Sapik komsu

Karşı apartman dediğiniz aynı site mi farklı binalar mı? Bir de dikkatinizi çekmiş merak salmissiniz anlıyorum ama sizin de tül perdenin arkasından bakıyor mu diye kontrol etmeniz adamın gizli gizli size bakıp siz görünce kaçmasına benziyor biraz. Adam aşağıdayken sizin yukarıdan aşağı ona bakmanız gibi o da aşağıdan yukarı size bakıyor. Yani acaba adam da sizin için aynı şeyleri düşünüyor olabilir mi? Karşı binada bir kadın var ne zaman baksam bize bakıyor falan, el sallaması da kinayeli bir hareket olabilir mi?

Belki de psikolojisi bozuk biridir bilemiyorum ama hemen sapık demek çok doğru değil. Siz balkonda falan denk gelince başınızı çevirip görmezden gelseniz belki bu kadar rahatsız olmayacaktiniz. Eğer bahsettiğiniz gibi bir durum varsa siz dikkat ettikçe farkında olmadan çekersiniz. Umursamayın, eşinize de söylemişsiniz zaten. Rahatsız edici boyuta gelirse o ilgilenir.
Haklısınız ama benim ona baktigimi girmesi imkansiz ama bir süre hiç umursamadan yaşayacağım esiminde haberi var birşey olursa o müdahale edebilir

Aynı katlarda derken..adamin göreceği katlar sizin apartman. Siz de sizin apartmandaki katları göremezsiniz. Yani şöyle belinize kadar eğilip aşağı bakmadıkça. Yukarıyı görmeniz imkansız. Hiç ama.hic anlamadım orayı. Bir de bu evler ne kadar yakın ki sizin kata baktığına emin oluyorsunuz. Kadınlar anlar diye benim pek de inanmadığım bir laf ordan mı geliyor bu anlama.
Hanımefendi böyle bir manyağın dikkatini çekmek amacım o yüzden korkup buraya konu açtım kk bin dedektifleride bitmedi bir türlü. Neyseki bazı soruariniza kendiniz cevap vermişsiniz.

Acaba karşılıklı olarak endişe içindemisiniz. Ne biliyim siz bakıyorsunuz da mı o bakıyor o bakıyor da mı siz bakıyorsunuz. yanlış anlamayın sizi sorgulamıyorum istemsizce olabilir de. Adamın 1 kere dikkatini çekmiştir sonra baktı bakıyorsunuz o da bakmıstır . El sallamakta bakıyorsun madem al bi işe yarasın der gibi olabilir mi bilemedim .
eşinize anlatmışsınız bir şeyler yapmadı mı ? ben eşime şaka ile karısık bu tür konularda bişiy dediğimde kim lan o diyor mesela.. Böyle bir şeyi söylesem düşünemiyorum..
yada adam cidden sorunlu. . .

Nesine şaşırdınız anlamdım eşimi gazlayip olay çıkmasına mi sebep olayım. Belki manyak takıntılı şizofren ne bilim hadi gitti eşim saldirdi inkar etti benim okulum da evin tam karsisi belki ordan bile rahatsız edebilir kafaya takınca. Bagirmakla olacak olsa bende burdan bagiririm olur biter. Amacimiz temkinli olmak. Ve psikolojik sorunu olduğunu düşündüğümüz için bu kadar temkinliyiz.
Komşularınızı tanımıyor musunuz, sorabileceğiniz biri yok mu? Belli etmeden, laf arasında.

Hayırdır amca birine mi benzettin? Deseydin. İnsanlarda artık normal değil..

Merhaba arkadaşlar sasirdigim inşallah yalnis anliyorumdur dediğim bir sorunum hakkında sizlerden fikir almak istiyorum.
Konuya gelirsek karşı apartmanımda tam benim katımin karşısında tahmini bir aydır dikkatimi çeken bir durum var. Bir aile oturuyor iki çocuk anne baba. Bey 40 yaşında yoktur. Anormal anormal takip ediyor gibi bakislarini yakaladım. Bugün bana baktığına emin oldum. Emin olmadığım konu psikolojik sorunu olan biri mi sapik mi emin olamıyorum. Sabah eşimle oturuyoruz mutfak caminin kenarında eşim camdan tarafta ben kosedeyim. Bir ara kafamı kaldırdığımda el salladigini gördüm ama hemen saklanıyor. Bugünde evimin tüm cephesi o tarafa baktığı için mutlaka gözüme carpiyor, maskesini takmış camdan bakıyordu. Aşağı indi arabasının orda bakıyor surrkli bizim daireye doğru tabi beni görmüyor perdenin arasından bakıyorum 10. Kattan. Deli galiba sürekli çocuğumla asagidayim hiç aşağıda karşılaşmadım inşallah karşılaşmamda. Eşime çok önce bahsettim daha dugrusu dik dik baktığını fark ettiğim ilk gün eşimi çağırdım odaya hemen geldi oda girdi içeri. Siz olsanız böyle bir durumda ne düşünürsünüz ne yaparsınız fikirlerinizi merak ettim. Şimdiden teşekkür ederim cevap verenlere. İyi akşamlar...
Kaçıp saklanıyo diyince ben aklı dengesi yok diye düşündüm ama sapık olma ihtimalide var bidaha yakalarsanız bence bi bağırın ne bakıyosun kardeşim diye inkar etse de bi daha yeltenmez bakmaya en azından

Sokağa çıkmaktan ononla karşılaşmaktan çekinmeyin. Bu tür adamlar hissettiklerinde daha çok yaparlar. Eğer bir gün karşılaşırsanız ve sizinle rahatsız edici konuşursa net ve tavırlı olun o zaman belki anlar. Eşinize de darda kalmadıkça demeyin bir şey. Böyle zamanlarda erkeklerin ne yapacağı belli olmaz.Allah korusun kavga etmeye falan gider başına dert alır.

Biraz daha gözlemleyin, emin olursanız taşının.

Şu kart komşu adamın, gencecik öğretmen kıza musallat olduğu haber aklıma geldi. Riske değmez sanki ya. :KK43: Allah korusun.

Acaba karşılıklı olarak endişe içindemisiniz. Ne biliyim siz bakıyorsunuz da mı o bakıyor o bakıyor da mı siz bakıyorsunuz. yanlış anlamayın sizi sorgulamıyorum istemsizce olabilir de. Adamın 1 kere dikkatini çekmiştir sonra baktı bakıyorsunuz o da bakmıstır . El sallamakta bakıyorsun madem al bi işe yarasın der gibi olabilir mi bilemedim .
eşinize anlatmışsınız bir şeyler yapmadı mı ? ben eşime şaka ile karısık bu tür konularda bişiy dediğimde kim lan o diyor mesela.. Böyle bir şeyi söylesem düşünemiyorum..
yada adam cidden sorunlu. . .
Eşimi sakin tutmaya çalışıyorum yalnis anlaşılma olmasın diye azcik fitili versem çok kötü olur kontrolünü kaybedebilir o yüzden hep alttan alttan söyledim

Ben üniversitedeyken apartmanda biri vardı. Ne gelip benimle bizzat konuşurdu ne de huzur verirdi. Kapıda beni beklerdi. Ben onun yüzünden evin çevresinde telefonla konuşuyor gibi yapıp oyalanırdım ki pes edip gitsin. Sevdiğim bi teyzenin oğluydu o yüzden emin olmadan bi şey yapamazdım. Ama hep sapık gibi bakıp izlerdi. Neyse ki taşındık ordan ve evlendim. Evliyken başıma gelse kanıtlarım olduğunda polise ihbar ederdim.

Bizim mahallemizde bı kaç esnaf vardı, aralarında bazıları resmen oturup eve girer çıkarken izlerdi.
Kavga ederdim hemde öyle kavga ki rezil rüsva ederdim. Sonra da dışarıya çıkarken yada eve gelirken onlar bakıyor mu diye yolum ortasinda durur bakardım.

Öyle öyle hepsini olması gereken gibi insan ettim.
Zamanla hepsi gitti bizde rahat ettik.

Hiç çekinmeyin direk konuşun, çünkü bunlar sustukça daha da rezilleşiyorlar.

Birçok kez sorulmuş cevap vermemişsin. Katlarınız ve siteniz aynımı? Siteler ayrıysa en azından aşağıda rahatsız edemez. Yeni mi taşındılar o eve yani daha öncesinde de bakıyormuydu? site yönetimi vs varsa ona sorup bir çözüm bulabilirsiniz belki. Hiçbirşey yapamıyorsan görmezden gel. Perdeleri kapalı tut,tülün arkasından görünmüyor sanma balgibi de görünüyor. Anlattıklarından rahatsız gibi geldi. Sapık olsa bukadar aleni el sallama vs cesaret edemez karşı apartmana birde.

Merhaba arkadaşlar sasirdigim inşallah yalnis anliyorumdur dediğim bir sorunum hakkında sizlerden fikir almak istiyorum.
Konuya gelirsek karşı apartmanımda tam benim katımin karşısında tahmini bir aydır dikkatimi çeken bir durum var. Bir aile oturuyor iki çocuk anne baba. Bey 40 yaşında yoktur. Anormal anormal takip ediyor gibi bakislarini yakaladım. Bugün bana baktığına emin oldum. Emin olmadığım konu psikolojik sorunu olan biri mi sapik mi emin olamıyorum. Sabah eşimle oturuyoruz mutfak caminin kenarında eşim camdan tarafta ben kosedeyim. Bir ara kafamı kaldırdığımda el salladigini gördüm ama hemen saklanıyor. Bugünde evimin tüm cephesi o tarafa baktığı için mutlaka gözüme carpiyor, maskesini takmış camdan bakıyordu. Aşağı indi arabasının orda bakıyor surrkli bizim daireye doğru tabi beni görmüyor perdenin arasından bakıyorum 10. Kattan. Deli galiba sürekli çocuğumla asagidayim hiç aşağıda karşılaşmadım inşallah karşılaşmamda. Eşime çok önce bahsettim daha dugrusu dik dik baktığını fark ettiğim ilk gün eşimi çağırdım odaya hemen geldi oda girdi içeri. Siz olsanız böyle bir durumda ne düşünürsünüz ne yaparsınız fikirlerinizi merak ettim. Şimdiden teşekkür ederim cevap verenlere. İyi akşamlar...
Büyük ihtimalle ruh hali bozuk birisi. Korkmayın, yanlız bir kadın değilsiniz malum eşiniz var. Ama dışarı çıktığınızda tedbirli ve dikkatli olun. Anladığım kadarıyla eşiniz ajite bir tip değil bu güzel bir durum aslında. Bence konuya komşuya söyleyip gereksizce olayın yayılmasına hiç neden olmayıp eşinizle konuşun ne yapacağınızı. Gidip binanın yönetisine mi sorar, kapıcısına mı. Eşime bakıyor demeden bizim binayı /katları ısrarla izliyor bu adam dikkatimi çekti hasta filan mıdır, yoksa ben gereğini yapacağım gibisinden... Eşinize de belki adamın hasta olabileceğini sakın şiddet içeren bir duruma neden olup suçlu durumuna düşmemeniz gerektiğini belirtin. Bir de siz haklı olarak korktuğunuz tedirgin olduğunuz için büyük ihtimalle camdan ani çekilmek, perdeyi ani kapatmak vb tepkiler veriyorsanız onun daha çok hoşuna gidiyordur. Yapmayın, bakıyormu diye bakıp kaçmayın mesela. Başka tarafa bakarak yavaşça kapatın perdenizi. Çok uzattım ama çok benzer bir olay benim komşumda da var. Hem de tam karşımda ve anne babasıyla sohbet ettiğimiz bir komşu. Çocuk rahatsız konuşamıyor, annesi yaşında olduğumun farkında değil sanırım. Geçen başka bir komşuya benim daireyi göstererek işaretlerle onu izliyorum filan gibi anlatıyordu Allah'tan anlamadı kadın. Canım sıkıldı, aileye söyleyeyim dedim sonra vazgeçtim. Zaten çok üzülüyorlar haline. Bir de corona kapıp çok zor atlattılar vs. Ben şimdilik kendi önlemlerimle ilgisini çekmemeyi başardım gibi. Sizin eşiniz de var korkmayın. Zor ama hasta olunca herkesin evladı işte farkında değil ailesi.

Bırı bana el sallayıp saklansa ınan orda duser bayılırdım korkudan ınlh musallat olmaz sıze ınan.ben yatagımda korktum suan:KK43:(
Bızım de bınada bı adam var tek yasıyor tuhaf bakışları var markette karsılasıyoruz o cıksın gıtsın dıye beklıyorum o cıktıktan sonrada baya oyalanıyorum ev. Cok yakım. Cunku bı bakıyorım posta kutularının orda
Goz goze gelmedık hıc ama hıssedıyorum bı garıplık esım gece caslıyor bazen aklıma takılıyor kapının onune damacanalar tencereler herseyı koyup yatıyorum

Bizimde karşı binaya yeni birileri taşındı adam Fransız camlı olan salonu galiba oraya perde yaptirmamislar,garip şekilde oraya abaniyor,sandalye çekmiş cama yapışmış öküz gibi bakıyor.tam örtü silkeliyecegim baktım bana bakıyor içim ürperdi korktum hemen içeri girdim örtüyü de silkelemedim.sonra küçük oğlum anneee camda biri banabakiyor çok korktum dedi.esime söyledim oda belki akıl hastası olabilir yada sigara mi iciyorki dedi.sonra sigara içtiğini anladık ama böyle iğrenç şekilde sağa sola korku salıp sigara iceni ilk defa görüyorum.konu sahibi benim çözümüm şu oldu hiç ama hiç o adam hala ordami,cama abanmış mı,bakiyormu bakmıyormu hiç ilgilenmiyorum.o camıda uzun süredir açmadım korkudan.ilgi alanım değil bakiyorssda sapiksada zarar veremez diyorum.icim rahat.ben evden çıkan biride değilim korona varya.

Var maalesef boyle tipler adam dik dik bakarken varsa evde esiniz ya da buyuk oglunuz vs varsa o ciksin disariya onlar da ona baksinlar ....
Perdeniz kapali olsun muhakkak ....
Siz icinizde kotuluk olmadan aleni perde vs acik tuttuysaniz boyle sapiklar onlari kendilerine sinyal adlediyorlar maalesef . Hasta olsa o adam herkese aynini yapmasi gerekiyor boyle bir durum olsa takiptesiniz zaten gorurdunuz .
En iyi cevap sapiga acik kapi birakmamak sizden bir sey cikmayacagini anlayinca rmin olun vazgecer
Allah islah etsin

Ahahaah bizimki de bi ara şey demişti perdeyi kapatmayın canımız sıkılıyo
Bizimkiler de o hesap ben evlendim gittim annemler taşındı bu mahalleden 6 yıl felan oldu ben babanemin evi boşalınca buraya tekrar taşındım merakları ondan acaba nasıl bu kız kocasıyla felan diye baya istemişlerdi beni evlenmeden önce o yüzden 😅 korkulacak değiller çok şükür

X