Şeker hastaları... Bilgileri ve Paylaşım alanı

arkadaslar

hacettepede prof veya doçent önerebileceğiniz endokrinoloji uzmanı varmı?

annem şeker hastası ölçtügümüzde 500 600 leri gördügümüz oldu gunde 4 defa olan igneleri kullanmıyor önerilerinizi bekliyoruz

babamda da şeker hastalığı mevcut 10 yıldır düzenli ilaçlarını kullanıyor şeker yemiyor sağlığı iyi gidiyır

500 600 ler cok tehlikeli
Anneni eger yuruyebiliyorsa, gunde 3-4 km yuruyus yapmali inanin cok iyi geliyor
Gunde 2 lt su icmeli
Yesillik tuketmeli
Tarcin, kusburnu, yabanmersini iyi geliyor

Bende gunde 4 kere insulin kullaniyorum, annenize siz de destek olmaya calisin

Herkese acil şifalar dilerim öncelikle,
Benim annemde de şeker başlangıcı var ve doktora gitti, doktor büyükçe bir ilaç verdi ve sürekli kullanılması gerekiyor.
Günde 4 kere, sabah yemekten önce ve sonra, akşam yine yemekten önce ve sonra. Yalnız bu ilaç annemi cidden çok kötü yapıyor. Bazen elini kolunu kaldıramıyor, canı bir şey yapmak istemiyor. Güçsüz oluyor, yemek yiyemiyor. Doktora bunu söylediğimizde buna devam etmesi gerektiğini söylüyor. Bu ilaçları kullanıpta, buna benzer şikayeti olan var mı?

desbellla;
gecmis olsun :/ seker hastaliginin kendisi zaten vucudu yoruyor, biraksalar ben de tum gun otururum cogu zaman, halim olmuyo ozellikle de yazin ve mevsim gecislerinde.
annenizin sekeri hangi seviyelerde? en yuksek kac oluyor bunlar da onemli..

Benim kuzenimde Şeker hastası. Günde Üç yada dört kez insülin oluyor. Aslında daha 17 Yaşında.12 yaşında teşhis konuldu. Hastaneye gittiklerinde şeker 727 Çıktı. Doktorlar çok şaşırmıştım. Şuan şekerine pek dikkat etmiyor. Yani tabii ki iğnelerini oluyor ama ölçme diye öğünlerde oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…