sebepsiz sinüs taşikardi

Bende de nefes açlığı var. Ben de kalpe gittim,göğüse gittim, solunum testi verdim,alerji testi oldum. Sonuç yok yani, tamamen psikolojik.
Sonra nefes eğitimi aldım, kendimi strese sokmamaya çalışıyorum, insanları umursamamaya çalışıyorum,bol bol kendimi mutlu edecek şeyler yapıyorum. Büyük ölçüde azaldı. Ama hala stresliyken,endiseliyken uyutmayacak derecede geliyor bu nefes açlığı.
Daha gamsız olmayı öğrenmeliyim😅
Çok geçmiş olsun kuzum, bende stres olayım hemen başlıyor. Başka şeylerle kendimi meşgul ediyorum. Nefes egzersizi denedim ama daha kötü oldum. Nefesime biraz odaklanayim hemen başlıyor.

Eczacı bir tanıdığım var ona anlattım, pasiflora diye bir şurup vardı onun tabletini

Çok geçmiş olsun kuzum, bende stres olayım hemen başlıyor. Başka şeylerle kendimi meşgul ediyorum. Nefes egzersizi denedim ama daha kötü oldum. Nefesime biraz odaklanayim hemen başlıyor.

Eczacı bir tanıdığım var ona anlattım, pasiflora diye bir şurup vardı onun tabletini
Önerdi. 1 kutu içtim geçti çok şükür. Ama tamamen psikolojik yani, şuan mesela nefesime odaklanayim anında başlar. 1,5 yıl hee allahin günü çektim. Rabbim kimsenin başına vermesin.

En buyuk çözüm kendini oyalamak zaten. Ben genelde eğer saat geceyarısı değilse yakın bir arkadaşımı arar sohbet ederim böyle zamanlarda..gece yarısıysa yataktan çıkar mutfağa gider, sandalyeye tuneyip bir bölüm sevdiğim bildiğim komedi dizisi açarım.sonra aklımdan çıkınca tekrar gider yatarım.
Genelde böyle o anı gecistiriyorum. Tavsiye ederim, odandan uzaklasmaya- başka şeyler yapmaya çalış

En buyuk çözüm kendini oyalamak zaten. Ben genelde eğer saat geceyarısı değilse yakın bir arkadaşımı arar sohbet ederim böyle zamanlarda..gece yarısıysa yataktan çıkar mutfağa gider, sandalyeye tuneyip bir bölüm sevdiğim bildiğim komedi dizisi açarım.sonra aklımdan çıkınca tekrar gider yatarım.
Genelde böyle o anı gecistiriyorum. Tavsiye ederim, odandan uzaklasmaya- başka şeyler yapmaya çalış
Çok şükür bugünüme kuzum, uzun zamandır yaşamadım.

Çok şükür bugünüme kuzum, uzun zamandır yaşamadım.
Ben de uzun zamandır yaşamiyordum. Stresli işimden ayrıldigimdan beri rahata ermiştim.
Ama artık yeniden başladı. Çünkü hem iş arama dönemine girdim kötü gidiyor, hem deprem, hem ülke gündemi,siyaset, gelecek kaygısı...
Ama benim de bugünüme şükür. Eskiden çok daha yoğundu

Ben de uzun zamandır yaşamiyordum. Stresli işimden ayrıldigimdan beri rahata ermiştim.
Ama artık yeniden başladı. Çünkü hem iş arama dönemine girdim kötü gidiyor, hem deprem, hem ülke gündemi,siyaset, gelecek kaygısı...
Ama benim de bugünüme şükür. Eskiden çok daha yoğundu
O tableti deneyebilirsin tamamen bitkisel çünkü

yok psikolojik tetiklenmelerin çok önemli olduğunun farkındayım. sadece sebebi tamamen bu mu emin olamıyorum. yabancı kaynaklardan aşı sonrası oluşan semptomları okuyorum, gençlerde hiç azımsanamayacak ölçüde miyokardit vakası var mesela. sonra diyorum ki alanında uzman iki iyi dr a muayene oldun, tetkiklerin yapıldı. yapısal bir sorun çıkmadı. şu anda bu seçeneğin üstünde durma. ama kalbim boğazımda atmaya başlayıp nefesim daralınca kalp krizi geçireceğimi sanıyorum hep. tamam diyorum işte aşının vücudumda kalıcı etkisi bu, aşıdan olup olmadığını bilemeyeceğimiz kadar erken dedi ya dr lardan biri :KK43: ay evet yazdıklarımı okuyunca panik atak resmen ya...terapi işini ciddi olarak araştırsam iyi olacak...
Aynı belirtileri yaşıyorum ve çok yoruldum bende biontec aşısı aldım siz doktora gittiniz mi nr dedi suan nasılsın ız

Bende ergenlikte oluyordu. 220leri görüyordu nabzım dinlenme pozisyonunda. Psikolojikti ve o dönem ilaç kullanmıştım. Şimdi ara ara olur ama o kadar değil.
Korona olduğumda bir gece sabaha kadar çok sert çarpıp durmuştu. Nabız 70lerdeydi ama her atışı çok sertti ve rahatsız ediyordu, uyutmamisti o gece sabah olur mu diye düşünmüştüm.
Sonra aynı şey 6 Şubat'ta da oldu. Deprem anına kadar uyuyamamıştım o yüzden.
Bence işin psikolojik durumunu gözardı etmeyin gidin doktora mutlaka.

Bende de aynı problem oluştu ve çok uzun bir sure yaklasik 2 sene nefes açlığı yaşadım. Gogus hastalıklarına ve kalp doktoruna gittim. Sonuç psikolojik. Nefes açlığım geçti çok şükür ama biraz stres olayım üzüleyim hemen başlıyor.
Nefes açlığı bende yaşıyorum 1 yıl oldu gitmediğim dr kalmadı nasıl geçti sizin

yaklaşık bir yıl önce ansızın başlayan çarpıntılarla tanıştım ilk kez. usg eko hepsine bakıldı. 24 saatlik ritim holter sonucu dr sinüs taşikardi var dedi ve çarpıntı hissettiğim anda yarım kullanmak üzere ilaç verdi. ancak ben o ilacı hiç kullanmadım. derken son bir kaç aydır tekrar çarpıntılarım başladı ve tekrar dr a gittim. özellikle yoğun stres ve üzüntü yaşadığım bir dönemde olması sebebiyle dr psikolojik olma ihtimali üstünde durdu çünkü kalpte herhangi yapısal bir sorun göremedi ancak gene de nabzım 170leri bulduğu için günde iki kez almak üzere bir ilaca başlattı. bu ilaç dengemi oldukça sarstı, nabız düşüklüğü vs yaşadım. bir süre sonra ilacı yarıma düşürdük şu an günde iki kez yarım olarak alıyorum. ancak psikolojim alt üst oldu kızlar. aşıdan kaynaklanabileceğini düşünüyorum ciddi olarak. kardiyoloğum kesinlikle aşıdandır ya da değildir diyemeyiz, etkilerini görmemiz için daha önümüzde zaman var demesiyle iyice bu ihtimal arttı gözümde. bu arada ist siyami ersek eğitim ve araştırmaya da gittim, özeldeki kardiyoloğumla aynı tedaviyi uygun gördü. bir ara ilaca da takmıştım çünkü çok gerekli mi acaba diye. biontech olduktan sonra benzer sorunlar yaşayanlarınız oldu mu? psikiyatriye de gitsem mi acaba? nefes darlığı yaşıyorum ara ara, nabzımın boğazımda attığını hissediyorum ve özellikle çevremde genç yaşta kalp krizi geçirenlerin haberlerini duydukça veya okudukça bu yönde korkum iyice artıyor.
Yaşadıklarının çok benzerini yaşadım.. uzun zamandır. Sebepsiz.. bir anda tak tak tak. O boğaz düğümlenmesi nefes darlığı. Çok sıkıntımın olduğu bir dçnem oldu. Her gün acildeydim.. uzun zamandır huzurlu bir dönemimdeyim hiç olmadı bile. Bence psikolojik… başka açıklama bulamadm kendimce. (Aşıdan çok öncesi benm bahsettiğim. Aşı da oldum tekrarlamıyor uzunca süredir.)

Bende de aynı problem oluştu ve çok uzun bir sure yaklasik 2 sene nefes açlığı yaşadım. Gogus hastalıklarına ve kalp doktoruna gittim. Sonuç psikolojik. Nefes açlığım geçti çok şükür ama biraz stres olayım üzüleyim hemen başlıyor.
Bende de var nefes açlığı nasıl geçti sizin

yaklaşık bir yıl önce ansızın başlayan çarpıntılarla tanıştım ilk kez. usg eko hepsine bakıldı. 24 saatlik ritim holter sonucu dr sinüs taşikardi var dedi ve çarpıntı hissettiğim anda yarım kullanmak üzere ilaç verdi. ancak ben o ilacı hiç kullanmadım. derken son bir kaç aydır tekrar çarpıntılarım başladı ve tekrar dr a gittim. özellikle yoğun stres ve üzüntü yaşadığım bir dönemde olması sebebiyle dr psikolojik olma ihtimali üstünde durdu çünkü kalpte herhangi yapısal bir sorun göremedi ancak gene de nabzım 170leri bulduğu için günde iki kez almak üzere bir ilaca başlattı. bu ilaç dengemi oldukça sarstı, nabız düşüklüğü vs yaşadım. bir süre sonra ilacı yarıma düşürdük şu an günde iki kez yarım olarak alıyorum. ancak psikolojim alt üst oldu kızlar. aşıdan kaynaklanabileceğini düşünüyorum ciddi olarak. kardiyoloğum kesinlikle aşıdandır ya da değildir diyemeyiz, etkilerini görmemiz için daha önümüzde zaman var demesiyle iyice bu ihtimal arttı gözümde. bu arada ist siyami ersek eğitim ve araştırmaya da gittim, özeldeki kardiyoloğumla aynı tedaviyi uygun gördü. bir ara ilaca da takmıştım çünkü çok gerekli mi acaba diye. biontech olduktan sonra benzer sorunlar yaşayanlarınız oldu mu? psikiyatriye de gitsem mi acaba? nefes darlığı yaşıyorum ara ara, nabzımın boğazımda attığını hissediyorum ve özellikle çevremde genç yaşta kalp krizi geçirenlerin haberlerini duydukça veya okudukça bu yönde korkum iyice artıyor.
Bende zorunlu 1 biontech oldum sürekli kalbime takılı haldeyim son dönemlerde hamileydim sonlarında streli zamanlar geçirdim hastalık hastalığına yakalandım sürekli tansiyonum düşüyordu zor bi gebelik oldu yani kalbim çarpıyordu hep 1 sene önce de çevrem de bi kaç kişi olmak üzere kalp krizinden vefat etti hep içimde korku kaldı göğüs kafesim de ağrılar olurdı çünkü doktorlar bişey yok dedi ama şuan 1 aylık lohusayım doğumdan sonra ritim bozukluğum oldu sinüs taşikardi baya zor doktor zararsız dedi ilaç vermedi ama en küçük bi işte ayağa kalkmam da bile başım dönüyor kalbim deli deli çarpıyor nefesim her zaman daralıyor beynim uyuşuyor resmen bir de günde bir kez veya bi kaç kez bomba patlıyor givi kalbimde sert atımlar oluyor doktor zararsız diyor ama ben yine de cuma gününe profesörden randevu aldım siz nasıl oldunuz

X