Sedef_79'un Kondisyon Bisikletiyle Zayıflama Günlüğü

o ben oluyorum :KK76:

magnumlar bitince anca başlayabildim diyete :KK1:

aaa selam kızlar, zayıflıycaz inşallah. bir adım attık gerisi de gelecek.

önce mideyi küçültün diye bi başlık vardı diyet soru/cevap kısmında galiba. ordaki bayan diyor ki mideniz guruldarken size küçülüyorum diyor. öyle düşünmek lazım söylemesi kolay ama yapmak biraz azim istiyor.

ben öğün aralarını 4 saate çıkarmaya çalışıyorum. ara öğünlerle hep insülin yükseltip duruyoruz. leptin hormonumuzun çalışmasına engel oluyoruz ara öğünlerle ki o hormon stok yağları yakan hormon. az sabırla olacak kızlar.

ben artık çikolata aramıyorum, pilav (gerçi bulgur yapardım), makarna aramıyorum (şimdilik)

evrene mesaj gönderiyoruz kızlar; bu kez olacak, bu kez zayıflayacağız. bir kez yapıp sonra korumaya aldığımızda sevdiğimiz özlediğimiz şeylerden yiyebileceğiz, tabi abartmadan.

bir mağazaya girdiğimizde en büyük beden kotu istemiycez. veya internet indirimlerinde XL olanı arattırmak zorunda kalmıycaz.
ayy gaza geldim, siz de geldiniz mi :KK1:

hemde cok pisss gaza getirdin biziiii :-)))
yapariz yaaa, yapanlar nasil yapmis dimi amaaa, biraz sabir ve azim acele yok

ah keşke ben de bacaklarıma kas yapabilsem. çok seviyorum. ama olmiyiii yaa:KK52:

ben 4 de çevirdim dün gece bisikleti. gerçi ben bi ara bisiklete çok yüklenince bozmuştum. tamir ederken bisikletin orjinal parçasını değil daha güçlü sağlam bişey taktılar (bi de o parçanın adını bilsem, rulman mıydı ne unuttum) o nedenle kademe hız ayarları gitti, ekranı gitti, kaç kalori yaktığımı göremiyorum. ama terlemeye başladığımda hissediyorum. 30 dakikada 500 kalori yakıyordum:KK51:.

eğer bacakların inceyse aman sakın of pof deme, en güzel bacaklar incecik narincik olanlar :))) benimkiler kalın geliyor gözüme, sevmiyorum öyle

madem kaç dakikada kaç kalori verdiğini biliyorsun sorun yok :KK66:)

tunaydın canım nasılsın bakalım ohh evdeymişsin,sevindim bir güzel dinlen kızz,sedef kahveden tiksindim ben ıyyyy şekerli olmayınca midem kaldırmuyor artık.ama bak 3. bi arada neskafeye hayır demem bugün içsemmi bi tane ne dersin,kahveyi koltuğa dökmüşsün oyy beyazdan çıkarmı o leke anca çıkarıp yıkıcan makinede oda yüzü çıkarsa,canım dünkü mekikten sonra karın kaslarım acıyor,demek doğru yerdeyim.bu arada seve seve dinlerim derdini şeker.ben yine açım yaa,elma yedim 1 saat sonra çorba içicem yoğurtla,yoğutdu da tek başına yiyemiyorum,neyse biraz çaba değilmi geçecek bu günler heyoooo.........

gnaydinnn cemrecim parcali bulutluyum Vallaaa,, evet üc gündür evdeyim ama yarin isbasi :-/
ya biraz silince gecti, leke tutmadi, bence yap ic canim damak zevkine göre bitane, hem tok tutar kahve hemde dinc :-)
canimmm sorunuu konusmak icin burasi uygun degil, bak konus basliklarinin en alt kismina dogru BiR DERDiM VER isimli bir konu basligi var.. orada yeni konu acayim,ismide SÖYLEYEMEM DERDIMI KIMSEYE olsun,, simdi acacam bak oraya gelin orda konusalim bu konuyu, burayi özel konuyla mesgul etmeyelim :-)))

bu yorumu çok beğendim :)))

karnınız guruldarken aslında küçülüyorum diyormuş ya, sevdim bunu :))

yazının tamamı;

ben oldukça zayıf biriyim.ve kilo veremeyenlere şaşıyorum.ben kilo alınca direk göbekten alıyorum ve bunun için ilk olarak mideyi küçültmek gerek çok yememk için.bu söylediğim şeylere ters bakanlar oldu çünkü onların yemeğe karşı zaafları wardı ve buyüzden kilolulardı.ama kilo vermek istyosanız ben söyliğim de yapmak istemeyenler yapmasın dedim ve kolları sıvadım.
yaptığım birçok gözleme göre kilolu olanların ortak yanları çok hızlı yemesi
ikincisi herkesin bildiği gibi de çok yemesi
bana göre en önce bunlardan kurtulmak gerek,
*acıktığınız zaman haldur huldur dalmayın!!!:bırakın karnınız guruldasın,ve gruldaması geçsin bana göre karın guruldaması;bana yemek verin açım açım diyor.ve bir süre sonra karnınızın guruldaması geçer ve mide küçülür dolayısıyla iştah kapanır açlığınız gider bu genelde herinsanda olur ve bu aşamada aralıklarda bir bardak su alabilirsiniz.guruldadıktan sonra en önemli kısmı ise doyana kadar yememek.dikkat ettiyseniz aç kalın demiyorum sadece midenizi küçültmek için gruldamasını bekleyin ve gruldaması geçene kadar hiç birşey yemeyin gruldamasıdemek mide küçülüyo demek unutmayın ve sonucundada iştahınız kaçar yani yemek yemessiniz yememeye dewam ederseniz ve baş dönmesi yapabilir çünkü kendinizi bir süre aç bıraktınız bu yüzden sadece hafifçe atıştırın ama doymayın midenizin tekrar genişlemesi için zorlamayın.we her yapışınızda mideniz biraz daha birazdaha küçülücektir bu gün geçtikçe istemdışı az yemenizden anlayabilirsiniz.kilo bu şekilde verilir diyemem ama kilo bu şekilde alınmaz diyebilirim.ama mide küçüldüğü için yemek az yediğiniz için kilolar verilebilir bunun mantığını düşündüğünüzde kiloda verilebilir diyebiliriz tabi.ama artık göbek basen yağ kapladıysa bu söylediğim pek fayda edermi bilmiyorum ama yağlarıda spor yaparak gözeneklerinizden terleme suretiyle atabilirsiniz,ve gözenekleriniz içinde kese yapıp gözenekleri açın bu şekilde spor yapın terler daha rahat çıkıcaktır.
TANSİYON HASTALARINA TAVSİYE ETMİYORUM.

öyle öyle, ben o gün akşama kadar yatakta kendi kendimle konuştum durdum, artık kesin karar verdim, öyle kalktım yerimden, ben içerde kendimden geçiyorum üzüntüden, o sırada keyifli keyifli film izliyormuş beyim, olaya bak, erkek ne olursa olsun kendini üzmüyor, anlattı o gün yaptıklarını, tüm gün keyfine bakmış, yapacaklarını yapmış, mis gibi, ben ise gebeş gebeş yattım, hayatı durdurdum.

ama bak bilerek inadına yapmıyorlar ben artık bunu iyice anladım sedefcim, adamların yapısı bu, ne olursa olsun önce ben diyorlar. biz en ufak bir sorunda hayattan geçiyoruz. işe bak. kendime bakacağım artık, önce ben arkadaş :))

pinarcim konu basliklarinin oldugu yerde alt kisimlara dogru BIR DERDIM VAR konulu basliga gir, orada SÖYLEYEMEM DERDIMI KIMSEYE basligini ben actim, orda konusuruz bu sorunu ok ?

canım çıktığın iyi oldu, özel msj attım ama 100 mesaja ulaşmadan izin verilmiyormuş, neyse, sadece o konuya dönme sakın diyecektim, okuma bile bir tane cevabı, kendilerinden geçtiler onlar :)) horon tepsinler şimdi konuda kendi kendilerine, ateşli, savaş çığlıkları içinde :KK70: neyse kapattım konuyu

ben hemen banyo artı hazırlanma oradan da salona gidiyorum, görüşürüz akşama :KK66:

yazının tamamı;

ben oldukça zayıf biriyim.ve kilo veremeyenlere şaşıyorum.ben kilo alınca direk göbekten alıyorum ve bunun için ilk olarak mideyi küçültmek gerek çok yememk için.bu söylediğim şeylere ters bakanlar oldu çünkü onların yemeğe karşı zaafları wardı ve buyüzden kilolulardı.ama kilo vermek istyosanız ben söyliğim de yapmak istemeyenler yapmasın dedim ve kolları sıvadım.
yaptığım birçok gözleme göre kilolu olanların ortak yanları çok hızlı yemesi
ikincisi herkesin bildiği gibi de çok yemesi
bana göre en önce bunlardan kurtulmak gerek,
*acıktığınız zaman haldur huldur dalmayın!!!:bırakın karnınız guruldasın,ve gruldaması geçsin bana göre karın guruldaması;bana yemek verin açım açım diyor.ve bir süre sonra karnınızın guruldaması geçer ve mide küçülür dolayısıyla iştah kapanır açlığınız gider bu genelde herinsanda olur ve bu aşamada aralıklarda bir bardak su alabilirsiniz.guruldadıktan sonra en önemli kısmı ise doyana kadar yememek.dikkat ettiyseniz aç kalın demiyorum sadece midenizi küçültmek için gruldamasını bekleyin ve gruldaması geçene kadar hiç birşey yemeyin gruldamasıdemek mide küçülüyo demek unutmayın ve sonucundada iştahınız kaçar yani yemek yemessiniz yememeye dewam ederseniz ve baş dönmesi yapabilir çünkü kendinizi bir süre aç bıraktınız bu yüzden sadece hafifçe atıştırın ama doymayın midenizin tekrar genişlemesi için zorlamayın.we her yapışınızda mideniz biraz daha birazdaha küçülücektir bu gün geçtikçe istemdışı az yemenizden anlayabilirsiniz.kilo bu şekilde verilir diyemem ama kilo bu şekilde alınmaz diyebilirim.ama mide küçüldüğü için yemek az yediğiniz için kilolar verilebilir bunun mantığını düşündüğünüzde kiloda verilebilir diyebiliriz tabi.ama artık göbek basen yağ kapladıysa bu söylediğim pek fayda edermi bilmiyorum ama yağlarıda spor yaparak gözeneklerinizden terleme suretiyle atabilirsiniz,ve gözenekleriniz içinde kese yapıp gözenekleri açın bu şekilde spor yapın terler daha rahat çıkıcaktır.
TANSİYON HASTALARINA TAVSİYE ETMİYORUM.

canım affına mahcuben

ben bu yazıyı çok beğendim kendi günlüğüme ekliyorum

QUOTE=sedef_79;24632729]
Türkiyeye gittim, meme kücültme ve diklestirme operasyonu yaptirdim, cocuklugumdan beridir hep var olan basenlerimdende kurtuldum,,aradan bikac ay gectikten sonra yine türkiyeye gittim ve bel kisminin yanlarini aldirip, kalcamida kücülttürdüm..daha sonrada burun, dudak ve hafif dolguda yaptirdim yüzüme..biraz fazla gibi görünüyor hepsi bir arada ama kesinlikle ameliyatli oldugum belli degil,oldukca dogal ve güzel görünüyor..
Tabiki ameliyatloardan sonra kendime olan güvenim arttii, cünkü hala balik etlide olsam artik cok daha güzel ve orantili bir vücudum vardi ve daha güzel bir surata sahiptim.. giyim tarzimi degistirdim, durusum gülüsüm herseyim degisti.. hicbir zaman tayt giyememistim mesela, diyorum yaa hala balik etlide olsam artik giyindiklerim düzgün duruyordu.. göbekli biri olmadigim halde karin germede yaptiracaktim ama biraz zamansizlik birazda kararsizlik hep erteledim..
bugünkü durumuma gelirsek, ben evlenip ayrilmis, cocuksuz bir bayanim,,kendimi övmek icin yazmiyorum ama gercekten oldukcada güzel biriyim,giyindigini yakistiran, cok bakimli.....
e okadar amelyattan sonra
kendini övme istersen resmen tornadan çıkmış gibi olmuşsun
oranı gerdir buranı aldır
ajda pekken 1 sen 2 olmuşsun amelyatla
güzellik olursa olduğunada innmıyorum ama
mimikleri bakışları ifadeleri değişiyo
insaların tabi bu benim fikrim

Son düzenleme:
e okadar amelyattan sonra
kendini övme istersen resmen tornadan çıkmış gibi olmuşsun
oranı gerdir buranı aldır
ajda pekken 1 sen 2 olmuşsun amelyatla
güzellik olursa olduğunada innmıyorum ama
mimikleri bakışları ifadeleri değişiyo
insaların tabi bu benim fikrim

siz tanımadığınız insanlar hakkında bu kadar hadsizce konuşma hakkını nerden alıyorsunuz anlamadım bakın biz burda kilo vermeye çalışıyoruz kimse kimseyi yargılamıyor işinize bakın lütfen

siz tanımadığınız insanlar hakkında bu kadar hadsizce konuşma hakkını nerden alıyorsunuz anlamadım bakın biz burda kilo vermeye çalışıyoruz kimse kimseyi yargılamıyor işinize bakın lütfen

siz niye üstünüze alıyorsunuz
sizde beni tanımıyorsunuz hadsiz demenizide size yolluyorum sizde bana hadsiz diyemessiniz
ben verdiği örneye alıntı yaptım
gelipte kilo verme çabası içinde olana bilafım oldumu sizde işinize bakın
2li polomiğe girmek istemiyorum

siz niye üstünüze alıyorsunuz
sizde beni tanımıyorsunuz hadsiz demenizide size yolluyorum sizde bana hadsiz diyemessiniz
ben verdiği örneye alıntı yaptım
gelipte kilo verme çabası içinde olana bilafım oldumu sizde işinize bakın
2li polomiğe girmek istemiyorum

üstüme falan alındığım yok biz burda bi amaç için uğraşıyoruz ve sizin burda işiniz yok lütfen bir daha mesaj atmayın yorumlarınızada fikirlerinizede birilerinin ihtiyacı olduğunu sanmıyorum madem polemiğe falan girmek istemiyorsunuz başlığa yazmayın sorunda çıkmasın bırakın işimize bakalım insanlar hakkında bu kadar kolay yorum yapmanız beni rahatsız etti ve size lütfen dedim bu mesajımda da belirttiğim gibi lütfen uğraşımıza engel olmayın konunun dağılmasını istemem

üstüme falan alındığım yok biz burda bi amaç için uğraşıyoruz ve sizin burda işiniz yok lütfen bir daha mesaj atmayın yorumlarınızada fikirlerinizede birilerinin ihtiyacı olduğunu sanmıyorum madem polemiğe falan girmek istemiyorsunuz başlığa yazmayın sorunda çıkmasın bırakın işimize bakalım insanlar hakkında bu kadar kolay yorum yapmanız beni rahatsız etti ve size lütfen dedim bu mesajımda da belirttiğim gibi lütfen uğraşımıza engel olmayın konunun dağılmasını istemem

kimin nereye yazıcağı sizemi sorulacak
küçük hanım cvp yazıp durmassan konu sahibi yorumunu yapar
seni avukatımı vekil etti yazma kardeşim uzamasın

Özel sorunlarimizla ilgili konusmak istedigimizde burasi diyet yapanlarin paylasimda bulundugu bir konu oldugu icin, bu basligi mesgul etmek istemeyip uygun bir konu basliginda konu acip konusmaya baslayamadan henüz, insanlarin özel hayatima saygi duymadan ve nasil bir insan oldugumu bile hic bilmeden agir ithamlarda bulunarak, hakarete varan laflarina verdigim cevaba karsilik siteden bir günlük uzaklastirildim haksiz yere, bana o agir ithamlari yapan kisilerin uzaklastirilmasi gerekirken hemdee...
hala diyetle ilgili actigim konuya gelipte moral bozucu sözlerle taslamalarda bulunanlar olmus ama hicte moralim bozuk degil haberiniz olsun cünkü herkes kendine yakisani yapar !!!!
bundan sonra gelipte sacma sapan sözler yazip üzmeye calisan hickimseye bu konu basliginda tek cevap vermeyecegimden haberiniz olsunnn...
benim özel hayatim beni ilgilendirirr ve ayricada herkes saygi duymak zorundadirr..
bazi insanlarin hayatlarinin hicbir alaninda bir hükmü olmadigi icin iclerinde birikmis öfkeyi gelip burda sucsuz insanlara karsi klavye basinda aslan kesilerek desarj olduklarini bizzat yasadim ve gördüm.. yazikkkkkk..
neysee.. bu konu hakkinda son olarak diyecegim sey, bugüne kadar hickimseyle herhangi bir polemigim olmadi ve olamazda cünkü ben negatif bir insan degilim, buradaki dün haksiz yere yasadigim olayda gercekten arkamda duran ve aslinda henüz cok kisa zamandir tanidigim birkac arkadasima ( onlar kendilerini biliyorlarr ) gercekten cok tesekkür ederim yürekli bir sekilde bana saldirmalarina suskun kalmayip arkami kolladiginiz icin kizlarr..
aslinda söyleyecek cok sey var ama ben konuyu KESKE iNSANLAR BiRBiRiNiN HALiNDEN ANLAMAYA CALISIP BiRAZ DAHA SAYGILI OLABiLSELERDii diyip. birdaha tek kelime bile bu konu hakkinda cevap vermeyip konusmamak üzere kapatiyorum !!!!

DiYETE DEVAM KIZLARR :-)

Son düzenleme:
hoşgeldin sedef ben de nerdesin diye merak ediyordum hiç haberim yoktu cezadan falan neyse boşver işimize bakalım

nasıl gidiyor?ödem sorunun geçti mi?ben pazar gününden beri kaçamaksız devam ediyorum pazar günü en azından bir kilo vermiş olurum heralde:)bugün komşumuz basen ve popo bölgemde küçülme olduğunu söyledi beni 2-3 haftadır görmüyordu:)çok sevindim beni iyice incele 2 hafta sonra tekrar yanına gelicem dedim:)

arkadaşım hoşgeldin sana özel mesaj attım onuda okursun,boşver geldi geçti,ben hiç iyi değilim,biraz önce 1 paket çubuk kraker ve iki tane minik benimo yedim,akşama bamya yaptım onu yicem yoğurtla artık,bakalım duruma göre bişiler yapıcam,sen nasılsın dünden beri diyete devam yazmışsın bravo canım....

Neler olmuş buralarda? Ben de nerede bu kız diyorum... Neyseki dönmüşsün Sedefcim. Tam gaz devam ediyoruz de mi :)

bisikleti sürerken kas yaptirmadan sürmeli, düsük ayarda orta tempoda.. benim sürdügüm sekilde olunca alt bacak kaslari agrimiyor bile, spor oluyor sadece ter atiyorsun, benim bacaklarda incelme oldu dogru sekilde sürdügüm icin spor salonundaki hocadan tiyoyu almistimm :-)))

bende bisiklet almayı düşünüyorum ama eliptikmi alsam hangi marka alsam karar veremedim her eve lazımda gördüm bitane yanında twist hareketi yapabiliyosun sen hangi markayı kullanıyosun fikir alabilirmiyim
:KK76::KK76:

X