Servikal serklaj (rahim ağzı dikişi)

MslDo

Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2017
49
35
29
Arkadaşlar 20+3te normal kontrol için doktoruma gittim ve kesnin dışarı pörtlediğini öğremdim doktorum acil serklaj ameliyatı istedi bu ameliyatta keseyi içeriye ittirip rahim ağzına dikiş stılması demek ve riski çok ameliyat sıradında kese patlayabilir veye enfeksiyon kapılabilir dendi herşeye rağmen ameliyat oldum çok şükür bi sorun olmadı bu şekilde acil servikal serklaj acil rahim ağzı ameliyatı olup bebişini kucağına alan arkadaşlarım bana moral olum her an düşük yapma riskim var o yüzden sürekli yatıyorum ve hepinizden dua istiyorum

Arkadaşlar 20+3te normal kontrol için doktoruma gittim ve kesnin dışarı pörtlediğini öğremdim doktorum acil serklaj ameliyatı istedi bu ameliyatta keseyi içeriye ittirip rahim ağzına dikiş stılması demek ve riski çok ameliyat sıradında kese patlayabilir veye enfeksiyon kapılabilir dendi herşeye rağmen ameliyat oldum çok şükür bi sorun olmadı bu şekilde acil servikal serklaj acil rahim ağzı ameliyatı olup bebişini kucağına alan arkadaşlarım bana moral olum her an düşük yapma riskim var o yüzden sürekli yatıyorum ve hepinizden dua istiyorum
cok geçmiş olsun,vakti saatinde bebeğini kucağına al inşa )))))) doktorun üstten ultrasyonlamk anladı?

Buraya ugrayan olur diye yaziyorum, benim ikizlerim 36.haftada dogdular. 12.haftada serklaj yapilmisti. Bastan beri uzunluk 2.5cm idi.
Ustelik rahim boyutu da kucuktu.

Serklaj sonrasi yatarak istirahatle gecirdim gebeligimi.
Hic merak etmeyin, bu durumum size moral olsun...

Benim henuz 16. Haftamda toplam serviks uzunlugu 2.7 olculdu ki bunun da 1.5cmi acilmis :KK61: doktor progeston ve yatis onerdi..ama henuz onumde cok zamanim oldugu icin cok endiseleniyorum. Bu kadar erken asamada benzer sorunu yasayip mutlu sona eren var mi merak ediyorum. Benim umudum yok...

Benim henuz 16. Haftamda toplam serviks uzunlugu 2.7 olculdu ki bunun da 1.5cmi acilmis :KK61: doktor progeston ve yatis onerdi..ama henuz onumde cok zamanim oldugu icin cok endiseleniyorum. Bu kadar erken asamada benzer sorunu yasayip mutlu sona eren var mi merak ediyorum. Benim umudum yok...

bakin, benim aradiginiz örnek. İkiz bebegi 36.haftaya kadar 2.5 cm servikal uzunluk ile tasimissam siz de tasiyacaksiniz allahin izni ile. Ustelik rahim anomalisi de vardi. Serklaj sonrasi dogum olana kadar istirahat halinde gecirdim gebeligimi.
Sizi cok iyi anliyorum, cok endiseli idim, umitsizdim. 28.haftaya kadar tasimakti hedefim, 36.haftada dogum yapmak nasip oldu. O zamanlar ruyamda gorsem inanmazdim buna...

Rahim kolay adapte oluyor gebelige. Siz de onleminizi almissiniz sorunun, yeterli haftaya kadar tasiyacaginiza yurekten inaniyorum.

bakin, benim aradiginiz örnek. İkiz bebegi 36.haftaya kadar 2.5 cm servikal uzunluk ile tasimissam siz de tasiyacaksiniz allahin izni ile. Ustelik rahim anomalisi de vardi. Serklaj sonrasi dogum olana kadar istirahat halinde gecirdim gebeligimi.
Sizi cok iyi anliyorum, cok endiseli idim, umitsizdim. 28.haftaya kadar tasimakti hedefim, 36.haftada dogum yapmak nasip oldu. O zamanlar ruyamda gorsem inanmazdim buna...

Rahim kolay adapte oluyor gebelige. Siz de onleminizi almissiniz sorunun, yeterli haftaya kadar tasiyacaginiza yurekten inaniyorum.
Iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim. Insallah dediginiz gibi olur ben de ulasirim 36 haftaya. Peki siz ilk kacinci haftada kisalik fark ettiniz kac cm olculdu? Ve kacinci haftada serkilaj oldunuz?

Yukarida yazmissiniz detaylari sorumu geri aliyorum. Allah bagislasin bebeklerinizi, saglikla buyusunler. Moral oldunuz tesekkur ederim

Yukarida yazmissiniz detaylari sorumu geri aliyorum. Allah bagislasin bebeklerinizi, saglikla buyusunler. Moral oldunuz tesekkur ederim

bir önceki bebegimde kalp anomalisi vardi, onu kaybetmistim. Onda farkedilmisti rahim agzinin kisa oldugu. İkizlerde o yuzden tedbirli idim. 12.haftada yine kisalik tespit edilice 13.haftada serklaj atildi. Size ne zaman uygulandi?

Eger rahimde kasilmalar baslamissa, servikal uzunluk fazla olsa bile birkac gun icinde hemen kisalabiliyor, acilma baslayabiliyor. O yuzden onemi olan kasilmalarin olmamasi. İdrar yolu enfeksiyonuna bilhassa dikkat etmek gerekiyor. Bos su icmenizi tavsiye ederim. Gerekli testler yapilmistir illaki. Ben de birkac kez idrar testi yaptirdigimi hatirliyorum gebeligim suresince.

Ben de ileriki haftalara kadar progestan kullandim. Faydasinin olduguna inaniyorum.

Mrb lar benimde rahim anormalim var ysrım rahimliyim bu 3. Cocuğuma ve 23. Haftamdayım Dr um 32 mm servikal uzunluk dedi ystış önerdi ve her hafta proloton vuruluyorum Dr a gidelim 4 gün oldu şimdide pelvik baskısı hissediyorum
Dizde nasıl devsm etti bende hayırlısıyla bi 36. Haftayı görseydim

Mrb lar benimde rahim anormalim var ysrım rahimliyim bu 3. Cocuğuma ve 23. Haftamdayım Dr um 32 mm servikal uzunluk dedi ystış önerdi ve her hafta proloton vuruluyorum Dr a gidelim 4 gün oldu şimdide pelvik baskısı hissediyorum
Dizde nasıl devsm etti bende hayırlısıyla bi 36. Haftayı görseydim

merhaba, bildirim gelmedi o yuzden gec gordum mesajinizi, insallah her sey yolundadir,

Ben de her hafta bahsettiginiz igneden oldum. İyi gedi bana, size de gelecek insallah.

3. Gebeliginizin oldugunu yazmissiniz. Daha oncekilere ne oldu, erken dogum mu?

32cm hic az degil, hic merak etmeyin. Rahim gebelige kolay adapte oluyor, daha onceki gebelikler de buyutmustur rahmi, yer acmistir simdiki bebeginiz icin.

Ben de cok strestli bir gebelik gecirdigim icin her turlu agri vardi. Onemli olan regl agrisi gibi olan agri. Bol su icmeye devam edin, idrar tahlilini mutlaka yaptirin. İstirahat cok onemli.

Guzel haberlerinizi bekliyorum... Sevgiyle

Canım benim çok şanslısın İnşallah sağ salim alırsın kucağına ben 7 buçuk yıl sonra tüp bebekle hamile kaldım 20 +0 da kanamam oldu doktora gittim birinci doktor alttan bakmadı bebek iyi deyip yolladı istirahat et felan dedi ertesi gün büyük birşey düşecek mis yini bir his oldu hemen kalktım acile gittim rahim ağzının açıldığını doğumun başladığını 24 saat içinde doğum olacağını söylediler yalvardik eşimle dikiş atın birşey yapın diye geri ittiremeyiz ya dediler riskli dediler dikiş keseyi patlatır enfeksiyon riski olur falan fıstık yatırdılar 20+5 . Gün maalesef doğum oldu oğlumu kaybettim kimse yanasmafi dikise Allah bir daha yaşatmasın seni okuyunca keşke riske rağmen ısrar etseydim diyorum takdiri ilahi işte

X