Gebeliğe Hazırlık sebepsiz infertilite için neler yaptınız?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

ejce

Guru
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2010
3.323
2.674
o kadar haklısınız ki çok teşekkür ederim :KK200: çevre baskısı da yorucu düşünün ki bu süreçte eltim hiç çocuk düşünmezken 3. çocuğu yaptı yakında doğuracak :) çoğunlukla bu duruma gülüyorum ama bu da ayrı bi sinir bozucu oluyor . Söylediklerinizi yapıp bu düşünceyi kabullenince herşey yol alacak bunu biliyorum ama işte onu başarmak büyük meziyet
Hiç çocuk düşünmeden 3 çocuk yapmak nasıl bir durum düşünmüş şanslıymış olmuş diyelim..

GULCE1405

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2021
23
11
38
Yani.. nasip galiba ne diyebilirim🤷‍♀️Biz tüm araştırmaları yaptırdık en son görüştüğümüz tüp bebek doktoru bunlara gerek yoktu dedi 😁
Onlarda değişik pazarlama çok iyi biz gebeliğe odaklanıyoruz nedenlere değil diyorlar o zaman tutmayan embriyoda neden diye sormayacaklar demek ki..
benim dr um bekle olur diyor. 2 ay once rahim filmi çekildim en az 3 ay öyle bekle diyor sonra klomen yine olmazsa aşılama olmazsa tüp bebek ama gerek kalmaz bunlara diyor. bende o yüzden hızlandırıcı kalite artırıcı doğal bişeyler araştırdım. hiç kür uygulamadım. çok araştırdım.
3 farklı alternatif çıktı karşıma , bir tanesi tüp bebekle olmayanlara bile karışım veriyormuş ınstagramda sayfası var bir sürü geri dönüş olmus hatta tanıdığımız bir kaç kşi de olumlu sonuç almış. onunla diyaloga geçtim size bişey gerekmiyor sabredın olur dedi.
ikincisi saraçoğlunun kürleri. ona yazdım eşime ve bana kullanacağımız bitki seti önerdi. bugün kargoya vermişler bitki setini 3 aşamalı kür uygulanıyormus. dr bekle dediği süreçte bunu yapayım boş durmayayım bari dedim.
üçüncüsü de mfk yöntemi . onu da dr yayınlarını instagramdan hergün takip ediyorum. dr ulaşamadığım için saraçoğluna öncelik verdim.
bakalım nasip hayırlısıyla kolaylıkla Rabbim dileyen her kadına nasip etsin.

ejce

Guru
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2010
3.323
2.674
benim dr um bekle olur diyor. 2 ay once rahim filmi çekildim en az 3 ay öyle bekle diyor sonra klomen yine olmazsa aşılama olmazsa tüp bebek ama gerek kalmaz bunlara diyor. bende o yüzden hızlandırıcı kalite artırıcı doğal bişeyler araştırdım. hiç kür uygulamadım. çok araştırdım.
3 farklı alternatif çıktı karşıma , bir tanesi tüp bebekle olmayanlara bile karışım veriyormuş ınstagramda sayfası var bir sürü geri dönüş olmus hatta tanıdığımız bir kaç kşi de olumlu sonuç almış. onunla diyaloga geçtim size bişey gerekmiyor sabredın olur dedi.
ikincisi saraçoğlunun kürleri. ona yazdım eşime ve bana kullanacağımız bitki seti önerdi. bugün kargoya vermişler bitki setini 3 aşamalı kür uygulanıyormus. dr bekle dediği süreçte bunu yapayım boş durmayayım bari dedim.
üçüncüsü de mfk yöntemi . onu da dr yayınlarını instagramdan hergün takip ediyorum. dr ulaşamadığım için saraçoğluna öncelik verdim.
bakalım nasip hayırlısıyla kolaylıkla Rabbim dileyen her kadına nasip etsin.
Kürlere çok güvenim yok, doktor bana da mutlaka bir gün gebe kalırsın ama bu ne zaman bilinmez dedi..

kgm

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2021
856
427
30
o kadar haklısınız ki çok teşekkür ederim :KK200: çevre baskısı da yorucu düşünün ki bu süreçte eltim hiç çocuk düşünmezken 3. çocuğu yaptı yakında doğuracak :) çoğunlukla bu duruma gülüyorum ama bu da ayrı bi sinir bozucu oluyor . Söylediklerinizi yapıp bu düşünceyi kabullenince herşey yol alacak bunu biliyorum ama işte onu başarmak büyük meziyet
bende söylüyorum da %100 uygulayabiliyo muyum, tabiki hayır. ama uygulamaya çalışıyorum en azından, bebekte olur umarım diye ümit ederek :) hepimizin gönlüne göre olsun inşallahh

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-11-2022

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 177 gün kaldı.

Bebeğiniz artık yumruk yapmak, baş parmağını oynatmak, bilek bükmek ve kavramak gibi daha gelişmiş el ve kol hareketleri yapıyor. Bebeğin bütün vücut hareketleri bebek için pratik yapmak anlamına gelir. Bebeğiniz küçük kaslarını da hareket ettirerek onlara egzersiz yaptırırlar. Anneler hamilelik sırasında cildinizi daha kuru hissedebilirsiniz. Losyonlar bu konuda size yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

GULCE1405

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2021
23
11
38
Ben iki farklı dr görüştüm hatta ikisi de aynını söylüyor. eşimde aynı fikirde ama ben hiç bişey yapmadan durdugumda da sonuç aynı olduğu için kendime yeni bir meditasyon yöntemi geliştirdim :)
Sabır ve tevekkül için meryem süresi başladım. hergün okuyamıyorum ama 41 taneye tamamlayacağım diye söz verdim kendime.
saraçoğlunu dinleyince de doğal yolla olabilir demesi beni ümitlendirdi. bir kerecik bu konuda kendimi deneyeyim dedim.
soğan kürü hiçbirşey yapmadım bu güne kadar çünkü herşeyim fazla normal saatinde regli olurum .

GULCE1405

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2021
23
11
38
bende söylüyorum da %100 uygulayabiliyo muyum, tabiki hayır. ama uygulamaya çalışıyorum en azından, bebekte olur umarım diye ümit ederek :) hepimizin gönlüne göre olsun inşallahh
Amin inşallah , kimseye anlatamıyor insan ama böyle benzer durumları yaşayan insanlarla konuşmak iyi geliyor. kadınlar kulübünü keşfedip okuyuncaya kadar sadece bende böyle bir sıkıntı var sanıyordum. Herkese KOLAYLIKLA nasip etsin Rabbim inşallah.

GULCE1405

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2021
23
11
38
Saraçoğlu'ndan aldığım bitki seti geldi. Ayrıntılı inceleyip aşama aşama kürleri uygulayarak buradan paylaşacağım.
hakkımızdan hayırlısı olur inşallah :anneadayı:

mutlutablo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2021
1.075
899
30
Birliktelik yasarken bebek düşüncesiyle olmasın. Yumurtlamanizi takip edin. Birliktelik sonrası yataktan yarim saat kalkmayin,hatta tuvaletiniz gelse bile tutun. Banyoyu en az 2 saat sonra yapın. İncir, kuru yemis,avakado tuketin. Arı sütü poleni arastirin isterseniz. Sebepsiz olma nedeni kafamiza taktigimiz icin maalesef. Kendinizi sakin üzmeyin 🙏🏻

Ayca_06

Gitmek cesaret ister ufaklık 📌
Üyelik İptali
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2020
355
1.196
Bende sebepsiz infertiliteyim kürler denedim yumurta geliştirici ilaçlar kullandım olmadı kabullendim şimdi aşılama için araştırma yapıyorum aşılama ve tüp bebek tedavisine yönlendirildim nasipse tedaviye başlayacağım..

GULCE1405

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2021
23
11
38
Allah yardımcınız olsun . inşallah kolaylıkla süreç ilerler ve tüp bebeğe gerek kalmadan aşılamadan sonuç alabilirsiniz.