o yüzden biraz kızgınım falan.... Nedenki. Saçma bir şekilde trip atmışsınız.

Ayrıca diğer kuzen sizle samimi olmadığı için belki de, ilk gün onunla takılıp ikinci gün de size gelecekmiş onun da önünü kesmişsiniz.
Yaptıklarınız ve istekleriniz farklı.

aynı apartmanda oturdugumuz kuzenim var. Yalnız kaldığı zaman gayet iyiyiz. ama başka kişiler gelince degişiyor ve küçük de degiliz yani.Bize kuzenler gelince ben onu çağırıyorum bize. Geçen günlerde uzakta oturan bir kuzenimiz onlara gelmiş. Whatsap grubundan ikisinin çektigi sözde komik video atmıs.normalde hiç atmaz öyle şeyler kuzenin geldigini farkettirmek için attıgını düsünüyorum.ben de hiç umursamadım "aa x'mi geldi diye". Çünkü daha öncesinde söylemistim ona "kuzenlerle birlik beraberlikten bahsediyorsun ama biri gelince yaptıklarına bak "gibisinden.
1 gündür buradaymış. sonra mesaj attı gelen kuzenim "musaitsen sana kahve içmeye gelicez " diye. Birlikte eğlenip takılıp sonra yapacak bir şey bulamayınca gelecekleri yer de benim tabi. Kabul etmedim "arkadaşlarla dısarı cıkıcam geç dönerim yarın gelebilirsin burda olursan" dedim. o da " yok yarın gidicem başka zamana artık" dedi.ama tabi 2-3 gün daha kaldı.
x gittiği gün kuzenim tekrar bana yazdı gruptan konuşmaya çalıştı cevap vermedim. tabi o da anladı çünkü normalde görüldü atacak umursamayacak birisi degilim. ertesi gün beni görünce "bana küs veya kırgın degilsin de mi " dedi. ben de "kırgın olmamı gerektirecek bir durum mu var? " dedim. o da "ne bileyim X geldi birkaç gün bizdeydi filan ya" dedi(beni hiç cagırmamasına kırılacagımı gayet biliyor çünkü).
Bir sorun yok dedim. o da "neden grupta sana yazdıgım mesajlara yanıt vermiyorsun o zaman" dedi. ben de " sürekli konuşkan, eğlenceli olucam diye bir şey yok sessiz kalmak da bazen bir duruştur,tarzdır" gibisinden gayet politik cevaplar verdim. çünkü hep olan şeyler. Bir kuzenimiz gelince beni umursamayıp o gidince tekrar yakın olmaya çalısması bana samimiyetsizlik olarak geliyor böyle yapacaksa mesafeli olmak daha iyi bu düşünce tarzımı gayet de biliyor. Ama o öyle yapıp sonra da kendince açıklama yapıp gönlümü almaya çalışıyor ilginç yani. sizce bu durumda mesafeli olmakta haksız mıyım ?
Ne gerek var bunlara kuzum acikca soyle boyke boyle yapiyorsun diye cevirecek kiviracak alani kalmaz,acik olmakta fayfa var onu anlafi bunu hissetti derken iletisimsizlik oluyor luzum yok

Aslında haklısınız ama yanlış hamleler yapmışsınız.
Kuzen sormuş size bana kırgın kızgın mısın diye, niye onun yüzüne vurmadınızki? Daha önce de söylemiştim ben böyle davranmandan hoşlanmıyorum, o yüzden biraz kızgınım falan.... Nedenki. Saçma bir şekilde trip atmışsınız.

Ayrıca diğer kuzen sizle samimi olmadığı için belki de, ilk gün onunla takılıp ikinci gün de size gelecekmiş onun da önünü kesmişsiniz.
Yaptıklarınız ve istekleriniz farklı.

Sonuçta bir kez bu duruma kırıldığımı açıklamıştım ona. Ve bu duruma kırılacağımı bildiği halde aynı davranışlara devam ediyorsa neden tekrar açıklama yapayım ki. anlayacak olsa bir daha tekrarlamazdı zaten. Çağırmak zorunda da değil ama hem bu şekilde davranıp hem de benimle o gidince samimi olma çabaları saçma. Diğer kuzenim de misafir olduğu için ona uyuyor yoksa o da ister beni çagırmasını

Ne gerek var bunlara kuzum acikca soyle boyke boyle yapiyorsun diye cevirecek kiviracak alani kalmaz,acik olmakta fayfa var onu anlafi bunu hissetti derken iletisimsizlik oluyor luzum yok
bir kez bu konuya kırıldıgımı söylemistim zaten daha önceden ama bunu bilerek tekrarladı.
Ben söylemeden kendi de anladı zaten "X geldi birkaç gündür burdaydı ona mı kırıldın" diye.Kendince açıklamalar yaptı.ben de bu konuyla ilgili bana açıklama yapmana gerek yok herkesin kendi hayatı sonucta dedim. Ikinci kez "ay kırıldım beni çagırmadın hiç" demek de bence mızmız çocukluk olur. Ben ayrı takılmak istediklerini anlayıp mesafe koydum. onun yapmak istedigi de o gidince de benle takılmaya devam etmek ama bunu kabul etmem. Üçümüz amca kızıyız yeri gelince beni dışlıyorsa normal zamanlarda da uzak dursun diye düşünüyorum

X