Şark odası için öneri bekliyorum..

Teşekkürler kızlar ,bayağı fikirler oluştu kafamda .Buraki akçaağaç bir kütüphane nasıl olur peki ,, haki yeşil minderler olabilir.turuncu aksesuarlarla hareketlendirilebilir (ben kütüphaneye takdım çünkü evde en değer verdiğim şey kitaplarım :)) vitrin yada gümüşlerden daha önemli benim için :)

Olabilir ama,duvardan duvara ve sadece raflardan oluşan( kapaklı dolap olmayacak) oluşan mat beyaz bir kütüphane, söylediğin gibi haki yeşil, mor, turuncu minderler daha şık olur.

canım akçaağaç kütüphane için çok güzel bir renk olur bence de..
ve burakinin dediği gibi bunu bilhassa morla tamamlasan harika durur. turuncu da sırıtmaz. zıt renkler sonuçta bunlar da. ama yeşil olmasa da olur. (sattım bir anda yeşili)
ilerleyen zamanlarda odana bir de iki odanla uymlu berjer eklersin yada bir tv koltuğu.
tv koltuğu dedim ama çok rahat olduklarından ve kitap okumak için de birebir olduklarından önerdim.
hatta esmeralda arkadaşımız da almış evine, ona da bayılmıştım.

kafanı karıştırmak istemem birkaç fikir vermek için linkler de ekledim..

örneğin bahsettiğim tv okuma koltukları (koçtaşta 90 ytl idi) beyazı çok hoş durur odanda, ya da turuncu/mor kaplatırsın. benim arkadaşım eskiciden aynı koltuğu almıştı, yeşilini.. arasan bulabilirsin yani..

2000007842.jpg
711_kucuk.jpg

kitaplık modelleri örnekleri (kaç kitabın var bilmiyorum ama)

kitaplik_4.jpg

6190.jpg

bi de koştaş'ta bu var: Section Kitaplık - 3 Numara

benim tavsiyem bir tane büyük üstteki tarzda kitaplık alman ve bir tane de şu alttaki gibi uzun ince kitaplık alman.
karşıdaki en büyük duvara büyük kitaplığı, onun karşısına pufları minderleri koyarsın. camın olmadığı küçük duvarın ortasına bu küçük kitaplığı koyarsın yanına da ilerine iki berjerini ya da tv koltuğunu koyarsın.. camın olduğu duvarın önünde muhtemelen kalorifer vardır zaten oraya da pufları ya da minderleri koyarsın. orada sıcak sıcak oturur, hatta kedi gibi uyuklarsın kitap okurken.. kaydirigubbakcemile3 küçük duvara örnekler: (aynalara ve objelere iyi bak derim, çok hoş duruyorlar)
imperiaflex_0_1_0.jpg
imperiaflex_0_3_0.jpg

şark odası kalıbını da unut sen senin istediğin şark odası değil, okuma odası puflu, minderli.. yerimseniben

çok güzel olur odan böyle.. a.s.

resimler görünmüyor şu an sitedeki sorundan mütevellit.. :KK43:

Son düzenleme:
Teşekkürrrlerrrrrrrrr a.s.fikir ve önerileriniz için....Cherry dediğin gibi benim istediğim tam olarak şark odası değil sadece yer de oturulcağı için o tabiri kullandım uygun bir niteleme bulamamıştım ama dediğin gibi okuma odası diyeyim ben ona..Odanın fotoğraflarını ekleyemedim evim henüz yapım aşamasında..bende bir taraftan tüm ayrıntıları planlıyorum.internetten nerdeyse tüm hazır mutfak ,banyo sitelerini dolaştım.birazda kararsız biriyim.:uhm:.bu siteyi yeni keşfettim fikir alışverişi yapmak iyi oluyor..
Ayy bide bişey daha var aklımda fisfisfis böyle eski tip yazı masalarından istiyorum..onu nerde bulurumki acep...:eek:

MUDO tam aradığın yer.
NOT: Evin henüz yapım aşamasında ise seçeceğin malzemeleri mutlaka araştır. Satıcıların bu daha iyidir falan gibi tavsiyelerine çok fazla inanma genellikle ellerindeki ürünleri çıkarmaya çalışırlar. Sana tavsiyem özellikle yer döşemelrinde çok dikkatli ol. Temizliği kolay olan ve yaptığın temizliği ışıl ışıl gösterebilecek ürünler seç, parkelerinde de aynı şekilde. Banyon için kesinlikle ıslak hacim için uygun dolap malzemelerine yoğunlaş.Mutfak dolapları içinde aynı şey geçerli tabiki. Bunların hepsini tasarladıktan sonra satın almaya geç,kafanda birşeyleri hazırlamazsan insanlar daha da çok karıştırır ve yanlış seçimler yapabilirsin.
Kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
X