Üst kat komşum beni çıldırtmak üzere!

Bizim apartmanda da Suriyeliye ev verecemiş bir ev sahibi biz burda yoktuk ama başka komşudan duyduk tüm apartman ayağa kalkmış biz istemeyiz suriyeli komşu diye,şimdi komşularda çok haklı yaşanan-yaşanma olasılığı olan olumsuzluklar bariz ortada,karşı taraf için de çok onur kırıcı tüm apartmanın istemeyiz diye hücum etmesi ama iyi ki verdirmemiş komşular.Afgan gençler var kiracılar,aidatı ödüyorlar hiç gürültüleri filan da olmuyor sessizce girip çıkıyorlar,komşunun birine dedik “onlar iyiler Allahtan” diye “hele bi olmasınlarda görelim nasıl kaçırırım onları burdan” dedi..Demek ki çirkefleşmek gerekiyormuş...İşin savaş boyutu kadın çocuk boyutu şusunu busunu bilemem ama bu göç olayı çok kötü oldu ne yazık ki... (Irkçı değilim sadece herkesin yerini bilmesi bazı şeyleri göz önüne alarak davranması taraftarıyım)

istemeyenler çirkef den ziyade haklılar. :KK57:

ben suriyeliler pislik yapar , türkiyeliler melek yapmaz demiyorum ama artık ev alırken kiralarken suriyeliler varmı diye kontrol edin , bide bunlar gitmeyecekmi , hızlada çoğalıyorlar !!!

istemeyenler çirkef den ziyade haklılar. :KK57:
Tabi ki..Bir de tam kendisinin karşı dairesi..Kadına sonuna kadar hak verdik.Bir gasp olsa hırsızlık olsa daha beterleri olsa kime kimi şikayet edeceksin çoğunun kimliği bile yok ne oldukları belli bile değil dedi..Böyle durumlarda tüm apartmanın birlik olması çok önemli.Öyle arkadan “bizde rahatsızız bizde şikayetçiyiz” diyipte iş imza vermeye polisi aramaya gelince “aman başımız derde girmesin” diyip kapıyı kapatmakla olmuyor.

Hepsını okuyamadım daraldım burdan. Komşu denen varlıklar umarım bır an önce inlerine dönerler. Ilk defa evde yaşıyor galiba terbiyesizler. Valla böyle durumda ırkçılık da yaparım işleri güçleri pislik. Defolup gitmediler.

Ev sahibi tehdit etsin !!!
Ve siz sürekli tavana vurun , sürekli aöa sürekli , ve müzik açın , defolup gitsinler
Komşusunu rahatsız eden varlıklara karşı inanılmaz tepkiliyim !!

Kızlar güncelleme yapayım;
Yakın zamanda balkona havuz kurdular.leğen mi koydular yoksa şişme çocuk havuzumu bilmiyorum. Ama 4 çocuk sabahtan öğlene bağıra bağıra çimiyorlar balkonda. Balkon giderlerine bağlı borudan su şakır şakır balkonumuza ve üstümüze yağıyor. Söyledik, bu sefer arka balkonda yapmaya başladılar aynısını. Zabıtayı çağırdık, gelmeleri çok sıkıntılı ve geç oldu ama yine de ceza yazılmış yukarıya.

Kıyamet koptu bunun üstüne, suriyeli kadın 5. çocuğuna hamileymiş ayılma bayılma numaraları ile cezayı yememeye çalıştılar ancak olan oldu. Bu sefer iş artık düşmanlığa bindi, gece gündüz evin içinde eşya çekip güm güm ağır birşeyler vuruyorlar. Sabah 10 akiam 11-12'ye kadar sürüyor bazen gürültüler. Kadın takunya giyiyor evde şak şak şak geziyor evde sürekli. Eskiden su, pislik, ufak tefek çocuk topuğu sesleri gelirdi artık dayanılmaz halde ev gürültüsü geliyor. Bazen çocukları balkonlardan sarkıp aymeeerr aymeeer diye arapça bişeyler söyleyip karşı balkonlara bağırıyorlar sürekli. Çok bariz bilerek yaptıkları o cezadan sonra. Sizce ne yapmalyım bu gürültüler için? Gürültü için zabıta çağırsam zabıta pat diye gelmiyor saatler sonra geliyor bazen. Elimde ses kayıtları var gürültülerinin, zabıta geldiğinde bunlardan ses çıkmıyorsa bile kayıtları dinleyip gürültüden ceza kestirebilir miyim? ya da sizce ne yapmalı nereye gitmeliyim?

Daha önceki olayları bilmeyenler için eski olay:

Kızlar ne olur akıl verin ben aklımı kaçırmak üzereyim çünki

Eşimle boğazımızdan kıstık üstüne kredi çekip tam istediğimiz gibi bir ev aldık. Komşuluk, çevre kültürü bizim içim çpk önemli. Eşim biz evi almadan öncede o binada araştırma yaptı, ev sahipleriyle kiracılarla konuştu nasıldır iyi midir vs diye. Herşey yolunda gitti, iyi cevaplar aldık içimize de sindi aldık. Üst kat komşumla da aram iyiydi, derken biz taşındıktan 7-8 ay sonra kadın evini kiraya verdi taşındı gitti. Üst katımızı yüksek bi miktardan Suriyeli bir aileye kiraya vermiş. İnsandır başımızın üstünde yeri var, ancak bu insanlar beni çıldırtmanın eşiğinde. Evin içinde 4 tane atom karınca gibi çocuk, topuklarını vura vura her gün her saat salonda depar atıyorlar. Anaokulu öğretmeniydim, çocuk severiz eşimle ses etmedik. Bir gün eltimden döndüm evi su basmış, tavanlardan lambaların köklerinden sular fışkırıyor eve, mobilyalarımın ayakları şişti oturdum ağladım hıncımdan. Bi hışımla yukarı çıktım apartman görevlisini de yanıma alıp, suriyeli kadın bizi eve almadı evimde misafirim var gidin şimdi diyor. Evlerinde musluk patlamış herkes gayet normal olağan bişey gibi suların içinde geziyor evde, kimse yadırgamıyor. Derler ya kira malı el malı, öyle umurlarında değil. Ev sahibi eski komşumu aradım kadın ilgilenmedi bile, aa öyle mi tüh tüh dedi, yarım ağızla ben bi arayayım konuşayım dedi. Teşekkürler! Neler çektim o evin tavanlarını düzeltene kadar asla kurumuypr sürekli sıva atıyordu. Tam oh çekerken sürekli balkonlarımızdan kağıt, poşet, çer çöp temizler oldum. Bizim balkon cephesinde yalnızca üst katın çocuğu var, balkonumda her gün yırtılmış çocuk çizimleri, yarım yamalak boya kalemleri, üzeri arapça yazılı şeker çikolata paketleri temizlemeye başladım. Yukarı çıktım kibarca uyardım, tamam tamam dediler ama hiiiiç, tam gaz devam aksine atılan çöpler arttı. Apartmanda başkaları da rahatsız olmuş başka sebeplerden, ev sahibi kadını onlar adına da ben aradım, kadın bana "he he çıkarıcam yakın zamanda onları sen merak etme dedi". Üstünden 3 ay geçti. Şimdi de balkona sürekli umarsızca su dökmeleri yüzünden balkonumun tavanı kafamıza dökülüyor, yosun tutmuş şakır şakır su akıyor balkonumuza üstten, tepemize düşecek ev. Çıktım yukarı oğulları açtı, türkçesi de düzgün, "bizden değil abla diyip" başından attı. Eşim eski ev sahibini arayıp sert konuştu, kaç aydır uyarıyorsunuz başka birşeyle yine zarar veriyorlar benim cebim para kaynamıyor hani çıkaracaktınız dedi, "Kimseyi çıkaramam benim kredi borcum var çıkarırsam biterim, gidin ne derdiniz varsa onlarla çözün" diyip şak kapattı telefonu. O günden beri asla telefonlara bakmamaya başladı. Üst kattan hiçbir yaptırım alamıyoruz, ev sahibinden de.Neye sinirleneceğimi şaşırdım, eşimin de sinirleri inanılmaz bozuk

Not: Kimsenin dili dini ırkıyla sorunum yok, benim canımı sıkan vurdumduymazlık ve toplu yaşam alanlarındaki görgüsüzlük. Ne tavanlar ne duvar asla tam anlamıyla kurumuyor,boyatıyoruz boyattıkça tepemize iniyor sıvasıyla. Daha yeni taşındık evin kredisi bitmedi, taşınmamız mümkün değil burayı satmadıkça gelin görün ki perişan her yer nereye nasıl satacağım bu evi ben. Satılığa koydum, gelip gezen ağız burun büküp gidiyor. Komşulardan da duyuyorlardır tabi üst katları kötü almayın diye. Çıktıkları çıkacakları da yok, allah aşkına bir yol gösterin bana.

Yakın zamanda balkona havuz kurdular.leğen mi koydular yoksa şişme çocuk havuzumu bilmiyorum. Ama 4 çocuk sabahtan öğlene bağıra bağıra çimiyorlar balkonda. Balkon giderlerine bağlı borudan su şakır şakır balkonumuza ve üstümüze yağıyor. Söyledik, bu sefer arka balkonda yapmaya başladılar aynısını. Zabıtayı çağırdık, gelmeleri çok sıkıntılı ve geç oldu ama yine de ceza yazılmış yukarıya.

Kıyamet koptu bunun üstüne, suriyeli kadın 5. çocuğuna hamileymiş ayılma bayılma numaraları ile cezayı yememeye çalıştılar ancak olan oldu. Bu sefer iş artık düşmanlığa bindi, gece gündüz evin içinde eşya çekip güm güm ağır birşeyler vuruyorlar. Sabah 10 akiam 11-12'ye kadar sürüyor bazen gürültüler. Kadın takunya giyiyor evde şak şak şak geziyor evde sürekli. Eskiden su, pislik, ufak tefek çocuk topuğu sesleri gelirdi artık dayanılmaz halde ev gürültüsü geliyor. Bazen çocukları balkonlardan sarkıp aymeeerr aymeeer diye arapça bişeyler söyleyip karşı balkonlara bağırıyorlar sürekli. Çok bariz bilerek yaptıkları o cezadan sonra. Sizce ne yapmalyım bu gürültüler için? Gürültü için zabıta çağırsam zabıta pat diye gelmiyor saatler sonra geliyor bazen. Elimde ses kayıtları var gürültülerinin, zabıta geldiğinde bunlardan ses çıkmıyorsa bile kayıtları dinleyip gürültüden ceza kestirebilir miyim? ya da sizce ne yapmalı nereye gitmeliyim?

Eşimle boğazımızdan kıstık üstüne kredi çekip tam istediğimiz gibi bir ev aldık. Komşuluk, çevre kültürü bizim içim çpk önemli. Eşim biz evi almadan öncede o binada araştırma yaptı, ev sahipleriyle kiracılarla konuştu nasıldır iyi midir vs diye. Herşey yolunda gitti, iyi cevaplar aldık içimize de sindi aldık. Üst kat komşumla da aram iyiydi, derken biz taşındıktan 7-8 ay sonra kadın evini kiraya verdi taşındı gitti. Üst katımızı yüksek bi miktardan Suriyeli bir aileye kiraya vermiş. İnsandır başımızın üstünde yeri var, ancak bu insanlar beni çıldırtmanın eşiğinde. Evin içinde 4 tane atom karınca gibi çocuk, topuklarını vura vura her gün her saat salonda depar atıyorlar. Anaokulu öğretmeniydim, çocuk severiz eşimle ses etmedik. Bir gün eltimden döndüm evi su basmış, tavanlardan lambaların köklerinden sular fışkırıyor eve, mobilyalarımın ayakları şişti oturdum ağladım hıncımdan. Bi hışımla yukarı çıktım apartman görevlisini de yanıma alıp, suriyeli kadın bizi eve almadı evimde misafirim var gidin şimdi diyor. Evlerinde musluk patlamış herkes gayet normal olağan bişey gibi suların içinde geziyor evde, kimse yadırgamıyor. Derler ya kira malı el malı, öyle umurlarında değil. Ev sahibi eski komşumu aradım kadın ilgilenmedi bile, aa öyle mi tüh tüh dedi, yarım ağızla ben bi arayayım konuşayım dedi. Teşekkürler! Neler çektim o evin tavanlarını düzeltene kadar asla kurumuypr sürekli sıva atıyordu. Tam oh çekerken sürekli balkonlarımızdan kağıt, poşet, çer çöp temizler oldum. Bizim balkon cephesinde yalnızca üst katın çocuğu var, balkonumda her gün yırtılmış çocuk çizimleri, yarım yamalak boya kalemleri, üzeri arapça yazılı şeker çikolata paketleri temizlemeye başladım. Yukarı çıktım kibarca uyardım, tamam tamam dediler ama hiiiiç, tam gaz devam aksine atılan çöpler arttı. Apartmanda başkaları da rahatsız olmuş başka sebeplerden, ev sahibi kadını onlar adına da ben aradım, kadın bana "he he çıkarıcam yakın zamanda onları sen merak etme dedi". Üstünden 3 ay geçti. Şimdi de balkona sürekli umarsızca su dökmeleri yüzünden balkonumun tavanı kafamıza dökülüyor, yosun tutmuş şakır şakır su akıyor balkonumuza üstten, tepemize düşecek ev. Çıktım yukarı oğulları açtı, türkçesi de düzgün, "bizden değil abla diyip" başından attı. Eşim eski ev sahibini arayıp sert konuştu, kaç aydır uyarıyorsunuz başka birşeyle yine zarar veriyorlar benim cebim para kaynamıyor hani çıkaracaktınız dedi, "Kimseyi çıkaramam benim kredi borcum var çıkarırsam biterim, gidin ne derdiniz varsa onlarla çözün" diyip şak kapattı telefonu. O günden beri asla telefonlara bakmamaya başladı. Üst kattan hiçbir yaptırım alamıyoruz, ev sahibinden de.Neye sinirleneceğimi şaşırdım, eşimin de sinirleri inanılmaz bozuk

Not: Kimsenin dili dini ırkıyla sorunum yok, benim canımı sıkan vurdumduymazlık ve toplu yaşam alanlarındaki görgüsüzlük. Ne tavanlar ne duvar asla tam anlamıyla kurumuyor,boyatıyoruz boyattıkça tepemize iniyor sıvasıyla. Daha yeni taşındık evin kredisi bitmedi, taşınmamız mümkün değil burayı satmadıkça gelin görün ki perişan her yer nereye nasıl satacağım bu evi ben. Satılığa koydum, gelip gezen ağız burun büküp gidiyor. Komşulardan da duyuyorlardır tabi üst katları kötü almayın diye. Çıktıkları çıkacakları da yok, allah aşkına bir yol gösterin bana.
Canım geçenlerde buna benzer bir mahkeme kararına denk geldim üst kat komşu şu patlaması vs yüzünden tamir yapmıyorsa aşağı kata zarar vermişse hem tamir ettirmek zorunda hem de alt katın masraflarını ödemek zorunda bi arastrn isterseniz emsal kararı bulup mahkemeye sunabilrnsz

Dil din ırk meselesi degil ama malesef insanin yasadigi yere gore görgüsü oluyor. Herkes kendini geliştiremiyor. Sanirim onlarda bina kültürü, toplu yasama kurallari yok. Evet tabiki bilenleri de vardir ama dagdan gelipte baga zarar vermelerini izlemek hos bir durum olmuyor. Teyzemlerin binada 3 Suriyeli aile vardi kadina cektirmediklerini bırakmadılar. Polise gitti, belediyeye gitti, zabitaya gitti.... balkondan asagiya cocuklarin isemesi mi kalmadi 3 ev bir yerden talan ettiler kadini cildirttilar en sonunda hastanelik olunca evi satisa cikartip satilmasini dahi beklemeden cikarttik teyzemi 17 senelik evinden. Bu 2 sene onceydi gercekten sahit olan biri olarak Allah yardimciniz olsun. Ama siz bisey yapmayin dersiniz baska sey yaparlar. Sonra bizde suriyeli bir ailenin durumu olmadigi icin ev kiralamalarina yardimci olduk olmaz olaydik emlakci her gun mu arar insani o evden cikarana kadar akla karayi sectik evi mahvetmisler insan kime yardim edecegini de sasiriyor. Bir daha mi tövbe ettik cevrede de cok ornekleri var malesef. Sizde ona azap olun gercekten baska dilden anlamiyorlar. Insan biraz geldigi yere kapisini acanlara saygili olur nazik olur ama ben hicbirinde görmedim

Çok haklısınız, İyi insan iyidir, dinle dille ırkla alakalı olmuyor karakter ve ahlak. Taşındıklarında da eşim dostum şüpheci yaklaştı iş açmasınlar size diye, dedim iyilerdir umarım. Öyle olmadı maalesef, ön yargılı yaklaşmak istememiştim ancak haklı çıkardılar maalesef. Canımı sıkan her çözüm çabamızın olumsuz çıkması. Kredi borcundan eşimin üstüne zaten büyük yük bindi, bazen adam stresten uyuyamıyor gece dönüp duruyor yatakta. Bir de böyle rezillikler binince canımızdan bezdik, inşallah çözüme ulaştırabiliriz

Biz davaya karışmayız diyen komşularınizin balkonuna, kendi balkonunuzdan topladığımız çöpleri atın. Siz cekiyosaniz onlar da cekecek

Bizim komşularda suriyeli bıktık usandık artk birkaç ay sonra taşınacağız gün sayıyorum resmen hele bir kapı kapatmaları var sanırsın kapı sülalesine sövmüş öyle bir hınç

İhbarda bulunurken söyleyin. Ses kaydı olduğunu. Bence olur çünkü elbette zabıtayi görünce sessizlesecekler aynı şekilde devam etmesi mümkün değil

Apartmanca imza toplarsanız evden çıkmak durumunda kalırlar diye biliyorum (yanlış bilmiyorsam tabi). Bunu bi sorun-araştırın derim, hukuki yollarını irdeleyin. Vardır bir çaresi mutlaka.

Bunun haricinde öfkeyle, karşılık olarak aynı minvalde pek çok şey yapabilirsiniz, tavana vurabilir, hususi çıkıp kapılarının önüne çöp dökebilir, balkonunuza sallanan çamaşırlarını lekeleyebilirsiniz vs ama bu yol işleri daha da kızıştırmaktan başka bir işe yaramayacağı gibi, üst kattaki her zaman kazanır (Yer çekimi avantajı onlarda).

tam ev sahibi olduk derken böylesi yüzünden tekrar kiraya gideceğiz, işin kötüsü herkes sorup soruşturmadan kiraya bile çıkmıyor, apartmandakiler yaka silkiyor mutlaka biri söyler bunları yine olmaz o iş. Aklıma geldikçe ağlayasım geliyor.
Çok sağolun iyi dilekleriniz için, inşallah bir çözüm buluruz.
Son sayfayi okumadim ins çözüme kavuşmuştur herşey. Duvarin sivasi icin geldim ben bizim banyoda oldu ayni durum sonuc banyonun sivasi düştü şükür ki kimse yoktu banyoda olsa ya ölür du yada aklini yitirirdi buna eminim. Sizde cok dikkat edin

Bizim de üst katımızda suriyeli bir aile oturuyordu. Geceleri uyku uyuyamıyorduk, misafirleri geliyordu bağırarak konuşuyorlardı . 2 çocuk tepemizde her an koşturuyorlardı. Nargile içiyorlardı evin içinde, fokurdama sesi bizim evde duyuluyordu. Ders çalışamaz olmuştum onların yüzünden. Biz ev sahibine söyledik, o da kredi borcum var çıkaramam dedi hatta komşuları da azarladı, siz karışmayın evime dedi. Bunlar 1 yıl oturdular, hiç temizlik yapmadıkları için bütün binayı hamam böceği bastı. Halılarımızın üstünde böcek görüyorduk. O böceklerle 1 ay yaşadılar, sonra da kirayı faturaları ödemeden kaçtılar. Bir de banyonun içine klozet koydurmuşlar, bina eski olduğundan klozet kimse taktırmadı. Teknik olarak uygun değilmiş. Bu Suriyeli aile ev sahibiyle konuştu taktırdı, tavandan su sızdırdı, boyattık yine sızdırıyor tavan böyle rutubetlendi, dökülecek bir kısmı yere neredeyse. Gelen tesisatçı sorunu bulamıyor. Yukarıyı kırıp dökerken bizim tavana zarar verdiler. 2 defa firmadan böcek ilaçlama için personel getirttik. Çok çektik o böceklerden, ev sahibi geldiğinde o da gözlerine inanamadı. Her yer leş gibi kokuyordu, mutfak dolaplarını kırmışlar. İnşallah sizinkiler de kaçarlar da kurtulursunuz. Ev sahibi para gelecek diye çıkarmaz onları.
Bir akrabamız bodrum kattan ev aldı. Suriyeli çıkmış ordan. Mutfak dolaplarının arası full böcek kaynıyordu. Eve giriyorduk leş gibi kokuyordu. Her yer berbattı. Temizlik yaptığımızda anca düzgün hale gelmişti ev. Bunların hepsi böyle. Ev sahipleri de para geliyor nasılsa diye ses çıkarmıyorlar ama eve çok zarar veriyorlar.

Bır daha sıkayet edın kıracıysa ev sahıbıne soyleyın. Irkcı bı ınsan asla degılım ama bu surıyelılerın oödugu bı aprtmnda aılem oturmustu bı donem orda gordugum kadarıyla cogu cok pısler ve laftan anlamıyorlar onlarla yasamakta ugrasmakta zor

X