Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Bazı şeyleri görürken neden bunları aklama peşindesin. Kobani olaylarını kim başlattı? Sürekli bir Demirtaş , Kavala savunması var.
Başörtüsüne dokunamazlar bu saatten sonra diyorsun da peki nasıl Hizbullah kuralları gelecek. Çiğ çiğ yemezler mi adamı?
Aklama derdinde değilim, yasal kanıtları olsa zaten mahkum ederler onu söylüyorum ben. Demek ki bunlar yasal kanıt teşkil etmiyor, ben yargılamıyorum bu adamları mahkemede. Hakim bunca yılda karar yazmıyorsa elinde yeterli delil yok demektir. Başka açıklaması var mı? Biz bu adamlara dünyanın tazminatını ödeyeceğiz çıktıklarında. Mantıklı mı şimdi bu

Hizbullahla baş örtüsü ayrı şeyler. Temel sorun hizbullahın türkiyede geçerli oy oranına sahip olmayıp hükümet eliyle hükümet ortağı yapılması, mevcut sistemde hükümettekinin oyu meclistekilerden bir fazla. Sorun burada başlıyor. Adamların milyon oyu olsa meclise kendileri girerlerdi, yeni kurulmadı bu parti, amaçları palazlanmasını sağlamak, destek olmak. Hdpye yaptıkları gibi.

Evet hukuk nedir biliyorum. Kesinleşmemiş bir cezası olmadığı halde içerde tutulduğunu bu yüzden Avrupa İnsan hakları mahkemesine verildiğini ve tazminat ödendiğini de biliyorum.
Yani sizin gördüğünüz gibi "CAHİL" değilim. İstiyorsunuz ki sadece aynı görüştekiler olsun saysın sövsün hakaret etsin. Siyaset konuşmak böyle bir şey değil
Hayır bak biliyormuşsun.e niye ozaman sorup duruyorsunuz.insan bilgi sahibi olduğu şeyi sürekli sorarmı.biz sıradan insanlarız hukukmuş politikaymış bir yere kadar anlarız.

Kendi fikirlerin olduğu zaman konuşalım seninle
Benim kendi fikrim var geniş fikirliyim en azindan zaten lütfen insanların kalbini kırma herkes fikrini söylüyor ister a ya ver ister b ye ver fikrimi söylüyorum yine üstüne basa basa söylüyorum isteyen istediğini söyleyebilir

Ben hiç bir yorumumda hizbullah gelince şöyle olacak böyle olacak kesin olacak demedim.hizbuyla kk yı karşılaştırdın ya pes
Ya işte böyle düşünülüyor sonrada fikriniz yok deniyor komik

Bu kadar nefret ortamının olduğu ortamda durmak bana iyi gelmiyor. Siz beraber birbirinizi gazlamaya devam edin. En akıllı en özgürlükçü sizsiniz. Bir kişiye 5 kişi yazmaz. İnsanların rahat rahat yazmasına fırsat vermiyorsunuz. Yazık hepinize. Şimdi birbirinizi pohpohlamaya devam edin. ;Beni de alt ettiniz tebrikler
Hadi eyvallah

Bu arada niyetim asla insanların fikirlerini değiştirmek.ona oy verme buna oy ver gibi şeyler asla değil.insan herşeyi bilmek zorunda değil.endişeleri olabilir kafasına oturmayan şeyler olabilir.bir nebze gidermeye çalışmak.ben kk gelince şöyle süper olacağız böyle süper olacağız demiyorum sonuçta adamın nasıl bir yönetici olduğunu bilmiyoruz.bilmediğimiz şeylerden endişe edebiliriz.ama bildiğimiz şeyden daha çok endişe ediyoruz.

Bu kadar nefret ortamının olduğu ortamda durmak bana iyi gelmiyor. Siz beraber birbirinizi gazlamaya devam edin. En akıllı en özgürlükçü sizsiniz. Bir kişiye 5 kişi yazmaz. İnsanların rahat rahat yazmasına fırsat vermiyorsunuz. Yazık hepinize. Şimdi birbirinizi pohpohlamaya devam edin. ;Beni de alt ettiniz tebrikler
Hadi eyvallah
Evet girdap gibi cikilmiyor içinden.
😒

Hadi eyvallah
Bir kişiye 5 kişinin yazması herkesin verecek bir cevabı olmasından, ortak cevap hakkımız yok maalesef. Ben diğer yazanları görmedim bile, kaldı ki benimle aynı şeyi yazan da olmuş. Burada kimseyle özel mesajlaşmış falan değilim. Aklıma geleni yazdım. Yazdıklarım mantık çerçevesinde, suçlayıcı ya da ezici bir sözüm de yok.

Yapma calci ne nefreti ya, birileri yazıp birileri cevap veriyor. Ben kimseden nefret etmiyorum. Sadece doğru bildiğimi savunuyorum.

Hadi eyvallah
See you later
Uvidisyma pozzhe. Tebrikler.

Adam özür diliyor, helallik istiyor, sorular çalınarak hakkı yenen milyonlarca açık kapalı insan var, askeri okullardan fetö zulmüyle ayrılıp dünyanın tazminatını ödemek zorunda kalan vatan sever gençlerimiz var, kandırıldık diyeni affediyorsun da bunu neden affetmiyorsun, bunlar da kul hakkı değil miydi. Herkes ikinci bir şansı hakeder, bundan neden esirgiyorsunuz o affı
Çünkü güven vermiyor çünkü söylediği sözler videolar var sizin işinize gelmeyince eklendi çıkarıldı bölündü montaj dediğimiz gülüp dalga geçtiğimiz

Ve özür bazı durumlar da geçersiz olur
Hanı derler ya özrü kabahatin den büyük diye
Ha diger yazdıkların da evet kuL hakkı

Haklisin ...bu maalesef her parti dönemin de oluyor..sen bile diyorsun bak torpille birini bulamadık diye

Çiksa erdoğan özür dilese tavrınız ne olur..bak secimler de tavrımızı koyuyorsunuz dimi

Aynen özgürlükleri alınmış bir sürü insan gibi bizler gibi..bide en özgürlükçü sizlersiniz ya ...

Zemheri demirtaşin illa asker öldürmesi mi gerekiyor suçlu olması için sözleri yeter dediğim gibi videolar mitingler röportajlar dağda fotoları montaj trol ekleme çıkarmaya olmayan neyse anliyana lafı evirip çevirmenin uzatmanın anlamı yok burda demirtasi savunduğumuz kadar bir kez se şehitler için bir şey deseniz ya diyemezsiniz iste

Hakli isen haklisin diyorum.ama dayarmışım demirtaş diye iste bu senin yaptığın da kul hakkı onca şehidi hiçe sayıp demirtasi masum yaptigin için

Hadi
Kim kimi pofpoflamışki.ben kendi halimde yazıyorum.farkettimki aynı konu hakkında elli kere yazmışımbaşka konulara geçemiyoruz geçirtmiyorsunuz ki.mültecileri napacağız ekonomi elimizde patlayacak az kaldı.ama yok geçemiyoruz bu konulara

Bana hukuku savunuyormuş gibi geldi. Orman kanunlarına karşı.

Kadini yakala yargıla idam et ya da hapset dedi. Ama bu yapilamadikca içimiz kan ağlıyor. Çünkü ülkeye getiremiyorsun yargılayamiyorsun. Hukukun işlemediği yerde malesef orman kanunları devreye giriyor. Özünde söylediklerine katılıyorum hukuk işlemeli. Ama işlemiyor. Yanlış başka yanlışla düzeltilmeye çalışılıyor. Mevzular çok derin.
Sakine Cansız PKK kurucularındanmış. Abdullah Öcalan ülkeye getirildi, yargılandı, senelerdir hapishanede. İdam cezası yok malum. Çoğu kişiler milyonlar da devlet idam yasası çıkarmıyor, senelerdir besliyor diye tepki göstermiyor mu?
Ne yapalım şimdi Onun için mi üzülelim anlamadım. Sakine Cansız için üzüleceğime Aybike Öğretmen de kadındı, Onun yaşama hakkı yok muydu? Eren Bülbül için üzülürüm yaşamak insani hakkı değil miydi?

Kim kimi pofpoflamışki.ben kendi halimde yazıyorum.farkettimki aynı konu hakkında elli kere yazmışımbaşka konulara geçemiyoruz geçirtmiyorsunuz ki.mültecileri napacağız ekonomi elimizde patlayacak az kaldı.ama yok geçemiyoruz bu konulara
burada bir adım ilerleyemeyiz.ülke elden gidiyor,enflasyon 3 haneli rakamlarda,batıyoruz diyoruz.
onlar terör,başörtüsü,iha,siha,geçilmeyen ama parası peşin peşin ödenen,yollar,köprüler.ortak noktada buluşmak yok.her ik tarafında önceliği farklı.

Sakine Cansız PKK kurucularındanmış. Abdullah Öcalan ülkeye getirildi, yargılandı, senelerdir hapishanede. İdam cezası yok malum. Çoğu kişiler milyonlar da devlet idam yasası çıkarmıyor, senelerdir besliyor diye tepki göstermiyor mu?
Ne yapalım şimdi Onun için mi üzülelim anlamadım. Sakine Cansız için üzüleceğime Aybike Öğretmen de kadındı, Onun yaşama hakkı yok muydu? Eren Bülbül için üzülürüm yaşamak insani hakkı değil miydi?
Evet işkenceler yapılıp öldürülen konca kuriş içinde üzülelim.onun katili müebbet almışken neden sessiz sedasız salıverildi

Çünkü güven vermiyor çünkü söylediği sözler videolar var sizin işinize gelmeyince eklendi çıkarıldı bölündü montaj dediğimiz gülüp dalga geçtiğimiz

Ve özür bazı durumlar da geçersiz olur
Hanı derler ya özrü kabahatin den büyük diye
Ha diger yazdıkların da evet kuL hakkı

Haklisin ...bu maalesef her parti dönemin de oluyor..sen bile diyorsun bak torpille birini bulamadık diye

Çiksa erdoğan özür dilese tavrınız ne olur..bak secimler de tavrımızı koyuyorsunuz dimi

Aynen özgürlükleri alınmış bir sürü insan gibi bizler gibi..bide en özgürlükçü sizlersiniz ya ...

Zemheri demirtaşin illa asker öldürmesi mi gerekiyor suçlu olması için sözleri yeter dediğim gibi videolar mitingler röportajlar dağda fotoları montaj trol ekleme çıkarmaya olmayan neyse anliyana lafı evirip çevirmenin uzatmanın anlamı yok burda demirtasi savunduğumuz kadar bir kez se şehitler için bir şey deseniz ya diyemezsiniz iste

Hakli isen haklisin diyorum.ama dayarmışım demirtaş diye iste bu senin yaptığın da kul hakkı onca şehidi hiçe sayıp demirtasi masum yaptigin için
Pare adamın cezasını kesmeyen ben değilim ki, savunmuyorum, ceza veremiyorlarsq bunda bir gariplik var demektir. Geröekten yargılansın gerekirse hüküm giysin, kimsenin ağzına sakız eline koz olmasın bu durum. Bak hüküm vermediklerinw göre suçlu bulunamıyor diyebiliyorum, konunun bu halde olmasının sorumlusu ben değilim ki.

Affedememenizi anlarım, ben de topril bulamadığımdan değil hakettiğimiz yere torpilsiz gelemediğimizden affedemiyorum. Ben allahtan korkarım, zalimin yanında yer alacağıma mazlum kalmayı tercih ederim. Bana kalsa babacan ve davutoğlunun yüzüne bakmam ortaklık kurana da kızarım, kızıyorum da ama çoğulcu demokrasi ve güçler ayrılığının geri gelmesi için, adalet arama şansımın olması için kinimi öfkemi bir yana bırakıp gelecek nesillerin, evlatlarımın yararına bir şey yapmaya çalışıyorum. Bu seçim köprüden önceki son çıkış. Bir daha kimse çoğulcu geri gelsin diye uğraşmaz. Evlatlarımıza diktatörlük bırakmaya hakkımız yok. Özdağ neden katıldı ittifaka, meral bu adamlarla beraber ne arıyor, bunların bir arada olmasına rağmen hdp neden mevcut hükümetin gitmesi lazım diye bağırıyor hiç düşündün mü? Hakkımız olan saçımızı açma kapatma karatını artık biz veriyoruz, kazanılmış kazanılmıştır şimdi de adaleti coğulcu demokrasiyi yeniden kazanambilmemiz lazım. Ülke geleceği söz konusu oyuncak değil bu

X