Selülit Selülitlerinden Kurtulmayı Başaranların Paylaşım Alanı

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri
selam..
ben doğum sonrası artan selülitlerimle başedebilmek için pek çok yol denedim...elancyl den memnun kaldım diyebilirim..karın bölgesinde işe yaramıyor ama bacaklarımda 2 cm. den fazla incelme oldu ve cildim oldukça sıkılaştı...bir de günde 3 fincan yeşil çay içiyorum, o da zayıflamaya yardımcı oluyormuş..sanırım bende etkisini göstermeye başladı...=)

Ben de çok krem kullandım ama şimdi her zamankinden çok selülitim var, bence selülitin en önemli nedeni hareketsizlik, bi de beslenme..çünkü selülit bir dolaşım problemi biz ne kadar dışardan müdahale etsek de içerden bişeyler yapmadan bu sorundan kurtulamayız...yani bol su içip, tuzu azaltıcaz, kolalı içeceklerden uzak durucaz, sağlıklı beslenicez; hareket edicez, üstüne de krem sürücez...yoksa beslenmemizi değiştirmeden ne kadar yosun sabunuyla ovup krem sürsek de bir faydası olmuyor, bi de süreklilik çok önemli, hangi yöntemi uygularsak uyguayalım düzenli ve sürekli olması gerekiyor...çünkü selülit çok nankör,tam kurtuldum diyorsun birkaç ay sonra bi bakmışsın hepsi geri gelmiş

Sana katılıyorum arkadaşım!

kızlar, pazardan 2 mt. enli lastik aldım ve onu ikiye katlayıp uçlarından bağladım. sırt üstü uzanıp ayak bileklerime geçiriyorum ve iki yana bacaklarımı açıyorum. bacak içi yağlara özellikle çok iyi geliyor. ve hayal gücümü kullanıp tüm bacak hareketlerinde bu lastikten yararlanıyorum. haliyle bacak lastikten dolayı zorlandıkça etkisi daha çok artıyor. pilates hareketlerini deneyebilirsiniz bu konuda. 20 dakika lastikle debeleniyorum. 10 gün oldu ama etkisi vichy den de loreal den de daha fazla.

ben bi gece biberiye , kekik ve buğday yağı sürüp streçe sarıp yattım sabaha inanılmaz faydası oldu bi geceden itibaren hemen etki gösterdi ama sonra uygulamaya fırsatım olmadı spor yaptım her gün 30 dk tüm vücudu çalıştırracak hareketler bi hafta sonra selülitim çok az kalmıştı sonra sınavlardı falan oda araya kaynadı şimdi hemen acil tekrar spora başlıycam hemen fayda ediyo size tavsiyem ne kullanırsanız kullanın spor yapın 10 dk bile olsa eğer krem 2 ayda geçircekse sporla birlikte yapınca 1 ayda geçer

uzun zamandır forumu takip ediyorum ve en sonunda ben de bugün selülitlerimle savaşmaya başladım. hemen aktara gidip portakal,biberiye,kekik ve susam yağı aldım. hepsini bir kavanozda karıştırdım. masaja yaparak uyguladım. yarım saatte spor yaptım. üstüne de duşa girip kabak lifi ile kese yaptım. zaten yürüyüşte yapıyorum. yediklerime de dikkat etmeye çalışıyorum. umarım çabalarım sonuç verir.

selülitlerim için kese yapmaya başladım düzenli olarak
ama aşagıdan yukarı ya da yukarıdan aşağıya doğru yapmamın falan bi etkisi olur mu çabuk azalmaları için

ben bi gece biberiye , kekik ve buğday yağı sürüp streçe sarıp yattım sabaha inanılmaz faydası oldu bi geceden itibaren hemen etki gösterdi ama sonra uygulamaya fırsatım olmadı spor yaptım her gün 30 dk tüm vücudu çalıştırracak hareketler bi hafta sonra selülitim çok az kalmıştı sonra sınavlardı falan oda araya kaynadı şimdi hemen acil tekrar spora başlıycam hemen fayda ediyo size tavsiyem ne kullanırsanız kullanın spor yapın 10 dk bile olsa eğer krem 2 ayda geçircekse sporla birlikte yapınca 1 ayda geçer

Merhaba canım..
Bendede selülüt var malesef...:1ninca:
Özel olarak birşeyler denemedim,evet kurtulmak istiyorum görüntüsü pek hoş olmuyor...
Ama fırsatım olmadı işte..
Lakin gecen ay bir iki hafta düzenli spor yaptım sizin dediğiniz gibi,gözle görülür büyük fark olmustu... Azalma ve kaybolma baslamıstı...
Ama devam edemedim,yogunlugumdan...
Gene baslamak istiyorum,diğerlerini denemedim ama düzenli hareket en faydalısı sanırım,hem vicut açısından hem selülütler için...

kızlar merhaba bende selülit problemi yasıyrum:1no2: kalçamda var benimde cogunlukla o bölgeyi nasıl streçliyeceğim kızlarfisfisfis onu düşünüyorum ne yapabilirim önerileriniz neler kahve telvesi iyi geliyormus yoksa yaglardanmı denesem birde bişey sorucam size kızlar o yagları sürüp kalça bölgemi streçlesem yıkadıgımda akıcak yakma olmazmı vajinal bölgede?:eek: :eek: onu merak ediyorumbilmiyorumkismile

selülitlerim için kese yapmaya başladım düzenli olarak
ama aşagıdan yukarı ya da yukarıdan aşağıya doğru yapmamın falan bi etkisi olur mu çabuk azalmaları için

kese kan dolaşımını hızlandırdığı için mutlaka faydası var diye düşünüyorum. bacaklara aşağı yukarı hareket, kalçalara ise dairesel hareketler uygulamakta fayda var... umarım hepimiz en kısa sürede kurtuluruz

kızlar merhaba bende selülit problemi yasıyrum:1no2: kalçamda var benimde cogunlukla o bölgeyi nasıl streçliyeceğim kızlarfisfisfis onu düşünüyorum ne yapabilirim önerileriniz neler kahve telvesi iyi geliyormus yoksa yaglardanmı denesem birde bişey sorucam size kızlar o yagları sürüp kalça bölgemi streçlesem yıkadıgımda akıcak yakma olmazmı vajinal bölgede?:eek: :eek: onu merak ediyorumbilmiyorumkismile

yok canım vajinal bölgene gelmez bile o yağlar. hem de yanma yapacağını sanmıyorum. bi de yıkarken suyla birlikte olacağından iyice etkisi azalır. ben şimdilik yağ kullanıyorum ve faydasını göreceğime de inanıyorum. sonuçta içinde biberiye, kekik ve portakal yağı var. yağları yakmakta hepsi birebir :1rolleyes:

canım ya bir gece nasıl yatabildin? ben de denesem diyorum ama cildim çok hassas bişey olur diye korkuyorum. hem sürdüğümde bile o bölgelerde sıcaklık hissetmeye başlıyorum. bi de bütün gece dursa kimbilir ne olur? hele de bu sıcak havalarda.
bide ne kadar sararsam sarayım streç filmle bir süre sonra streç film kaymaya başlıo .sanırım gece yatarsam sabaha kadar bütün yatak yağ olur.CADIARZUCADIARZU

o zaman sende masajla yap.gün içerisinde 2 kere masaj yaparak selülitli bölgene sürebilirsin.o şekildede faydasını gören çok olmuş

merhaba arkadaslar.ben yves rocher'in selülit kremini kullandım. fransız ürünü ve oldukca etkili.bırakınca tekrar gelıyor ama bu hangı ürünü kullanırsak olan bişey.şimdi aktardan sekülit için bir bitkisel karışım aldım.her gun suruyorum streçliyorum.ardından lif ve soğuk sıcak su etkisi.akşamları da yves rocher sürüyorum masaj aletımle masaj yaparak.bol su içiyorum ve yeşil çay içmeye başladım.ama poşet yeşil çay tavsıye etmem.aynı zamanda hafatada 3 gun plates yapıyorum.biraz zaman geçsin etkilerini sizlerle paylaşıcam

merhabalar;
ben de son bir yıldır selülit derdinden müzdarip olanlardanım.ender saracın bir formülünü ve suna dumankayanın bir çayını birlikte kullanıyorum çok büyük faydasını gördüm birlikte sporda yaptım .zayıfken bile etim çok gevşekti bu genç yaşta bacaklarımın sallanmasından cok rahatsız oluyordum şimdi cok güzelleştiler cok sıkılaştı bacaklarım ve pürüzsüz oldular:)

merhabalar;
ben de son bir yıldır selülit derdinden müzdarip olanlardanım.ender saracın bir formülünü ve suna dumankayanın bir çayını birlikte kullanıyorum çok büyük faydasını gördüm birlikte sporda yaptım .zayıfken bile etim çok gevşekti bu genç yaşta bacaklarımın sallanmasından cok rahatsız oluyordum şimdi cok güzelleştiler cok sıkılaştı bacaklarım ve pürüzsüz oldular:)

hangi formül ve çay anlatırmısın

merhabalar;

evet anlatır msın ve ne sürede gectigini :)

Slm.Kaya tuzu diye bilinen iri tuz var.kaya tuzu ve zeytinyağını kavanozda karıştırıp bacaklarıma sürüyorum va bacaklarım kızarana kadar masaj yapıyorum.bazen duş başlığı ile soğuk su tutuyorum.çok su içiyorum.gideceğim yelere yürüyerek gitmeye çalışıyorum

Arkadaşlar sizinle deneyimlerimi paylaşmak istiyorum,selülitle 25 yaşında tanıştım,o sıralar alanyada yaşıyordum ve bikini sezonu çok uzun olduğu için hemen bir selülit tedavisini araştırdım Lpg denilen bir tedavi uygulandı,fiyatı 800 tl 15 seans girdim,haftada 2 gün olarak,ama inanırmısınınz 4.seansımda selülitlerim kaybolmuştu bile,sadece selülitlerim gitmedi 36 bedenden 34 bedene kadar düştüm sıkılaştım,minicik şortlarla geziyordum,imkanı olan herkese tavsiye ediyorum,şu anda eskişehirde yaşıyorum 28 yaşındayım ve 4 aydır evde oturuyorum malum selütler gene başladı, eskişehirde LPG tedavi yöntemini bulamadım, kendim çözümler aradım, ve selülitlerim inanılmaz azaldı neler yapıyorum paylaşıcam,
1. sabahları aç karınla 1 bardak sıcak su,içine yarım tatlı kaşığı bal,4 adet karanfil ve 2 yemek kaşığı elma sirkesi,süzüp içiyorum,tadı hoş olmasada alıştım,,gün içerisinde suna dumankayanın 5 i bir yerde bitki çayından 2 bardak içiyorum,ve gece yatmadan ebru şallının selülit çayını içiyorum, biberiye limon ve enginar yapragından olan karışım,bu çayları kullandığımdan beri kilo verdim,selülitlerim azaldı,bu gün spora başlıyorum umarım tamamen kurtulucam.,duşa girdiğim zamanda selülitli bölgelerime kese yapıyorum,inanın bunları alışkanlık haline getirirsek hepimiz olumlu sonuçlar alırız pes etmeyin...

X