Saplantı mı bu? Karar veremiyorum..

merhaba canım...
öncelikle sen çok sabırlı birisin bunu burdaki arkadaşalrın olumsuz yazılarına verdiğin tepkilerden anlamak mümkün.
anladığım kadarıyla eşin ailesinden sevgi görmemiş yani hep kavgalı gürültülü ortamda yetişmiş o yüzden tavırları böyle...malesef değişmez. ya da şöyle söyleyeyim törpülenebilir. evliliğin çok yeni ama eşini uzun zamandır tanıyorsun. evlenince erkekler değişir derler ama bu genelde ilgisizlik anlamında değişir. senin ki zaten kendine daha fazla vakit ayıran biriymiş. yani hala ilgisiz.
ve de şunu anladım eşin bencil. öncelikle kendini düşünüyor. erkekler zaten bencildir bizim ağrılarımızla üzüntülerim,zle çok ilgilenmezler ama senin ki biraz daha bencil. kusura bakma sanki hep eşini kötülüyormuş gibi oldum.
6 sene sabretmişsin biraz daha sabret. eşin ne iş yapıyor bilmiyorum. keşke ona farklı arkadaşlar bulabilsen. arkadaş ortamı çok önemli. bu arada sakın çocuk yapma.en azından bir 6 ay daha bekle sen hep sabırlı ol. ve onunla konuş bu durumu ama sürekli aynı şeyi konuşma bu sefer hepten kaçar gider. ve onu çok sevdiğini belli et.
kanaatim o ki eş,in çok zor bir tip...ayrıl da diyemiyorum çünkü boşanmak daha da zor. sadece sabret ve dua et. allah kalbine merhamet versin.

ooooo...
peki nesini seviyorsun sen bunun.. şimdi de bunu anlamadım.
o ne demek bi daha bişeyini söyleme.
şiddete eğilimi falan yoktur inşallah. ben bile ürktüm şimdi.

walla bende onu solurmya canım..saplantımı bu die.. :KK70: ayrılmak ıstıorum ayrılıorum ama bu kezde uzuluorum..aglıorum..kendıme kızıorum.yanı o kadar uzulmıcemı bılsem durmıcam yanında..

ewet canım aynen öle dedı bıseyını soleme! hemde azarlayarak yani.. 1 saat sora geldı hıc bısey olmamıs gibi bana sinirden söledim özür dilerim! özür diledi ama benzer bir olayda yine bu tarz tepki verecek..biliyorum artık.. işte ben ona iyi davranıcam ki o daha çok bağırmasın..

yok canım sıddet yok ama bu da psıkolojık sıddet...

merhaba canım...
öncelikle sen çok sabırlı birisin bunu burdaki arkadaşalrın olumsuz yazılarına verdiğin tepkilerden anlamak mümkün.
anladığım kadarıyla eşin ailesinden sevgi görmemiş yani hep kavgalı gürültülü ortamda yetişmiş o yüzden tavırları böyle...malesef değişmez. ya da şöyle söyleyeyim törpülenebilir. evliliğin çok yeni ama eşini uzun zamandır tanıyorsun. evlenince erkekler değişir derler ama bu genelde ilgisizlik anlamında değişir. senin ki zaten kendine daha fazla vakit ayıran biriymiş. yani hala ilgisiz.
ve de şunu anladım eşin bencil. öncelikle kendini düşünüyor. erkekler zaten bencildir bizim ağrılarımızla üzüntülerim,zle çok ilgilenmezler ama senin ki biraz daha bencil. kusura bakma sanki hep eşini kötülüyormuş gibi oldum.
6 sene sabretmişsin biraz daha sabret. eşin ne iş yapıyor bilmiyorum. keşke ona farklı arkadaşlar bulabilsen. arkadaş ortamı çok önemli. bu arada sakın çocuk yapma.en azından bir 6 ay daha bekle sen hep sabırlı ol. ve onunla konuş bu durumu ama sürekli aynı şeyi konuşma bu sefer hepten kaçar gider. ve onu çok sevdiğini belli et.
kanaatim o ki eş,in çok zor bir tip...ayrıl da diyemiyorum çünkü boşanmak daha da zor. sadece sabret ve dua et. allah kalbine merhamet versin.

çok güzel kelimeler seçerek yazdığın için teşekkür ederim..bencede buyudugu ortam böle..benımkısı aılesının yanında sakin bile sayılabilir..
tabi ona göre o abileri gibi davranmıyor ya o benim için çok şey yapıyor..böyle düşünüyor..
arkadaş ortamı zaten değişti.farklı bir ile taşındık ama o yine kendine göre birilerini buluyor..
kahveye kağıt oyanamaya gitmiyor ya bunu bile lutuftan sayıyor..ama ailemizin yasadığı ile haftasonu geldiğimizde 1 gün gidip oynuyor yine.vazgeçemiyor..

evet söyledikleriniz doğru bunu bende biliyorum.bitirmek istiyorum ama onsuz kalınca üzülüyrum.ama ayrılmak ıstıyorum.cok mutsuzum.ilerde cocuk olursa bu napar artık kestiremiyorum...korkuyorum..bosanıncada yıkılmaktan korkuyorum..çıkamadım işin içinden

madem seviyorsunuz yapacak bişey yok.
sevmek biraz saplantılı bişey zaten ne yazık ki.
sen alttan almaya çalış. sonunda pişman olup özür dileyeceğini biliyorsan, pişman olup özür dilemesini bekle.
kendini boşuna yıpratma.
siniri geçince gelecek nasılsa deyip sabret biraz.
sen üstüne gitmezsen zamanla törpülenir.
bu kadar sinirli bir yapısı varsa en çok sakinliğe ve huzura ihtiyacı vardır.
bunu sende bulursa seni kaybetmemek için sinirini senden çıkarmaması gerektiğini anlayacaktır eminim.

madem seviyorsunuz yapacak bişey yok.
sevmek biraz saplantılı bişey zaten ne yazık ki.
sen alttan almaya çalış. sonunda pişman olup özür dileyeceğini biliyorsan, pişman olup özür dilemesini bekle.
kendini boşuna yıpratma.
siniri geçince gelecek nasılsa deyip sabret biraz.
sen üstüne gitmezsen zamanla törpülenir.
bu kadar sinirli bir yapısı varsa en çok sakinliğe ve huzura ihtiyacı vardır.
bunu sende bulursa seni kaybetmemek için sinirini senden çıkarmaması gerektiğini anlayacaktır eminim.[/QUO

işte canım aslında 6 yılım böle geçti bunları deneyerek..artık son raddedeyim..
haklısın canım..sevıorum ama bılıorum kı ayrıldıktan 5 6 ay sora unutucam..bu kadar yakmıcak canımı..ama işte o 5 6 ay nasıl gececek bu korkudan bır sey yapamıyorum..

X