Sanırım bana benziyorlar ama üzülüyorum :(

Bunu kesinlikle yapıyorum yani haklara saygı olayı evimizde ince çizgidir bi de bahçeye indiğimizde gözden kaybolmayacaklar
Diğer çocuklara bakıyorum anne orda değil ama çocuklar gayet oynayıp eve gidip geliyorlar benimkiler iki dk gözden kaybolsa panik oluyorum :KK43: elimde değil korkuyorum ve çok değil geçen yıl site içinde yangın merdiveninde bir çocuğa tacizde bulunulduğunu duydum bu olay da beni çok etkiledi (başka bir site ama aynı şehirde)
Olayların etkisinde çok kalıyorum ve kızlarımı koruyayım derken sanırım sıkıyorum :KK43:
Ama başından ayrilmamaniz çok iyi birşey bence çocuklar küçükmüş bu yaşta zaten gözünüzün önünden ayirmayin erkek kız fark etmez. Benim demek istediğim farklıydı acaba onların yerine cevap veriyor musunuz ? İsteklerini açıklıkla ifade ediyorlar mı yoksa siz mi karar veriyorsunuz ? İletişimle ilgili problem olabilir belki başka şekilde yaklaşmaniz gerekiyordur ben uzman olmadığım için bilmiyorum ama . Diğer türlü zaten başlarından ayrılmayın ben de sizin yerinizde olsam öyle yaparım

Ama başından ayrilmamaniz çok iyi birşey bence çocuklar küçükmüş bu yaşta zaten gözünüzün önünden ayirmayin erkek kız fark etmez. Benim demek istediğim farklıydı acaba onların yerine cevap veriyor musunuz ? İsteklerini açıklıkla ifade ediyorlar mı yoksa siz mi karar veriyorsunuz ? İletişimle ilgili problem olabilir belki başka şekilde yaklaşmaniz gerekiyordur ben uzman olmadığım için bilmiyorum ama . Diğer türlü zaten başlarından ayrılmayın ben de sizin yerinizde olsam öyle yaparım
AA pardon :) yok aslında konuşma kısmında çok teşvik eden bi anneyim adını bile sorduklarında onlar cevap vermedikçe ben susuyorum yani karşıdaki gözümün içine bakıyor ona rağmen cevapsız da kalsa onların cevap vermesini bekliyorum
Evde de konuşuyoruz sorarız bu şöyle mi olsun böyle mi yani çok alakasız anlarda bile onların yorumunu alıyorum konuşturmak için :) ama neden böyleler bilmiyorum
Bu yıl okula gidecekler inşallah orda düzelirler diye umuyorum :KK43:

AA pardon :) yok aslında konuşma kısmında çok teşvik eden bi anneyim adını bile sorduklarında onlar cevap vermedikçe ben susuyorum yani karşıdaki gözümün içine bakıyor ona rağmen cevapsız da kalsa onların cevap vermesini bekliyorum
Evde de konuşuyoruz sorarız bu şöyle mi olsun böyle mi yani çok alakasız anlarda bile onların yorumunu alıyorum konuşturmak için :) ama neden böyleler bilmiyorum
Bu yıl okula gidecekler inşallah orda düzelirler diye umuyorum :KK43:
Anladım bilmiyorum ki daha küçükler bence okulla acilabilirler

Spora verin bence. Ikizlerimden biri koluna bisey batsa hemen hakkini savunur,aglar, dusuncesini soyler, kirildim,buna cok uzuldum der.. cok iyi ifade eder kendini. Oyun kurabilir, onculuk yapabilir, tanimadigi kisilere teklifte bulunabilir. Ozguveni yuksektir.7 yasinda.
Amq diger oglum pasiftir. Cani yansa birsey olmadi der gecer, uzulse soyleyemez.. itiraz etmez. Istemese de yapar(diger oglumun tam tersi)
Saniyorum bu ozellikler genetik,oyle de okumustum.
Ikiz olmasinin da payi var muhakkak.

Kontrolcüsünüz biraz sanırım.
Aralarındaki çekişmeye biri ciddi zorbalığa uğramadıkça karışmamalısınız bence.
Benimkileri biri 6, biri 2 yaşında, fark var yani.
Küçüğün baş edemeyeceği fiziksel müdahaleye kadar girmiyorum kavgalarına.
Hakkını aramak evde öğrenilir.
En doğrusu bu aslında.

Çok kontrolcü müsünüz ? Yani benim annem öyleydi asla dövmez bağırmaz ama beş dakika bizi yanlız bırakmazdı her an aman bişey olur vs diye akranlarımızla bile başımızda dururdu ben ondan böyle oldum. Böyle pinpirikli bir yapınız varsa çocuklara biraz özgüven kazanmaları için üzerlerine düşmeyin bi kursa yollayın ve başlarında durmayın
Beni anlatmışsınız, malesef aynı anneniz gibiyim ben de.
Allah'tan oğlum 10 yaşına geldi, aklı kesiyor artık. Kardesine "annemizin anksiyetesi var, o herşeyden korkuyor, senin korkmana gerek yok" diyor

Beni anlatmışsınız, malesef aynı anneniz gibiyim ben de.
Allah'tan oğlum 10 yaşına geldi, aklı kesiyor artık. Kardesine "annemizin anksiyetesi var, o herşeyden korkuyor, senin korkmana gerek yok" diyor
Lütfen bunu onlara yapmayın ben 23 yaşındayım ve annemin bu koruyucu bir şeyi bile tek yaptırmaması yüzünden hala çoğu şeyi tek yapamıyorum illa yanımda biri olması gerekiyor zor zor yendim panik ataklar geçirdim küçük bir olay gözümde büyüdü lütfen kızlarınız daha çok küçük zararın neresinden dönseniz kardır. Evettt güzel çok iyi bir annesiniz ama onların özgüvenli kendine yeten bireyler olmasını istiyorsanız bu kadar fazla korumacı anneler olmayın 🙏

Lütfen bunu onlara yapmayın ben 23 yaşındayım ve annemin bu koruyucu bir şeyi bile tek yaptırmaması yüzünden hala çoğu şeyi tek yapamıyorum illa yanımda biri olması gerekiyor zor zor yendim panik ataklar geçirdim küçük bir olay gözümde büyüdü lütfen kızlarınız daha çok küçük zararın neresinden dönseniz kardır. Evettt güzel çok iyi bir annesiniz ama onların özgüvenli kendine yeten bireyler olmasını istiyorsanız bu kadar fazla korumacı anneler olmayın 🙏
Ben bilincindeyim yaptığımın, o nedenle kendimi çok frenlemeye çalışıyorum. Ama oğlumun dediği gibi ansktiyete hastasıyım ve ilac kullanmama rağmen sürekli endişe halindeyin malesef.

X