Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Ya arkadaşım yazmadan duramayacam senin partin hangisi oyun kime

Bi orayi haklı görüyorsun bu burayı bi ordan alıntı yapiyor haklisin diyorsun bi diğer tarafı

Bi erdoğani övene beğeni atıyorsun bakıyorum sonra diğerine...
Benim oyum atatürk e canim. Ben pkk ya ve hizbullaha karşıyım bu kadar net . Bu arada ben oyumu verdim zaten yurtdışında kullandim

Benim oyum atatürk e canim. Ben pkk ya ve hizbullaha karşıyım bu kadar net . Bu arada ben oyumu verdim zaten yurtdışında kullandim
Atatürk derken ben hiç göremedim Atatürk u ağzına alanı yada onun ilkelerini görüşünü savunan biri yok ama ..

Ya arkadaşım yazmadan duramayacam senin partin hangisi oyun kime

Bi orayi haklı görüyorsun bu burayı bi ordan alıntı yapiyor haklisin diyorsun bi diğer tarafı

Bi erdoğani övene beğeni atıyorsun bakıyorum sonra diğerine...
Ben eskiden akp liydim ve erdoğanın beğendim yönleri yok deil takdiri saya yönleri yok deil yaptıklarını yok sayamam bunu ben biliyorum. hoşuma gideni begenirim benim kararimda nettir. Yurtdışı oyları açıldığı zaman oyumu öğrenirsin.

sizler özürü kabul etmiyorsunuz.bizler de reisin hellalik istemesini.

ben şahsen hakkım varsa haram ediyorum.benim çocuğum 4 senedir işsiz,ondan daha düşük puan alıp,mülakatta parti yanlısını işe alanlara helal etmiyorum.millet açken,sarayına günde 18 milyon harcayanlara ve helal etmiyorum,komşum çocuğuna,kışlık bot alamazken,bilmem ne marka çantalara 100 000 dolarlar verenlere helal etmiyorum,5 li çete para kazansın diye,geçiş güvencesi verip,yol,köprü ,havaalanı yaptıran,halkı vergiler altında inletenlere helal etmiyorum.

Atatürk derken ben hiç göremedim Atatürk u ağzına alanı yada onun ilkelerini görüşünü savunan biri yok ama ..
Siyasetçiler için söyleyecem.öyle bir durumdayız ki ben bu ülkede siyaset falan yapamam yani.siyaset birazda nabza göre şerbet vermektir.çok sesli çok çeşitli bir ülkeyiz.klasik bir politikacı her kesime her sese yetişebiliyorsa ne ala.yok belirli bir gruba yönelikse o grup kadar varlığını sürdürebiliyor.

Pare adamın cezasını kesmeyen ben değilim ki, savunmuyorum, ceza veremiyorlarsq bunda bir gariplik var demektir. Geröekten yargılansın gerekirse hüküm giysin, kimsenin ağzına sakız eline koz olmasın bu durum. Bak hüküm vermediklerinw göre suçlu bulunamıyor diyebiliyorum, konunun bu halde olmasının sorumlusu ben değilim ki.

Affedememenizi anlarım, ben de topril bulamadığımdan değil hakettiğimiz yere torpilsiz gelemediğimizden affedemiyorum. Ben allahtan korkarım, zalimin yanında yer alacağıma mazlum kalmayı tercih ederim. Bana kalsa babacan ve davutoğlunun yüzüne bakmam ortaklık kurana da kızarım, kızıyorum da ama çoğulcu demokrasi ve güçler ayrılığının geri gelmesi için, adalet arama şansımın olması için kinimi öfkemi bir yana bırakıp gelecek nesillerin, evlatlarımın yararına bir şey yapmaya çalışıyorum. Bu seçim köprüden önceki son çıkış. Bir daha kimse çoğulcu geri gelsin diye uğraşmaz. Evlatlarımıza diktatörlük bırakmaya hakkımız yok. Özdağ neden katıldı ittifaka, meral bu adamlarla beraber ne arıyor, bunların bir arada olmasına rağmen hdp neden mevcut hükümetin gitmesi lazım diye bağırıyor hiç düşündün mü? Hakkımız olan saçımızı açma kapatma karatını artık biz veriyoruz, kazanılmış kazanılmıştır şimdi de adaleti coğulcu demokrasiyi yeniden kazanambilmemiz lazım. Ülke geleceği söz konusu oyuncak değil bu
Offff offff bir dünya laf kalabalığı yine ayni seyler sen aynısını yazıyorsun ben aynisini

Ama okuyorum okuyorum haklisin pare şu konu da yok
Yanı haklı olunan yerde evet doğru diyebilirsiniz

Ve eşarpla ilgili şehitlerle ilgili yine tek kelime yok

Allahtan herkes korkar ama bunu dille söylemek var bide kalpten korkmak var
Keşke demirtasi özgürlüğü için bu kadar dil dökeceğinize şehitler için iki kelime yazsaniz
Ya ...aynen bu ülke oyuncak değil bu ülke bölünmez bunun için oynanan oyunlara hem kör hem sağırsiniz bi at gözlüğü takimisiniz kimseyi görmeden gidiyorsunuz

Sözüm ona özgürlük sözüm ona ülke geleceği bu ülkenin geleceğine değil bölünmesine gidiyor oylar

Ha bide diktatörlük oyle olsa sen ve diğer arkadaşların (bana saz arkadaşların demiştiniz ya yaptığım dua grubunda atıfta bulunup) burda bu tarz konuşamaz bol keseden sallamazsınız..
Bir daha da Yazmiyacam sana çünkü ne sorarsam cevap yok bol bol eğirme çevirme aynı laflar cidden üzülüyorum

Bazen çocuklar kavga eder mahallede, okulda. Bazı çocukların annesi haksız da olsa laf söyletmez çocuğuna. Koruma içgüdüsü olur, hatta karşı tarafta açık aramaya başlar benim çocuğum durup dururken yapmaz diye. Çoğu seçmen de aynı şekilde. Hep olaylara kendi açısından bakıyor.

Offff offff bir dünya laf kalabalığı yine ayni seyler sen aynısını yazıyorsun ben aynisini

Ama okuyorum okuyorum haklisin pare şu konu da yok
Yanı haklı olunan yerde evet doğru diyebilirsiniz

Ve eşarpla ilgili şehitlerle ilgili yine tek kelime yok

Allahtan herkes korkar ama bunu dille söylemek var bide kalpten korkmak var
Keşke demirtasi özgürlüğü için bu kadar dil dökeceğinize şehitler için iki kelime yazsaniz
Ya ...aynen bu ülke oyuncak değil bu ülke bölünmez bunun için oynanan oyunlara hem kör hem sağırsiniz bi at gözlüğü takimisiniz kimseyi görmeden gidiyorsunuz

Sözüm ona özgürlük sözüm ona ülke geleceği bu ülkenin geleceğine değil bölünmesine gidiyor oylar

Ha bide diktatörlük oyle olsa sen ve diğer arkadaşların (bana saz arkadaşların demiştiniz ya yaptığım dua grubunda atıfta bulunup) burda bu tarz konuşamaz bol keseden sallamazsınız..
Bir daha da Yazmiyacam sana çünkü ne sorarsam cevap yok bol bol eğirme çevirme aynı laflar cidden üzülüyorum
Başörtüsü için yazıyorum.ne mutlu size artık çağ değişti insanlar değişti o günlere benzer şeyler yaşayacağınız endişelerinizi anlıyorum haklısınız diyorum.ben hiç mesul olmadığım konuda ancak bu kadar destek çıkabilirim.benimde kişisel mağduriyetlerim var.ama bunların sebebi sen o öbürü değil.burda sayfalarca yazsam ne yapabilirsiniz ki.

Gelelim tererö demirtas bilmem nesine.ben apo Türkiyeye getirildiğinde sanmıştımki aha terör tamamen bitti artık böyle şeyler yaşanmayacak diye sevinmiştim.safmışım işte.20yıllık terörün hesabını 20yıllık hükümete sorarız onu mesul tutarız.sonra hükümet değişirse o dönemin hesabınıda ona sorarız.

- seçim sonrası %50 + 1 oy alanı tebrik edecek misiniz?

bunu çok merak ediyorum
Şahsım adına söylüyorum D'hont sistemi ile hesaplanmasına karşı değilim ama tek dereceli sistemin özellikle eşitlik konusuna uyulmadığı için kim kazanırsa kazansın mültecilikten vatandaşlık ve yurtdışındaki vatandaşlara oy kullandırma eşitsizliği gidene kadar kimseyi haklı kazanmış görmüyorum, görmeyeceğim.

Bu şekilde konuşman hiç de hoş değil atatürkün ilkelerini savunmak için adını söylemen şart mı, güçler ayrılığı, halkçılık, adalet, devlet demokrasi atatürkün ilkeleri ve içerikleri değil mi, buradan mı gireceksin şimdi de

Hoş geldin 😊 Erdoğan kazansa dahi ben sağlığının iyi gittiğini düşünmüyorum son günlerdeki canlı yayınlarına bakınca kolon kanserinden fazla yıpranmış. Yürümekte zorlanıyor. Korumasının su verdiği videoda bile zihin bulanıklığı varmış gibi boş boş bakıyor. Erken seçim kararını alacak 360 mv çoğunluğunu iki ittifak da sağlamıyor. Asıl mesele ölümü halinde yani seçmenlerinin düşüneceği şey kazanacağı ya da kazanamayacağı kısmından daha çok ölürse koltuk boşluğundaki senaryo bence daha kötü.
Onu da düşünmüşler kulislerde Erdoğan dan sonra Hulusi Akar in geleceği konusuluyormus🤨

X