sarımsak çayıyla gerçekten zayıflıyorummmmmm :)

mendy

Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2013
15
0
34
daha önce burda bazı konulara yorum atmıştım zayıflama gerekiyor kilo veremiyorum diye 18 yaşındayım 160 boy 60 da kilom var yaza mezuniyetim var ve ben bu kilolarla o mezuniyete katılamam buyuzden araştırma yaptım internette gezerken sarımsak çayı diye bir tarif çıktı iyice araştırdım gerçekten işe yarıyomu diye herkez birşeyler yazmış bende denemekten ne çıkar diye başladım çayı içeli 1hafta oldu ve ben 1 kilo vermişim yememi doru düzgün azaltmadım bile çikolata ekmek tatlılar hamur işleri bu zaman içinde hepsini yedim buna ramen tartıda 59 gösterdim bunu dahada hızlandırmak için yememi de azalttım birazda spor katabilirsem süper olucak gibi görünüyor :) şimdi size tarifi veriyorum.

bir su bardağı suyun içine 1 adet kuru zencefil koyuyorum 6 dk kaynatıyorum sonra altını kapatıp içine 3 adet orta boy sarımsak atıyorum tabi sarımsakları ortadan ikiye ayırarak ardından 1 çay kaşığı bal koyuyorum sonra çay ılıdıktan sonra yarım limon sıkıp karıştırıyorum çayı süzüp afiyetle içiyorum herhangi bir zararı yok kokuda yapmıyor yalnız düşük tansiyonlu kişiler içmese iyi olur yada sarımsakları küçük koysun çünkü sarımsaklar hafiften tansiyon düşürüyor buarada çayı içmeden önce biraz birşeyler yemelisiniz aç karnına içilmiyor :) ben bu çayla kilolarımdan kurtuluyorum sıra sizlerdee :)

bende bıkac gundur arastırıyordum acabalar vardı kafamda...
denıcem bende..
teşekkürler

Bizim komşunun oğluda vermiş sarımsak çayı ile ben görmedim kendisini ama kısa zaman da 10-15 vermiş diyor komşularım.. Bende netten araştırayım dedim aklıma kk geldi en iyi ve yoğun paylaşım alanı burası yarın başlamak istiyorum bende inşallah faydasını görürüz , sarımsağın zaten zararı olmaz selülite de enfeksiyonlarada iyi geliyor hem kış ayı belki gelecek griplerimizi de önler :nazar: verdiğimiz kiloları paylaşalım burada inşallah... hem destek oluruz birbirimizi motive ederiz yemek konusunda da sıkıp biraz da spor yaptık mı ohhhh :KK76:

Benim arkadas duzenli yapti bunu yemesine pek dikkat etmedigi icin azar azar verdi ve de tuvalete cikamayan birisiydi bu sorunu tamamiyla duzeldi.biraktigi halde bu cayi sagligina kavustu.

Ben de başlayalı üç gün oldu bakalım çayın yanında koşu bandında yürüyüş yapıyorum gitsin artık şu kilolar

daha önce burda bazı konulara yorum atmıştım zayıflama gerekiyor kilo veremiyorum diye 18 yaşındayım 160 boy 60 da kilom var yaza mezuniyetim var ve ben bu kilolarla o mezuniyete katılamam buyuzden araştırma yaptım internette gezerken sarımsak çayı diye bir tarif çıktı iyice araştırdım gerçekten işe yarıyomu diye herkez birşeyler yazmış bende denemekten ne çıkar diye başladım çayı içeli 1hafta oldu ve ben 1 kilo vermişim yememi doru düzgün azaltmadım bile çikolata ekmek tatlılar hamur işleri bu zaman içinde hepsini yedim buna ramen tartıda 59 gösterdim bunu dahada hızlandırmak için yememi de azalttım birazda spor katabilirsem süper olucak gibi görünüyor :) şimdi size tarifi veriyorum.

bir su bardağı suyun içine 1 adet kuru zencefil koyuyorum 6 dk kaynatıyorum sonra altını kapatıp içine 3 adet orta boy sarımsak atıyorum tabi sarımsakları ortadan ikiye ayırarak ardından 1 çay kaşığı bal koyuyorum sonra çay ılıdıktan sonra yarım limon sıkıp karıştırıyorum çayı süzüp afiyetle içiyorum herhangi bir zararı yok kokuda yapmıyor yalnız düşük tansiyonlu kişiler içmese iyi olur yada sarımsakları küçük koysun çünkü sarımsaklar hafiften tansiyon düşürüyor buarada çayı içmeden önce biraz birşeyler yemelisiniz aç karnına içilmiyor :) ben bu çayla kilolarımdan kurtuluyorum sıra sizlerdee :)

mrb cnm bnde denemek istiyorum bu çayı kilo vermeye devam ediymusun

evet gerçekten kilo verdiriyor şuan 3 kilom gitti hatta 3 ten birazdaha fazla olabilir :)

İçtikten sonra Tansiyonu ölçtünüzmü deniycem ama tansiyondan korkuyorum

tansiyonumu ölçmedim zaten etkilerinde yazıyodu çayı içtiğimde birkaç dakikalık bir başdönmesi yaşıyorum haliyle bunun nedeni tansiyon düşüklüğü oluyor düşük tansiyonunuz varsa kullanmanızı tavsiye etmem tabiki.

merhaba , çayı sabah mı akşam mı içiyorsunuz günde kaç fincan bilgi verebilir misiniz? ve kaç günde kaç kilo verdiniz kaç gün devam etmeli böyle kürleri uzun zaman yapmak sağlık açısından zararlı olabilir. genelde böyle bitkisel kürler maximum 15 gün yapılıp bırakılır.

Son düzenleme:
merhaba , çayı sabah mı akşam mı içiyorsunuz günde kaç fincan bilgi verebilir misiniz? ve kaç günde kaç kilo verdiniz kaç gün devam etmeli böyle kürleri uzun zaman yapmak sağlık açısından zararlı olabilir. genelde böyle bitkisel kürler maximum 15 gün yapılıp bırakılır.

sabah ve akşam ları içtim çayın gerkeçten yararı var zayıflamanın yanında damarları açıyor yüksek tansiyonu önlüyor grip olma rskini azaltıyor ama her bünyede aynı etkiyi göstermiyor galiba düzenli olarak birdeneyin zayıflayamazsanız bile vücudunuz yenilenir :)

bende içiyorum ama yanında kalori sayımıyla diyette yapıyorum başlayalı geçtiğimiz pazar akşamı yani ayın 29 da başladım...

:2: bende denedim ama işe yaramadı ben hazır çay kullanmıştım belki evde yapılan daha etkili oluyodur bilemem.

kızlar düşük tansiyonlular içmesin demiş yukarıda ama. benim tansiyonum düşüktür genelde. acaba bir şey olur mu ya. ayılıp bayılır mıyım sağda solda

Her şey iyi güzelde bu çayın tadı nasıl :) kimse bu konuya değinmemiş.

X