ŞEKERSİZ BESLENME için birbirimize destek olalım

KirazHanim

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2014
6.453
7.936
slm kizlar, konuyu yeni görüyorum, bende sekeri ve Beyaz unu hayatindan cikaranlardanim… 2019 basinda basladim ve bugüne Kadar devam ediyorum tabikide arada kacamaklarim oluyo ama tüm beslenmeme baktigimda 90% Temiz beslenenlerdenim:) ben Cleaneating olarak beslenmeme devam ediyorum paket ürünler islenmis ürünler tabi basinda seker ve Beyaz un cikarmis bulunuyorum
ve bikac adim ileriye gidip canimin cektigi herseyi saglikli olarakda yapiyrum tüm pastalarimi böreklerimi cikolatami bile saglikli bi sekilde kendim yapiyorum bu sayede tatliyi biraktim demiyorum:)

Takipte kalcam burasini cok ilgimi ceken konular:)
Merhaba :KK68:
bu şekilde beslenmeye başladıktan sonra kendinde ne gibi değişiklikler farkettin, biraz anlatabilir misin?

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 199 gün geçti.

Buki_89

bşl:79 gnc:63,3 hdf:60
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2016
4.831
6.614
32
Merhaba :KK68:
bu şekilde beslenmeye başladıktan sonra kendinde ne gibi değişiklikler farkettin, biraz anlatabilir misin?
tabiki:)

benim icin en önemli olan tabi kilo vermem Hemde hic zorlanmadan fark bile etmeden 6-7 kiloya Kadar gitti (yagdan gitti cogu)
kendimi daha enerjik hissediyorum gün boyu ve ögle yemeklerinden sonra yada aksam yemeklerinden sonra asla o agirlik hissi gelmiyo
normalde is yerinde öglen yemek yedikden sonra mutlaka ardindan bi Tatli canim cekerdi o gitti hic cekmiyo
gün boyu cok nadirdir uyukladigim yada yorgun bitkin hissetigim (tabi gece uyumadiysam o ayri)
cildimde cok fark gördüm, daha canli, göz alti torbalari yada morluklar bile azaldi
o sürekli Tatli yeme istegim azaldi ve canim cektigindede saglikli olarak Tatli istegimi karsiladigim icin az bi tatliyla bi istegim geciyo ve tabi insülin degerimle oynamadigim icin bu sayede o birde gelen yorgunluklar gelmiyo:)

KirazHanim

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2014
6.453
7.936
tabiki:)

benim icin en önemli olan tabi kilo vermem Hemde hic zorlanmadan fark bile etmeden 6-7 kiloya Kadar gitti (yagdan gitti cogu)
kendimi daha enerjik hissediyorum gün boyu ve ögle yemeklerinden sonra yada aksam yemeklerinden sonra asla o agirlik hissi gelmiyo
normalde is yerinde öglen yemek yedikden sonra mutlaka ardindan bi Tatli canim cekerdi o gitti hic cekmiyo
gün boyu cok nadirdir uyukladigim yada yorgun bitkin hissetigim (tabi gece uyumadiysam o ayri)
cildimde cok fark gördüm, daha canli, göz alti torbalari yada morluklar bile azaldi
o sürekli Tatli yeme istegim azaldi ve canim cektigindede saglikli olarak Tatli istegimi karsiladigim icin az bi tatliyla bi istegim geciyo ve tabi insülin degerimle oynamadigim icin bu sayede o birde gelen yorgunluklar gelmiyo:)
Mesela tam tahıllı ekmek, bulgur pilavı, tam buğday makarna gibi şeyler tüketiyor musunuz?

Buki_89

bşl:79 gnc:63,3 hdf:60
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2016
4.831
6.614
32
Mesela tam tahıllı ekmek, bulgur pilavı, tam buğday makarna gibi şeyler tüketiyor musunuz?
tam tahilli ekmek zaten hayatimda hep vardi Beyaz ekmek yeme aliskanligim yok tam bugday unu kullaniyorum kendi yaptigim seylerde makarnasini pek tüketmiyorum yani cok makarna yemedigim icin. Bulgur pilavi evet yerim, ama daha cok sebze agirlikli beslenmeye calisiyorum ve Beyaz et tüketiyorum

KirazHanim

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2014
6.453
7.936
tam tahilli ekmek zaten hayatimda hep vardi Beyaz ekmek yeme aliskanligim yok tam bugday unu kullaniyorum kendi yaptigim seylerde makarnasini pek tüketmiyorum yani cok makarna yemedigim icin. Bulgur pilavi evet yerim, ama daha cok sebze agirlikli beslenmeye calisiyorum ve Beyaz et tüketiyorum
teşekkürler cevaplar için.

KirazHanim

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2014
6.453
7.936
Ara öğün
10 tane çiğ fındık
200 ml süt -1 çk kakao karıştırdım

Aytenazmi

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2017
5.521
8.059
Merhaba birşey merak ediyorum benim gibi şeker intöleransı olan varmı yiyince baş ağrısı tansiyon düşüklüğü yaşayan çok küçük yaşta farkettim kendi kendime doktora sorduğumda nadirde olsa olabiliyor sende pasta yeme diyor sadece onla olsa meyve bile etkiliyor çok ince b8rqkınca normale dönmüştüm ama evlendim başka bir ile taşındım oranın adetleri kültürü farklı hep yağlı hamurlu şekerli besleniyorlar sıvı alımları çayla ölçülüyor sadece 5 ay olacak doğum yapalı normalde olduğum kiloya dönmeme iki kilo var ama bu şeker hassasiyetinde nasıl kurtulabilirim yada bırakabilirim yardımcı olsanız çok sevinirim

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 747 gün geçti.

aysenurkaya

2016*2019
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2016
39
62
27
Selam herkese :kk77:

3 ay önce doğum yaptım ve hamileliğim boyunca tam 28 kilo aldım. Doğumdan önce 62 kg, doğuma giderken 90 kiloydum. Fazla kilolarımı 1 ay gibi kısa sürede emzirerek verdim ve hedefim 60 kg :dua:

3 Kasım'dan beri şeker tüketimimi sıfıra indirdim ve Karatay diyeti yapıyorum. 69,5 kiloydum 1,5 günde 1 kilo verdim ve şu an 68,5 kiloyum. Yalnız şunu fark ettim diyet arkadaşı olunca insan daha iyi motive oluyor. :KK19:

Herkese hızlı ve kalıcı zayıflamalar :KK25:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 822 gün geçti.

Feel Good Inc

Still livin' biatch
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2017
2.034
5.545
Merhabalar.

Ben de 5 aydır ilave şekersiz besleniyorum. Unlu, paketli, işlenmiş herhangi bir şey yemiyorum. :KK54:

Son kan tahlilimde neredeyse tüm değerlerimin iyileştiğini ve düzeldiğni gözlemledim.

Kilo verme amacım olmamasına rağmen ve kalori alımını kısıtlamadan ve spor yapmadan 3-4 kilo verdim. Hayatımdaki en zayıf kilodayım, inanasım gelmiyor tartıya. :KK70:

Yeni beslenme düzenimin en güzel yanı ise, her gün akşam yemeğinden sonra bastıran tatlı krizinin hayatımdan tamamen çıkmış olması. Dün kardeşimin doğum günü pastasından bir çatal bile yiyemedim. Tüküresim geldi. 😂🙈

Ayrıca sivilce problemim azaldı. Cildim şimdi daha iyi durumda.

Herkese kolay gelsin diliyorum. :KK52:

Aytenazmi

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2017
5.521
8.059
Merhabalar.

Ben de 5 aydır ilave şekersiz besleniyorum. Unlu, paketli, işlenmiş herhangi bir şey yemiyorum. :KK54:

Son kan tahlilimde neredeyse tüm değerlerimin iyileştiğini ve düzeldiğni gözlemledim.

Kilo verme amacım olmamasına rağmen ve kalori alımını kısıtlamadan ve spor yapmadan 3-4 kilo verdim. Hayatımdaki en zayıf kilodayım, inanasım gelmiyor tartıya. :KK70:

Yeni beslenme düzenimin en güzel yanı ise, her gün akşam yemeğinden sonra bastıran tatlı krizinin hayatımdan tamamen çıkmış olması. Dün kardeşimin doğum günü pastasından bir çatal bile yiyemedim. Tüküresim geldi. 😂🙈

Ayrıca sivilce problemim azaldı. Cildim şimdi daha iyi durumda.

Herkese kolay gelsin diliyorum. :KK52:
Nasıl beslensin sadece şekerini çıkardın ekmek falan yedin ki nasıl yaptın anlatır mısın benim şekere duyarlılığın arttı baş ağrısı yapıyor kanşekeri ve tansiyonum düşüyor baş ağrısından duramıyorum neleri yememeliyim

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 747 gün geçti.

sepulik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2019
211
239
32
Zaman zaman yaptığım kaçamaklarla birlikte, 21 günlük periyotlarla şekeri tamamen beslenme düzenimden çıkararak devam ettirmeye çalışıyorum. Şekeri çıkardığım ve yeniden tüketmeye başladığım zaman dilimlerinde vücudumda olan değişiklikleri paylaşayım. İlk önce 21 günlük şekersiz bir beslenme düzenine başladım başlangıçta çok iyi gitti hata bu süreyi uzatarak 1.5 ayı buldum bu süreçte düzenli spor yapmadım, sadece servisten iş yerine olan yürüme mesafelerimi katettim. Günde 2 litreye yakın su içtim. Cildimde bir türlü geçmek bilmeyen ergenlik sivilceleri yok oldu, sebebini strese bağlıyordum ancak cidden karbonhidrat cilde hiç iyi gelmiyor bunu fark ettim. Kilo olarak dediğim gibi spor yapmadığım için bariz bir fark oluşmadı ancak inceldiğimi pantolonlarımdan fark ettim. Gel gelelim şuan daha birkaç gün öncesine kadar yine dayanamayıp şeker kaçamaklarım oldu hem de üst üste abartarak. Sonuç; şuan cildimde yeniden o ergenlik sivilceleri belirmiş durumda, karın bölgem hızlı bir şekilde yağlandı, pantolonlarıma enden giyerken zorlanıyorum ve bollaşan pantolonlarımı giyebiliyorum. Şuan yeniden 21 günlük periyodu başlattım, hedefim 2 aya çıkarabilmek ve düzenli olarak bir spor aktivitesi eklemeliyim aksi taktirde bu bel bölgesi gitmeyecek. Fitness ve yüzmeye başlamayı düşünüyorum.

Smfr

🤲sabırla bekliyorummmm
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2017
767
737
Zaman zaman yaptığım kaçamaklarla birlikte, 21 günlük periyotlarla şekeri tamamen beslenme düzenimden çıkararak devam ettirmeye çalışıyorum. Şekeri çıkardığım ve yeniden tüketmeye başladığım zaman dilimlerinde vücudumda olan değişiklikleri paylaşayım. İlk önce 21 günlük şekersiz bir beslenme düzenine başladım başlangıçta çok iyi gitti hata bu süreyi uzatarak 1.5 ayı buldum bu süreçte düzenli spor yapmadım, sadece servisten iş yerine olan yürüme mesafelerimi katettim. Günde 2 litreye yakın su içtim. Cildimde bir türlü geçmek bilmeyen ergenlik sivilceleri yok oldu, sebebini strese bağlıyordum ancak cidden karbonhidrat cilde hiç iyi gelmiyor bunu fark ettim. Kilo olarak dediğim gibi spor yapmadığım için bariz bir fark oluşmadı ancak inceldiğimi pantolonlarımdan fark ettim. Gel gelelim şuan daha birkaç gün öncesine kadar yine dayanamayıp şeker kaçamaklarım oldu hem de üst üste abartarak. Sonuç; şuan cildimde yeniden o ergenlik sivilceleri belirmiş durumda, karın bölgem hızlı bir şekilde yağlandı, pantolonlarıma enden giyerken zorlanıyorum ve bollaşan pantolonlarımı giyebiliyorum. Şuan yeniden 21 günlük periyodu başlattım, hedefim 2 aya çıkarabilmek ve düzenli olarak bir spor aktivitesi eklemeliyim aksi taktirde bu bel bölgesi gitmeyecek. Fitness ve yüzmeye başlamayı düşünüyorum.
Bende yuzme ve kosu pkolular icin ozellikle cok iyi yabanci hikaylerden cevirdigimden anladigim ozellikle kosmak yuruyusten cok cok daha etkiliymis.ben suan tayin pekmez yiyorum biraz duzeleyim bende baslicam meyve disinda hic bisey yemicem tatli bisey agzima koymucam insallah