Saygısız, terbiyesiz üst kat komşu

selma80

Nirvana
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2008
38
50
Arkadaşlar şu an hala sinirliyim ilk kez buraya yazıyorum. İstanbulda bir sitede oturuyorum. üst kattaki şahıs kaç kez uyarılmasına rağmen balkonunu yıkayıp duvarlarına su döküp benim balkonuma ve aşağıda oturanların çamaşırlarına su döküyor. O kadar sulamışki balkonu bir süre sonra balkonumun tavanından su inmeye başladı. Site yönetimine kaç kez bildirdim uyarı aldı ama değişen bir şey yok. Daha önce de balkona ve diğer odalarının camlarından üzerinde kıl, ekmek kırığı, kek parçaları olan pis halılarını silkeliyordu. Bir gün aldım ıslak mendille döktüklerini kadının yüzüne attım. Ondan sonra bir kaç kez daha yaptı onları da topladım kapısının eşiğine döktüm. Şeytan diyorki şimdide al tazzikli su tabancasını bas çamaşırlarına. Ne yapayım ben siz söyleyin?

Arkadaşlar şu an hala sinirliyim ilk kez buraya yazıyorum. İstanbulda bir sitede oturuyorum. üst kattaki şahıs kaç kez uyarılmasına rağmen balkonunu yıkayıp duvarlarına su döküp benim balkonuma ve aşağıda oturanların çamaşırlarına su döküyor. O kadar sulamışki balkonu bir süre sonra balkonumun tavanından su inmeye başladı. Site yönetimine kaç kez bildirdim uyarı aldı ama değişen bir şey yok. Daha önce de balkona ve diğer odalarının camlarından üzerinde kıl, ekmek kırığı, kek parçaları olan pis halılarını silkeliyordu. Bir gün aldım ıslak mendille döktüklerini kadının yüzüne attım. Ondan sonra bir kaç kez daha yaptı onları da topladım kapısının eşiğine döktüm. Şeytan diyorki şimdide al tazzikli su tabancasını bas çamaşırlarına. Ne yapayım ben siz söyleyin?
Bilgim kadarıyla yeni bir yasa komşusunu rahatsız eden para cezası ödüyor diye duydum şikayet etmeyi hiç denedinizmi

Her şeyi kayda aldim.Resim ve videoları belediyeye yolladim.Su an beklemedeyim .Bir sey yapacaklarını sanmıyorum ama en sonunda ben katil olacağım heralde.Yaptiklari yetmiyormuş gibi birde senden biktim diyor utanmaz.Susup pisliklerini temizlememi bekliyor o kadar arsız utanmaz.

Ben geçen gün balkonu yıkarken yanlışlıkla bir kaç damla aşağı balkonun demirine damladı utancımdan balkon yıkamayı bırakıp o demirlerdeki su damlalarının kurumasını bekledim:KK70:
Bu dünyada bizi yerler :KK53:
Başkasının hakkına girmekden iyidir 😊

Bu durumdan diğer komşularda şikayetçi mi ? Sadece siz mi tepki veriyorsunuz? Diğerleri de bastırsa belki anlar. Umarım.

Bir de kadın en üstte ben onun altındayım diğerleri nereden geldiğini anlamıyor ya da farkında değil.

Bizde de Aynısı var.Bide üstüne üstlük apartman toplantılarında herrrr zaman “benim üst kattan benim eve bir şeyler çırpıyorlar sinirleniyorum” der. Kendisi alt kata yani bizim eve bişeyler silkeleyince, su dökünce bişey yok, kendine üst katından yapılınca kıyameti koparıyor. Gözümüzle gördük bizim eve doğru sofra çırptığını ve su döktüğünü kaç kez, hemen yukarı çıktık az önce böyle böyle yaptın sofra silkeledin su döktün vs gördük her defasında yapıyorsun rahatsız oluyoruz bir daha yapma dedik ben yapmadım diye sonuna kadar inkâr ediyor. Yaşlı başlı kadın Allah’tan korkusu da yok ya. Sonuna kadar inkar ediyor ve yapmaya da devam ediyor. Allahından bulsun böyleleri

Gerçekten komşunuz çok terbiyesiz uslanmaz biriymiş.
Bence apartmanda bu kadının yaptıklarından muzdarip olan başka komşular da var ise hepsiyle toplanıp kapısına gidin yaptığının ne kadar sinir bozucu olduğunu evlerine pislik indiğini falan anlatın ayrıca üst katta oturan da herhangi birşey silkeleyemez alt katta oturan da apartman kültürünü bilmeyen cahiller var bende şimdi çok sinir oldum zamanında kurutmak için astığımız domateslerin üstüne komşunun saksı suyu dökülmüştü hepsi ziyan olmuştu :sinirli::sinirli::sinirli:

Siz tepki verdiginiz zaman kadın ne yapıyor merak ettim. Mesela pislikleri toplayıp kapısına attım dediniz. Bunlara sessiz mi kalıyor?

Annemin üst kat komşusu yıkadıği sebzelerin sularini 5.kattan aşagı döküyordu . bazende karpuz kabuklarini arka bahceye atiyordu sinek oluyordu. Benim izinli olduğum bir gün tekrar sebze suyu dökmüs zavallı anneciğimde kadına kibarca anlatmaya calışiyor bak güzel kardesim sen benim kızım yasındasin camasitima geliyor falan diye.ben duyunca dellendim yıkadıgim bulasigin köpüklü pis suyunu 6.kattaki komsumuzun balkonuna çıkıp kadının çamaşırlarinin üstüne boca ettim. Birdaha aynisini yaparsan bulasik suyunu cok ararsin boklu su dökerim dedim. çığlık kıyamet koptu kocama sizi sikayet edicem dedi. Aksam kocasi bizim kapiya geldi babam açtı kapiyi bizden özür diledi. Ogünden sonra bir daha ayni seyi yasamadik. Bazilarina kibarlık sökmüyor

Ne kadar ayıp yapılan ya .. Ben anlamıyorum hali silkeleyeni, sofrabezi silkeleyeni. . Ayıp birsey kimse kimsenin kirini tozunu çekmek zorunda değil.
Benim eşim sigara dibini atarken yakaladım bi Kaçkare annesinin evinde öyle alışmış onlarda öyle yapıyor .binaları komple öyle olduğu için sorun olmuyormuş.
Ben tabi o gün o kadar kötü tartiştimki sanirsiniz benim evime biri atmış. Nevrim döndü ...Cok cok hasassim bu konuda ve böyle terbiyesizlik yapanlara tahammül edemiyorum .. Eşim artik böyle yapamiyor.
Ayrıca yeri değil belki ama Saksılar falan koyuyorlar balkon demirine rüzgarda Allah korusun birinin kafasına falan düşer koymayin yeri geliyor antenler uçuyor Saksılar hayat çalabilir .

Siz böyle devam ederlerse zabıtaya şikayet edin .

Annemin üst kat komşusu yıkadıği sebzelerin sularini 5.kattan aşagı döküyordu . bazende karpuz kabuklarini arka bahceye atiyordu sinek oluyordu. Benim izinli olduğum bir gün tekrar sebze suyu dökmüs zavallı anneciğimde kadına kibarca anlatmaya calışiyor bak güzel kardesim sen benim kızım yasındasin camasitima geliyor falan diye.ben duyunca dellendim yıkadıgim bulasigin köpüklü pis suyunu 6.kattaki komsumuzun balkonuna çıkıp kadının çamaşırlarinin üstüne boca ettim. Birdaha aynisini yaparsan bulasik suyunu cok ararsin boklu su dökerim dedim. çığlık kıyamet koptu kocama sizi sikayet edicem dedi. Aksam kocasi bizim kapiya geldi babam açtı kapiyi bizden özür diledi. Ogünden sonra bir daha ayni seyi yasamadik. Bazilarina kibarlık sökmüyor
Elinize sağlık. Herkesin anladığı dilden konuşmak lazım.

Her yerde aynı sorun.. son açtığım konuyu oku şükret derim

X