Seni seviyorum, seni de, seni de!

roxett

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
2.280
60
47
Seni seviyorum, seni de, seni de!

Yeni bir akım başlamış; polyamory...

Yani çok aşklılık...

Yanlış anlamayın, poligamiden bahsetmiyorlar. Bu işin içinde aşk var aşk...

Sadece cinsellik; çok eşlilik falan değil arkadaşlar.

Karısını, kocasını sevgilisini aldatanlar da değil bu poly'ler...

Konumuz birden fazla insana âşık olmak...

Yani sorumuz şu:

"Bir insan birden fazla kişiye âşık olabilir mi?"

Şimdiye kadar birden fazla kişiyle sevişilir, sevişilmez derken yani biz orada sayıklarken elalem çıtayı yükseltmiş.

Çıta da çıta hani...

Geçen haftalardan birinde Radikal Gazetesi'nde Mine Akverdi yazmıştı bunu. Başlık da onun. Bu durumu başka bir cümle daha iyi ifade edemezdi: "Seni seviyorum, seni de, seni de!"

Aslında bunun bir tek güzel cevabı var:

"Âşık olan bensem, mahzuru yok!"

Ama bunlar yani bu poly'ler hatta onlara polyamoristler deniyormuş, sevgililerinin başkalarıyla da aşkı paylaşmasına izin veriyor.

Biliyorlar yani başkalarıyla da aşk yaşadıklarını.

Ve tabii böylece aldatma maldatma diye bir şey kalmıyor ortada.

Hatta bazen hep birlikte de vakit geçiriyorlarmış.

O kadar da değil.

Tamam, bir insanın birçok kişiye birden âşık olmasını anlarım.

Evet anlarım.

Bir şey yaşarsın ya da yaşamazsın ama bal gibi âşık olabilirsin.

Ama hep birlikte...

Büyük konuşmayayım ama olmaz gibi geliyor.

Ayrı ayrı yaşansın.

Hatta ben yaşayayım, onlar yaşamasın.

Aslına bakarsanız sorun âşık olmakta değil gibi.

Sorun âşık olduğuna gitmekte...

Ona gidene kadar kimse bir sorun yaşamıyor.

Peki ne zaman ona gidiliyor?

Canı çekince...

Canı çekince ne oluyor?

Yatılıyor.

Yatınca ne oluyor?

İyi oluyor...

O halde insanın yatmak istediği aslında âşık olduğu insan mıdır?

Diğerleri sevgi, şevkat vs. midir?

Ama öyle hissiz istemelerden bahsetmiyoruz, ona göre...

Eğer cevabınız "evet"se size bir ipucu vereceğim.

İnsan gerçekten kiminle yatmak istediğini en iyi nasıl anlar?

Yani gerçek aşkının kim olduğunu...

Bunu yeni duydum, yeni bir tez:

"Kendi kendinize sevişirken kimi düşünüyorsanız, odur."

Söyle çekirge, ne anladın şimdi sen?

Bir daha soruyorum:

"Bir insan birden fazlasına âşık olabilir mi?"

"İdeal çift" diye bir şey var mı?
Kimse kimseyi kimseye yakıştırmıyor.

Hatta bazen insanın kendi yaşadığını kendisine bile yakıştırmadığı oluyor...

Adam ondan küçükmüş, kadın güzel, adam göbekliymiş, biri entelektüel öteki şarkıcıymış...

Mış da mış...

Bakıyorsun ideal çift görünenler de mutlaka ayrılıyor...

(Zaten sinir bozucu da oluyorlar.)

Demek ki neymiş?

Her ilişki kendisine özelmiş.

Ne konuşup konuşup, karışıyorsunuz o zaman?

alıntıdır..

Neden Olmasin.. Muhakkak Vardir Bu şekilde Aşik Olan Yada Bu şekilde Bi Yaşam Felsefesine Inanan. Ama Bizim Dinimizde, Kültürümüzde,örf Ve Adetlerimizde Iki Kişiyle Ilişki Diye Birşey
Yok. Bence önemli Olan Nerde Mutlu Olduğun Dur. Iki Kişi Arasinda Kalincada Muhakkak Biri Daha Ağir Basar Diye Düşünüyorum.

bana da ters. ama gunumzde bi bu akım eksikti zaten. erkek uyudurmasından baska bişey değil:smile:

Aşk bu ..Deyip geçemeyeceğim...Aşkın tarifi değiştikçe insanlar sapıtıp yeni tezler ürettikçe Aşk-meşk kalmayacak..Entel-dantel ilşkilere aşk diyecek yeni nesiller.

bireden fazla kişiye aşık olmak sadece erkeklerde yok ki kadınlarda yapıyor bunları...ama ne olursa olsun aşk farklıdır ve sadece bir kişiye aşık olunur yani daha doğrusu benim için böyledir...:yes:

Bencede birden fazla kişiye aşık olunmaz.Tabiki herkesin görüş açısı farklıdır.Aşık olduğun kişiyle herşeyi paylaşmalısın.Özel bir kişi olmalı.

insan sadece birine aşık olur bence. Aşık olmadığın bir adamla yatabilirsiniz ama bunun adına aşk denmez. Beğenme , hoşlanma cinsel çekilicik,merak...... olabilir ama aşk olmaz.

bende aşkın birtek kişiye hissedildiğine inananlardanım,aşkı ama gerçek aşkı bulduysan kel,parasız,antisosyal görmezsin sadece o ve sen varsındır,eğer eksik arıyorsan ve karşındakinin eksikleri gözüne batıyorsa zaten aşık değilsindir,bir insanı herşeyiyle sevebilmek için ona körkütük aşık olmak gerekir ve bence aşk bir kişiyle yaşandığında aşktır birkaç kişiyle yaşanan sadece gönül gezdirmektir,bunlara eskiler ayrangönüllü şıpsevdi derler ve böyle insanlar evlilik yaptıklarında mutlu olamazlar çünkü hep kaçan balık büyük balık mantığıyla davranıp eşlerinin güzelliklerini değil eksiklerini irdelerler hee bu benim fikrim yani ben aşkı 3-5kişiyle yaşamam eşiminde aşkımı başkalarıyla paylaşmasına katlanamam:dead:

X