Seni komalık yaparım

Sen kararini vermisin, ve bence dogru karari vermisin... Sevmedigin ve kizina ve sana kaba davranan bi insanla daha ne kadar yasayabilirsin ki?

ALLAH yardimcim olsiun...

canım böyle ayrı demek hoş olmuyor ama arkana bakmadan kaçmalısın, kızını sağlıklı bir yuvada büyütmeni dilerim.

sevginiz bitmiş aranızda anladığım kadarıyla saygıda kalmamış,maddi özgürlüğünüz varsa iş farklı boyutlara taşınmadan ayrılmak en doğrusu.. Allah hakkınızda hayırlısını versin ..

sevgin bitmiş zaten
kızınada iyi davranmıyor
ekonomik özgürlüğün de var
komalık etmeden uzaklaş bence....
allah kolaylık versin

Abla dogru karari vermissin.
"Seni komalik ederim" diyen bir insandan hayir gelmez.
Hele esine o lafi söyleyen adamdan hersey beklenir...

Bu hayata bir kere geliyoruz...

Fedakarlıkların arkasındaki kendimizide düşünmeliyiz...

Umarım alacağınız karar size ve kızınıza mutluluk getirir....

kadına karşı şiddete hayır

:enbuyukkk:

özellikle sırf onun değil diye çocuğuna bu tarz travmalar yaşatma
kimseye boşan demem ama
senin kanından olan bir parçaya el kaldıran adam, ensest ilişki boyutundan tut da çeşitli zulümler yaşatabilir sana..
çocuğa karşı merhameti olmayanın kalbi olmazmış...
kendini ve kızını bu adamı hayatından atarak koru ablacım.allah yardımcın olsuna.s.

slm arkadaslar,

öncelikle simdi gördümki esim bu sayfayi ziyaret etmis ve cok eminimki benim ve sizin yazdiklarinizin hepsini okudu... sayin beyfendi eger tekrar ziyaret edecek olursaniz iyi bakin tepkilere !!! sadece ben degil, 1 arkadas haricinde herkes benimle hemfikir, neden acaba? demekki yapilan büyük bir yanlis...

diger 1 arkadasin yorumunada sadece sunu söylüyorum...
muhakkakki ben iki evliligimdede succuz sütten cikmis bir ak kasik degildim... benimde hatalarim vardir...
amaaaa... ilk evliligim zoraki idi, görücü usulü... yürütmeye calistim, uyusamadik sevemedim katlanamadim ayrildim... bu evliligimmi?

egerki bir kezde olsa bir seytanligim olduysa allah yukarda.... 5 yildir onun icin ne zorluklara gögüs gerdim bir ben bilirim... her aninda ama her aninda yanindaydim...
en sonunda bundan 6 ay önce sayesinde agir depresyona girdimki, ölseydim gam yemezdim... kendimi bir arkadas sayesinde toparladim...

gittikce cekilmez oldu bu hayat... ya tabiki sebepleri cok, ama bunlarin hepsini yazmaya sayfa yetmez ya...

cocuk meselesine gelince onun ilk evliliginden 3 cocugu var... ben onlarin her zorluklarina katlandim göz yumdum, agiz acmadim... hep gönüllerini hos tutmaya calistim... bana denilen mükafatini göreceksin iyiliklerinin... bakin nasilda görüyorum mükafatini...

kayinbabam dediki kizim sen okadar derde katlaniyorsunki senin yerin cennet... kizim sabir et hayatin düzelecek... evet ettim sabir ettim, kac kez nefes tüketip artik birseyler degistir kendinde, hayattan zevk alalim dedim... ama hep bosa konustum...

simdi gelelim bana nicin dediki seni komalik yaparim... ben nemi yaptim? iste söyleyim...
yine herzamanki gibi tartisma cikti aramizda, heleki kizima davranisindan dolayi 3 gündür konusmuyoduk, ve bu 3 gündür saatlerce evden cikti gelmedi... hic sormadim nerdeydin... oda aciklik kavusturmadi... ne bileyim belkide kendine kucak acan birisinde rahatlamaya gitti... allahla onun arasinda birsey diyemem...

evet tartisma cikinca dahada kötüye varmasin diye evden biraz cikma ihtiyaci duydum... ben cikiyorum dedim, oda nereye dedi, bende sana ne ben sana hesap soruyormuyum dedigim an iste bana seni varya yemin ederim komalik yaparim dedi...

evet arkadasim tek sucum buydu... ama sen yine baska bir fikirde olabilirsin, o senin fikrin, buda benim gerceklerim....

ve evet senin gibi düsünen bircok kisi olacaktir cevremde... hani ikinci evliler kanda olsa kusup yerinde oturmali ya... cünkü ikincidende ayrilirsa denilen su oluyor... eee birinci kötüydü hadi, eee budami kötüydü... senin hicmi payin yok...

bunlar benim icin ön yargi... ne annem ne babam ne onun ailesi nede cevrem benim yasadigim hayati yasamadi yasamiyorda... yani kimse kimsenin derdini bilemez... o yüzden o dereceye geldimki, eger ben bir karada hakli isem, kimin ne dedigi baglamiyor beni artik...

hepinize yorumlariniz icin tesekkür ediyorum... iyi geceler

Son düzenleme:
ne demek ya buuu komaya sokarim seni!! kendini ne zannediyorsa! onu bu kafaylan asil baskalari komaya sokar...o zaman görsünn..gücü kadina kiza mi yetiyor serefsizinn..
erkeklerden iyce irenmeye basladim!

kadına el kaldıran bir beyin zaten dışarda eminimki çok ezik bi,r yaşamı vardırki kadınına bulafı söyleyebilcek kadar degişebiliyoki onu herhaliyle kabul edip sonrada ona kırıcı sözlerle hakaret edip iyice küçülebiliyo nedenilebilinirki yogurdu bence cnm artık üfleyerek ye sen hayatında herkes sen gibi degil demekki cnm iyi olmak biyere kadar oluyo bak sana sen gibi iyi davranmıyolar

Canim ne kadar üzgün oldunu tahmin edebiliyorum.Hemen hemen bütün yazdiklarini okudum ve en dogru karari vermissin.kim ne der diye düsünme ama yazdigin bir seye takildim tartisma sirasinda hemen hemen herkes o ortamdan uzaklasmak,hava almak ve sakinlesmek ister fakat bunu yapacagin zaman kurban olayim kizinla o adami yalniz birakma.eger gideceksen kizinida yaninda götür. seni komalik ederim diyen bir adam sana sinirlenip acisini kizindan cikartmak isteyebilir.lütfen bu sözümü yabana atma.

en doğru kararı vermişsin bencede.
kızını bugün ittiyse yarın öbürgün ne yapacağı belli olmaz, zaten söylediği sözden anlaşılıyo yapacakları. gücünü kadınlar üstünde deniyo galiba aciz..

kizima cok kaba davranip itti

bu davranis varya,saniyede bitirir herseyi,
Allah basa vermesin ama benim cocuguma boyle davranan adami dogduguna pisman ederim............o ellerini kirarim adamin ben..........

bian bile dusunme,al cocugunu git........

öncelikle baştan yazayım.ne olursa olsun (namussuzluk dışında) hiç bir kadın komalık e dilmeyi hak etmez.hele bu lafı küçük çocukların yanında etmek daha da vahim.:1no2:
yalnız anlayamadığım bir şey var.eşinin dengesizliğinden bahsetmişsin.ayrıca 3 gün önce kızını itelediğinden.
peki sinirlenip dışarı çıkarken eşinin evde iki kızınla yalnız kalacağını düşünmedinmi?daha 3 gün önce sebep yokken kızını tartaklayan adam,bu sefer sen evden çkınca daha da sinirlenip çocuklarına bir zarar verseydiÇok üzgünüm çoook
en azından o adamla çocuklarını yalnız bırakmamalıydın.
bu yaşananlardan ve senin bu hissettiklerinden sonra bu evlilik devam etmelimi tartışılır:1no2:
yurtdışında sın.sunulan imkanlar daha iyidir.değmeyeceğine düşünüyorsan ayrıl derim benbenneyaptımki

evet yorumum hakkında yapılan tüm yorumları okudum arkadaşlar ...benimkide bir yorum sadece.. sonuçta bu konuda yorum yapmak üzre açılmıştır bu yüzden fikrimle kimsenin beni kınama ve yargılamasına müsade etmem... ben adam melek demedimki siz niye celallenmişsiniz bunu anlamadım bir erkeği bu hale getirebilecek şey nedir sadece ben bunu merak etmiştim... kimsede durup dururken bunu söyemez diye yineliyorum.. eğer konu anlattığınız gibiyse o zaman bu sözlerin tümü sizinkiler onunkiler yılların birikmişliği diyebilirim sadece.. demek istediğim ilişkiyi bu boyuta getirmemek en iyisi.. unutulan bir şey varki bu konuyu açanın bir değil 2 çocuğu var ve ikincisi bu bahsedilen adamdan.. siz bir çocuk kurtulsun derken diğerini siliyorsunuz hiçmi farkında değil kimse? insanlar birbirini sevmeyebilir tükenmiş olabilir saygıda gitmiş zaten ama ortak bir payda değilmidir bir çocuk? demişsinizki ben ilk eşimde zorla evlendim anlıyorum ve doğruluğunada inanıyorum ama siz çalışan ve yurt dışında yaşayan biri olarak korunma yöntemlerinden bu kadarmı habersizsiniz? yapmayın ben sevmediğim adamın bırakın çocuğunu beş kuruşunu bile istemem .... valla ayrılmışsın barışmışsın o sana ama eğer bir daha evenecek olursan bir bebek daha getirme derim dünyaya ben ne sana ne eşine ben çocuklarına acırım! yorumum hakkında daha fazla yorum istemiyorum konu uzamasın dallanıp budaklanmısın çünkü......

boşan gitsin canım.ne sanıyor kendini acaba.kızına davranışı hakkında hiç yorum yapmıyorum.herşey ordan belli zaten.umarım mutlu olursun canım hep.güçlü dur kızın için kendin için.

niye biz kadınlar bir kaç evlilik yapınca kötü oluyor anlamıyorum artık devir değişti eskisi gibi kadınlar ezik değil hala aramızda ezik olanlar vardır onlarda işte toplum değerlerine takılmış durumda evliliğim istediğim gibi gitmiyorsa kim beni tutabilir ki bakın erkeklere olmadı hoooop boşa ahada ben eşimin 3. eşiyim içte kendinisini kınamıyorum demek ki diğer karıları istediği gibi değilmiş benimle çok mutlu bunu her defasında da söylüyor oldu ki benimle de kötü olsaydı bizde boşanırdık ben ne yapacaktım o zaman gidecem tekrar evlencem bu sefer ben mutlu değilsem bi daha boşancam zorla değil ya zaten hayat hep deneyimlerden oluşma değilmidir ki artık zamanın kadınları akıllı maddi özgürlüklerine kavuşmuş ve biz kadınların ellerinden bir çok iş gelebiliyorsa neden mutsuz bir yuvada hala kalma ısrarlarını sürdürelim ki çocuk için mi al onu da yanına ALLAH kimseyi tek yaratmamış mutlak birgün dengimiz olan bir insanla bir araya gelebiliriz. yeterki sağlık olsun

evlilik birliğini öyle kocanın yumruğunu sıkarak komalık yapacağım demesinden bitmez bitmemeli....

fakat kendinden olmayan senin kızını ittiyse hiç durma hemen boşanma davası aç.

X