Gebeliğe Hazırlık sebepsiz infertilite için neler yaptınız?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
o kadar haklısınız ki çok teşekkür ederim :KK200: çevre baskısı da yorucu düşünün ki bu süreçte eltim hiç çocuk düşünmezken 3. çocuğu yaptı yakında doğuracak :) çoğunlukla bu duruma gülüyorum ama bu da ayrı bi sinir bozucu oluyor . Söylediklerinizi yapıp bu düşünceyi kabullenince herşey yol alacak bunu biliyorum ama işte onu başarmak büyük meziyet
bende söylüyorum da %100 uygulayabiliyo muyum, tabiki hayır. ama uygulamaya çalışıyorum en azından, bebekte olur umarım diye ümit ederek :) hepimizin gönlüne göre olsun inşallahh

Ben iki farklı dr görüştüm hatta ikisi de aynını söylüyor. eşimde aynı fikirde ama ben hiç bişey yapmadan durdugumda da sonuç aynı olduğu için kendime yeni bir meditasyon yöntemi geliştirdim :)
Sabır ve tevekkül için meryem süresi başladım. hergün okuyamıyorum ama 41 taneye tamamlayacağım diye söz verdim kendime.
saraçoğlunu dinleyince de doğal yolla olabilir demesi beni ümitlendirdi. bir kerecik bu konuda kendimi deneyeyim dedim.
soğan kürü hiçbirşey yapmadım bu güne kadar çünkü herşeyim fazla normal saatinde regli olurum .

bende söylüyorum da %100 uygulayabiliyo muyum, tabiki hayır. ama uygulamaya çalışıyorum en azından, bebekte olur umarım diye ümit ederek :) hepimizin gönlüne göre olsun inşallahh
Amin inşallah , kimseye anlatamıyor insan ama böyle benzer durumları yaşayan insanlarla konuşmak iyi geliyor. kadınlar kulübünü keşfedip okuyuncaya kadar sadece bende böyle bir sıkıntı var sanıyordum. Herkese KOLAYLIKLA nasip etsin Rabbim inşallah.

Saraçoğlu'ndan aldığım bitki seti geldi. Ayrıntılı inceleyip aşama aşama kürleri uygulayarak buradan paylaşacağım.
hakkımızdan hayırlısı olur inşallah :anneadayı:

Birliktelik yasarken bebek düşüncesiyle olmasın. Yumurtlamanizi takip edin. Birliktelik sonrası yataktan yarim saat kalkmayin,hatta tuvaletiniz gelse bile tutun. Banyoyu en az 2 saat sonra yapın. İncir, kuru yemis,avakado tuketin. Arı sütü poleni arastirin isterseniz. Sebepsiz olma nedeni kafamiza taktigimiz icin maalesef. Kendinizi sakin üzmeyin 🙏🏻

Bende sebepsiz infertiliteyim kürler denedim yumurta geliştirici ilaçlar kullandım olmadı kabullendim şimdi aşılama için araştırma yapıyorum aşılama ve tüp bebek tedavisine yönlendirildim nasipse tedaviye başlayacağım..

Allah yardımcınız olsun . inşallah kolaylıkla süreç ilerler ve tüp bebeğe gerek kalmadan aşılamadan sonuç alabilirsiniz.

Kızlar merhaba bende 2 yıllık evliyim ilk günden itibaren çocuk istedik ama olmadı ben bilinçli biri olduğum için ilk 4. Ayda hemen ovulasyon testine başladım 4 ay kullandım yumurtlama gördüm çatlama gördüm ama olmadı doktora gittik detaylı eşimle birlikte göründük ancak bi sorun çıkmadı klomen kullandım 4 ay çok güzel 20 mm civarı yumurtalarım oldu ancak yine gebelik olmadı sonra rahim filmi çekildim oda temiz çıktı 2 ay bekledim yine hamile olmadım femare ye başladım 3 ayda onu kullandım onda da sonuç almadım en son duphaston kullandım bi ihtimal tutunma olur belki diye oda olmadı bu ay da boş geçirdim doktora filan da gitmedim yine olmadım bugün adet oldum. Tabi bu saydığım süre zarfı içinde hayıt otu çakşır kökü suyu Meryem ana otu vs bunları kullandık eşimle bunlara ilaçlara rağmen olmadı bi ara macun aldık onu kullandık yine olmadı hormonal vs herhangi sorunumuz da yok çok şükür ancak hamile kalamıyorum varmı benim gibi olup bana umut olacak biri 🤷‍♀️😞

Kızlar merhaba bende 2 yıllık evliyim ilk günden itibaren çocuk istedik ama olmadı ben bilinçli biri olduğum için ilk 4. Ayda hemen ovulasyon testine başladım 4 ay kullandım yumurtlama gördüm çatlama gördüm ama olmadı doktora gittik detaylı eşimle birlikte göründük ancak bi sorun çıkmadı klomen kullandım 4 ay çok güzel 20 mm civarı yumurtalarım oldu ancak yine gebelik olmadı sonra rahim filmi çekildim oda temiz çıktı 2 ay bekledim yine hamile olmadım femare ye başladım 3 ayda onu kullandım onda da sonuç almadım en son duphaston kullandım bi ihtimal tutunma olur belki diye oda olmadı bu ay da boş geçirdim doktora filan da gitmedim yine olmadım bugün adet oldum. Tabi bu saydığım süre zarfı içinde hayıt otu çakşır kökü suyu Meryem ana otu vs bunları kullandık eşimle bunlara ilaçlara rağmen olmadı bi ara macun aldık onu kullandık yine olmadı hormonal vs herhangi sorunumuz da yok çok şükür ancak hamile kalamıyorum varmı benim gibi olup bana umut olacak biri 🤷‍♀️😞
Ben de sizin gibiyim benim tek farkim ben bitkisel hicbirsey kullanmadim . Bana bekle diyor drlar ben de bu bekleme surecinde duzenli bilincli ve takipli bitkisel.kur yapayim dedim ve saracoglunun web sitesine yazdim. Bize bitki seti onerdi dun geldi set. Bugun baslayacagiz insallah.

Bugun ben 15 gun boyunca sogan.kurune baslayacagim, esimde sabah coban cokerten oglen kirkkilit aksam caksirotu koku kullanacak. Ayrica solgar vitamin aliyor esim ben de folik asit omega 3 ve d vitamini takviyesi alacagim. Evde bal polen propolis karisimi var onu da kullanmayi dusunuyorum.
Asama asama kurleri yaparken buradan paylasacagim.

benim dr um bekle olur diyor. 2 ay once rahim filmi çekildim en az 3 ay öyle bekle diyor sonra klomen yine olmazsa aşılama olmazsa tüp bebek ama gerek kalmaz bunlara diyor. bende o yüzden hızlandırıcı kalite artırıcı doğal bişeyler araştırdım. hiç kür uygulamadım. çok araştırdım.
3 farklı alternatif çıktı karşıma , bir tanesi tüp bebekle olmayanlara bile karışım veriyormuş ınstagramda sayfası var bir sürü geri dönüş olmus hatta tanıdığımız bir kaç kşi de olumlu sonuç almış. onunla diyaloga geçtim size bişey gerekmiyor sabredın olur dedi.
ikincisi saraçoğlunun kürleri. ona yazdım eşime ve bana kullanacağımız bitki seti önerdi. bugün kargoya vermişler bitki setini 3 aşamalı kür uygulanıyormus. dr bekle dediği süreçte bunu yapayım boş durmayayım bari dedim.
üçüncüsü de mfk yöntemi . onu da dr yayınlarını instagramdan hergün takip ediyorum. dr ulaşamadığım için saraçoğluna öncelik verdim.
bakalım nasip hayırlısıyla kolaylıkla Rabbim dileyen her kadına nasip etsin.
Rahim filmini nasil cektirdiniz acaba devlettemi özeldemi devlette bana 2000 liraya yakın bi ilaç alıcaksınız öyle cekicez dediler

Bugun ben 15 gun boyunca sogan.kurune baslayacagim, esimde sabah coban cokerten oglen kirkkilit aksam caksirotu koku kullanacak. Ayrica solgar vitamin aliyor esim ben de folik asit omega 3 ve d vitamini takviyesi alacagim. Evde bal polen propolis karisimi var onu da kullanmayi dusunuyorum.
Asama asama kurleri yaparken buradan paylasacagim.
Soğan suyu midemi mahvetti içemedim :KK43:
sordum ikinci uygulamaya geçin dediler.
sabah öğle testeredişli aslan pencesi içmeye başlıyorum bugun...

Soğan suyu midemi mahvetti içemedim :KK43:
sordum ikinci uygulamaya geçin dediler.
sabah öğle testeredişli aslan pencesi içmeye başlıyorum bugun...
Hadi bakalım burdan paylaş bize de vesile ol ben hayıt tohumu Meryem ana otu kullandım farklı bişey olmadı

Hadi bakalım burdan paylaş bize de vesile ol ben hayıt tohumu Meryem ana otu kullandım farklı bişey olmadı
Ben Saraçoğlunun sitede danışmanlarla görüştüm ki düzenli bir şekilde kendimi takip edeyim. aşama aşama uygulatıyor kürleri o çok mantıklı geldi.
Bu arada soğan kürünü bir iki gün daha deneyeyim diyerek yeniden başladım 3 gündür gündüzleri içiyorum.

Amh nız yaşınıza göre çok yüksek ve lh değerim de yüksek demişsiniz demek ki sizde polikistik over var yumurta tembelliği yani. Polikistik over zaten tek başına bir sebep. Bence kürlerle vakit kaybetmeden sıradaki tedaviye geçin. Zaman kaybetmeyin tüp bebekte bile en önemli kriter yaş.

Amh nız yaşınıza göre çok yüksek ve lh değerim de yüksek demişsiniz demek ki sizde polikistik over var yumurta tembelliği yani. Polikistik over zaten tek başına bir sebep. Bence kürlerle vakit kaybetmeden sıradaki tedaviye geçin. Zaman kaybetmeyin tüp bebekte bile en önemli kriter yaş.
İki farklı dr ile görüştüm , ikisi de ısrarla beklememi söylüyor. Pandemi nedeniyle çok da hastanelere gidilmiyor. Nasip Bakalım şimdilik beklemedeyim.

X