Sedef hastalığı hakkında yardımcı olurmusunuz

D vit iyi gelir ama ben kullanmıyorum zaten yüksek olduğu için. Yazın bolca deniz ve güneş çok iyi geliyor. Hem dvit depolarını doldurur hem lezyonlara çok iyi gelir. Yazın hiç lezyonum olmaz benim. İmkan varsa bolca denize girsin yaz
D vit iyi gelir ama ben kullanmıyorum zaten yüksek olduğu için. Yazın bolca deniz ve güneş çok iyi geliyor. Hem dvit depolarını doldurur hem lezyonlara çok iyi gelir. Yazın hiç lezyonum olmaz benim. İmkan varsa bolca denize girsin yaz mevsiminde.
deniz
D vit iyi gelir ama ben kullanmıyorum zaten yüksek olduğu için. Yazın bolca deniz ve güneş çok iyi geliyor. Hem dvit depolarını doldurur hem lezyonlara çok iyi gelir. Yazın hiç lezyonum olmaz benim. İmkan varsa bolca denize girsin yaz mevsiminde.
Evet yazın sorun yaşamadı pek en azından yayılmadı olanlar vardı sadece

Hayır doktor baktı sedef hastalığı bu dedi dermovit diye bir krem verdi başka bir doktora gittik oda kan tahlili yaptı vucutta iltehap yok kremini devam et dedi ama kremi sürdüğü yerlere çare bulsada sürmediği yerlerden çıkıyor
Dermovate safi kortizon. Mümkünse gece sürsün, yıkamadan gün ışığına çıkmasın.
İzmire ulaşma şansınız varsa dr ismi vereyim. Nerdesiniz bilmiyorum.

İzmire yazın gelebiliyoruz malesef onun dışında gelemiyoruz
O zaman bulunduğunuz ilde doktor araştırın. Her dermatolog sedeften anlamıyor maalesef. İleri tedavi istediğinizi söyleyin. Üniversite hastanesi varsa yakınlarda daha iyi tedaviye ulaşma ihtimali yüksek.

O zaman bulunduğunuz ilde doktor araştırın. Her dermatolog sedeften anlamıyor maalesef. İleri tedavi istediğinizi söyleyin. Üniversite hastanesi varsa yakınlarda daha iyi tedaviye ulaşma ihtimali yüksek.
İşinde uzman bir doktor bulmadığımız sürece cok zor olacak sanırım aktarlar çay ağcı yağı ve enginar suyu gibi şeyler öneriyor ama sanırım bu tarz şeylerle atlatılacak bir rahatsızlık olsaydı kimse bunu yaşamazdı

İşinde uzman bir doktor bulmadığımız sürece cok zor olacak sanırım aktarlar çay ağcı yağı ve enginar suyu gibi şeyler öneriyor ama sanırım bu tarz şeylerle atlatılacak bir rahatsızlık olsaydı kimse bunu yaşamazdı
Yok hiç bir işe yaramazlar para tuzağı hepsi. Doktorla çözülüyor bu iş başka çare yok. Sürekli gidecek, kontrol altında olacak.

Şunu da koyayım şuraya, takip ettiğim doktorlardan biri. Kendisinden tedavi almadım ama tavsiye gibi düşünmeyin. İnceleyin içinize sinerse bi görüşürsünüz.

Şunu da koyayım şuraya, takip ettiğim doktorlardan biri. Kendisinden tedavi almadım ama tavsiye gibi düşünmeyin. İnceleyin içinize sinerse bi görüşürsünüz.
Şimdi baktım sanırım işimize yarayacak bir doktor teşekkür ederim

merhaba bende yaklaşık 1 senedir bu hastalıkla ugraşıyorum.dirseklerimde ve kulaklarımda ve saç diplerimde cıktı.doktorun verdiği kremler ve sampuan kulak yüzümde bir kaç yerde ve saçlarımdakiler gitti cok şükür yazdan sonra cıkmadı ama dirseklerimdeki kremlerle eh işte izi var ama bir gün sürmeyim çoğalarak tekrar cıkıyor ve en kötüsü suan hamileyim bu ilaçların hiç birini kullanamıyorum berbat haldeyim :KK43:

Çok yakın bir arkadaşımda sedef var ve maalesef kronik bir hastalık. Kremlerini kullanıp, beslenmesine dikkat etmesi gerek. Birde deniz suyu çok iyi geliyor demişti arkadasim. Tatile gittiğinde bir süre çıkmıyordu.

Moral, güneş, deniz… gerisi boş. Senelerdir sedef hastasıyım, bir kere çözümü olmadığını bilerek yaklaşacak sonra içinizi olabildiğince ferah tutacak, arttığında kremini/ solüsyonunu kullanacak ve dua edeceksiniz yayılmasın diye. Ben başka bir çözüm bulamadım.

Bir dermatolog her ay 1 kere 1 sene boyunca penisilin iğnesi yaparsak geçeceğine inanıyorum demişti. Tek iğneyi olduktan sonra o acıya dayanamayıp bırakmıştım. Duyduğum farklı bir bu var.

Moral, güneş, deniz… gerisi boş. Senelerdir sedef hastasıyım, bir kere çözümü olmadığını bilerek yaklaşacak sonra içinizi olabildiğince ferah tutacak, arttığında kremini/ solüsyonunu kullanacak ve dua edeceksiniz yayılmasın diye. Ben başka bir çözüm bulamadım.

Bir dermatolog her ay 1 kere 1 sene boyunca penisilin iğnesi yaparsak geçeceğine inanıyorum demişti. Tek iğneyi olduktan sonra o acıya dayanamayıp bırakmıştım. Duyduğum farklı bir bu var.
Ahahah canınız tatlıymış. 20 gün boyunca sabah akşam 40 tane penisilin iğnesi yemiştim. Sedefle alakası yoktu tabi. 😂

Şimdi baktım sanırım işimize yarayacak bir doktor teşekkür ederim
Googledan araştırırsanız doktorun tamamen Bi para tuzağı olduğu yazıyor.

Ben 10 senedir çekiyorum. Çözümü iğneyle buldum. 1 sene boyunca kayboldu devam etsem işe yaramaya devam ederdi, yan etkilerini kaldıramadım ve bıraktım. Ama arkadaşım 2 senedir kullanıyor ve çok memnun. Üniversite hastanesinde prof kontrolünde kullanıyorsunuz. Haftada 1 iğne oluyorsunuz. İğne olduğunuz sürece yaralarınız yok. Ama ömür boyu kullanacaksınız. Bıraktığınız an <şekilA:BEN> bütün lezyonlar kaldığı yerden hortluyor.

Şimdide sağlıklı yaşam diyet deniyorum. İnşallah işe yarar.

Benim saçımda var stres yaparsam uzun süre hava almazsa (tesettürlüyüm) baharatlı şeyler yersem şampuan değiştirirsem azıyor ense ve kulak arkamda var deli gibi kaşınıyor ve kavlıyor birde saçta varsa kestirmek çok önemli kestirmeyince kaşıntı artıyor

X