Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Şampuansız mutlu saçlarım :)

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

balbazaar

wingardium leviosaa
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2014
3.758
4.674
Merhaba. Saçlarımla oynamayı değiştirmeyi çok seven biriyim. Mesela evlenene kadar her ay farklı bir renk olmuştur saçlarım e haliyle yıprandılar. Evlenince tabiri caizse nadasa bıraktım sadece bakıma odaklandım sonra hamilelik filan derken saçlarım uçları müthiş kırık ve avuç avuç dökülen bir hal aldılar. Daha önce duyduğum ve başlamaya bir türlü cesaret edemediğim yöntemi uygulama kararı aldım. No Poo akımı!!!! Ekimin sonu gibi sadece karbonat ve sirkeyle yıkadım saçımı. Aralık başında da bunları bıraktım ve sadece suyla yıkamaya devam ettim. Saçlarımdaki değişim inanılmaz. Acayip gürleştiler, dökülmesi var elbet ama normal düzeyde. Kırıklar yok denecek kadar az, görünmüyorlar bile. Uzaması da hızlandı. E daha ne olsun :) Kısacası saçlarım mutlu ben mutlu yolumuza devam ediyoruz :)
Denemek isteyen olursa ya da akımla ilgili aklınıza takılanlar olursa seve seve cevaplarım.

Biraz daha ayrıntılı anlatabilir misiniz bu yöntemi
İlk aşamada 3-4 tatlı kaşığı karbonatı yarım litre duş suyuyla eritip şampuan yerine sonrasında yarım çay bardağı sirkeyi yine yarım litre duş suyuyla karıştırıp saç kremi yerine kullanıyorum. Bir.süre sonra saç alışınca sadece su ile yıkıyorum.

X