Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Sakine Cansız PKK kurucularındanmış. Abdullah Öcalan ülkeye getirildi, yargılandı, senelerdir hapishanede. İdam cezası yok malum. Çoğu kişiler milyonlar da devlet idam yasası çıkarmıyor, senelerdir besliyor diye tepki göstermiyor mu?
Ne yapalım şimdi Onun için mi üzülelim anlamadım. Sakine Cansız için üzüleceğime Aybike Öğretmen de kadındı, Onun yaşama hakkı yok muydu? Eren Bülbül için üzülürüm yaşamak insani hakkı değil miydi?
Üzülmekten bahsetmedim, bana diyorsanız. Kimin kime üzüldüğünü de sorgulamıyorum.

- seçim sonrası %50 + 1 oy alanı tebrik edecek misiniz?

bunu çok merak ediyorum
Ben edicem kendi şahsıma helal olsun kazandınız diyeceğim havalanında kimi göre en tebrik edicem vallahi. ayni şeyi bana yapicaklarmi acaba onu düşünüyorum yenildiniz sorun yok uzulmeyin diyeceklermi merak ediyorumdedim giderim işlerime dönerim giderim yurtdışına. Yasiycaz hele sonuclar bir çıksın .

İşte hep diyorum. Hukuk bizden diye bugün ses çıkartmazsan devran değişimce bozduğun kantar seni tartacak. Hak, hukuk, adalet diye bağırmaya devam :)

Bu arada ben çoktan yıldım :p birçok kişiyi engelledim. Buraya bir giriyorum göremediğim mesajlara cevap yazılmış :p hep aynı şeyler. Başörtüsü, terörö, sen Abdulhamit'i savundun :p ahahuhahuha. Tabi bunları da verilen cevaplardan anlıyorum. Sayfalarca aynı şey.
Yorum başka, cevap başka. Sağlıklı bir iletişim yok. Başa çıkılacak gibi değil. Herkes yapsın yorumunu geçsin, diyalog kurmamak en iyisi.

yurtdışında neredesiniz? cep telefonu istesem getirir misiniz? (konuyu nasıl bağladım ama :olamaz: )
Eskiden cok kolaydı amerikaya gidip geldiğimde herkes söylerdi cep getirir misin diye sonra zorlaştı.

Eskiden cok kolaydı amerikaya gidip geldiğimde herkes söylerdi cep getirir misin diye sonra zorlaştı.

aslında ben ülkeyi sormuştum, şu anda hangi ülkedesiniz diye.

neyse vergileri çokmuş ve pasaport üzerine kayıt oluyormuş bu iş yatar

teşekkürler

zaten o mahkeme çıkaracak ki onlar zaten destek veren ...

Âdil derken neye göre bir şehit çocuğunun gözyaşı kadar adil bir şey olamaz yada babası şehit olduğununda anne karnında bir bebek kadar kimse masum olamaz ne adili ya ne adili

Buna inanıp secim boyunca demirtasi avukatlığını yapanlar vicdanlarini sorgulasınlar...ciğerleri yanan anneleri görsünler babasız kalan evlatları çocuğuyla karnında bebeğiyle kalan kadınları bir dinlesinler görsünler...

Insan hakları mahkemesi yargılayacakmış..ya Allahım yargısı...
Ülkemiz Hukuk Devleti biliyorsunuz değil mi?

Siz hukuka bu kadar güvenmiyorsanız güçler ayrılığına siyasilerinin müdahale ettiğini kabul etmiş oluyorsunuz. Yargı birinin elindeyse niye desteğiniz bu hükümet?

Avukatları vicdan ile sorgulamaya kalkarsanız onlara hakaret etmiş oluyorsunuz. Bu onların işi ceza avukatı neyi savunursa onun gereğini yapmayacaksa niye avukat olmuş o zaman değil mi? Keza kimse üstlenmese devlet bir avukat atamak zorunda. Vicdan avukatı değil suçluyu bağlar.

Aihm'e gelince 47 yargıç ve bireysel başvuru yollarının tükenmesinden sonra başvurulan mercii. 14 maddelik korunan haklar var ve bu sözleşmeyi ülkemiz 50'li yıllarda kabul etti. Çıkan sonuç lehine olur ya da aleyhine olur bağlayıcı olduğu gerçeği vicdanla bağdaşmaz hukukun gereğidir ve saygı duyup eğer başka hukuka aykırı eylem varsa onunla dava yoluna gidilebilir.

Offff offff bir dünya laf kalabalığı yine ayni seyler sen aynısını yazıyorsun ben aynisini

Ama okuyorum okuyorum haklisin pare şu konu da yok
Yanı haklı olunan yerde evet doğru diyebilirsiniz

Ve eşarpla ilgili şehitlerle ilgili yine tek kelime yok

Allahtan herkes korkar ama bunu dille söylemek var bide kalpten korkmak var
Keşke demirtasi özgürlüğü için bu kadar dil dökeceğinize şehitler için iki kelime yazsaniz
Ya ...aynen bu ülke oyuncak değil bu ülke bölünmez bunun için oynanan oyunlara hem kör hem sağırsiniz bi at gözlüğü takimisiniz kimseyi görmeden gidiyorsunuz

Sözüm ona özgürlük sözüm ona ülke geleceği bu ülkenin geleceğine değil bölünmesine gidiyor oylar

Ha bide diktatörlük oyle olsa sen ve diğer arkadaşların (bana saz arkadaşların demiştiniz ya yaptığım dua grubunda atıfta bulunup) burda bu tarz konuşamaz bol keseden sallamazsınız..
Bir daha da Yazmiyacam sana çünkü ne sorarsam cevap yok bol bol eğirme çevirme aynı laflar cidden üzülüyorum
Şehitlerle ilgili konulup konuşmamak benim kararım, ayrıca daha önce bu konuda da konuştum, ben konuşunca geri gelmeyecekler, hükümet bunundurdurmuyorsa onun ayıbı, yapanın da sebep olanın da allah belasını versin demişim daha ne demeliyim.

saptırma konuyu, sana saz arkadaşları diyen ben değilim ayrıca, yeri geldiğinde o dua gruplarında ben de oluyorum. İnancım var çok şükür ama biatım yok, allahtan kul hakkından korkmasam şimdi milli eğitim müdürü karısı ve bir yerlerde müdür olurdum emin ol, çünkü ailecek o beceriye sahibiz bu konuda övgü almışlığımız da hakkımızın yenmişliği de çoktur. sorgulayabiliyorum yanlışa yanlış diyebiliyorum.

Ülke falan da bölünmeyecek. Bu sizin kendinizi ikna etme yolunuz.

Baş örtüsü konusunda sana hak verdiğimi de yazdım, söylediğin her şeye de cevap verdim, anlamadıysan senin meselen. Ayrıca laf kalabalığı yapan sensin, ben bir yerden cevap verdikçe sen öbür tarafa atlıyorsun çünkü hiçbirine verecek gerçek bir cevabın yok, savunamıyorsun. Mesela savunduğumu iddia ettiğin kavala ve demirtaşı neden mahkum etmediklerini bilmiyorsun, ekonominin kötü gidişine mültecilerin yollanmama sebebine mantıklı bir cevap vermiyorsun. Varsa yoksa baş örtüsü şehitler ülke bölünecek, bir adım ötesi yok. Şehitleri durudurmayı beceremeyen ben değilim, hdpyi meclise ben sokmadım, milyonlarca oyu ben vermiyorum. Ekonomiyi ben yönetmiyorum, imar affını ben çıkarmadım, emeklilerin emeklilik maaş kat sayısını ben düşürmedim, emekliliği 65 yaşa ben çıkarmadım, eytlileri ben perişan etmedim, işsizlik de benim suçum değil. Anlayabiliyor musun. Dış güçler dış güçler, dünya lideri madem dış güçlere rağmen güçlü duracak ekonomide yeni icatlar peşinde koşup yüzlerce yıldır denenip kabul görmüş teorileri çöpe atarak ülke ekonomisini çökertmeyecek, baş örtüsünü gerçekten yasalaştıracak kadınları bu zulümden kurtaracak, yapsa ya

gizli bir şey değil bu herkes biliyor kanser olduğunu
Erdoğan fazla yaşıyamaz...o ölürse damadi gecer oğlu geçer konuşuldu
Adamın ömrü biçildi burda
Ölmesi bekleniyor

Bunu da yazdım her Hasta ölüyor mu diye..kimin ne zaman öleceği hiç belli olmaz erdoğan ölse de kurtulsak diyen avrupa basını gibi

Ölmesini beklerken ölsün diyenler ölse mesela

Bide diktatör rejimi deniyor diktatorlukte bu lafları dende göreyim

Çok acı cidden çok üzücü birinin ölmesini beklemek hasta ölür bir şey hatırlamıyor dediğini unutuyor dediler oysa kk hicbir şeyi bilmiyor illeri ülkeleri istiklal marşını bile
ölürse secim yine var o zaman kesin kk biz alırız dediler

Nelerin ince hesabı yapılıyor..

aslında ben ülkeyi sormuştum, şu anda hangi ülkedesiniz diye.

neyse vergileri çokmuş ve pasaport üzerine kayıt oluyormuş bu iş yatar

teşekkürler
Evet maalesef çıkış kapılarında cok didik didik ediliyor müşterilerim söylemişti . Allahim su secim sağ sağlim bitsin artık diyorum.

Hepimiz ayni seyi mi hakediyoruz peki :110:
Bu umut doğmadan önce yapmıştım ben planımı, çocuklarıma kanunları en katı adaleti en acımasız uygulayan avrupa ülkesini araştırmalarını ve orası için en yeterli hale gelmelerini söyledim. Büyüsünler evi arabayı satıp sepetleyeceğim onları, başka ne yapabilirim ki, benim gücüm bu kadar savaşmaya yetiyor. Memnun olanlar kalsın

X