Şanssızlık mı kader mi?

Bence şanslısınız. "Çok aşığız, ama o beni çok seviyor" gibi salak fikirlere kapılıp gitmemişsiniz mesela doğuya.
Mantıklı bir insansınız, ne kadar kişinin önünde olduğunuzun farkında mısınız?
Salak, her şeyi sineye çeken, yeter ki bir erkek olsun diyen kadınlardan olmadığınız için, mesleğiniz olduğu için, akıllı ve mantıklı olduğunuz için çok şanslısınız.
İsteseniz bu saydığınız erkeklerin hepsiyle evlenebilirsiniz. Sonuç ne olurdu az çok biliyorsunuz zaten.

Kader, şans vs değil bu. Artık düzgün erkek bulmak zor. Özellikle de ne istediğinizi/istemediğinizi biliyorsanız.

:)) çok teşekkür yaa moral verdin...kendimi cok şanssız ve tek istenmeyen kişi olarak görmeye başladım çünkü ne bileyim...doğu dediğim güneydoğu da benim meslek oraları kaldırmaz...aslında aynı sektördendik, orda kendi işini kurdu ama aileden ayrılmam demesi bana cok kapalı fikirli gelmişti...neden yani bu inat...hem aileme de 1000km falan uzak olacaktım...

Malesef zor işte....yine tanısıyorum netten ama yine hep ayrı arıza cıkıyor :KK43:

Ne guzel ki sevgi kirintilariyla yetinmek ugruna hayatini mahvetmemissin, mantiginla dusunup hep bitirebilmissin. Ayrilirsam ve hayatima biri girmezse, yalniz kalmak istemiyorum gibi korkularla iliskiyi bitiremeyenler de var.
Simdiye kadar karsina cikan tiplerden etrafta cok var. Hep benim nasibime mi dustu diye kendini suclama. Okadar cok ki etrafta karsimiza cikmama olasiligi dusuk. Inan boyle tiplerden biri hepimizin nasibine dustu. Hepimiz buna benzer seyler yasadik. Kismetin vakti gelince seni bulacaktir, umitsizlige dusme. Bir arkadasim gecen sene evlendi cok mutlu, su an 47 yasinda. Yaşım gec artik falan diye dusunme. Hayirlisini dile hep.

Şanssızlık degil kesinlikle,bir cok kadının başına gelenler senin de başına gelmis ama sen göz yummamışsın. Simdi o kadınların kocalari, sevgilileri var bu karakterlerde ,sen yalnızsın ama inan daha şanslı ve daha akıllısın bence...

Uzulmeyin eğer o kişilerden biriyle evlenseydiniz sonradan birde çocuk olunca ayrılmanız zor olurdu o yüzden Rabbim in bir bildiği vardır ınşallah karşınıza işte bu diyeceğiniz birini cikarir

Ne guzel ki sevgi kirintilariyla yetinmek ugruna hayatini mahvetmemissin, mantiginla dusunup hep bitirebilmissin. Ayrilirsam ve hayatima biri girmezse, yalniz kalmak istemiyorum gibi korkularla iliskiyi bitiremeyenler de var.
Simdiye kadar karsina cikan tiplerden etrafta cok var. Hep benim nasibime mi dustu diye kendini suclama. Okadar cok ki etrafta karsimiza cikmama olasiligi dusuk. Inan boyle tiplerden biri hepimizin nasibine dustu. Hepimiz buna benzer seyler yasadik. Kismetin vakti gelince seni bulacaktir, umitsizlige dusme. Bir arkadasim gecen sene evlendi cok mutlu, su an 47 yasinda. Yaşım gec artik falan diye dusunme. Hayirlisini dile hep.

En çok nişanlımdan ayrıldıgıma pişman olur gibi olmuştum..cok sancılı oldu gelinlik alınmışken ayrılmak ama aradan 10 yıl geçti cok iyi biyerde çalışıyordu ve işten atılmış..birdaha iş bulamayacak şekilde atılmış hem de

En çok nişanlımdan ayrıldıgıma pişman olur gibi olmuştum..cok sancılı oldu gelinlik alınmışken ayrılmak ama aradan 10 yıl geçti cok iyi biyerde çalışıyordu ve işten atılmış..birdaha iş bulamayacak şekilde atılmış hem de
Gecmisteki yanlis insanlari bosverin. Siz yolunuza devam edin. Bizi uzenler de olacaktir, mutlu edenler de. Hayatimiza giren herkes sonsuza kadar kalacak diye birsry yok. Gorevini yapani evren alip baska bir yere koyuyor. Kalmasi gerekenler de kaliyor. Kismette kim varsa sizi bulur merak etmeyin.

Bazı şeyler bahtsızlık mı kader mi bilemedim. Bilen çözen varsa söylesin lütfen...

Üniversitede birine çok aşık oldum, o da bana aşık olmuş gibi davranıyordu..Askerdi...Sonra yıllardır peşinde olan kıza döndü, sorduğumda da o cıvıl cıvıl dedi...Hoş 1 sene sonra çok mutsuzum diye beni aradı konuşmadım...

Sonra üniversitede yine sevdim ama tutturdu doğuda kendi memleketinde yaşarız dedi...Dedesi burdan ayrılma demiş. Evlenecektik mesleklerimiz iyi Ankara'da kalalım dedim, orda nasıl iş bulucam zor dedim, yüksek lisans yapıyordum hem, ailemi sülalemi bırakmam dedi...Gitmeye razı olur gibi oldum, babama söyledim o da izin vermedi zaten ayrıldık...Yıllar sonra beni sosyal medyadan bulmuş, napıosun vs dedi..evlenmiş coluk cocuga karısmıs...Memleketinde mutlu oldun mu dedim, yanlış karardı burda kalmak, Ankara'da olsam daha iyi olurmuş dedi güldüm geçtim, engelledim..

Sonra okul bitti işe girdim..Biriyle tanıştım, nişanlandık...Öfke kontrol problemi vardı, bana tokat attı, göze alamadım nişanı attım...Çok acı çektim, tam evleniyorum derken, gelinlik bile hazırdı, 1 yılda zor atlattım...15 kilo falan verdim..aradan 10 yılı aşkın süre geçti ve geçenlerde duydum ki çalıştıgı cok iyi bir şirketten atılmış ve birdaha iş bulamayacak sekilde atılma sebebi...

6 yıl kimse girmedi hayatıma...
Sonra kendi mesleğimden biriyle tanıstım, kendisi evlenmeyi cok istiyordu ben daha tanısalım tanıyalım derken..Aile kurmak istiyordu ...Ben de tanımaya calısıyordum, zaten zor begenirim, onu begenmiştim yıllar sonra heyecanlanmıştım...Daha ilişkinin başında tayland'a iş gezisine gideceğini söyledi gitti...Meğer orda hayat kadınlarıyla olmaya gitmişler arkadaslarıyla...Üstüne üstlük evli kadın kankası vardı sürekli akıl aldığı, aralarındaki ilişki çok yakındı..Özetle midem almadı bitti..

Sonra biri çıktı karşıma yaş olmuş 34...Dostluk aşka dönüştü...Ama anlam veremediğim gereksiz tartısmalar, gereksiz inatlaşmalar sürekli küsmeler, en ufak tartısmada hemen birkaç hafta iletişim kesmeler...sebebini okuya araştıra narsist kişilik yapısı oldugunu ogrendim...Vazgecmedim, bu sefer olsun dedim, sevdigin cok yonleri vardı, çabaladım ama baska kızla yazıstı, yalan hayat tarzı olmuş zaten narsistlerin özelliği....5 yıl geçti çok yıprattı beni oldurmaya çalıştım çünkü hep..Defalarca terkedip hep döndü..Yalanlarından ötürü güvenimi yitirdim...Sürekli ayrılık tehdidi yapardı...Artı 45 yaşında annesiyle yaşaması, karı koca gibi olmaları, kendimi onların hayatına yancı gibi hissediyordum artık...Ne kadar soylesen de değişmiyor hep aynı meselelerden kavga ettik ama zerre ne değişme ne düzelme vardı...Bitti...Sonucta yas 39'da elimde kalan yine sıfır..

Tek istediğim düzgün güzel bir ilişkiydi, sonucunda da aile kurabilmekti...
Kendi hatam mı kader mi bilmiyorum ama sanki birtek benim karşıma 1 tane guzel giden bişey çıkmıyor gibi geliyor artık...Eskiden umutluydum şimdi ise hele günümüzde burdaki konuları okudukca ve yaşımdan dolayı da iyice umutsuzum...Dua etmekten baska care yok ama neden diyorum..Çok mu şey istemiştim sanki...Hem bir sevgiye , bir aşka bile ne kadar hasret kaldım...
çok üzüldüm
Allah bahtınızı açsın dilerim...

Gecmisteki yanlis insanlari bosverin. Siz yolunuza devam edin. Bizi uzenler de olacaktir, mutlu edenler de. Hayatimiza giren herkes sonsuza kadar kalacak diye birsry yok. Gorevini yapani evren alip baska bir yere koyuyor. Kalmasi gerekenler de kaliyor. Kismette kim varsa sizi bulur merak etmeyin.

Kısmetim umarım yapayalnız yaşlanmak değildir

Sonuncuya kadar çok doğru hareket etmişsiniz. Keşke sonuncu ilişkinizde bu kadar uzatmasaydınız. Herşeyin hayırlısı, onlardan biriyle evli olup dert anlatıyor olabilirdiniz.

Sonuncuya kadar çok doğru hareket etmişsiniz. Keşke sonuncu ilişkinizde bu kadar uzatmasaydınız. Herşeyin hayırlısı, onlardan biriyle evli olup dert anlatıyor olabilirdiniz.

Evet uzattım..Çünkü hem sevmiştim hem de iyi yönlerini kolay kolay kimsede bulamam dedim ama yanılgı içindeymişim....1 ay oldu hala acı çekiyorum aslında...2 türlü acı hem ayrılık acısı hem de neden hep boyle diye...5 yılın alışkanlığı da cabası...
Ama güçlü oldugumu da düşünüyorum..O da pişman olacak elbet

Bence o 5 senelik adamla boşuna vaktinizi harcamışsınız.

Şöyle bi psikolojiye bürünmüşsünüz, 5 sene için size güzel davranmayan iyi şeyler hissetmediğiniz ve kendinizi değerli hissettirmeyen birine siz katlanmışsınız. Sanki, onu seviyorum ve seviyorsam beni değersiz görmesine de katlanırım gibi bi psikolojiye girmişsiniz istemeden.

Doğal olarak da, kendinizi şu an hiiiç umutlu hissetmiyorsunuz. Benden daha tecrübelisiniz. :) Daha çok şey yaşamışsınız. Bunu bir öneri olarak alabilirsiniz ama size, birisi kendinizi değerli hissettirmiyorsa o kişiyle 1 saniyenizi bile harcamayın. Çünkü böyle yıllarınızı verince daha da kötü bi psikolojiye giriyorsunuz.

Seviyordum diye görmemezlikten geldim, gibi cümlelere başvurmayın artık. Kendinize üzülmeyin, acımayın. Tam tersi yaşadığınız tecrübelerle biraz daha mutlu olun.

Sevmek sevilmek insanı mutlu hissettiren şeyler ama kesinlikle ben mutluluk kaynağı olduğunu düşünmüyorum. Bi insan mutsuzsa, sevilse de mutsuz olur. Önce kendinizi sevin, önemseyin. Yine aşık olun, yine üzülün, ama birisi size değer vermiyorsa vaktinizi hiç harcamayın. Bırakın gidin.

kendinizi geliştirmeye çalışın. :) Bence her şey şanstır. Gezin, tozun, eğlenin, doğa aktivitelerine katılın, turlarla gezin, bir sürü çevre ve insanla tanışırsınız. :)

Bence o 5 senelik adamla boşuna vaktinizi harcamışsınız.

Şöyle bi psikolojiye bürünmüşsünüz, 5 sene için size güzel davranmayan iyi şeyler hissetmediğiniz ve kendinizi değerli hissettirmeyen birine siz katlanmışsınız. Sanki, onu seviyorum ve seviyorsam beni değersiz görmesine de katlanırım gibi bi psikolojiye girmişsiniz istemeden.

Doğal olarak da, kendinizi şu an hiiiç umutlu hissetmiyorsunuz. Benden daha tecrübelisiniz. :) Daha çok şey yaşamışsınız. Bunu bir öneri olarak alabilirsiniz ama size, birisi kendinizi değerli hissettirmiyorsa o kişiyle 1 saniyenizi bile harcamayın. Çünkü böyle yıllarınızı verince daha da kötü bi psikolojiye giriyorsunuz.

Seviyordum diye görmemezlikten geldim, gibi cümlelere başvurmayın artık. Kendinize üzülmeyin, acımayın. Tam tersi yaşadığınız tecrübelerle biraz daha mutlu olun.

Sevmek sevilmek insanı mutlu hissettiren şeyler ama kesinlikle ben mutluluk kaynağı olduğunu düşünmüyorum. Bi insan mutsuzsa, sevilse de mutsuz olur. Önce kendinizi sevin, önemseyin. Yine aşık olun, yine üzülün, ama birisi size değer vermiyorsa vaktinizi hiç harcamayın. Bırakın gidin.

kendinizi geliştirmeye çalışın. :) Bence her şey şanstır. Gezin, tozun, eğlenin, doğa aktivitelerine katılın, turlarla gezin, bir sürü çevre ve insanla tanışırsınız. :)

Gezmrk tozmak tur yeterince yaşadım artık sadece hayat arkadası istiyorum

Çok ciddiyim eğer fırsatınız ve imkanınız varsa direkt araştırın, tur ve gezi var mı yakın zamanlarda gidebileceğiniz şehirlerde bi araştırıp bakın. Kendinize heyecanlar yaratın, yeni insanlarla tanışmak, yeni yerler görmek gibi :) Valla ben en son yedigöllere gitmek istedim 125 tl imiş günü birlik tur :) Şu zaman harika bir yer. Tavsiye ederim, biz gidemiyoruz sevgilimle :KK70: siz gidin gezin, harika bi yer. Açılırsınız, kafa dağıtmak yormak iyi şeylerdir :)

Şansınız kapalıymış cidden :KK43:
Üzüldüm okurken
Ama hep Hatalı seçimler yapmışsınız sanki o da var biraz.
Biraz da kader ...
Inancınız varsa dua edin doğru kişi çıksın diye
Çıkmazsa da çok evlilik endeksli yaşamayın.
Çünkü bazı Şeyler çok istediğimizde inatla olmuyor.
Allah yolunuzu açık etsin.

Şansınız kapalıymış cidden :KK43:
Üzüldüm okurken
Ama hep Hatalı seçimler yapmışsınız sanki o da var biraz.
Biraz da kader ...
Inancınız varsa dua edin doğru kişi çıksın diye
Çıkmazsa da çok evlilik endeksli yaşamayın.
Çünkü bazı Şeyler çok istediğimizde inatla olmuyor.
Allah yolunuzu açık etsin.

Neden hatalı seçim yapmışım anlamadım? Karsıma cıkanlar hemen gercek yuzunu gostermedi sonucta

X