Sanki bir bataklıktayım,gittikçe batıyorum ve hiç çıkamayacak gibi hissediyorum.Size de hiç böyle oluyor mu ?

Yazınızı defalarca okudum düşüne düşüne.Söylediklerinize ben de hak veriyorum.Ama gerçekleştirecek gücü bulamıyorum kendimde.Size de böyle olmuş muydu ?
Tabi ki oldu hâlâ da oluyor . Bu saatte yatırmayan da bu zaten . Ama sabah olunca yine ayni kararlilikla devam etmek zorundayim . Bak mutluluk, basari, ozguven parayla alinmiyor . Anne baba da alamiyor keske onlar alsaydi istedigim bi oyuncagi alir gibi :) Bu dunyada sana bunlari verebilecek kisi yalnizca sensin . Tabi kadere de inanirim bn kaderde de varsa alirsin hepsini . Zaman o kadar kiymetli ki gercekten yasayinca anliyor insan . Telafisi olmayan tek sey . O yuzden gunleri saymak yerine bi yerden baslamalisin .Bunu sadece sen yapabilirsin . Psikolojik sorunlarini , korkularini sadece sen aşabilirsin . Bisiklet surmeyi ogrenirken seni birakan o kisi gibi acimasiz hayat. Biraktiginda o bisikleti yalnizca sen surebilirsin ya da dusersin . Soylediklerim klise gibi ama o kadar gercek ki . Bak bi dene ya en azindan denedim dersin . Sonra yine en kotu ihtimalle bu pozisyonuna gelirsin .

Sagolun. Allah razi olsun. Cocuklarima insallah iyi bir anneyimdir 😊 Söyle söyliyim: Ben bugün tekrardan bir terapiye baslasam önceden not tutardim. Kendimde gözlemlediklerim ile ilgili ve sorunlarin bana göre ne olduklarina dair. Cünkü ben fark ettim ki benim seanslarimda (bir tanesi 45 dakikalikti hep) bazen tamamen bos yeni olaylara takilip kalmisiz. Biz hic asıl olan derin mevzulara inmedik. Iyi ve tecrübeli bir terapist orda belki daha iyi yönlendirirdi, ama bana göre benimde daha cok hazirlikli gitmem daha iyi olurdu, ama bunu o zamanlar bilemedim tabi.
Insallah kendinize göre bir terapist bulursunuz. ❤
Ben de yanında konuşamıyorum işte tutuluyorum.
Tabi ki oldu hâlâ da oluyor . Bu saatte yatırmayan da bu zaten . Ama sabah olunca yine ayni kararlilikla devam etmek zorundayim . Bak mutluluk, basari, ozguven parayla alinmiyor . Anne baba da alamiyor keske onlar alsaydi istedigim bi oyuncagi alir gibi :) Bu dunyada sana bunlari verebilecek kisi yalnizca sensin . Tabi kadere de inanirim bn kaderde de varsa alirsin hepsini . Zaman o kadar kiymetli ki gercekten yasayinca anliyor insan . Telafisi olmayan tek sey . O yuzden gunleri saymak yerine bi yerden baslamalisin .Bunu sadece sen yapabilirsin . Psikolojik sorunlarini , korkularini sadece sen aşabilirsin . Bisiklet surmeyi ogrenirken seni birakan o kisi gibi acimasiz hayat. Biraktiginda o bisikleti yalnizca sen surebilirsin ya da dusersin . Soylediklerim klise gibi ama o kadar gercek ki . Bak bi dene ya en azindan denedim dersin . Sonra yine en kotu ihtimalle bu pozisyonuna gelirsin .
Nereden başlayıp ne yapacağım ki mesela nasıl sevilebilirim sahte bile olsa yeter bana

kocaman sımsıkı sarılmak ıstedım ya sıze... kendınızı caresız hıssetmenız kalbıme dokundu cok uzuldum ,ne desem faydası olur ıcınızı rahatlatır bılmıyorum ama zarar zıyan bır ınsanım dedınız ya
cok degerlı bır ınsansınız ıyıkı varsınız. ben sıze deger verıyorum . aynada kendınıze bakıp mutlaka bır sebep ıcın yaratıldım kendımı sevıyorum demenızı ıstıyorum kendınız ıcın bırsey yapmaya baslamanızı ıstıyorum
kendınıze ozel bır zaman takıntılardan uzak uzuntuden uzak sıze bırseyler katacak bırsey
seramık kursları var fıncan tabak yaparsınız :) ahsap boyama olur
veya gonullu olarak bıryerde bulunmak hayvan bakımı-kımsesızler veya huzur evlerıne zıyaret gıbı bırsey yapın ıstıyorum ... bu sekılde bır adım atın hayatınıza

biraz yüzeysel gelebilir ama kendinizi iyi hissetmek için öncelikle yapabileceğiniz basit adımlarla ilgili birkaç önerim olacak.
öncelikle her gün tempolu yürüyün açık havada. yarım saatle başlayın birkaç gün sonra 45 dakika sonra 1-2 haftadan sonra 1 saate çıkarın.
ketojenik diyet yapın. sağlıklı ve hızlı kilo verirsiniz. 21 günde muazzam sonuç alınıyor.
kilo verince (polikistik over sebebiyle olabileceğini düşündüğüm) cilt problemleriniz de azalabilecektir.
gerekirse cilt için çok bilinen ama yan etkileri olan bir ilaç var doktor kontrolünde kullanın. ilk süreci kötü olsa bile sonuç iyi oluyor.
saçınız için keratin bakım yaptırın.

kendiniz için bir şeyler yaptıkça ve sonuç aldıkça kendinizi yavaş yavaş daha iyi hissedeceksiniz.
tabi bu kadar basit asla değil.
iyi bir terapist olmalı mutlaka. online de olabilir.

bu yaşlarda kendinizi tanımaya çalışmalı, ilgi ve yeteneklerinizi açığa çıkarmaya çabalamalısınız.
mesela eğitiminiz nedir?
üniversite okuyor musunuz? çalışıyor musunuz? cevap yazarsanız ona göre biraz daha açabiliriz konuyu..

kocaman sımsıkı sarılmak ıstedım ya sıze... kendınızı caresız hıssetmenız kalbıme dokundu cok uzuldum ,ne desem faydası olur ıcınızı rahatlatır bılmıyorum ama zarar zıyan bır ınsanım dedınız ya
cok degerlı bır ınsansınız ıyıkı varsınız. ben sıze deger verıyorum . aynada kendınıze bakıp mutlaka bır sebep ıcın yaratıldım kendımı sevıyorum demenızı ıstıyorum kendınız ıcın bırsey yapmaya baslamanızı ıstıyorum
kendınıze ozel bır zaman takıntılardan uzak uzuntuden uzak sıze bırseyler katacak bırsey
seramık kursları var fıncan tabak yaparsınız :) ahsap boyama olur
veya gonullu olarak bıryerde bulunmak hayvan bakımı-kımsesızler veya huzur evlerıne zıyaret gıbı bırsey yapın ıstıyorum ... bu sekılde bır adım atın hayatınıza
Teşekkür ederim siz de iyi ki varsınız.Keşke dünyadaki herkes sizin gibi olsa.

biraz yüzeysel gelebilir ama kendinizi iyi hissetmek için öncelikle yapabileceğiniz basit adımlarla ilgili birkaç önerim olacak.
öncelikle her gün tempolu yürüyün açık havada. yarım saatle başlayın birkaç gün sonra 45 dakika sonra 1-2 haftadan sonra 1 saate çıkarın.
ketojenik diyet yapın. sağlıklı ve hızlı kilo verirsiniz. 21 günde muazzam sonuç alınıyor.
kilo verince (polikistik over sebebiyle olabileceğini düşündüğüm) cilt problemleriniz de azalabilecektir.
gerekirse cilt için çok bilinen ama yan etkileri olan bir ilaç var doktor kontrolünde kullanın. ilk süreci kötü olsa bile sonuç iyi oluyor.
saçınız için keratin bakım yaptırın.

kendiniz için bir şeyler yaptıkça ve sonuç aldıkça kendinizi yavaş yavaş daha iyi hissedeceksiniz.
tabi bu kadar basit asla değil.
iyi bir terapist olmalı mutlaka. online de olabilir.

bu yaşlarda kendinizi tanımaya çalışmalı, ilgi ve yeteneklerinizi açığa çıkarmaya çabalamalısınız.
mesela eğitiminiz nedir?
üniversite okuyor musunuz? çalışıyor musunuz? cevap yazarsanız ona göre biraz daha açabiliriz konuyu..
Teşekkürler bence çok güzel bu öneriler.
R... ile başlayan ilacı mı kast ediyorsunuz) Ben de pcos ile ilgili olduğunu düşünüyorum ama doktor doktor gezdim doğum kontrol hapı verdi tedavi süresi bitince yine başa döndü.Boynumda da bir siyahlık var o hiç geçmiyor.
Keratin bakım kaç para acaba ?
Çalışmıyorum okuyorum.Ama bölümümü okulumu sevmiyorum diploma için okuyorum sadece.2.sınıftayım.

Teşekkürler bence çok güzel bu öneriler.
R... ile başlayan ilacı mı kast ediyorsunuz) Ben de pcos ile ilgili olduğunu düşünüyorum ama doktor doktor gezdim doğum kontrol hapı verdi tedavi süresi bitince yine başa döndü.Boynumda da bir siyahlık var o hiç geçmiyor.
Keratin bakım kaç para acaba ?
Çalışmıyorum okuyorum.Ama bölümümü okulumu sevmiyorum diploma için okuyorum sadece.2.sınıftayım.
evet R ile başlayan ilaç.
pcos ile ilgiliyse ketojenik diyet size çok iyi gelir. hem kilodan hem şekerden kurtulacaksınız hem cildiniz düzelecek.

aileden desteğiniz varsa, sertifika programlarını araştırın.
okuduğunuz bölüm zorlayıcı değilse, çalışmak için şartları zorlayın.
öğrenciyken yapılabilecek organizasyon vb. işler ama tabi hangi şehirde olduğunuz da önemli.
ehliyetinizi aldınız mı?

Tamamını okumadım ancak psikiyatrik ilaçlar öyle saklayayım kriz anında bir tane atayım hop iyi olayım denilecek ilaçlar değil. Bu şekilde kullandığınız için sağlığınız bozuluyor olabilir. Hiç mi okumadınız, görmediniz, duymadınız, doktorunuz da mı anlatmadı?

evet R ile başlayan ilaç.
pcos ile ilgiliyse ketojenik diyet size çok iyi gelir. hem kilodan hem şekerden kurtulacaksınız hem cildiniz düzelecek.

aileden desteğiniz varsa, sertifika programlarını araştırın.
okuduğunuz bölüm zorlayıcı değilse, çalışmak için şartları zorlayın.
öğrenciyken yapılabilecek organizasyon vb. işler ama tabi hangi şehirde olduğunuz da önemli.
ehliyetinizi aldınız mı?
Çalışmayı istedim ama ailem izin vermiyor o yüzden çalışamıyorum.Anca evden İnternet üzerinden falan çalışabileceğım bir iş olursa çalışabilirim.Başka türlü izin vermezler.
Ehliyet henüz almadım.

Tamamını okumadım ancak psikiyatrik ilaçlar öyle saklayayım kriz anında bir tane atayım hop iyi olayım denilecek ilaçlar değil. Bu şekilde kullandığınız için sağlığınız bozuluyor olabilir. Hiç mi okumadınız, görmediniz, duymadınız, doktorunuz da mı anlatmadı?
Az çok bilgim var ama pek okumadım.Doktorum da anlatmadı.Ama bu durum benim için yeni değil ilaçlar bırakmadan önce de böyleydim.

Goz altina kapatici kullan, cilt ve kilo ptoblemlerin için abur cuburu kes,spora basla, kimsenin kum torbasi olma, kimseye eyvallah etme.
Göz altı kapatıcısız zaten çıkmıyorum hiç.
Ben de istemezdim kimsenin kum torbası olmak ama yalnızlık çok zor,bakmayın bazı insanların övmesine.Aynı kişiler flörtleri 1 saat geç yazsa komalık oluyorlar.Karantinada gördük 2 haftada duvarları tırmalayacak konuma geldi insanlar.Normal tabii,insanız.Ben yıllardır yaşıyorum bunu bir de.
Tabii ben şu an sağlıklı düşünemiyorum o ayrı ama yalnızlık çok zor o insanların tek şansınız olabileceğini hissetmek çok zor bu da bir gerçek.

Son düzenleme:
Ailen neden izin vermiyo calismana?
Kız çocukları geç saatlere kadar falan herkesin girip çıktığı (kafe gibi) yerlerde çalışmamalıymış taciz eden takip eden çok olurmuş şimdi onlara sorsak onlar da bu durumda olmayı hiç istemezmiş mecburiyetten çalışıyorlarmış parasızlıktan.
Ben de bu yüzden anca evde internetten falan çalışabilirim başka türlü olmaz.

Yaşım 20
Elimden geldiğince objektif anlattım.Tüm çıplaklığıyla döktüm hislerimi.Tabii kısa da tutmaya çalıştım anca bu kadar kısaldı.
Haklısınız dert anlatmak kötü değil hatta gerekli ama bazen bazı insanlar zor dönemler yaşadığında sürekli herkese sıkıntılarından bahsederler ya onu yapmıyorum demek istedim.Yoksa laf arasında konu açılınca söylüyorum tabii.
Demagoji yapmıyorum ki,ne hissediyorsam aynen yazıyorum.
İlaç konusunda da bir çare bulamadım henüz.Bu bahsettiğim durumlar hep vardı ama azdı.Şimdi pik yaptı.İlaçlar etki etmedi bunlara.Anksiyete içindi onlar.
Seni suçlamıyorum, silkelemek için biraz sert yazdım. Bak burası senin yaşında olmak isteyen insanlarla dolu. Gençsin akıllısın eminim güzelsindir de insan dert sahibi olmaya meyillidir. Hasta olursun gözün dünyayı görmez iyileşirsib yırtılan ayakkabına dertlenirsin. Bi şeyin y peşinden koşarsan olmaz illa arkadaş ararsan bulunmaz. Akışa bırak önce kendinin en iyi versiyonu olmaya çalış. Yaz en iyisi yazmak. Sorun ne bu bana ne hissettiriyor sebep ne? Ne olsa mutlu olurum? Örnek saçım çirkin, bu bana kötü hissettiriyor, kestirsem güzel olur gibi.

Kız çocukları geç saatlere kadar falan herkesin girip çıktığı (kafe gibi) yerlerde çalışmamalıymış taciz eden takip eden çok olurmuş şimdi onlara sorsak onlar da bu durumda olmayı hiç istemezmiş mecburiyetten çalışıyorlarmış parasızlıktan.
Ben de bu yüzden anca evde internetten falan çalışabilirim başka türlü olmaz.
Sen biraz dik durmaya baslamazsan ailen dahil herkesin her dedigine eyvallah diyerek zaten mutlu olamazsin, önce kendi kararlarini verebilecek kapasitede oldugunu ailene anlatarak basla, bi iş bul, kendine guvenin gelsin.

Seni suçlamıyorum, silkelemek için biraz sert yazdım. Bak burası senin yaşında olmak isteyen insanlarla dolu. Gençsin akıllısın eminim güzelsindir de insan dert sahibi olmaya meyillidir. Hasta olursun gözün dünyayı görmez iyileşirsib yırtılan ayakkabına dertlenirsin. Bi şeyin y peşinden koşarsan olmaz illa arkadaş ararsan bulunmaz. Akışa bırak önce kendinin en iyi versiyonu olmaya çalış. Yaz en iyisi yazmak. Sorun ne bu bana ne hissettiriyor sebep ne? Ne olsa mutlu olurum? Örnek saçım çirkin, bu bana kötü hissettiriyor, kestirsem güzel olur gibi.
Estağfurullah,haklısınız da zaten hiç öyle alınmadım.Hem ben bunların milyonlarca kat kötülerini kendime her gün söylüyorum.
Zaten peşinden koştuğum hiç insanlık adına göstermelik daha olsa ilgilenmedi benimle.
Bu dediklerinizi yapmıyor değilim aslında.Temel sorun ne tam anlayamadım aslında ama yukarıda bahsettiğim görünüş sorunlarım var.

Emin ol herkesin sıkıntısı problemi vardır. Demişsin ya yasitlarima bakiyorum herkes mutlu ışık saçıyor, bi sen mutsuz sıkıntılı olduğunu hissediyorsun falan. Öyle bisey yok yani. He sıkıntısı olmayan olabilir küçük büyük olan olabilir gonul ister kimsenin olmasin veya başetme ifade etme konusunda herkes farkli tepkiler gösterebilir. Disardan 2 dk yanindan gectigin insanin hayatini bilemezsin. Banada hep öyle derler ama 2 senedir zaman zaman yaşadığım ruhsal sancilari ben bilirim. Ama dışardan böyle gözükmüyorum. Aslinda her konuda konuskan biriyim kendini iyi ifade ettiği söylenen biriyim ama duygusal dünyamı ifade etmede sıkıntılarım var. Duygusal olarak kendini ifade etmede sıkıntı yasayanlar bence birikiyo birikiyo ve patlak veriyo çünkü 2 sene öncesine kadar böyle bi problem yaşamamıştım. Her neyse kendimizi daha da sevmeyi öğrenip güçlenmemiz lazım.

Estağfurullah,haklısınız da zaten hiç öyle alınmadım.Hem ben bunların milyonlarca kat kötülerini kendime her gün söylüyorum.
Zaten peşinden koştuğum hiç insanlık adına göstermelik daha olsa ilgilenmedi benimle.
Bu dediklerinizi yapmıyor değilim aslında.Temel sorun ne tam anlayamadım aslında ama yukarıda bahsettiğim görünüş sorunlarım var.
Çok eminim sana öyle geliyordur. Bir de kendine kötü konuşmayı bırak. Senin kendine vermeyi layık görmedğini kimse sana vermez. Bak bi arkadaşım var ki ben takılmam ama çirkin yani ama öyle alımlı ki ismi atıyorum fatma olsun fatoş diyene benim adım fatma lakaptan hoşlanmam der. Aurası öyle yüksek ki herkes peşinde. Etrafına bak herkes tal bebek mi? Ben de takılsam saçlarımı sevmem incecik derim oram şöyle buram böyle derim. Herkesin güzel bi yeri vardır. Senin beğenmediğin vücut birilerinin hayali. Ve 20 ile 30 arasında öyle fark var ki daha vücudun yüzün saçın kendini bulmadı. Sen yaşlarda kilolu saçı yağlanan burnu şiş biriydim vücut oturdu şu an saçım kuru burnum ince kilom 0 beden. Zamana bırak çok oynama.
Yine sen yaşlarda bi kuzenim var hata etti bence erkenden evlendi ama saçları genetik bembeyaz, 100 kilo ve fıstık burunluydu ama görsen kendini nasıl seviyor laf etmeye cesaret edemezsin. Kendine haksızlık etme. 🌺

Sen biraz dik durmaya baslamazsan ailen dahil herkesin her dedigine eyvallah diyerek zaten mutlu olamazsin, önce kendi kararlarini verebilecek kapasitede oldugunu ailene anlatarak basla, bi iş bul, kendine guvenin gelsin.
Ya aslında çok uzatmak istemediğim için bunlardan bahsetmedim ama iş konusunda şöyle de bir durum var.Benim özgüvenim az hiçbir işte başarılı olamayacağımı ilk günden kovulacağımı düşünüyorum.Çok da çekiniyorum bazen insanlardan.
Bir de bunu gerçekten kendimi yermek için söylemiyorum ama normal zekamda sorun yok hatta hafızam güçlü bile yalnız motor becerilerim fiziksel yeteneklerim çok zayıf,ayakkabı bağlamayı sağımı solumu ayırt etmeyi lisede öğrendim.İp atlamayı bisiklet sürmeyi hala bilmem,koordinasyonum mu zayıf anlamadım ki.Utanmaktan falan da değil en rahat olduğum ortamda da hatta tekken de durum böyle.Verilen komutları algılayamıyorum bazen.Küçükken koşuşum garipti.Şimdi de yürüyüşünün dengesiz olduğunu söylüyor bazen insanlar.
Bu yüzden hiçbir sporda başarılı değilim zaten.P yüzden de spora hiç yönelmedim aslında.

X