Üst kat komşum beni çıldırtmak üzere!

[
aklıma gelmedi değil valla, ancak haklıyken haksız duruma düşme durumu olur diye düşündüm. Mutlaka o ses binaya dağılır başka komşuları da rahatsız eder. Zaten inanılmaz dramatikler ve sürekli yalan söyleyip kendilerini acındırıyorlar. Bizden ses çıkmaz, bizden su akmaz diye. Ben hoparlör açsam bakın gürültüyü onlar yapıyor diye bizi hedef gösterirler diğer komşulara.
Tavana baglayacagin icin cok sesi acmadan halledersin bu durumu. Kim daha cok aglaşirsa o mu kazanacak yani. Sende dersin iftira diye o zaman.
Bunlara daha sessiz kalirsan sindi sanip evi tepene yikarlar valla.
Diger komsular laf yapacaksa ya da bu kadar deger veriyorsaniz imza toplayin cikartmak icin atmıyorlarsa ya da bu kadar samimi degilseniz takmayin onlari.

Bana da isteyen ırkçı desin ama size katılıyorum. Mesela bugün bir yere gidecektim otobüse bindim, 3 suriyeli kadın kucaklarda 2 küçük çocuk, yanlarında 4 tane 3 4 yaşlarında çocuk. Onlar koltuktan koltuğa konuşuyorlar, çocuklar koltuklarda at koşturuyor. Dönüp arkaya bakan yok. Otobüse bebeğiyle bir kadın bindi, çocuklar yüzünden oturmadı ayakta bekledi. Önemli olan kendi konforları, diğer insanlar rahatsız oluyor mu olmuyor mu bakmıyor çoğu.
Ben insanın cahiline reziline katlanamıyorum, bahsettiğinize benzer bir durum benim de başıma gelmişti önceden. Bırakın çevreyi kendi yaptıkları çocukları bile umursamıyorlar. Çocuklar üst katta terör estiriyorlar resmen. Çığlıklar kavgalar dövüşler, balkondan sarkıp çığlık atmalar aşağılara tükürmeler, vileda saplarıyla birbirlerine ve demirlere vurup gürültü çıkarmalar. Anneleri yok mu bu çocukların, kimse çıkıp aman evladım demiyor. 4 tanesine harika bakıyor gibi 5. çocuğa hamileymiş şimdi üst kat.

Binada imza toplayın derim. Bizde de aynı problem mevcut, hatta aile "çıkmayacağım" diyip işi yokuşa sürdü. Bizde bi avukat yardımıyla dilekçe yazıp imza toplayacağız.
Bu kadar olmasa da benzer sorunları bizde yaşıyoruz.
Bina da 12 daire varsa bunlardan sadece 2-3 ü yerli.
Yaklaşık 20 tane çocuk sokakta oynarken yatak odamın penceresinden terlik mi girmedi, çakıl taşı mı atmadılar, gecenin 12 sine kadar ses mi yapmadılar, kapımın süsünün taşlarını mı yolup kaçmadılar neler neler.
Toplantı zamanında eşim özellikle belirtmiş bu şikayetleri, üzerine çocuklara suç bulmuyorum doğurup sokağa bırakıyorsunuz demiş ama nafile.
Ayda bir lağım çukuru temizlik yada çocuk bezinin tuvalete atılmasından dolayı taşıyor kokusunu tahmin edersiniz.
Eşim aşırı agresif başımıza bela almadan bende taşınmak istiyorum ama şu an şartlar el vermiyor. Katlanamasakta katlanıyoruz.
Filmlerdeki gibi topunuzu keserim ha deyip deyip iç soğutmaya çalışıyorum:kızgın:

Polise bildirin ses kaydıyla. Onlar da bişey yapmazsa savcılığa suç duyurusunda bulunun. Apartman yönetmeliğine göre her türlü haklı çıkarsınız.

Bir de suriyeli olunca işler daha da zorlaşıyor. İnanılmaz yalan söylüyorlar, sanki çocuk var kaşılarında aklınız almaz. Biz gürültü yapmayız evimizde eşya yok diyorlar. ama gece gündüz duyuyorum ben bir odadan ötekine bunlar eşya sürüklerken. Balkonumuza su akıttıklarında onların borusundan suyu akarken görüyorum benim katıma, şakır şakır onların giderinden su iniyor, bana hala diyor ki benden değil yukarı kattan. Gözümün içine baka baka aptal yerine koyuyoprlar.
O zaman misilleme yapın, 1sadekahve 1sadekahve nin dediği gibi alın 3 5 hoparlör dayayın tavana. Takılın öyle. Ya da ses yaptıklarında alın fırça sopasını alın tavana vurun aralıksız bir şekilde. Balkona çöp atıyorlarsa toplayın kapılarına bırakın, ayakkabılarının içine sokuşturun. Böyle insanlara kibar olmaya gerek yok.

Ben insanın cahiline reziline katlanamıyorum, bahsettiğinize benzer bir durum benim de başıma gelmişti önceden. Bırakın çevreyi kendi yaptıkları çocukları bile umursamıyorlar. Çocuklar üst katta terör estiriyorlar resmen. Çığlıklar kavgalar dövüşler, balkondan sarkıp çığlık atmalar aşağılara tükürmeler, vileda saplarıyla birbirlerine ve demirlere vurup gürültü çıkarmalar. Anneleri yok mu bu çocukların, kimse çıkıp aman evladım demiyor. 4 tanesine harika bakıyor gibi 5. çocuğa hamileymiş şimdi üst kat.
Malesef. İnanın çoğu bu durumda, çoğu bu şekilde yaşıyor. Biz misafir geldik, bu ülke, bu millet bize yurdunu açtı bizde şöyle yapalım demiyorlar. Çirkeflik yapmaktan başka çareniz yok, bu ve bu gibi insanlarla konuşarak anlaşmak imkansız. Açın sesi son ses, onlar ses yapıyorsa siz 10 katı yapın, birazda onlar rahatsız olsun.

Bu kadar olmasa da benzer sorunları bizde yaşıyoruz.
Bina da 12 daire varsa bunlardan sadece 2-3 ü yerli.
Yaklaşık 20 tane çocuk sokakta oynarken yatak odamın penceresinden terlik mi girmedi, çakıl taşı mı atmadılar, gecenin 12 sine kadar ses mi yapmadılar, kapımın süsünün taşlarını mı yolup kaçmadılar neler neler.
Toplantı zamanında eşim özellikle belirtmiş bu şikayetleri, üzerine çocuklara suç bulmuyorum doğurup sokağa bırakıyorsunuz demiş ama nafile.
Ayda bir lağım çukuru temizlik yada çocuk bezinin tuvalete atılmasından dolayı taşıyor kokusunu tahmin edersiniz.
Eşim aşırı agresif başımıza bela almadan bende taşınmak istiyorum ama şu an şartlar el vermiyor. Katlanamasakta katlanıyoruz.
Filmlerdeki gibi topunuzu keserim ha deyip deyip iç soğutmaya çalışıyorum:kızgın:
Acaba kendi ülkelerinde de bezleri lağım çukuruna mı atıyorlardı. Terbiyesizlik resmen. Böyle yaşanmaz, ömrünüzü o binada heba etmeyin, taşının gitsin valla bu kadar çekmeye değmez.

Kızlar güncelleme yapayım;
Yakın zamanda balkona havuz kurdular.leğen mi koydular yoksa şişme çocuk havuzumu bilmiyorum. Ama 4 çocuk sabahtan öğlene bağıra bağıra çimiyorlar balkonda. Balkon giderlerine bağlı borudan su şakır şakır balkonumuza ve üstümüze yağıyor. Söyledik, bu sefer arka balkonda yapmaya başladılar aynısını. Zabıtayı çağırdık, gelmeleri çok sıkıntılı ve geç oldu ama yine de ceza yazılmış yukarıya.

Kıyamet koptu bunun üstüne, suriyeli kadın 5. çocuğuna hamileymiş ayılma bayılma numaraları ile cezayı yememeye çalıştılar ancak olan oldu. Bu sefer iş artık düşmanlığa bindi, gece gündüz evin içinde eşya çekip güm güm ağır birşeyler vuruyorlar. Sabah 10 akiam 11-12'ye kadar sürüyor bazen gürültüler. Kadın takunya giyiyor evde şak şak şak geziyor evde sürekli. Eskiden su, pislik, ufak tefek çocuk topuğu sesleri gelirdi artık dayanılmaz halde ev gürültüsü geliyor. Bazen çocukları balkonlardan sarkıp aymeeerr aymeeer diye arapça bişeyler söyleyip karşı balkonlara bağırıyorlar sürekli. Çok bariz bilerek yaptıkları o cezadan sonra. Sizce ne yapmalyım bu gürültüler için? Gürültü için zabıta çağırsam zabıta pat diye gelmiyor saatler sonra geliyor bazen. Elimde ses kayıtları var gürültülerinin, zabıta geldiğinde bunlardan ses çıkmıyorsa bile kayıtları dinleyip gürültüden ceza kestirebilir miyim? ya da sizce ne yapmalı nereye gitmeliyim?

Daha önceki olayları bilmeyenler için eski olay:

Kızlar ne olur akıl verin ben aklımı kaçırmak üzereyim çünki

Eşimle boğazımızdan kıstık üstüne kredi çekip tam istediğimiz gibi bir ev aldık. Komşuluk, çevre kültürü bizim içim çpk önemli. Eşim biz evi almadan öncede o binada araştırma yaptı, ev sahipleriyle kiracılarla konuştu nasıldır iyi midir vs diye. Herşey yolunda gitti, iyi cevaplar aldık içimize de sindi aldık. Üst kat komşumla da aram iyiydi, derken biz taşındıktan 7-8 ay sonra kadın evini kiraya verdi taşındı gitti. Üst katımızı yüksek bi miktardan Suriyeli bir aileye kiraya vermiş. İnsandır başımızın üstünde yeri var, ancak bu insanlar beni çıldırtmanın eşiğinde. Evin içinde 4 tane atom karınca gibi çocuk, topuklarını vura vura her gün her saat salonda depar atıyorlar. Anaokulu öğretmeniydim, çocuk severiz eşimle ses etmedik. Bir gün eltimden döndüm evi su basmış, tavanlardan lambaların köklerinden sular fışkırıyor eve, mobilyalarımın ayakları şişti oturdum ağladım hıncımdan. Bi hışımla yukarı çıktım apartman görevlisini de yanıma alıp, suriyeli kadın bizi eve almadı evimde misafirim var gidin şimdi diyor. Evlerinde musluk patlamış herkes gayet normal olağan bişey gibi suların içinde geziyor evde, kimse yadırgamıyor. Derler ya kira malı el malı, öyle umurlarında değil. Ev sahibi eski komşumu aradım kadın ilgilenmedi bile, aa öyle mi tüh tüh dedi, yarım ağızla ben bi arayayım konuşayım dedi. Teşekkürler! Neler çektim o evin tavanlarını düzeltene kadar asla kurumuypr sürekli sıva atıyordu. Tam oh çekerken sürekli balkonlarımızdan kağıt, poşet, çer çöp temizler oldum. Bizim balkon cephesinde yalnızca üst katın çocuğu var, balkonumda her gün yırtılmış çocuk çizimleri, yarım yamalak boya kalemleri, üzeri arapça yazılı şeker çikolata paketleri temizlemeye başladım. Yukarı çıktım kibarca uyardım, tamam tamam dediler ama hiiiiç, tam gaz devam aksine atılan çöpler arttı. Apartmanda başkaları da rahatsız olmuş başka sebeplerden, ev sahibi kadını onlar adına da ben aradım, kadın bana "he he çıkarıcam yakın zamanda onları sen merak etme dedi". Üstünden 3 ay geçti. Şimdi de balkona sürekli umarsızca su dökmeleri yüzünden balkonumun tavanı kafamıza dökülüyor, yosun tutmuş şakır şakır su akıyor balkonumuza üstten, tepemize düşecek ev. Çıktım yukarı oğulları açtı, türkçesi de düzgün, "bizden değil abla diyip" başından attı. Eşim eski ev sahibini arayıp sert konuştu, kaç aydır uyarıyorsunuz başka birşeyle yine zarar veriyorlar benim cebim para kaynamıyor hani çıkaracaktınız dedi, "Kimseyi çıkaramam benim kredi borcum var çıkarırsam biterim, gidin ne derdiniz varsa onlarla çözün" diyip şak kapattı telefonu. O günden beri asla telefonlara bakmamaya başladı. Üst kattan hiçbir yaptırım alamıyoruz, ev sahibinden de.Neye sinirleneceğimi şaşırdım, eşimin de sinirleri inanılmaz bozuk

Not: Kimsenin dili dini ırkıyla sorunum yok, benim canımı sıkan vurdumduymazlık ve toplu yaşam alanlarındaki görgüsüzlük. Ne tavanlar ne duvar asla tam anlamıyla kurumuyor,boyatıyoruz boyattıkça tepemize iniyor sıvasıyla. Daha yeni taşındık evin kredisi bitmedi, taşınmamız mümkün değil burayı satmadıkça gelin görün ki perişan her yer nereye nasıl satacağım bu evi ben. Satılığa koydum, gelip gezen ağız burun büküp gidiyor. Komşulardan da duyuyorlardır tabi üst katları kötü almayın diye. Çıktıkları çıkacakları da yok, allah aşkına bir yol gösterin bana.
Video yap tarih saat göster video da sonra onların seslerini hepsini Çek delil al tekrar polise git bence yalan söyle polise psikoloji bozukluğum var sonu kötü biter dayanamıyorum galan de

Kardeş bol bol bu konunun sonuca varması için dua et. Ben dediklerinin bire birini kendi insanımızdan yaşadım. 4çocuktan tutta elektrik lambalarının içinden su akması, mutfağın ve bir odanın tavanı yağmur şeklinde yağıyordu adeta, ve ne yaptıysak başa çıkamadık. En sonunda Allah bir kapı açtıda kaçtık o evden. Allah büyük inşallah huzura kavuşacaksınız🙏🏼

E siz de yapınz saat sabah dörde kurun, beşe kurun yukarıya haporlör dayayın e şeyler vurum, siz uyandırım mesela. Geri adım atmayın. Her usulsüzlükte zabıtayı arayım çağırın.

Kendi ülkesinden savaştan kaçıp geldikleri yerde kaos yaratan bir millet.... Ne denir ki..

Onlar eğitimde dünyann çok gerisindeler maalesef ve kaos içinde yaşaya yaşaya kaosu gittikleri yere de taşıyorlar. Ha bu insanların arasında da eğitimlisi var ama küçük bir azınlık ne yazık ki..

Yalnız biz Avrupa'ya gidip böyle huzur kaçırsak hiç bakmaz bizi kapının önüne koyarlar

Sabir ve duadan baska yol yok suan. Gercekten ev alma komsu al diye bosuna dememis eskiler. Tek onerim evinize konut sigortasi yaptirin ve her hasari onlar ödesin de akillari baslarina gelir belki. Siz ugrasmazsiniz sigorta sirketi muhattap olur.
Soyleki benim ust komsum da binada sorun var suyla alakalo balkon yikama dememize ragmen hergun yikadigi icin tepemden akti, salonum ve balkonum rezil oldu. Ve kurumadan yaptiramadik 1 sene oyle oturdum, bildiginiz 2 duvar komple sivalar kalkmis dokuluyor vaziyette. Neyse sonra kavga dovus yaptirdik, kendilerinin balkon gideri de yapildi cunku catlak vardi. Hadi kendimizin hasarini karsiladik ki bunu da yasa geregi onlarin karsilamasi gerekir ama kendi balkonlarinin masrafini bile nerdeyse biz odeyecektik. Ev sahiplerine ulastik adamin umrunda degil. O yuzden konut sigortasi yaptiracagiz simdi, bundan sonra ben ugrasmicam.

Ev sahibinize maddi manevi tazminat davası açın. En mantıklı çözüm bu. En azından evinizi tamir ettirip, satıp kurtulursunuz.
Uç bir çözüm olarak kiraya çıkın ama çıkarken siz de suriyeli kalabalık bir aileye piyasanın üstünde kiraya verin. Dinsizin hakkından imansız gelsin.

Bizim apartmanda da Suriyeliye ev verecemiş bir ev sahibi biz burda yoktuk ama başka komşudan duyduk tüm apartman ayağa kalkmış biz istemeyiz suriyeli komşu diye,şimdi komşularda çok haklı yaşanan-yaşanma olasılığı olan olumsuzluklar bariz ortada,karşı taraf için de çok onur kırıcı tüm apartmanın istemeyiz diye hücum etmesi ama iyi ki verdirmemiş komşular.Afgan gençler var kiracılar,aidatı ödüyorlar hiç gürültüleri filan da olmuyor sessizce girip çıkıyorlar,komşunun birine dedik “onlar iyiler Allahtan” diye “hele bi olmasınlarda görelim nasıl kaçırırım onları burdan” dedi..Demek ki çirkefleşmek gerekiyormuş...İşin savaş boyutu kadın çocuk boyutu şusunu busunu bilemem ama bu göç olayı çok kötü oldu ne yazık ki... (Irkçı değilim sadece herkesin yerini bilmesi bazı şeyleri göz önüne alarak davranması taraftarıyım)

Kızlar güncelleme yapayım;
Yakın zamanda balkona havuz kurdular.leğen mi koydular yoksa şişme çocuk havuzumu bilmiyorum. Ama 4 çocuk sabahtan öğlene bağıra bağıra çimiyorlar balkonda. Balkon giderlerine bağlı borudan su şakır şakır balkonumuza ve üstümüze yağıyor. Söyledik, bu sefer arka balkonda yapmaya başladılar aynısını. Zabıtayı çağırdık, gelmeleri çok sıkıntılı ve geç oldu ama yine de ceza yazılmış yukarıya.

Kıyamet koptu bunun üstüne, suriyeli kadın 5. çocuğuna hamileymiş ayılma bayılma numaraları ile cezayı yememeye çalıştılar ancak olan oldu. Bu sefer iş artık düşmanlığa bindi, gece gündüz evin içinde eşya çekip güm güm ağır birşeyler vuruyorlar. Sabah 10 akiam 11-12'ye kadar sürüyor bazen gürültüler. Kadın takunya giyiyor evde şak şak şak geziyor evde sürekli. Eskiden su, pislik, ufak tefek çocuk topuğu sesleri gelirdi artık dayanılmaz halde ev gürültüsü geliyor. Bazen çocukları balkonlardan sarkıp aymeeerr aymeeer diye arapça bişeyler söyleyip karşı balkonlara bağırıyorlar sürekli. Çok bariz bilerek yaptıkları o cezadan sonra. Sizce ne yapmalyım bu gürültüler için? Gürültü için zabıta çağırsam zabıta pat diye gelmiyor saatler sonra geliyor bazen. Elimde ses kayıtları var gürültülerinin, zabıta geldiğinde bunlardan ses çıkmıyorsa bile kayıtları dinleyip gürültüden ceza kestirebilir miyim? ya da sizce ne yapmalı nereye gitmeliyim?

Daha önceki olayları bilmeyenler için eski olay:

Kızlar ne olur akıl verin ben aklımı kaçırmak üzereyim çünki

Eşimle boğazımızdan kıstık üstüne kredi çekip tam istediğimiz gibi bir ev aldık. Komşuluk, çevre kültürü bizim içim çpk önemli. Eşim biz evi almadan öncede o binada araştırma yaptı, ev sahipleriyle kiracılarla konuştu nasıldır iyi midir vs diye. Herşey yolunda gitti, iyi cevaplar aldık içimize de sindi aldık. Üst kat komşumla da aram iyiydi, derken biz taşındıktan 7-8 ay sonra kadın evini kiraya verdi taşındı gitti. Üst katımızı yüksek bi miktardan Suriyeli bir aileye kiraya vermiş. İnsandır başımızın üstünde yeri var, ancak bu insanlar beni çıldırtmanın eşiğinde. Evin içinde 4 tane atom karınca gibi çocuk, topuklarını vura vura her gün her saat salonda depar atıyorlar. Anaokulu öğretmeniydim, çocuk severiz eşimle ses etmedik. Bir gün eltimden döndüm evi su basmış, tavanlardan lambaların köklerinden sular fışkırıyor eve, mobilyalarımın ayakları şişti oturdum ağladım hıncımdan. Bi hışımla yukarı çıktım apartman görevlisini de yanıma alıp, suriyeli kadın bizi eve almadı evimde misafirim var gidin şimdi diyor. Evlerinde musluk patlamış herkes gayet normal olağan bişey gibi suların içinde geziyor evde, kimse yadırgamıyor. Derler ya kira malı el malı, öyle umurlarında değil. Ev sahibi eski komşumu aradım kadın ilgilenmedi bile, aa öyle mi tüh tüh dedi, yarım ağızla ben bi arayayım konuşayım dedi. Teşekkürler! Neler çektim o evin tavanlarını düzeltene kadar asla kurumuypr sürekli sıva atıyordu. Tam oh çekerken sürekli balkonlarımızdan kağıt, poşet, çer çöp temizler oldum. Bizim balkon cephesinde yalnızca üst katın çocuğu var, balkonumda her gün yırtılmış çocuk çizimleri, yarım yamalak boya kalemleri, üzeri arapça yazılı şeker çikolata paketleri temizlemeye başladım. Yukarı çıktım kibarca uyardım, tamam tamam dediler ama hiiiiç, tam gaz devam aksine atılan çöpler arttı. Apartmanda başkaları da rahatsız olmuş başka sebeplerden, ev sahibi kadını onlar adına da ben aradım, kadın bana "he he çıkarıcam yakın zamanda onları sen merak etme dedi". Üstünden 3 ay geçti. Şimdi de balkona sürekli umarsızca su dökmeleri yüzünden balkonumun tavanı kafamıza dökülüyor, yosun tutmuş şakır şakır su akıyor balkonumuza üstten, tepemize düşecek ev. Çıktım yukarı oğulları açtı, türkçesi de düzgün, "bizden değil abla diyip" başından attı. Eşim eski ev sahibini arayıp sert konuştu, kaç aydır uyarıyorsunuz başka birşeyle yine zarar veriyorlar benim cebim para kaynamıyor hani çıkaracaktınız dedi, "Kimseyi çıkaramam benim kredi borcum var çıkarırsam biterim, gidin ne derdiniz varsa onlarla çözün" diyip şak kapattı telefonu. O günden beri asla telefonlara bakmamaya başladı. Üst kattan hiçbir yaptırım alamıyoruz, ev sahibinden de.Neye sinirleneceğimi şaşırdım, eşimin de sinirleri inanılmaz bozuk

Not: Kimsenin dili dini ırkıyla sorunum yok, benim canımı sıkan vurdumduymazlık ve toplu yaşam alanlarındaki görgüsüzlük. Ne tavanlar ne duvar asla tam anlamıyla kurumuyor,boyatıyoruz boyattıkça tepemize iniyor sıvasıyla. Daha yeni taşındık evin kredisi bitmedi, taşınmamız mümkün değil burayı satmadıkça gelin görün ki perişan her yer nereye nasıl satacağım bu evi ben. Satılığa koydum, gelip gezen ağız burun büküp gidiyor. Komşulardan da duyuyorlardır tabi üst katları kötü almayın diye. Çıktıkları çıkacakları da yok, allah aşkına bir yol gösterin bana.

Suriyeliler neden hep problem çıkarıyor? Yakından tanıyan var mı dertleri nedir yani neden bu kadar rahatlar umursamaz ve benciller?

Direk çıkıp gidin o bina sizin ise 6 çocukluya kiraya verin , o zaman dünyanın kaç bucak olduğuna anlarlar

Suriyeliler neden hep problem çıkarıyor? Yakından tanıyan var mı dertleri nedir yani neden bu kadar rahatlar umursamaz ve benciller?
Irk olarak böyleler. Yapıları bu. Taaa yüzyıllar önce Osmanlıya tüm şeker Şam üzerinden geliyormuş. Atalarımız o kadar illallah etmiş ki şekerden vazgeçmiş ,Ne Şamın şekeri ne Arabın yüzü demiş. Dnalarında genlerinde var bu. Arap yarım adasında bir tane düzgün millet yok. Hep bir bencillik, pislik,bana dokunmayan bin yaşasıncılık.

X